Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jézus/Isten egy diktátor?

Jézus/Isten egy diktátor?

Figyelt kérdés

Nem a kérdésem nem vicc, ki is fejtem a véleményem.

Szóval, még a legdurvább diktátorok, mint pl Hitler sem követtek el olyan kegyetlenségeket, hogy aki nem hisz benne vagy nem követi őt, az örök életre szenvedni fog és égni a tűzben, soha véget nem érő fájdalommal. Ez undorító dolog, ki akarna önszántából örökké égni? senki. De akkor ez nem egy kényszerítés? Hiszen így nyilván mindenki őt választaná kényszerből csak nyilván aki nem, az nem is hisz ebben az egészben.


Meg az is mi, hogy egy pl arab országban született és egész életét ott leélő embernek a korán a biblia és allah az istene stb. Na most neki esélye sincs megismerni kb a biblia szerinti istent/Jézust, mert egy olyan társadalomban nő fel, ahol teljesen mást hall mindenkitől. Most akkor ő is rohadjon meg a pokolban? Mikor kb nem is tehet arról, hogy nem követi istent?


Akárhogy is nézem isten nem igazságos és nem szerető, hanem egy kegyetlen diktátor.


2022. máj. 5. 10:10
 31/98 anonim ***** válasza:
67%
Ha a keresztény hit arról szól, hogy JHVH és Jézus azokat az embereket is kárhozatra ítélik majd, akik jó emberek voltak, de nem fogadták el a keresztény vallást, akkor igen, diktatorok. Mert akkor arról van szó, hogy vagy behódolsz, és jól élsz, vagy visszautasítasz, és büntetés. Ez szerintem diktatórikus hozzáállás az emberekhez.
2022. máj. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/98 anonim ***** válasza:
57%

Kedves kérdező

Nagyon meg vagy "áldva" itt a válaszolókkal. :D

Nem tudom ez segít-e bármit is de leírom. Rontani ezen már nem hiszem hogy tudd.


Az én meglátásom szerint Jézus elmondta hogy Isten jó. Jézusnak pedig lényegében minden szava szent számukra. Ha Isten rossz lenne akkor Jézus vagy nem tudta volna mit beszél vagy hazudott volna.

Ez ugye nem túl elfogadható eshetőség.


De olvastam több olyan választ is az oldalon ami szerint ha Isten csecsemőt gyilkol az is teljesen elfogadható. Ezek után pont a pokollal lenne problémájuk szerinted?


De olvastam olyat is hogy nem a pokoltól való félelem miatt követik az Istent hanem hogy minél közelebb kerüljenek hozzá, mert szeretik. Tehát ők nem foglalkoznak a pokollal így nem is olyan feltűnő ez a probléma.

De ha abból indulsz ki hogy minden amit Isten teremtett vagy tett, tesz, tenni fog, stb az jó akkor nem lehet gond a rendszerrel. Ha nem ebből indulsz ki akkor pedig további gondokat vetne fel.


Én is kerestem nagyon hasonló kérdésekre a választ. Érdekelt hogy mit gondolnak erről (bármiféle ellenségeskedés nélkül).

Csak azt tudom mondani hogy te még sok hasznos választ kaptál.


Remélem előrébb visz a válaszom.

2022. máj. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/98 anonim ***** válasza:
18%

Fel a fejjel kérdező! Szeret téged Isten és melletted van mindig. Segíteni akar: Elkészítette a számodra legjobb utat és igyekszik arra az útra terelgetni. De nem kényszerít rá, hogy azon járj. Mehetsz te más utakon is és mondhatod az út végén, hogy: ,,na ugye, ez az út amin magamtól jártam milyen jó lett végül" Meg sem fordul a fejedben, hogy annál az útnál egy sokkal jobbra terelgetett Isten, de te nem hittél neki. Szabad döntésed van. arra mész, amerre akarsz, de Isten mutatja a legjobb utat.

Ő a legeslegjobb utat találja meg számodra, de szabadon engedi, hogy más utakon járjál.

Mihez hasonlítsam?

GPS! Olyan Isten, mint egy GPS, ami sosem hibázik. Megtörtént eset: Van egy barátom, aki egy fagyiskocsival hordta a jégkrémeket a boltokba. Egymás után vitte ki az árut. Aztán észre vette a térképen, hogy egy földes úton haladva meg tudna spórolni két falu között 12 km-t. Hát kipróbálta azt az utat, aztán a semmi közepén beleragadt a sárba. vagy 2 km-t kellett gyalogolnia visszafelé, hogy egyáltalán térereje legyen a telefonon és segítséget tudjon hívni. Nem hogy nyert a saját maga által rövidebbnek vélt úttal, hanem még vesztett is vagy 5 órát.

