Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztényként figyelmen...

Keresztényként figyelmen kívül hagyod a muszlimok Biblia magyarázatait?

Figyelt kérdés
2021. szept. 12. 12:53
❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
 141/361 A kérdező kommentje:

"Például a Biblia részeges, cselszövő, parázna, gyilkos prófétákról ír akik saját lányaikat ejtik teherbe. A Korán ugyanezeket a prófétákat erkölcsös példamutató embereknek írja le."


Melyik próféta ejtette teherbe a lányait? Azért Mohamed sem volt egy kiscserkész 9 feleséggel! Olvastam hogy egy muszlimnak csak 4 felesége lehet.


"A Biblia is igazolja Mohamed prófétaságát éd megjövendöli."


Azt írtam hogy a Bibliában nincs benne Mohamed! Sehol nem ír róla a Biblia! És nem is jövendöli meg. Ezek tények!


"Mi van? :) Nem megy a magyar nyelv értő olvasása? A 4 Evangéliumban három eltérő verzióban írja le ezt a kis részt. Persze nagyon sok ilyen van."


"az általam mutatott versnél"- ezt írtad!

Hol írtál verset ,mert ilyesmit én nem látta tőled.


"Látom nagy észlény vagy. A 4 evangélistából 2 sosem látta Jézust szóval nem szemtanuk."


Minden esetre tőled nagyobb az biztos. Nem írtam hogy látták Jézust azt sem írtam hogy szemtanúk lettek volna.


"És ugye a négy verzió folyamatosan ellent mond egymásnak, tehát nem hiteles."


Szám szerint hányszor mond ellent egymásnak és miben?


"Tartalmilag és tárgyi szempontból is a Korán sokkal hitelesebb mint a Biblia."


Tartalmilag és tárgyi szempontból is a Biblia sokkal hitelesebb mint a Korán.

Írsz konkrétumot is vagy csak így általánosságban, mert valójában nem tudod igazolni!


"Olyanból mint az evangéliumok az iszlámban többszázezer van. A hadiszok szemtanuk beszámolói Mohamed próféta tetteiről szavairól."


A Biblián kívül is vannak írások amelyek igazolják a Bibliát.


"Ilyen alapon honnan tudod hogy Mózes esetében Isten szól a csipkebokorból?"


A zsidók eljutottak az Ígéret földjére. Egy egész népet kihozott Isten Egyiptomból. Mohamed által egyetlen csoda sem történt amelynek egy egész nép lett volna a szemtanúja.


"Honnan tudod hogy Jézus jelent meg Pálnak?"


Jézus nem jelent meg Pálnak! Csak hogy tisztázzuk. Nem vagy hiteles hiszen nem ugyan azokat a részleteket közlöd. Hiteltelenné váltál szóval innentől kezdve csak is hazudhatsz. Igaz eddig sem voltál hiteles de most már egyértelmű hogy nem vagy az.


"Amiből kiderül az a Korán és a Biblia, és ahogy ahogy mondtam a Korán fényévekkel hitelesebb, erkölcsösebb, igazságosabb a Bibliánál."


Majd megvizsgálom a dolgot.


"A Bibliában számtalan népirtásra felszólító vers van."


Arról is írnod kellene hogy mi van a Koránban. Arról bezzeg nem írsz. Miért nem?


"Konkrétan azt írja öld meg a gyerekeket, nőket."


Igen konkrétan azt írja! Ezt eddig is tudtam.


"Sőt, a Biblia azt parancsolja a saját gyermeked is meg kell ölnöd ha más vallást akar követni. Szerinted ezek a versek Istentől származnak?"


Neked teljesen mindegy hogy kitől származnak hiszen nem tartod a Bibliát isteni kinyilatkoztatásnak. Hülyeségeket meg miért kérdezel?


"A Koránban nincsenek eltérések. A Korán nem szemtanuk beszámolói hanem közvetlenül Isten szava."


Sok eltérés van csak nem számoltam meg őket.

2021. szept. 15. 15:02
 142/361 anonim ***** válasza:
95%
Egyébként mohamed az unokahúgait is elvette feleségül.
2021. szept. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 143/361 anonim ***** válasza:
94%

#142

Csak mert annyira erkölcsös volt.

2021. szept. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 144/361 anonim ***** válasza:
4%

"A wikipédiàban leírtak nem lehet hogy keresztény nézőpontúak ?"



