Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A kereszténység miért nem...

A kereszténység miért nem tartja az Ószövetség törvényeit? (kövezés, disznó tilalom, hét hetedik napján munka tilalom, ha nem halál érte stb.)

Figyelt kérdés

Sosem értettem... Külön szabályt adott Isten a keresztényeknek mint a zsidóknak.. így válogat népcsoportok között, ez nagyon furi.

Hol van az a Bibliában hogy az Ószövetségben lévő szabályok (ami elég kegyetlenek) a keresztényekre nem vonatkoznak, sőt Jézus utal is rá....

János 5.

46. Mert ha hinnétek Mózesnek, nékem is hinnétek; mert én rólam írt ő.

47.

Ha pedig az ő írásainak nem hisztek, mimódon hisztek az én beszédeimnek?


2021. júl. 18. 18:07
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
94%
A katolikus egyház hiába akarna bármit is eldönteni, ha az szembe menne a Bibliában leírtakkal.
2021. júl. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:
27%

Nem látom hogy keresztény válaszolók idézték volna azt az újszövetségi parancsot ami eltörli az ószövetségi törvényeket.

Jézus egyébként kijelentette hogy nem eltörölni jött a törvényet:



Máté 5:17 "Ne gondoljátok, hogy azért jöttem, hogy érvénytelenné tegyem a törvényt vagy a próféták tanítását.

2021. júl. 19. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 anonim ***** válasza:
95%

#10 nem mondta, hogy önkényesen döntenek. Azt mondta, hogy a szövegértelmezés tekintélye az egyház. De attól még, hogy az egyház valamilyen értelmezés helyessége mellett dönt, az még nem lesz egy önkényes döntés.


Egy bíró vagy esküdtszék sem önkényesen dönt (jobb esetben), hanem a bizonyítékok és tanúvallomások által.

2021. júl. 19. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim ***** válasza:
95%

"Nem látom hogy keresztény válaszolók idézték volna azt az újszövetségi parancsot ami eltörli az ószövetségi törvényeket.


Jézus egyébként kijelentette hogy nem eltörölni jött a törvényet:



Máté 5:17 "Ne gondoljátok, hogy azért jöttem, hogy érvénytelenné tegyem a törvényt vagy a próféták tanítását."


Mert nem eltörli, hanem betölti. A mózesi törvény nem önmagában áll, hanem van egy hosszútávú rendeltetése, ez pedig az, hogy megtartsa a zsidóságot. Az a törvény arra a szövetségre vonatkozott, amit Isten kötött Ábrahámmal.


Íme az ószövetségi jóslat az új szövetségről, Jeremiás próféta által:


»Igen, jönnek napok – mondja az Úr –, amikor új szövetséget kötök Izrael házával és Júda házával. De nem olyan szövetséget, mint amilyet atyáikkal kötöttem azon a napon, amikor kézen fogva kivezettem őket Egyiptom földjéről. Azt a szövetségemet ugyanis megszegték, holott én uruk voltam – mondja az Úr. Ez lesz az a szövetség, amelyet majd Izrael házával kötök, ha elérkeznek azok a napok – mondja az Úr: Bensejükbe adom törvényemet, és a szívükbe írom. Én Istenük leszek, ők meg az én népem lesznek. És többé nem lesz szükség rá, hogy az egyik ember a másikat, testvér a testvérét így tanítsa: Ismerd meg az Urat, mert mindnyájan ismerni fognak a legkisebbtől a legnagyobbig – mondja az Úr –, mivel megbocsátom gonoszságaikat, és vétkeikre többé nem emlékezem.«

Jer 31:31


Különösképp erre a részre figyelj: „Bensejükbe adom törvényemet, és a szívükbe írom.”


Most akkor ezt vesd össze Pál apostol tanításával.


»Olvassa és megérti minden ember, mert meglátszik rajtatok, hogy Krisztus levele vagytok, amelyet mi írtunk, nem tintával, hanem az élő Isten Lelkével, nem is kőtáblára, hanem az élő szív lapjaira. Ez a bizalmunk Isten iránt Krisztusból ered. Nem mintha magunktól képesek volnánk valamit is kigondolni, mintegy a saját erőnkből, hiszen az alkalmasságunk Istentől való. Ő tett arra alkalmassá, hogy az Újszövetség szolgái legyünk, nem a betűé, hanem a Léleké. Hiszen a betű öl, a Lélek pedig éltet.«


2Kor 3:3


»Ezek azonban csak a mennyei szentély előképénél és árnyékánál szolgálnak, annak az utasításnak megfelelően, amelyet Mózes kapott, amikor a sátrat el akarta készíteni: „Vigyázz, és mindent a minta szerint csinálj, amelyet a hegyen mutattam neked!” Ő (mármint Jézus) annyival kiválóbb papi szolgálatot kapott, amennyivel magasabb rendű, tökéletesebb ígéreten alapuló szövetségnek közvetítője. Ha ugyanis az első (szövetség) kifogástalan lett volna, nem volna szükség a másodikra.«


Tehát láthatod, hogy akik Krisztust követik, azokra nem kell vonatkozzon az első szövetségkötésben foglaltak. Jeremiás is azt mondja, hogy az új szövetség nem olyan, mint a régi. Nem olyan, tehát más. Az új szövetség törvényét Jézus adja, aki nem kőbe, hanem az emberi szívbe vési azt. Vagyis egy szellemiséget hoz, és nem paragrafusokat.

