Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jézus/Isten egy diktátor?

Jézus/Isten egy diktátor?

Figyelt kérdés

Nem a kérdésem nem vicc, ki is fejtem a véleményem.

Szóval, még a legdurvább diktátorok, mint pl Hitler sem követtek el olyan kegyetlenségeket, hogy aki nem hisz benne vagy nem követi őt, az örök életre szenvedni fog és égni a tűzben, soha véget nem érő fájdalommal. Ez undorító dolog, ki akarna önszántából örökké égni? senki. De akkor ez nem egy kényszerítés? Hiszen így nyilván mindenki őt választaná kényszerből csak nyilván aki nem, az nem is hisz ebben az egészben.


Meg az is mi, hogy egy pl arab országban született és egész életét ott leélő embernek a korán a biblia és allah az istene stb. Na most neki esélye sincs megismerni kb a biblia szerinti istent/Jézust, mert egy olyan társadalomban nő fel, ahol teljesen mást hall mindenkitől. Most akkor ő is rohadjon meg a pokolban? Mikor kb nem is tehet arról, hogy nem követi istent?


Akárhogy is nézem isten nem igazságos és nem szerető, hanem egy kegyetlen diktátor.


2022. máj. 5. 10:10
 61/98 A kérdező kommentje:
Akik meg annyira a bűnökről papolnak itt. Ugye ti tudjátok, hogy a házasság előtti szex is bűn, és ha azt megtetted valaha és nem bánod meg tiszta szívből, akkor te sem jutsz a diktátorhoz fel a mennybe :) már pedig minek bánnád meg azt a szexet? Lehet, hogy valakinek pl házasságon kívüli szexből kifolyólag született a gyereke, az ilyen biztos megbánja őszintén, hogy szexelt :) Meg ha csak ránézel egy jó nőre és "megkívánod" már az is bűn. Hagyjuk már ezt az egészet kb a keresztények fele is vagy több megy a pokolra, ha ez a istennek nevezett diktátor még a bűnöket is elkezdi nézegetni, nem, csak azt, hogy ki hisz benne
2022. máj. 6. 13:41
 62/98 anonim ***** válasza:
34%

Senki sincs bűn nélkül, és ez mindannyiunkat, keresztényeket is magába foglalja. Mindannyian elmaradunk Isten dicsőségétől, és bűneinkért az Ő ítéletével kell szembenéznünk. Mi azonban hisszük, hogy Krisztus keresztáldozata által megbocsátást nyerünk, és lehetőségünk van a bűnbánatra és a változásra.


Ami a házasság előtti szexet illeti, az a Biblia szerint mindenképpen bűn. Azonban nem szabad elfelejtenünk, hogy Isten a megbocsátás és a második esély Istene. Ha valaki házasság előtti szexet folytatott, és megbánta, természetesen megbánhatja és bocsánatot kérhet. Ugyanez vonatkozik bárkire, aki kéjes vágyakkal nézett egy másik emberre. Mindannyian követünk el hibákat, de Krisztus által megbocsátást nyerhetünk és újrakezdhetjük.

2022. máj. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/98 A kérdező kommentje:
Értem, hogy isten megbocsát, ez oké, felfogtam. De akkor bocsát meg, ha azt az illető őszintén bánja meg. Magamból kiindulva egy házasság előtti szexet mégis milyen okból tudnék megbánni, ha azt mindketten élveztük és nem lett belőle semmi "baj"? És biztos vagyok benne, hogy más sem bánna meg tiszta szívből ezt.
2022. máj. 6. 13:57
 64/98 anonim ***** válasza:
100%

"Az istenteleneknek nincs békességük."


Ez csak a Biblia téveszméje, a valóságban aligha van ez így. Csak a hívők szeretnék ezt hinni.


A valóságban egy ateista embernek is lehet békés élete, és egy kereszténynek is lehet zaklatott élete. Attól, hogy belemenekül a vallásba, a probléma nem szűnik meg.

2022. máj. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/98 anonim ***** válasza:
#63 azért a világ nem olyan egyszerű hogy mindenkit egy kalap alá vegyünk :)
2022. máj. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/98 anonim ***** válasza:
0%

64# Én is voltam istentelen és nem volt ilyen békességem, mint amit Jézus adott nekem.

Sőt a teljes Isteni szeretet kiűzte belőlem a félelmet.

Mindennek tudok örülni. Mindenért hálás tudok lenni.

Jézus a legeslegjobb barátom, a mindenem. Imádom! 💞

2022. máj. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/98 anonim ***** válasza:
100%

66.

Nagyon sajnállak.

Nekem a párom a legjobb barárom és a mindenem.

2022. máj. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/98 anonim ***** válasza:
100%

#66


Az történt, hogy egy vallásos élményt éltél át. Bebeszéled magadnak, hogy Isten szeret, vigyáz rád stb. és ez örömmel tölt el. Pszichológia az egész, nincs mögötte semmilyen természetfeletti.


Aki más istenben hisz, feltehetően hasonlót él át, mint te.

2022. máj. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/98 Darkmoon80 ***** válasza:
100%

A vallásos élmények kialakulásának van tudományos magyarázata.


érdemes elolvasni a cikket:

[link]

2022. máj. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/98 anonim ***** válasza:
0%

#67

Tovább kellene gondolnod, mert Isten a páromon keresztül is szeret. Jézus tartja össze a házasságunkat. Mindenható 💞


#68

Amikor fájt a fejem, voltam agykontrollon is. Valahogy nem tudtam magamnak bebeszélni, hogy ne fájjon.

Azt, ha ilyen okos lennék már kitalálom volna előre ezt az egészet.

De csak 2002 óta élvezem ezt az Isteni kegyelmet.

Tényleg Jézus maga a Menny és én Benne vagyok és Ő bennem.

2022. máj. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!