Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jézus/Isten egy diktátor?

Jézus/Isten egy diktátor?

Figyelt kérdés

Nem a kérdésem nem vicc, ki is fejtem a véleményem.

Szóval, még a legdurvább diktátorok, mint pl Hitler sem követtek el olyan kegyetlenségeket, hogy aki nem hisz benne vagy nem követi őt, az örök életre szenvedni fog és égni a tűzben, soha véget nem érő fájdalommal. Ez undorító dolog, ki akarna önszántából örökké égni? senki. De akkor ez nem egy kényszerítés? Hiszen így nyilván mindenki őt választaná kényszerből csak nyilván aki nem, az nem is hisz ebben az egészben.


Meg az is mi, hogy egy pl arab országban született és egész életét ott leélő embernek a korán a biblia és allah az istene stb. Na most neki esélye sincs megismerni kb a biblia szerinti istent/Jézust, mert egy olyan társadalomban nő fel, ahol teljesen mást hall mindenkitől. Most akkor ő is rohadjon meg a pokolban? Mikor kb nem is tehet arról, hogy nem követi istent?


Akárhogy is nézem isten nem igazságos és nem szerető, hanem egy kegyetlen diktátor.


2022. máj. 5. 10:10
 21/98 anonim ***** válasza:
68%
Pedig én válaszoltam. A keresztények (zsidók) istenképe elavult istenkép. Semmivel sem kevésbé nevetséges ilyen bosszúálló istenkében hinni, mint mondjuk a kutyafejű Anubiszban vagy a villámokat szóró Zeuszban.
2022. máj. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/98 A kérdező kommentje:
De, akkor vajon miért van az, hogy kisgyerekeket ezzel rémisztegetnek? Hogy aki nem hisz istenben meg nem tér meg az megy a pokolba és örökké ott fog szenvedni? Egy egész életre tesznek kételyeket meg akadályokat állítanak elé, mert ettől fél, hiszen kisgyerek korában mindenhonnan ezt kapta?
2022. máj. 5. 11:46
 23/98 anonim ***** válasza:
67%
Régi rossz szokás, mint a mumus meg hasonlók. Rémisztgetik a gyereket, hogy ettől majd jobb ember lesz.
2022. máj. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/98 anonim ***** válasza:
1%

"Nem tudtam, hogy a keresztényeknek tilos kimondani, ha valaki hazug. Sőt ezt sokszor egészen aljas módon teszi."


Még csak azt sem vagy képes leírni mi a hazugság abban amit mondtam, csak kapásból rágalmazol. Szerinted a keresztény vallásodban ezt jó szemmel nézik?

2022. máj. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/98 anonim ***** válasza:
72%

"Ez a keresztény istenkép és igazad van részben, de ez nem Isten hibája hanem egy keresztény hamisítás."

A személyes véleményedet (bocsánat, nem személyes, hanem szélsőséges keresztényfób imámok véleménye) állítod tényként. Egy világnézet eleve nem lehet hamisítás.

2022. máj. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/98 anonim ***** válasza:
0%

Jézus Istene egy kedves, szerető, megbocsátó isten......Mózes, Ábrahám Istene egy bosszúálló, haragvó kegyetlen isten (ami ugyan nem igaz, mégis így tanítják)

Két különböző isten

2022. máj. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/98 anonim ***** válasza:
0%

"Mózes, Ábrahám Istene egy bosszúálló, haragvó kegyetlen isten"

Ha ez így lenne, akkor a folyamatosan ellene lázadozó zsidókat már az aranyború után kiirtotta volna, ezzel szemben mindig könyörületet gyakorolt rajtuk. Az Ó és Újszövetség Istene ugyanaz a szerető és irgalmas Úr.

2022. máj. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/98 A kérdező kommentje:
most akkor van pokol vagy nincs?
2022. máj. 5. 17:39
 29/98 anonim ***** válasza:
87%
A Biblia szerint van, hogy tényleg van-e az majd a halálod után fogod megtudni.
2022. máj. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/98 A kérdező kommentje:
Ha a biblia szerint van pokol, akkor a keresztények miért nem tartják istent egy kegyetlen diktátornak? Erre válaszolna nekem egy keresztény?
2022. máj. 5. 18:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!