Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A kereszténység miért nem...

A kereszténység miért nem tartja az Ószövetség törvényeit? (kövezés, disznó tilalom, hét hetedik napján munka tilalom, ha nem halál érte stb.)

Figyelt kérdés

Sosem értettem... Külön szabályt adott Isten a keresztényeknek mint a zsidóknak.. így válogat népcsoportok között, ez nagyon furi.

Hol van az a Bibliában hogy az Ószövetségben lévő szabályok (ami elég kegyetlenek) a keresztényekre nem vonatkoznak, sőt Jézus utal is rá....

János 5.

46. Mert ha hinnétek Mózesnek, nékem is hinnétek; mert én rólam írt ő.

47.

Ha pedig az ő írásainak nem hisztek, mimódon hisztek az én beszédeimnek?


2021. júl. 18. 18:07
1 2 3 4 5 6
 41/52 A kérdező kommentje:

Hoppá.. Katolikus pap...

2:20tól.. Jézus az Újszövetségi törvényeket nem törli el.


[link]

2021. júl. 20. 06:42
 42/52 A kérdező kommentje:
41. bocsánat, ószövetségi törvények....
2021. júl. 20. 06:43
 43/52 anonim ***** válasza:
A 22-ben ott a válasz, csak fel kéne fogni.
2021. júl. 20. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
56%

Szegény Hodász András. Nem vagyok katolikus, de komolyan mondom sajnálom azt az embert. Rendszerint nem értik amit mond. Azon csodálkozom, hogy még meg mer szólalni.

Tudtam, hogy ez a sok Ószövetséges kérdés az ő interjúja kapcsán jött. Mondjuk elég esetlenül válaszolt, az tény. Ezt így nem értik az emberek, sőt félreértik és ő ezt nem vette figyelembe.


Válaszoltam egy másik kérdés kapcsán ami pont ugyanez. https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..

21-23 válasz az enyém.


"Külön szabályt adott Isten a keresztényeknek mint a zsidóknak.. így válogat népcsoportok között, ez nagyon furi."

A kereszténység nem egy népcsoport.

"Hol van az a Bibliában hogy az Ószövetségben lévő szabályok (ami elég kegyetlenek) a keresztényekre nem vonatkoznak, sőt Jézus utal is rá...." Lásd másik kérdésre a válaszom.


"János 5.46. Mert ha hinnétek Mózesnek, nékem is hinnétek; mert én rólam írt ő. 47.Ha pedig az ő írásainak nem hisztek, mimódon hisztek az én beszédeimnek?" Ez hogy jön ide? Valamit félreértesz. Ez arról szól, hogy már Mózes is róla jövendölt. Az egész törvény és minden rá mutatott. Ha ők elvileg hisznek Mózesnek, akkor miért nem hiszik el azt, amit Mózes írt róla, vagyis miért nem ismerik fel őt? Azzal, hogy Jézust nem fogadjál el bizonyítják, hogy igazából nem hisznek se Mózesnek, se az Atyának.

Egészében olvasd, ne csak egy kiragadott részt, mert úgy félreérthető:

"Az Atya, aki elküldött engem, ő tett bizonyságot rólam. Az ő hangját nem hallottátok soha, arcát sem láttátok, és az igéje sem marad meg bennetek, mert annak, akit ő elküldött, nem hisztek. Ti azért kutatjátok az Írásokat, mert azt gondoljátok, hogy azokban van az örök életetek: pedig azok rólam tesznek bizonyságot, és mégsem akartok hozzám jönni, hogy életetek legyen. Én nem fogadok el dicsőséget emberektől, rólatok viszont tudom, hogy nincs meg bennetek az Isten szeretete. Én az Atyám nevében jöttem, mégsem fogadtatok be; ha más a maga nevében jön, azt befogadjátok. Hogyan tudnátok hinni ti, akik egymástól fogadtok el dicsőséget, de azt a dicsőséget, amely az egy Istentől van, nem keresitek? Ne gondoljátok, hogy én foglak vádolni benneteket az Atyánál. Van, aki vádol benneteket: Mózes, akiben ti reménykedtek. Mert ha hinnétek Mózesnek, hinnétek nekem: mert ő énrólam írt. Ha pedig az ő írásainak nem hisztek, akkor az én beszédeimnek hogyan hinnétek?" Ján 5:39-47

Egyébként már ebből a részből is látszik, hogy nem a törvény által van az örök élet, hanem Jézus által.

2021. júl. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
0%

"Egyébként már ebből a részből is látszik, hogy nem a törvény által van az örök élet, hanem Jézus által."


