Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A kereszténység miért nem...

A kereszténység miért nem tartja az Ószövetség törvényeit? (kövezés, disznó tilalom, hét hetedik napján munka tilalom, ha nem halál érte stb.)

Figyelt kérdés

Sosem értettem... Külön szabályt adott Isten a keresztényeknek mint a zsidóknak.. így válogat népcsoportok között, ez nagyon furi.

Hol van az a Bibliában hogy az Ószövetségben lévő szabályok (ami elég kegyetlenek) a keresztényekre nem vonatkoznak, sőt Jézus utal is rá....

János 5.

46. Mert ha hinnétek Mózesnek, nékem is hinnétek; mert én rólam írt ő.

47.

Ha pedig az ő írásainak nem hisztek, mimódon hisztek az én beszédeimnek?


2021. júl. 18. 18:07
1 2 3 4 5 6
 51/52 qkker1 ***** válasza:

"Bibliában hol van ez az új szövetség?"


Azért ezt illene tudnod!

2021. júl. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/52 anonim ***** válasza:

"A történetből ez egyáltalán nem derül ki."

Titus Pullo is rámutatott, hogy kiderül. Egyébként ezért nem kiragadni kell részeket, hanem egészében értelmezni a dolgokat. (Te lennél a legjobban felháborodva, ha random részeket ragadnék ki a Koránból figyelmen kívül hagyva a többi szöveget.) Amúgy benne van a történetben is, csak nem győzőm elégszer leírni, hogy a Biblia nem egy szájbarágós könyv. Elvárja az olvasójától, hogy gondolkodjon rajta.


"Viszont a vizsgált versben nem erről van szó."

Viszont ugyanabban a könyvben máshol meg, igen. És itt is ez a lényeg. Hiszen hogyan összegzi Jézus az egész eseményt? "Jézus pedig körültekintvén, monda tanítványainak: Mily nehezen mennek be az Isten országába, a kiknek gazdagságuk van!" Tehát ez a tanulság. Mivel a legtöbb gazdagot a földi javak érdeklik.

És itt azért látni kell, hogy arról a konkrét emberről volt szó egy konkrét helyzetben. Jézus, Isten Fia maga meghívta, beállhatott volna ő is tanítványnak, de nem, ő visszautasította, mert akkor mi lesz a vagyonával. A pénz nem lehet fontosabb Isten szolgálatánál. Ez a lényeg. Ennek az embernek ez volt a gyengéje. Látszólag nagyon jó ember, törekedett a törvény betartására, csak amikor megkapta a hívást, hogy "nagyon ügyes vagy", akkor gyere és kövess engem akár a szegénységbe, akár az üldöztetésbe is, akkor a válasz már: kösz nem, én most jól élek.

Jézus rögtön látta, hogy mi a gyengéje, ezért is mondja: "Egy fogyatkozásod van;" Ezt mondja Jézus, Márknál és Lukácsnál is. Máté úgy írja: "Ha tökéletes akarsz lenni"


"Tehát ez a Bibliai tanítás így ebben a formában biztos hogy nem hangozhatott el Jézustól." Szerintem meg elhangzott, nem véletlenül szerepel ez a történet 3 evangéliumban is.

2021. júl. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!