Nem! Hiszen honnét tudhatná egy keresztény hogy mi van az iszlámban."


Akkor mi a fészkes fenét okoskodtok itt az Iszlámmal kapcsolatban ? Honnan tudhatná egy keresztény hogy mi van az Iszlámban ? :D


Olyan siralmas színvonalon lököd a dumát kérdező, hogy azt kell gondolnom kb. 16 éves lehetsz.


Igazából kijelentéseket teszel amelyeket semmivel sem tudsz alátámasztani, hiszen a Koránt feltételezem egyáltalán nem ismered, de valószínű hogy a Bibliádat is csak felületesen.


Az egyetlen mondanivalód az, hogy "csakazértis" a Biblia az igaz :D


Rendben, akkor ebbe a kijelentés-háborúba én is beszálhatok.


Kizárólag egyetlen Isten van, a Magasztos Allah. Mohammed Allah igaz küldötte volt.


A világmindenséget Allah teremtette, és Ő is tartja fent végtelen kegyelméből. Uram figyelmét semmi sem kerülheti el !


Az angyalok és az univerzum teremtményei mind a Hatalmast magasztalják és dicsőítik. Az embernek azonban Allah végtelen kegyelméből szabad akaratot adott, így eldöntheti kiteljesíti-e magában az Iszlámot, amely az ember természetes állapota lenne.

Ha nem tesz így, annak káros következményei vannak ezen a világon és a Feltámadás Napján is !


Abdullah

2021. szept. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 145/361 anonim ***** válasza:
93%

"Igazából kijelentéseket teszel amelyeket semmivel sem tudsz alátámasztani"

Pont mint te, vagy a kis barátod. Mindenre lényegében az a válasz, hogy mert a Korán, így a Korán, úgy a Korán. Ha bárki bármilyen történelmi tényt hoz, arra pedig az a válasz, hogy biztos keresztény szemszög. Egyszerűen nevetséges érvelés. Gratulálok, mint egy 14 éves. Legalább a kérdező üti a 16 éves szintet, ti nem.

2021. szept. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 146/361 anonim ***** válasza:
8%

#145:


A kérdező ugyanezt csinálja. Kijelenti itt nekünk, hogy a Biblia igaz és punktum. Ha hitelvek indoklás nélküli felsorolását folytatni óhajtja azt én is megtehetem.


Ráadásul úgy hazudik mint a vízfolyás:


"A zsidók eljutottak az Ígéret földjére. Egy egész népet kihozott Isten Egyiptomból."


Például annyit sem tud, hogy ez a Koránban is benne van. :D


Itt viszont ezt hazudja a Koránnal kapcsolatban:


"Sok eltérés van csak nem számoltam meg őket."


Behazudja nekünk, hogy ismeri a Koránt, de közben végig rommá égeti magát, és belekeveredik saját hazugságaiba.


Az a baj elfelejti, hogy tegnapelőtt mit hazudott, és a mai hazugságaival üti az eddigieket.


Abdullah

2021. szept. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 147/361 anonim ***** válasza:
4%

"Melyik próféta ejtette teherbe a lányait? Azért Mohamed sem volt egy kiscserkész 9 feleséggel! Olvastam hogy egy muszlimnak csak 4 felesége lehet."



A Biblia szernit Lót részegen lefeküdt saját lányaival és mindenketőt teherbe ejtette. A többnejűség hogy jön ehhez? Egyébként a Biblia is engedi a többnejűséget. Azt írja Salamonnak aki a keresztények körében bölcsességéről ismert, 700 felesége volt, továbbá sok esetben kiderül hogy megengedett a több feleség. Nincs semmi tiltás. Mohamed prófétának külön vers engedélyezi a Koránban hogy több felesége legyen mint 4, de ezek ezek nagy többsége özvegy, tehát az iszlámban a többnejűségnek elsősorban szociális funkciója van.



"Azt írtam hogy a Bibliában nincs benne Mohamed! Sehol nem ír róla a Biblia! És nem is jövendöli meg. Ezek tények!"



Ilyen alapon akkor Jézus sincs benne az Ószövetségben név szerint :) Csak a keresztények képzelik bele? :)



"Hol írtál verset ,mert ilyesmit én nem látta tőled."