Az nem zavazar hogy Jézus az ellenkezőjét mondja?



Máté 19:16-19 Odament hozzá valaki, és ezt kérdezte: "Mester, mi jót tegyek, hogy elnyerjem az örök életet? Ő így válaszolt neki: "Miért kérdezel engem a jóról? Csak egy van, aki jó. Ha pedig be akarsz menni az életre, tartsd meg a parancsolatokat. Monda néki: Melyeket? Jézus pedig monda: Ezeket: Ne ölj; ne paráználkodjál; ne lopj; hamis tanubizonyságot ne tégy; Tiszteld atyádat és anyádat; és: Szeresd felebarátodat, mint temagadat."


Egyértelműen kijelenti Jézus hogy törvény által van örök élet.

2021. júl. 20. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
100%

"Az nem zavazar hogy Jézus az ellenkezőjét mondja?"

Nem mondja az ellenkezőjét.

"Egyértelműen kijelenti Jézus hogy törvény által van örök élet."

Nem ezt mondja. Olvastad a másik kérdésre adott válaszomat? Azt a hosszú idézetet? Másoljam ide? Ráadásul a Jánosban is ő beszél.


Amúgy ne ragadj ki részt. Idézzük az egészet, mert akkor már egy kicsit másként fest a dolog:

"Odament hozzá valaki, és ezt kérdezte: Mester, mi jót tegyek, hogy örök életet nyerjek? Ő pedig azt felelte neki: Miért kérdezel engem a jóról? Csak egy van, aki jó. Ha pedig be akarsz menni az életre, tartsd meg a parancsolatokat! Az megkérdezte: Melyeket? Jézus így felelt: Ezeket: „Ne ölj, ne paráználkodj, ne lopj, ne tanúskodj hamisan, tiszteld apádat és anyádat”, és „szeresd felebarátodat, mint magadat!” Az ifjú erre ezt mondta: Ezt mind megtartottam, mi fogyatkozás van még bennem? Jézus így válaszolt neki: Ha tökéletes akarsz lenni, menj el, add el vagyonodat, oszd szét a szegényeknek, és kincsed lesz a mennyben; azután jöjj, és kövess engem! Amikor hallotta az ifjú ezt a beszédet, szomorúan távozott, mert nagy vagyona volt. Jézus pedig ezt mondta tanítványainak: Bizony mondom nektek, hogy gazdag ember nehezen megy majd be a mennyek országába. Ismét mondom nektek: Könnyebb a tevének a tű fokán átmenni, mint a gazdagnak az Isten országába bejutni. Amikor meghallották ezt a tanítványok, nagyon megdöbbentek, és így szóltak: Akkor kicsoda üdvözülhet? Jézus rájuk tekintett, és ezt mondta nekik: Embereknek ez lehetetlen, de Istennek minden lehetséges."

Vegyük észre, hogy itt is az embertárssal szemebi szeretetre utal. Lényegében a tízparancsolat ezen részét mondja. De, hozzáteszi, hogy kövesse őt. És arra már nem hajlandó. Majd közli Jézus, az emberek nem tudják magukat üdvözíteni, nem tudják kiérdemelni az üdvösséget. Nincs ebben semmi ellentmondás.

2021. júl. 21. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:

A hosszabb idézet nem változtat semmit. A szeretet egy parancs, a sok közül.

Sehol nem mondja Jézus hogy csak higgy bennem és üdvözülsz. Egyéből azzal kezdi hogy tartsd be a törvényt és elkezdi sorolni miket kell betartani.


Egyébként az általad idézett rész hibás, logikátlan. Jézus nem mondthatott ilyet. Mi az hogy a gazdag ember nem mehet be Isten országába? Ha valaki gazddag amit becseületes munkával szerzett nem léphet be a Mennyországba? Miért kellene minden vagyonát szétosztania a szegényeknek? Persze hogy segíteni kell a szegényeknek de ha mident szétoszt akkor ő maga is szegény lesz és segítségre szorul. Ezeket a tanításokat hibásan jegyezhették le vagy későbbi betoldások amiet nem Jézus mondott.


A lényeg az hogy hit és jócselekdet kell a Mennyországhoz.

2021. júl. 21. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:

"Mi az hogy a gazdag ember nem mehet be Isten országába?"

