Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jézus/Isten egy diktátor?

Jézus/Isten egy diktátor?

Figyelt kérdés

Nem a kérdésem nem vicc, ki is fejtem a véleményem.

Szóval, még a legdurvább diktátorok, mint pl Hitler sem követtek el olyan kegyetlenségeket, hogy aki nem hisz benne vagy nem követi őt, az örök életre szenvedni fog és égni a tűzben, soha véget nem érő fájdalommal. Ez undorító dolog, ki akarna önszántából örökké égni? senki. De akkor ez nem egy kényszerítés? Hiszen így nyilván mindenki őt választaná kényszerből csak nyilván aki nem, az nem is hisz ebben az egészben.


Meg az is mi, hogy egy pl arab országban született és egész életét ott leélő embernek a korán a biblia és allah az istene stb. Na most neki esélye sincs megismerni kb a biblia szerinti istent/Jézust, mert egy olyan társadalomban nő fel, ahol teljesen mást hall mindenkitől. Most akkor ő is rohadjon meg a pokolban? Mikor kb nem is tehet arról, hogy nem követi istent?


Akárhogy is nézem isten nem igazságos és nem szerető, hanem egy kegyetlen diktátor.


2022. máj. 5. 10:10
 71/98 A kérdező kommentje:
Jól átmosták az agyad 70es.
2022. máj. 6. 16:41
 72/98 anonim ***** válasza:
100%

"Jézus tartja össze a házasságunkat. "

Az nem túl jó házasság ha nélküle nem működne.

2022. máj. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/98 anonim ***** válasza:
0%
72# 14 éve már működött, amikor Jézus megváltoztatta a szívemet. Most 34 évnél tartunk. 😏😅💞
2022. máj. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/98 A kérdező kommentje:
Jézus hogy változtatta meg a szíved? Műtét során?
2022. máj. 6. 17:08
 75/98 anonim ***** válasza:
23%

Csak Isten olyan erős, hogy megtudjon változtatni egy embert. Azt nem tudom, hogy csinálta, DE köszönöm !!!



Nicky Cruze-t hasonlóan változtatotta meg.

37/40


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..

2022. máj. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/98 A kérdező kommentje:
Vajon milyen alacsony intelligenciával kell rendelkezni, hogy ilyen dolgokat elhiggyen valaki?
2022. máj. 6. 18:00
 77/98 anonim ***** válasza:
0%

Rossz irányba tartasz még mindig... aki Jézust követi megtapasztalta, hogy tényleg él, feltámadt.

Olvastad Nicky Cruze történtét ?

2022. máj. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/98 A kérdező kommentje:
Már a filmet is láttam róla, jó nagy kamu.
2022. máj. 6. 18:11
 79/98 anonim ***** válasza:
100%

Én nem ezek miatt tekintem annak (már ha létezik) hanem azért mert tömeggyilkos a te általad említett hitler hozzá képest semmi 8 emberen kívül mindenkit megölt kiírtotta az állat/növény világ 99%-át.


Velünk magyarokkal is milyen jól bánt a költemények szerint.


Szigetvár, mohács, buda.


De a himnuszba is van pär mocskos tett amit elvileg ő csinált pl:. Mongolok, törökök, belső harcok.


Egy ilyen isten (azért se fogom nagy betűvel írni mert engem annyira nem érdekel) nem érdemel se tiszteletet se semmi mást csak pusztulást.

2022. máj. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/98 anonim ***** válasza:
100%
53# mindjárt megsajnállak a fájdalmaidról. Nekem egyszer lőtték át a kezem afganisztánban 5 éve (az tudod valahogy rosszabb mint a te piti kis poklod
2022. máj. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!