2021. júl. 19. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:
94%
A m@sodik idézet a Zsidókhoz írt levél nyolcadik fejezetéből van.
2021. júl. 19. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:
96%

"Jézus egyébként kijelentette hogy nem eltörölni jött a törvényet:

Máté 5:17 "Ne gondoljátok, hogy azért jöttem, hogy érvénytelenné tegyem a törvényt vagy a próféták tanítását."


Akkor idézzük a szövegkörnyezetet is:


5,17 Ne gondoljátok, hogy jöttem a törvénynek vagy a prófétáknak eltörlésére. Nem jöttem, hogy eltöröljem, [rész 3,15. Róm. 3,31.10,4.] hanem inkább, hogy betöltsem.


5,18 Mert bizony mondom néktek, míg az ég és a föld elmúlik, [Luk. 16,17.21,33.] a törvényből egy jóta vagy egyetlen pontocska el nem múlik, a míg minden be nem teljesedik.


Látod, betöltötte, elmúlt a törvény.


"Nem látom hogy keresztény válaszolók idézték volna azt az újszövetségi parancsot ami eltörli az ószövetségi törvényeket."

Itt van, te béna:)

13,34 Új parancsolatot adok néktek, hogy egymást szeressétek; a mint én szerettelek titeket, úgy szeressétek ti is egymást.

Itt hol olvasod a mózesi törvényeket?


Róma

10,4 Mert a törvény vége Krisztus [Gal. 3,24. Ján. 3,16.18.] minden hívőnek igazságára.



De tudjátok mit? Mi hítből üdvözlünk, ti meg próbáljátok betartani a törvényt és úgy üdvözüljetek. Sok sikert:)

2021. júl. 19. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:
96%

13


Pedig idézve lettek már az ide vágó részletek.De tessék:


"Új parancsolatot adok néktek, hogy egymást szeressétek; a mint én szerettelek titeket, úgy szeressétek ti is egymást."


"És senki sem tölti az új bort régi tömlőbe, vagy ha mégis, a bor szétveti a tömlőt, és a bor is, a tömlő is tönkremegy. Az új bor új tömlőbe való.”"

2021. júl. 19. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 A kérdező kommentje:
Ok akkor új parancsokat adott, akkor az Ószövetségben lévő egyes szabályokat, törvényeket miért kell tartani? pl. miért bűn a homoszexualitás (Jézus nem beszélt erről) miért kell a tíz parancsolatot betartani? stb.
2021. júl. 19. 08:26
 19/52 anonim ***** válasza:
15%

"Látod, betöltötte, elmúlt a törvény."


Tehát a betöltés szerintetek eltörlést jelent? Akkor helyetessítsük be az átalatok írt értelmezést az idézett versbe:



5,17 Ne gondoljátok, hogy jöttem a törvénynek vagy a prófétáknak eltörlésére. Nem jöttem, hogy eltöröljem, hanem inkább, hogy ELTÖRÖLJEM.


Ennek aztán van érterlme :)


A betöltés valójában érvényesítést jelent. Jézus azért érkezett hogy megerősítse a korábbi törvényeket és hogy helyreállítsa amit embere megváltoztattak.



"Itt van, te béna:)

13,34 Új parancsolatot adok néktek, hogy egymást szeressétek; a mint én szerettelek titeket, úgy szeressétek ti is egymást. "


Az hogy szeressétek egymást mitől új parancs te retardált? Az Ósdzövetségben Isten nem mondta hogy szeressétek egymást? Talán azt mondta hogy utáljátok egymást? Észlény.

2021. júl. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 anonim ***** válasza:
89%

19


"Új parancsolatot adok néktek, hogy egymást szeressétek; a mint én szerettelek titeket, úgy szeressétek ti is egymást."


Ebben az egy parancsolatban lényegében benne van minden ami az emberhez méltó viselkedés szabályait illeti.Ezért akik Jézus útján járnak azoknak nincs szükségük ~600 szabályra és tiltásra.

Ha valaki ezt követi,akkor ő nem fog gyilkolni,lopni...stb.

2021. júl. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!