Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztényként figyelmen...

Keresztényként figyelmen kívül hagyod a muszlimok Biblia magyarázatait?

Figyelt kérdés
2021. szept. 12. 12:53
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/361 szp72 ***** válasza:
96%

Nem nagyon értem a kérdést! Ha az a kérdés meghallgatom-e a muszlimok magyarázatait, akkor válaszom igen, ha van rá időm. Ha az a kérdés, hogy elhiszem-e a magyarázataikat, akkor a válaszom nem, különben nem lennék keresztény, hanem muszlim.


Van itt egy muszlim, aki gyakran magyarázgatni szokta a Bibliát, de szerény meglátásom szerint, amit mond az tiszta hülyeség.

2021. szept. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/361 anonim ***** válasza:
3%

"Én pedig jobban ismerem a Koránt, mint a legtöbb muszlim, igaz sose olvastam. :)


Szóval nagyon ráfaragtál :)"


Tényleg van egy tag a fórumon, aki mondjuk valamennyire utánament a dolgoknak. Pont te lennél az ? Viszont ő sem érti a lényegét hozzáteszem.


"Miért nem válaszolja meg egyik muszlim sem azt, hogy ha szerintük négy ember is hazudott az Evangéliumban, akkor hogy lehet az, hogy mohamednek bármi elhisznek, pedig neki még szemtanúja sem volt?"


Értem. Mert itt most arról van szó, hogy ennek a 4 embernek megjelent Allah egyik angyala, és elhozta nekik Isten üzenetét ?


Mert ha nem akkor nem tudom mi a francról beszélsz. De ezzel is bizonyítod, hogy alig tudod miről beszélsz.


4 ember leírta ugyanazt a történetet. Nos Mohammed (béke legyen vele) életének és tanításainak nem 4 szemtanúja volt, hanem sokkal több !


Miért kell nekem minden hülyeséggel egyenként foglalkoznom ?


"Ez igaz, mert folyamatosan bizonygatni kell saját maguk számára is, hogy jó döntést hoztak."


Aha :D Szerintem meg azért, mert nekik nyílván volt valami bajuk a kereszténységgel ! Különben miért nem azt választották ?


Az arabok nagy része abszolút nem foglalkozik a kereszténységgel, mert a legkevésbé sem érdekli őket. Közömbös nekik, ezért nem nagyon kritizálják.


Egyébként néha van olyan érzésem, hogy egyes keresztények abban élnek, hogyha a muszlimok megismernék "krisztus igéit" akkor nyomban hasra esnének az ámulattól, és elájulnának annak fantasztikusságán. :D Hát közlöm, hogy ez egyáltalán nincs így.


Abdullah

2021. szept. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/361 anonim ***** válasza:
3%

Ja igen, ki ne hagyjam ezt a lényeges észrevételt :)


"

Még mindíg nem tagadta a részletet -🤣🤣🤣


Tehát igaz hogy mohamed a maga akaratára formálta a koránt.



Te is tudod, csak hithű muszlimként fáj beismerni."


Nem tudom mit mondjak erre a hülyeségre, de most komolyan. Van bennetek egy "keresztény felsőbbrendűségi tudat" ami az elmúlt 1000 évben jellemző is volt rátok.

Pontosan emiatt az arrogáns hozzáállásotok miatt robbantottatok ki annyi háborút. És ezért van az hogy az Iszlám sokkal békésebb vallás mint a kereszténység !


Te vagy az a nagy Korán ismerő amúgy ? Mert ez elég gáz, amit kitalálsz itt nekünk. Amikor a Koránt olvasom, pont érzem, hogy Isten szavait olvasom, szóval nem győztél meg sajnálom :)


Abdullah

2021. szept. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/361 anonim ***** válasza:
96%

És ezzel sem tagadtad....

Nemmis tudom melyik a békésebb...

A kereszténymvallás alapítója 0 embert ölt meg

A muszlim Mohamed csak városokat írtott ki.


A huszonegyedikmszázadban nem sok kkeresztény terrorcselekmény van, muszlim terrorcselekmény, és háború dögivel.

2021. szept. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/361 anonim ***** válasza:
95%

"Tényleg van egy tag a fórumon, aki mondjuk valamennyire utánament a dolgoknak. Pont te lennél az ?"

Nem, természetesen viccből írtam, pont annyira jó vicc, mint az a szánalmas kijelentés a részedről, hogy a muszlim testvéred, aki saját bevallása szerint se olvasta sose a Bibliát, jobban ismerné a keresztényeknél.


"És ezért van az hogy az Iszlám sokkal békésebb vallás mint a kereszténység !"

Hát persze, sose volt békésebb vallás :) Háborúban született és azóta is szüntelenül háborúzik.

2021. szept. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/361 anonim ***** válasza:
3%

#74:


Oké akkor TAGADOM, mert mint mondtam ez egy légből kapott hülyeség. Sőt ez egy aljas rágalom a Próféta (béke legyen vele) ellen !


Annyira meg vagytok győződve arról, hogy különbek vagytok, pusztán azért mert keresztények vagytok, hogy félelmetes. Ugyanezt csináltátok az indiánokkal is például.

Igen talán egyes dolgokban az Iszlám szigorúbb, de a gyakorlatban sokkal békésebb vallásnak bizonyult mint a kereszténység, ami a fél világot leigázta és gyarmati sorba taszította !


Abdullah

2021. szept. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/361 anonim ***** válasza:
95%
Mert a muszlimok nem igáztál le a fél világot, igaz? :D Nevetségesek vagytok és szánalmasok.
2021. szept. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/361 anonim ***** válasza:
3%

#77:


Nem a muszlimok nem igázták le a fél világot. Ellenben a keresztények többségüket gyarmati sorba taszították. Sőt a mai napig is kizsákmányoljátok az afrikai és ázsiai országok egy jelentős részét.


Ti biztosan rendes emberek vagytok. De a keresztény világ véreskezű rablógyilkosként tevékenykedett az elmúlt évszázadokban. Csak az egész le van öntve a "szeretet" cukormázával.


Őszintén így gondolom.


A keresztényekre jellemző a képmutatás, tehát a "mi megváltónk" soha nem bántott senkit... ők meg a fél világot végigrabolják. Az egész keresztény tanítás puszta képmutatásra építkezik. Most értettem meg.


Abdullah

2021. szept. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/361 anonim ***** válasza:
85%

Alahnuhahbar bummmm

Olyan hogy miatyánk aki a mennyekben van bumm még nem hallottam. 🤣🤣🤣

Egyikbennsem hiszek, de a kereszténység ezerszer hitelesebb.

2021. szept. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/361 anonim ***** válasza:
95%

"Nem a muszlimok nem igázták le a fél világot."

Akkor te nem ismered a történelmet, gyakran előfordul. Nézd meg például az arabok afrikai hódításait, sőt az Ibériai félszigetet is elfoglalták. De mi magyarok is mesélhetünk róla, évszázados török expanzió és hódítás, csak 150 évig nyögtük őket. Kelet felé egészen Kínáig terjeszkedtek, jelenleg is ott vannak. Sőt India északi felét is teljesen leigázták, illetve kicsit lentebb a szigetvilág egy részét is.


De tényleg, a muszlimok nem igáztak le semmit, csak az akkori világ felét.

2021. szept. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!