Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jézus/Isten egy diktátor?

Jézus/Isten egy diktátor?

Figyelt kérdés

Nem a kérdésem nem vicc, ki is fejtem a véleményem.

Szóval, még a legdurvább diktátorok, mint pl Hitler sem követtek el olyan kegyetlenségeket, hogy aki nem hisz benne vagy nem követi őt, az örök életre szenvedni fog és égni a tűzben, soha véget nem érő fájdalommal. Ez undorító dolog, ki akarna önszántából örökké égni? senki. De akkor ez nem egy kényszerítés? Hiszen így nyilván mindenki őt választaná kényszerből csak nyilván aki nem, az nem is hisz ebben az egészben.


Meg az is mi, hogy egy pl arab országban született és egész életét ott leélő embernek a korán a biblia és allah az istene stb. Na most neki esélye sincs megismerni kb a biblia szerinti istent/Jézust, mert egy olyan társadalomban nő fel, ahol teljesen mást hall mindenkitől. Most akkor ő is rohadjon meg a pokolban? Mikor kb nem is tehet arról, hogy nem követi istent?


Akárhogy is nézem isten nem igazságos és nem szerető, hanem egy kegyetlen diktátor.


2022. máj. 5. 10:10
 51/98 anonim ***** válasza:
100%

"Mielől tértem ki?"


Az elől, hogy kimondd, amit valóban gondolsz: hogy lehet valaki akármilyen becsületes állampolgár, ha nem fogadja el Jèzust, kárhozatra jut.

2022. máj. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/98 anonim ***** válasza:
17%

Én voltam lelki szinten a pokolban - gyötrelmes fejfájással. Senkinek nem kívánom azt az élményt. Ez hasznomra vált, mint utóbb kiderült. Eszemágában sincs a poklot választani. Amúgy is imádok szeretni, segíteni. Hát most Jézus sincs kihagyva ilyen téren. Persze ehhez találkoznom kellett Vele. Kicserélte az istentelen gondolkodásomat Istenire. A kőszívemet hússzívre + belevéste a parancsolatait a szívembe. Dehogy cimborálok az ördög hazugságaival, ellenállok neki és Istenhez futok.

Ahogy elnézem Ti is a sötét oldal csapdáiban vesztegeltek.


Szóval az istentelen út véget fog érni egyszer. Kár rugozni annyira ezen a diktátorosdin.

Kb. egyhelyben toporogtok.


Változtassátok meg a gondolataitokat: jót gondolok jó ember vagyok!

Hajrá fiúk! Ezaz igazi harc, fejben, szívben dől el.


Legyetek jók, ha tudtok....

2022. máj. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/98 anonim ***** válasza:
0%

#51


Nem erre gondolok. Szerintem lehet úgy is a mennybe jutni ha valaki csak pusztán becsületes állampolgár. Én szerintem a Biblia úgy gondolja, ha valaki nem fogadja el Jézust, az egyenlő azzal hogy tovább él bűnös életet mindenféle megbánás és bocsánat kérés nélkül. Na most hogy ezt a bocsánatot Krisztustól, Istentől vagy önmagunktól várjuk el, az egy másik kérdés a hitünk szerint. Tehát nem elfogadni Jézust = tovább élni egy nem becsületes életet. Szerintem ha valaki becsületes állampolgár, az a mennybe fog jutni. És hogy a Biblia szerint miért fog a becsületes jó állampolgár a pokolba jutni ha nem fogadja el Jézust, az azért van, mert a Biblia azt feltételezi hogy a becsületes jó állampolgár elfogadta Jézust. De ha ez az illető azt állitja hogy nem fogadta el Jézust és mégis bűn nélküli ember, az a Biblia szerint nem fog a mennybe jutni. Bár én nem veszek mindent szóról szóra ami a Bibliában van, szerintem elfogadni Jézust = becsületes jó életet élni, és ha bűnhődünk is, elismerjük a bűneinket és bocsánatot kérünk (Istentől, Jézustól, Önmagunktól vagy akármitől amiben hiszünk). Tehát az én értelmezésem szerint teljesen mindegy hogy miben hiszünk, bűnhődni mindig is fogunk és fejlődnünk kell hogy minél jobb, bűn nélküli életet éljünk. Én inkább ezt egy életvezetési tanácsadásként veszem, nem vagyok radikális hogy midnent szóról szóra vegyek ami le van irva a Bibliában. :)

2022. máj. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/98 A kérdező kommentje:
Hogy tud a tükörbe nézni egy keresztény ember úgy, hogy akiben hisz és akinek szolgál, az csak azért örökké tartó szenvedésbe küld embereket, mert ők nem hajlandóak neki szolgálni? Nagyon remélem, hogy nem létezik, mert akkor ő a történelem legkegyetlenebb diktátora.
2022. máj. 6. 13:04
 55/98 A kérdező kommentje:
És a vicc, hogy itt a kommentjeiteket olvasva ez csak még erősebb lett bennem ez a gondolat, mert nem tudjátok megcáfolni.
2022. máj. 6. 13:06
 56/98 anonim ***** válasza:
100%

#53


"Én szerintem a Biblia úgy gondolja, ha valaki nem fogadja el Jézust, az egyenlő azzal hogy tovább él bűnös életet mindenféle megbánás és bocsánat kérés nélkül."


Teljesen mindegy, hogy a Biblia mit gondol, mert téved.


Ahhoz, hogy jók legyünk, nem kell sem Jézus, sem a Biblia.


Vannak becsületes emberek, akik nem hisznek a kereszténységben, vagy másban hisznek, és mégis normálisan tudnak élni.


És vannak keresztények, akik hisznek Jézusban, Bibliában stb. és nem élnek becsületesen.


A Biblia egyébként úgy ahogy van komolytalan, hiszen még az erkölcs dolgában is önkényesen jár el. A Biblia simán leírja, hogy JHVH gyerekeket gyilkolt meg, és ítéli el a tetteit, de az már bűnnek számít, ha valaki például homoszexuális kapcsolatban - amivel egyébként nem árt senkinek.


Az egész úgy ahogy van, egy zavaros tanítás, nincs benne logika.


Látszik, hogy a kereszténység nem azért terjedt el, mert annyira nagyon jó, és bölcs lenne, hanem azért, mert a rómaiak beültették a hatalomba a hívőket. A kereszténység elterjedésének történelmi-politikai okai vannak. Ez meglátszik.


#52


A fentiekből szerintem látszik, hogy nem mindenki ért veled egyet.


Én lehet inkább a pokolba kerülnék, minthogy behódoljak a JHVH-nak, aki a Biblia szerint ártatlan gyerekeket ölt meg.

2022. máj. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/98 anonim ***** válasza:
100%
*és nem ítéli el a tetteit
2022. máj. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/98 anonim ***** válasza:
0%

"Akárhogy is nézem isten nem igazságos és nem szerető, hanem egy kegyetlen diktátor."

És mi késztet arra, hogy hetente leírd ezt a marhaságodat?


"Hiszen így nyilván mindenki őt választaná kényszerből csak nyilván aki nem, az nem is hisz ebben az egészben."

Mivel Isten létét és a Biblia igazát belátni egy szefósnak is kb. kettő perc, így igencsak szándékosan nem térsz meg és mész a lecsóba. Ezt buktad

2022. máj. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/98 anonim ***** válasza:
0%

#56


Elég, ha Isten egyetért, nemde?


Békességem van, megbékéltem Istennel.


Az istenteleneknek nincs békességük.

2022. máj. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/98 A kérdező kommentje:
Mit írok le hetente? Arról én nem tehetek hogy paranoiás vagy.
2022. máj. 6. 13:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!