Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztényként figyelmen...

Keresztényként figyelmen kívül hagyod a muszlimok Biblia magyarázatait?

Figyelt kérdés
2021. szept. 12. 12:53
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
 111/361 anonim ***** válasza:
3%

#111:


"még normális embereket se szoktam, elvakult szélsőséges fanatikusokat pláne nem."


Mint mondtam ilyen esetben marad a keresztényekre jellemző pökhendi arrogancia :) 1000 éve ilyenek vagytok.


Abdullah

2021. szept. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/361 anonim ***** válasza:
95%

"Az igaz hogy egyes muszlim országok hódítottak"

Előbb még ezt is tagadtátok, mint írtátok, az iszlám a legbékésebb vallás és nem hódított.


"de senkire nem kényszerítették rá az iszlámot"

Legalábbis nem mindenhol. Sok helyen pedig igen. Illetve lassan asszimilálták a megmaradt őslakosokat, így kulturálisan és vallásilag is.


"Csak Egyiptomba közel 10 millió őslakos keresztény él."

Egyiptom közel 100%-a keresztény volt az iszlám hódítás előtt, ma a keresztények számát 5-10% között határozzák meg. Ez a két szám többet mond minden szavadnál.


"Európában az összes őslakos muszlimot kiirtották vagy elüldözték a keresztények"

Európában nem voltak őslakos muszlimok. Hódítás útján jutottak be, őket valóban elűzték.


"Az utolsó európai népirtást is keresztények követték el muszlimok ellen 1995-ben."

Előtte pedig a muszlimok egy sokkal nagyobb népirtást követtek el az örmények ellen. Független történészek szerint legalább 6-800 ezer örményt irtottatok ki.

2021. szept. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/361 anonim ***** válasza:
96%
Én még mindíg nem vagyok valláaos, de a budhizmust, kereszténységet szimpatikusnakmtartom,,a muszlimot viszont nem.
2021. szept. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/361 anonim ***** válasza:
96%

"Mint mondtam ilyen esetben marad a keresztényekre jellemző pökhendi arrogancia :) 1000 éve ilyenek vagytok."

Nézd, de legalább nem robbantalak fel és a torkod se vágom el, mind nálatok divat eljárni a keresztényekkel szemben. Lásd például a francia esetet, amikor bátor muszlim férfiak végeztek ki idős francia papot.

2021. szept. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/361 A kérdező kommentje:

"Ha az a kérdés meghallgatom-e a muszlimok magyarázatait, akkor válaszom igen, ha van rá időm. Ha az a kérdés, hogy elhiszem-e a magyarázataikat, akkor a válaszom nem, különben nem lennék keresztény, hanem muszlim."


Bocsánat! szp72 ,igazad van ,nem fogalmaztam elég világosan. Tulajdonképpen az a kérdés hogy elhiszed-e a magyarázataikat.


"4 ember leírta ugyanazt a történetet. Nos Mohammed (béke legyen vele) életének és tanításainak nem 4 szemtanúja volt, hanem sokkal több !"


Abdullah! Jézus életének és tanításainak meg több ezer ember volt tanúja! És Jézus elküldte tanítványait akiket elkezdtek keresztényeknek nevezni. És nem ők adták maguknak ezt az elnevezést ,hanem kívülállók.


"Miért kell nekem minden hülyeséggel egyenként foglalkoznom ?"


Talán azért mert ezt vállaltad!


"Az arabok nagy része abszolút nem foglalkozik a kereszténységgel, mert a legkevésbé sem érdekli őket. Közömbös nekik, ezért nem nagyon kritizálják."


Nem minden muszlim arab! Lefogadom hogy te sem vagy arab! Ez nagyon béna volt!


"Egyébként néha van olyan érzésem, hogy egyes keresztények abban élnek, hogyha a muszlimok megismernék "krisztus igéit" akkor nyomban hasra esnének az ámulattól, és elájulnának annak fantasztikusságán."


Mohamedtől talán hasra esik az ember? Hát koránt sem! Említetted a 9 feleségét.


"Pontosan emiatt az arrogáns hozzáállásotok miatt robbantottatok ki annyi háborút. És ezért van az hogy az Iszlám sokkal békésebb vallás mint a kereszténység !"


Békésebb? A svédekre igazán nem mondható hogy ne lennének toleránsak de már nekik is elegük van a muszlimokból! Olyan bűnözési állapotok vannak a városaikban hogy az elképesztő és ez nagyon is újkeletű. Nem rég olvastam hogy nyilatkozott egy svéd rendőr ezekről az állapotokról.


"Annyira meg vagytok győződve arról, hogy különbek vagytok, pusztán azért mert keresztények vagytok, hogy félelmetes. Ugyanezt csináltátok az indiánokkal is például."


És Mohamed ,ő mit csinált? Olvastam róla ,nem volt ő olyan jámbor ember.


"Igen talán egyes dolgokban az Iszlám szigorúbb, de a gyakorlatban sokkal békésebb vallásnak bizonyult mint a kereszténység, ami a fél világot leigázta és gyarmati sorba taszította !"


Az iszlám is elindult a maga hódító hadjárataira. És Mohamed halála után nem sokkal. A kereszténység esetében ez nem mondható el. Viszont az egyház sokáig félre vezette az embereket! De az iszlámról ez nem mondható el és még is elindultak a hódító háborúk!