102-es válasz szerinted mi? :) De akkor leírom újból:



Jézus állítólagos sírjánál angyalok jelentek meg. A 4 evangéliumban ez így szerepel:



Máté 28:2 egy angyal van, az asszonyok előtt szállt le és előttük hengerítette el a követ



Márk 16:5 egy angyal van, a kő már el volt hengerítve, a sírban találkoztak



Lukács 24:2-4 két angyal van, a kő már el volt hengerítve



János 20:2 két angyal van, a kő már el volt hengerítve



Szóval a 4 Evangéliumban három eltérő verzióban írja le ezt a kis részt és nagyon sok ilyen van.



"Minden esetre tőled nagyobb az biztos. Nem írtam hogy látták Jézust azt sem írtam hogy szemtanúk lettek volna."



Hogyne :) Ha nem voltak szemtanúk akkor mitől hiteles? :))



"Szám szerint hányszor mond ellent egymásnak és miben?"



Neked tényleg ennyire nehéz a felfogásod? Akkor mért állsz le vitatkozni? Ez olyan mintha úszoversenyre mennél úgy hogy nem tudsz úszni :) Értem én hogy a vallásodat akarod védeni de így csak ártasz a kereszténységnek és magadnak is. Előbb okosodj kicsit utána vitázhatunk.



"Tartalmilag és tárgyi szempontból is a Biblia sokkal hitelesebb mint a Korán.


Írsz konkrétumot is vagy csak így általánosságban, mert valójában nem tudod igazolni!"



Biztos hogy látni akarod? :) Szerintem te nem vagy erre felkészülve.



"A Biblián kívül is vannak írások amelyek igazolják a Bibliát."



Például?



"A zsidók eljutottak az Ígéret földjére. Egy egész népet kihozott Isten Egyiptomból."



És akkor mi van? Ettől még lehet hogy sok minden mást össze vissza hamisítottak a Bibliában. Egyébként ez az eseménny a Koránban is benne van :) Na akkor most mi van? :)



"Mohamed által egyetlen csoda sem történt amelynek egy egész nép lett volna a szemtanúja."



Mi az hogy nem volt? Például az iszlám előtt arab társadalom egy nagyon elmaradott félnomád törzsi rendszerben élő nép volt akiknek közük nem volt a tudományokhoz. Az iszlám hatására a létrejövő muszlim állam lett a világ legfejletebb állam társadalmi, gazdasági, kultúrális és tudományos téren is.



"Jézus nem jelent meg Pálnak! Csak hogy tisztázzuk. Nem vagy hiteles hiszen nem ugyan azokat a részleteket közlöd. Hiteltelenné váltál szóval innentől kezdve csak is hazudhatsz. Igaz eddig sem voltál hiteles de most már egyértelmű hogy nem vagy az."



Mi az hogy nem jelent meg Jézus Pálnak? :))) Keresztények szerint és a Biblia is azt írja Jézus megjelent Pálnak a damszkuszi úton.



Idézek a wikipédia cikkéből: "azonban látomása révén találkozott Jézussal, aminek hatására egy csapásra buzgó keresztény lett. A látomástól elvesztette a szeme világát, de amikor Damaszkuszban megkeresztelkedett, csodálatos módon visszanyerte a látását. A damaszkuszi látomás – Kr. u. 34 körül – okozta „Pálfordulás” után Saulból végérvényesen Pál lett, aki ettől kezdve minden erejét a kereszténység védelmére és terjesztésére fordította. "



Ha meg ezt sem tudod akkor milyen keresztény vagy? Te akarod megvédeni a keresztény vallást mikor a legalapvetőbb keresztény tanításokkal nem vagy tisztában? Látod, csak magadat teszed nevetségessé. Hallgass rám és tanulj. Tanulmányozd a keresztény vallást, tanulmányozd az iszlámot és utána várlak vitázni.



"Arról is írnod kellene hogy mi van a Koránban. Arról bezzeg nem írsz. Miért nem?"



A Koránban nincs szó népirtásról. Önvédelemre ad jogot a Korán. Olvasd el magad.



"Neked teljesen mindegy hogy kitől származnak hiszen nem tartod a Bibliát isteni kinyilatkoztatásnak. Hülyeségeket meg miért kérdezel?"



