Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jézus/Isten egy diktátor?

Jézus/Isten egy diktátor?

Figyelt kérdés

Nem a kérdésem nem vicc, ki is fejtem a véleményem.

Szóval, még a legdurvább diktátorok, mint pl Hitler sem követtek el olyan kegyetlenségeket, hogy aki nem hisz benne vagy nem követi őt, az örök életre szenvedni fog és égni a tűzben, soha véget nem érő fájdalommal. Ez undorító dolog, ki akarna önszántából örökké égni? senki. De akkor ez nem egy kényszerítés? Hiszen így nyilván mindenki őt választaná kényszerből csak nyilván aki nem, az nem is hisz ebben az egészben.


Meg az is mi, hogy egy pl arab országban született és egész életét ott leélő embernek a korán a biblia és allah az istene stb. Na most neki esélye sincs megismerni kb a biblia szerinti istent/Jézust, mert egy olyan társadalomban nő fel, ahol teljesen mást hall mindenkitől. Most akkor ő is rohadjon meg a pokolban? Mikor kb nem is tehet arról, hogy nem követi istent?


Akárhogy is nézem isten nem igazságos és nem szerető, hanem egy kegyetlen diktátor.


2022. máj. 5. 10:10
 11/98 anonim ***** válasza:
43%

A Yahweh nevű entitás konkrétan a 12 zsidó törzs számára adott át feladatokat és tanításokat. Ez egy "csak nekik szóló" vallás.

A Jehoshua/Jézus entitás -bár zsidó testbe született- az egész emberiség számára adott át tanításokat és mutatott utat. Nem kapcsolódik a zsidó valláshoz, nem része, nem folytatása.

Sok más hiteles vallási út is van, csak a többi általában nincs összemosva.

2022. máj. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/98 anonim ***** válasza:
11%

"Lehet hogy Isten tenyleg csak zsidókkal foglalkozik ma is."


Ha egy rasszista Istenben hiszel aki etnikai alapon válogat mint a nácik, akkor igen. Mi muszlimok nem ilyen Istenben hiszünk hanem abban hogy Isten a tettei alapján ítéli meg az embereket. Nem létezik olyan hogy etnikai alapon kiválasztott nép. Ez a zsidók hazugsága, sok keresztény meg benyalta.

2022. máj. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/98 anonim ***** válasza:
43%

#5

Azért, mert ő egy fanatikus muszlim és ezzel azonosulva hazudik, mint a vízfolyás.

2022. máj. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/98 anonim ***** válasza:
0%
Mi a hazugság abban amit írtam? Szokásos keresztény rágalmazás.
2022. máj. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/98 anonim ***** válasza:
83%
Úgy általában minden állításod, csak úgy süt rólad a kereszténygyűlölet.
2022. máj. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/98 anonim ***** válasza:
0%

#15 Komolyan te nevezed magad kereszténynek? Ilyenkor hol a szeretet?


Amúgy én nem a muszlim vagyok mert én Jezusban hiszek

2022. máj. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/98 anonim ***** válasza:
0%
#15 mielőtt ősszekevernél vele
2022. máj. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/98 anonim ***** válasza:
43%
Nem tudtam, hogy a keresztényeknek tilos kimondani, ha valaki hazug. Sőt ezt sokszor egészen aljas módon teszi.
2022. máj. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/98 anonim ***** válasza:
5%
A keresztény isten zsidó találmány! Jézus is zsidó volt. Ráadásul 2000 évvel ezelőtt élt, az akkor emberek primitív istenképét akarják a maiakra is ráerőltetni.
2022. máj. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/98 A kérdező kommentje:
De jó, hogy itt mindenről szó van csak arról nem amit kérdeztem.
2022. máj. 5. 11:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!