"A keresztényekre jellemző a képmutatás, tehát a "mi megváltónk" soha nem bántott senkit... ők meg a fél világot végigrabolják."


Ez az igazság! Jézus soha nem bántott senkit és egyetlen embert sem ölt meg! Sőt ő volt az aki meghalt másokért. Akkor is így van ha ti muszlimok nem ezt fogadjátok el!


"Az egész keresztény tanítás puszta képmutatásra építkezik. Most értettem meg."


Nem értettél meg semmit! Nem a tanítással van a baj. Egyszerűen az emberek nem azt teszik amit kellene tenniük! Van a muszlim országokban is rendőrség ,börtön stb. Vajon miért ha a muszlim vallás olyan békés?


"Ő azonnal megadja magát és hagyja hogy megöljék. Ezzel mindenkit cserben hagy aki követi !"


Abdullah! Jézus nem adta meg magát azonnal. Talán el kellene olvasnod az életét hogy fogalmad legyen róla. A másik dolog pedig az hogy Krisztus feltámad! Mohamed pedig halott!


"Nem a muszlimok irtottak ki 6 millió zsidó embert Európában drága kincsem. Próbálkozz meg a gondolkodással. Akik ezt tették a keresztény világhoz tartoztak."


Ez nem így van! A nácik a teozófiát egy misztikus vallási irányzatot követtek amely okkultizmus. Emlékszel általános iskolában is tanítják a náci Árja fajelméletet. Na ezt vallották a nácik.


"Jézust nem feszítették keresztre és ezért megváltás sem történt."


Az iszlám szerint de a keresztények nem ezt vallják!


"Milliószor lemeccseltük már. Mindegy aki akarja olvashatja a Korán ájáit, aki tud az él az eszével."


Foglaljuk össze! Allah valaki mást ölet meg Jézus helyett. Csak úgy tudja megmenteni Jézust hogy valaki mást ölnek meg helyette. Aztán pedig kétségbe hagyja az embereket 700 éven keresztül.


"Miért komolyan azt hiszitek hogy megtérünk a kereszténységre ?"


Én nem hiszem! De azért van rá nem egy példa hogy megtörténik. Van akinek felnyílik a szeme.


"Erre mondom hogy teljesen azt képzelitek hogy a kereszténység körül forog a vilàg."


Ez egy rendkívül téves elképzelés! Jézus körül "forog" a világ. Azért mert Jézus az út és az élet!


"Európában az összes őslakos muszlimot kiirtották vagy elüldözték a keresztények"


Akkor miért Mekka a muszlimok szent városa ha Európában voltak őslakos muszlimok?

Hát nem Medinában alakította ki a muszlim vallást Mohamed?

2021. szept. 14. 02:08
 116/361 anonim ***** válasza:
95%

Lol megtaláltam az említett esetett

Mohamed fogadott fia: Zayd ibn Harithah


[link]



A fiának felesége: Zaynab bint Jahsh


[link]


És ott van hogy két házastársa volt mohamed fogadott fia Zayd, és maga mohamed.

És még engem neveztél hazugnak.

Mohamed lenyúlta az örökbe fogadott fia feleségét, majd miután ez közfelháborodást kelltett a hívei közt, öncélúan két új szabályt hozott.

Azt hogy tilos innentől örökbefogadni gyereket, és azt, hogy a nők takarják el magukat.


Hopá hazug muszlim vitapartnerem erre mit lépsz?

2021. szept. 14. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/361 anonim ***** válasza:
95%
Hogyan vegyünk titeket komolyan, ha a saját prófétátokról, Mohamedről is hazudtok?
2021. szept. 14. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/361 anonim ***** válasza:
4%

Mintha egy csapat középiskolàssal beszélgetnénk.


A wikipédiàban leírtak nem lehet hogy keresztény nézőpontúak ?

Nem erről beszéltem eddig ?


Szànalmas hogy googliztok itt össze-vissza.


Abdullah

2021. szept. 14. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/361 anonim ***** válasza:
4%

"Ez egy rendkívül téves elképzelés! Jézus körül "forog" a világ. Azért mert Jézus az út és az élet!"


Sokkal fanatikusabbak vagytok bàrmelyikünknél.


Akinek pedig nem tetszik a kereszténység azt lebombàzzàtok, leigàzzàtok, kiraboljàtok. Legjobb esetben arrogàns módon kigúnyoljàtok.


Hazugsàgokat terjesztetek a prófétàjukról, és mocskoljàtok.


Abdullah

2021. szept. 14. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/361 anonim ***** válasza:
4%

"Hogy bizonyítja? Nem látom miként bizonyítana bármi hasonlót. Van 4 leírás, mely egy dologban teljes mértékben megegyezik, Jézus meghalt a kereszten és eltemették egy sírba. Tehát ez biztos. Legfeljebb az nem teljesen, hogy hány asszony ment reggel a sírhoz. Ami biztos szerinted egy rendkívül fontos és lényeges elem, de szerintem nem."


Úgy hogy a 4 evangélium teljesen eltérően írja le a részleteket. Egyértelmű hogy nem lehet Isten szava. Ha kb minden részlet eltérő akkor világos hogy az egész történet kitaláció. Ha tényleg megtörtént és szemtanuk írják le, akkor nem lehetne tengernyi nagy eltérés.

2021. szept. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!