Aki ismer minden változót és hatalma van befolyásolni a dolgok menetét úgy, hogy megadja mindenkinek a szabad választás lehetőségét, az egyesek szemében gonosz diktátornak tűnhet, de mások szemében pedig megváltónak.

Érted már?

Igen, tudom, hogy érted, de csak azért is lepontozol, büszkeségből. Tudod mit? Bátran pontozz le. Mostanra már rájöttem, hogy ezen az oldalon vallási témakörben abszolút nem számít, hogy ki hány %-os választ ad és kinek hány pipája van. Ezt minden ide járó keresztény tudja, csak a trollok és az ateisták hiszik azt, hogy ez számít valamit. Szeretem ezt az oldalt.

2022. máj. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/98 anonim ***** válasza:
0%
#33 mivan ha kocsi utakat ami aszfalt az ördög épitette és Isten inkább természetes utakat szereti?
2022. máj. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/98 anonim ***** válasza:
18%
Öreg! Arra mész, amerre akarsz. Én pedig arra megyek, amerre Isten hív. Én benne jobban bízom, mint a saját elgondolásaimban.
2022. máj. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/98 anonim ***** válasza:
0%

#35


De legalább ne kárhoztatnád a többi embert...

2022. máj. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/98 anonim ***** válasza:
0%

30#

Szia! Jézus a Mennyben imádkozik, közbenjár Érettünk az Atyánál.

Mi, Jézus követők itt a földön imádkozunk Mindenkiért.


Rómaiakhoz 4:5

Ellenben annak, a ki nem munkálkodik, hanem hisz abban, a ki az istentelent megigazítja, az õ hite tulajdoníttatik igazságul.

2022. máj. 6. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/98 anonim ***** válasza:
0%

Nem hiszem hogy Isten egy kegyetlen diktátor. Isten szerető, aki azt akarja hogy szeretetből ne pedig félelemből vagy kényszerből kövessük Őt. Nem azt akarja, hogy kényszerítsenek minket hogy higgyünk benne, hanem hogy önként és teljes szívvel jöjjünk hozzá. Azt akarja, hogy szabad akaratunkból szeressük Őt és szolgáljuk Őt.


Ami azokat illeti, akik még soha nem hallottak az evangéliumról, vagy akik más vallásba születtek, hiszem, hogy Isten igazságos és szerető, és hogy Ő minden egyes embert a saját egyéni körülményei szerint fog megítélni. Nem hiszem, hogy bárki is pokolra lesz kárhoztatva anélkül, hogy előbb ne lett volna tisztességes esélye meghallani az evangéliumot és válaszolni rá." Isten igazságos és szerető, és hiszem, hogy minden egyes embert a saját egyéni körülményei szerint fog megítélni. Nem hiszem, hogy bárki is pokolra lesz kárhoztatva anélkül, hogy előbb ne kapott volna tisztességes esélyt arra, hogy hallja és válaszoljon az evangéliumra.

2022. máj. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/98 anonim ***** válasza:

#38


Èn nem azokról az emberekről beszèltem a #31-es kommentben, akik nem hallottak az evangèliumról, vagy más vallásba születtek. Hanem azokról, akik nem fogadják el a keresztèny vallást.


Itt vagyok pèldául èn.


Èn nem fogadom el a keresztènysèget, elutasítom Jèzus Krisztust, mint megváltót, ès kifejezetten rossz vèlemènnyel vagyok a keresztènysègről.


Ez alapján milyen ítèlet várható velem szemben a keresztèny teológia szerint: ha jó ember vagyok, akkor is elkárhozom, mert elutasítottam a keresztènysèget?

2022. máj. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/98 anonim ***** válasza:

#39


Erre a kérdésre nincs egyszerű válasz, mivel ez számos tényezőtől függ. Általánosságban azonban elmondható, hogy ha elutasítottad Jézus Krisztust, mint megváltódat, akkor nem fogsz megmenekülni a kárhozattól. Ennek az az oka, hogy a kereszténység szerint az üdvösség csak a Jézus Krisztusba vetett hit által jön el. Ezért, ha nem hiszel benne, nem üdvözülhetsz.


Természetesen vannak kivételek ez alól a szabály alól. Például, ha jó ember vagy, aki egyszerűen csak még soha nem hallott Jézus Krisztusról, akkor is üdvözülhetsz. Vagy ha tévtanítók vezettek félre, és valóban elhitted, hogy nem Jézus a megváltó, akkor is megmenekülhetsz. De általánosságban elmondható, hogy ha elutasítod Jézus Krisztust mint megváltódat, akkor nem menekülsz meg a kárhozattól.

2022. máj. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!