Ha ismernéd a szöveget rögtön látnád, hogy ugyanúgy fogalmaz, mint a Hegyibeszédben. "és kincsed lesz a mennyben" Ez összecseng a: "Ne gyűjtsetek magatoknak kincseket a földön, ahol a moly és a rozsda megemészti, és ahol a tolvajok betörnek, és ellopják, hanem gyűjtsetek magatoknak kincseket a mennyben, ahol sem a moly, sem a rozsda nem emészti meg, és ahol a tolvajok sem törnek be, és nem lopják el. Mert ahol a te kincsed van, ott lesz a te szíved is." Mát 6:19-21

"Ne aggodalmaskodjatok tehát, és ne mondjátok: Mit együnk? vagy: Mit igyunk? vagy: Mivel ruházkodjunk? Mert mind ezeket a pogányok kérdezik. Mert jól tudja a ti mennyei Atyátok, hogy mind ezekre szükségetek van. Hanem keressétek elõször Istennek országát, és az õ igazságát; és ezek mind megadatnak néktek." Mát 6:31-33

Itt nem az a lényeg, hogy vagyona volt, hanem hogy túl világi volt. Nem volt hajlandó Jézust követni, mivel túlságosan a múlandó dolgokra koncentrált. A szíve nem a mennyben volt. Nem volt meg a megfelelő sorrend az életében.


"Ezeket a tanításokat hibásan jegyezhették le vagy későbbi betoldások amiet nem Jézus mondott." Ez teljesen értelmes a Biblián belül és a bibliai Jézus tanításán belül. Arról nem tehetek, hogy te nehezen érted meg és neked nem tetszik, mert a Koránnal nem egyezik.

2021. júl. 21. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:
100%

Nem azt mondta, hogy nem juthat be, hanem azt, hogy nehéz neki bejutnia.


Ha a vagyonod az, ami eltérít Istentől, akkor szabadulj meg tőle. Nem a szegények megsegítése miatt, hanem hogy ne legyen, ami letérítse az útról. De ha már megszabadul tőle, akkor a szegényeknek adja, és ne elégesse.


A lényeg, hogy nem azt mondta, hogy a gazdag nem üdvözülhet, hanem csak azr, hogy nehezebb neki, mert a vagyonhoz való ragaszkodás meggátolhatja abban, hogy Istennek tetszően cselekedjék.


Jézus nem azért jött közénk, hogy a rossz embert jobbá tegye, hanem hogy a halott embert élővé. Ez maga az örömhír, az evangélium a keresztények számára.

2021. júl. 21. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:

"Itt nem az a lényeg, hogy vagyona volt, hanem hogy túl világi volt. Nem volt hajlandó Jézust követni, mivel túlságosan a múlandó dolgokra koncentrált. A szíve nem a mennyben volt. Nem volt meg a megfelelő sorrend az életében."


A történetből ez egyáltalán nem derül ki. Sőt, az derül ki hogy a fiú teljesített minden parancsot amit Jézus felsoroltt, tehát nem vádolható azzal hogy túlzottan világi lett volna. Kivétel a vagyon teljes szétosztása amit nem tett meg mert teljesen értelmetlen. Azt írja "Könnyebb a tevének a tű fokán átmenni, mint a gazdagnak az Isten országába bejutni." Tehát általánosságban gyakorlatilag a gazdag embernek lehetetlen bejutni Isten országába ami totál igazságtalan, és ráadásul még szét is kell osztania a teljes vagyonát ami azt eredményezi hogy ő is szegény lesz és segítségre szorul.



"Ez teljesen értelmes a Biblián belül és a bibliai Jézus tanításán belül. Arról nem tehetek, hogy te nehezen érted meg és neked nem tetszik, mert a Koránnal nem egyezik."


Én értem hogy mit mondasz. Hogy Isten legyen az első, ne a világi javak. És hogy ne rágódjunk sokat a megélhetésen mert Isten gondoskodik rólunk. Viszont a vizsgált versben nem erről van szó. Önmagában a gazddagságot bünteti és a teljes vagyon szétosztását írja elő ami totál értelmetlen. Aki elolvassa ezt a verset és komolyan gondolja az egrészt nem is fog dolgozni, mert azt mondja minek, ha úgy is szét kell osztani mindent. Ha pedig tényleg meteszi akkor ő is szegény lesz és terhet jelent a társadalomra mert a többi embernek kell eltartania. Az iszlám kötelezően előírja a szegények anyagi támogatását, de olyan mértékben hogy ne okozzon szegénységet annál aki adja. Az iszlám szerin ha gazdag vagy amit becsületes úton szerzetél, segíted a szegényeket legalább az előírt minimummal, és nem költöd tiltott dolgokra, akkor nincs semmi gond azzal ha gazdag vagy.


Tehát ez a Bibliai tanítás így ebben a formában biztos hogy nem hangozhatott el Jézustól.

2021. júl. 21. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!