Én tőled kérdezem mert ti keresztények állítjátok hogy ez Isten szava. Szóval szerinted Isten szava hogy meg kell ölnöd a saját gyereked ha más vallást akar követni vagy nem?



"Sok eltérés van csak nem számoltam meg őket."



Persze :) Előbb olvasd el.

2021. szept. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 148/361 anonim ***** válasza:
88%

"Behazudja nekünk, hogy ismeri a Koránt, de közben végig rommá égeti magát, és belekeveredik saját hazugságaiba."

Akkor egy újabb hasonlóság köztetek :)

Barátod is azt hazudja, hogy ismeri a Szentírást, de csak a keresztényellenes oldalak által kiragadott igéket ismeri belőle és azokat is erősen félreértelmezi.

2021. szept. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 149/361 anonim ***** válasza:
92%

Rápillantottam erre a kérdésre.


"A Biblia szernit Lót részegen lefeküdt saját lányaival és mindenketőt teherbe ejtette."

Kezdjük ott, hogy a Biblia szerint Lót nem próféta és nincs is több ilyen eset, pedig te általánosságban többesszámban beszélsz, mintha ez a fajta viselkedés általánosságban igaz lenne a Bibliában a prófétákra. A többit meg már meg se kisérem elmagyarázni, mert még ennyit sem tudtál megérteni azalatt a kb. két év alatt, amióta én időnként olvasom a válaszaidat.

Ezerszer le lett neked már írva, de te mégis mindig ugyanazt a szöveget fújod gondolkodás nélkül. Egy másik kérdés kapcsán már leírtam, hogy szóról szóra mindig ugyanazt a szöveged és most se cáfoltál rám. Ha egy kicsit is figyelembe vennéd amit mások írnak, nem írnád le ezeregyedszerre is, minden egyes kérdés alá ezt a lányaikat megrontó próféták szöveget, de mintha a falnak beszélne az ember. Semmi információ nem jut el hozzád. Így viszont csak egy troll vagy semmi más.


Átfutottam Abdullah válaszait is. Nevetséges, hogy azt hiszi, hogy te tudod miről beszélsz. Ráadásul csalódtam benne, mivel egy-két megnyilvánulása alapján mérsékeltebbnek tűnt, mint te, de itt ugyanazt az általánosítgató, gyűlölködő szöveget nyomta, amint te szoktál.

2021. szept. 15. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 150/361 anonim ***** válasza:
4%

"Kezdjük ott, hogy a Biblia szerint Lót nem próféta és nincs is több ilyen eset, pedig te általánosságban többesszámban beszélsz, mintha ez a fajta viselkedés általánosságban igaz lenne a Bibliában a prófétákra. "



Akkor leírom ide is. Nem azt mondtam hogy a Biblia arra buzdít, hogy az emberek a lányaikkal közösüljenek. Ne hazudozz. Azt mondtam hogy a Korán sokkal igazságosabb, erköcsösebb és hitelesebb, és erre mutattam ezt a példát. Mutathatok más példát is akire konkrétan írja a Biblia hogy próféta. Például Dávid. A Biblia szerint paráználkodik egyik katonája feleségével, majd csellel megöleti a katonát hogy mentse magát és hogy elvehesse a nőt. Vagy ott van Mózes aki 3000 zsidót gyilkoltat le az aranyborjús eset után csak mert másban akartak hinni. Szóval ilyen szempontból mindegy írja-e a Biblia hogy próféta vagy sem. Ezek a Biblia szerint példaképek, pedig szörnyű dolgokat műveltek. A Koránban ugyanezek a próféták erkölcsös példamutató emberek.


Ezt hiába próbálod szépíteni. Hatalmas erkölcsi különbség van a Biblia és a Korán között a Korán javára.



"Átfutottam Abdullah válaszait is. Nevetséges, hogy azt hiszi, hogy te tudod miről beszélsz. Ráadásul csalódtam benne, mivel egy-két megnyilvánulása alapján mérsékeltebbnek tűnt, mint te, de itt ugyanazt az általánosítgató, gyűlölködő szöveget nyomta, amint te szoktál."


Abdullah testvérem sokkal finomabban fogalmaz és kedvesebb is nálam, mégis ugyanúgy lepontozzátok és ugyanúgy személyeskedtek vele, ugyanazokkal rágalmazzátok mint engem. Ebből is látszik hogy titeket az igazság zavar.

2021. szept. 16. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!