Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jézus/Isten egy diktátor?

Jézus/Isten egy diktátor?

Figyelt kérdés

Nem a kérdésem nem vicc, ki is fejtem a véleményem.

Szóval, még a legdurvább diktátorok, mint pl Hitler sem követtek el olyan kegyetlenségeket, hogy aki nem hisz benne vagy nem követi őt, az örök életre szenvedni fog és égni a tűzben, soha véget nem érő fájdalommal. Ez undorító dolog, ki akarna önszántából örökké égni? senki. De akkor ez nem egy kényszerítés? Hiszen így nyilván mindenki őt választaná kényszerből csak nyilván aki nem, az nem is hisz ebben az egészben.


Meg az is mi, hogy egy pl arab országban született és egész életét ott leélő embernek a korán a biblia és allah az istene stb. Na most neki esélye sincs megismerni kb a biblia szerinti istent/Jézust, mert egy olyan társadalomban nő fel, ahol teljesen mást hall mindenkitől. Most akkor ő is rohadjon meg a pokolban? Mikor kb nem is tehet arról, hogy nem követi istent?


Akárhogy is nézem isten nem igazságos és nem szerető, hanem egy kegyetlen diktátor.


2022. máj. 5. 10:10
 41/98 A kérdező kommentje:

Aha tehát, ha elutasítod Jézus krisztust, akkor mész a pokolba. Szóval marad az állításom, hogy ő egy rohadt nagy diktátor, már persze ha létezik.


33as kommentet meg nem is méltatom ennél több válaszra, nem tudom, hogy nevessek rajta vagy sírjak, akkora baromság.

2022. máj. 6. 11:30
 42/98 anonim ***** válasza:
100%

#40


Hallottam Jèzus Krisztusról, sőt ismerem is a tanításait, mivel keresztèny voltam. Ezen az alapom utasítom el, mert az egèszet tèveszmènek tartom.


Tehát ha jól èrtem, ha valaki jó ember: másokat segít, tisztessègesen neveli a gyerekeit stb. DE elutasítja Jèzust, mert nem hihető számára a keresztènysèg, akkor elkárhozik.


Ugye kb. ez a keresztèny tanítás?

2022. máj. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/98 anonim ***** válasza:
48%
A bibliai tanítások szerint Jézus az egyetlen módja annak, hogy örök üdvösséget nyerjünk és bejussunk a mennybe. És nem, nem én irtam a bibliát :D
2022. máj. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/98 anonim ***** válasza:
0%

Van pár oka annak hogy miért kell hogy higgyünk Jézus Krisztusban, miért nem elég az, ha csak "jó emberek" vagyunk.


Jézus Isten Fia, aki meghalt a kereszten a bűneinkért. Ez az áldozati cselekedet azt mutatja, hogy Jézus hajlandó megbocsátani nekünk, és hogy feltétel nélkül szeret mindannyiunkat. Ha hiszünk Jézus Krisztusban, az azt jelenti hogy elfogadjuk őt személyes megváltónknak. Elismerjük, hogy segítségre van szükségünk ahhoz, hogy megmeneküljünk a bűneinktől, és hogy hajlandóak vagyunk követni őt. Ha hiszünk Krisztusban, örök életet kapunk a mennyben. Ez a keresztények végső célja, hogy az örökkévalóságot a mennyben töltsük Istennel.

2022. máj. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/98 anonim ***** válasza:
100%

#43


Ez egy kissè kitèrő válasz volt, ami èrthető számomra, ez is a keresztènyek egyik technikája a vitában. De èrthető a burkolt üzenet.


Ez alapján JHVH ès Jèzus diktátorok.

2022. máj. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/98 anonim ***** válasza:
100%

#44


Ismerem a keresztèny tanításokat, nem kell megmagyarázni... Ez nem fog segíteni azon, hogy a teológiai nèzeteid alapján azt a következtetèst vontam le, amit az előbbi kommentekben...

2022. máj. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/98 anonim ***** válasza:
100%

42.

A tízparancsolat szerint (uradat Istenedet imád és csak neki szolgálj) mennénk a pokolba azokkal akik nem hisznek vagy másban hisznek.


Hány ember mehetne ilyen apróságok miatt a pokolra ha létezne.


De ugye Isten annyira szereti ezzeket az embereket hogy nem menti meg őket a pokoltól azzal hogy felfedi magát.


Vagy csak azokat szereti akik imádják őt?

2022. máj. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/98 anonim ***** válasza:
0%
#45 Ebben mi volt a kitérés? Ez van a bibliában. Mielől tértem ki? :)
2022. máj. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/98 anonim ***** válasza:
0%

#42


Kezdjük a Tízparancsolattal. Az első parancsolat az, hogy szeressük Istent teljes szívünkből, lelkünkből és erőnkből. Ez nem csak azt jelenti, hogy imádjuk Istent, hanem azt is, hogy szolgáljuk őt. Ha csak imádjuk Istent, de nem szolgáljuk őt, akkor nem szeretjük őt igazán.


Ami pedig azokat illeti, akik nem hisznek Istenben, vagy valami másban hisznek, fontos, hogy ne feledjük, hogy Isten a szeretet. Ő minden teremtményét szereti, még azokat is, akik nem szeretik őt vissza. Tehát, bár igaz, hogy azok, akik nem hisznek Istenben, nem fogják örökölni az örök életet, ez nem azért van, mert Isten nem szereti őket. Hanem azért, mert ők úgy döntöttek, hogy elutasítják az ő szeretetét.


És végül, ami azt illeti, hogy Isten csak azokat szereti-e, akik imádják őt, a válasz nem. Isten minden teremtményét szereti, még azokat is, akik nem imádják őt. Ő egy szerető Isten, és az ő szeretete elérhető mindazok számára, akik keresik.

2022. máj. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/98 anonim ***** válasza:
100%

"Hanem azért, mert ők úgy döntöttek, hogy elutasítják az ő szeretetét."


Ez téves.

Nem a szeretetét utasítják el maximum a sátánisták.


Egyszerűen például az ateisták egyrésze az általa ismert bizonyítékok alapján arra jutott hogy nem létezik. De ez nem a szeretett elutasítása.

2022. máj. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!