Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan lehetne a keresztényeke...

Hogyan lehetne a keresztényeket meggyőzni arról, hogy Isten nem létezik?

Figyelt kérdés

2023. jan. 14. 15:11
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/199 anonim ***** válasza:
81%

#9 Semmi személyes, csak a kérdésre válaszoltam. Ha valakit meg akarsz győzni, valami létéről/nemlétéről, annak az első pontja - ha bizonyítékod nincs rá - hogy megtöröd a hitét benne(bármilyen mocskos módszer alkalmazható, attól függően, hogy mennyire ellenáll...őőő törvényes keretek között). Lehet az illetőnek elszáll az életkedve tőle, kifordul magából, de benned ott lobog majd a büszkeség, hiszen bizonyítottad a Saját igazságodat.

Az ilyen kérdéseknek egyébként szokott lenni alapja, általában a keresztény emberek nyomulnak - tapasztalat - akár hiszel, akár nem, ha nem keresztény életmódot folytatsz, a szemükben szálka vagy és szóvá is teszik.

2023. jan. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/199 anonim ***** válasza:
23%

12: ez általánosítás!


Egy igazi hívő nem fog nyomulni, mert tudja, hogy a hit belülről fakad és nem lehet arról senkit meggyőzni, meg nem is kell! :)


A vallásfanatikusokkal meg nem kell foglalkozni!


Az erőszakosság nem Istentől ered.

2023. jan. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/199 anonim ***** válasza:
34%

Minden hívő fanatikus.

Ahhoz, hogy valaki bizonyíték nélkül valamit igaznak fogadjon el, fanatizmus kell.

2023. jan. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/199 anonim ***** válasza:
78%

Na igen.

Ahogy az ateisták többségét meg lehetne győzni az istenek létezéséről, bizonyítékokkal - úgy a hívőket nem lehet meggyőzni semmivel.


Akkor melyikük problémásabb?

Azzal együtt hogy azért nem mindegyik fanatikus. A többség nem az.

2023. jan. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/199 anonim ***** válasza:
84%

Elismerem, általánosítottam.

Az "igaz hívő" tényleg nem nyomul(hiszen megtalálta az egyensúlyt magában, bárhogy is nevezze) - ami azt eredményezi, hogy az átlag nem hívő a legtöbb esetben nem tud róla, mert semmilyen ingert nem kelt benne. Ha kérdezed - akár vallással kapcsolatban, többnyire segítőkész és érezteti veled, hogy nem akar semmit rád erőltetni. Lényéből béke és megértés sugárzik.


A keresztény(vagy nem keresztény) fanatikus viszont nyomul, kéretlen, hangos. Lényegtelen, hogy interneten keresztül, vagy közvetlenül arcba kapja az ember, az jön le neki, hogy az összes keresztyén(vagy nem keresztény) ilyen, mert ezt látja, tapasztalja.

2023. jan. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/199 anonim válasza:
22%
Bizonyítani kellene,hogy Isten nem létezik.Ezzel az a gond a tudomány nevezetesen néhány matematikus arra jutott,hogy Isten létezik.
2023. jan. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/199 anonim ***** válasza:
86%
Miért akarnád őket meggyőzni erről?
2023. jan. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/199 anonim ***** válasza:
65%

Fogalmam sincs, miért kellett törölni a válaszom. Annyit írtam, hogy aki állít valamit, azon van a bizonyítás terhe.


Ebben mi a sértő?

Még csak azt sem írtam, hogy hívő vagyok vagy ateista.


Aki azt állítja van isten, annak kell bizonyítani. Aki azt állítja, hogy nincs, annak ugyanúgy kell bizonyítani.

2023. jan. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/199 anonim ***** válasza:
69%

"Az "igaz hívő" tényleg nem nyomul(hiszen megtalálta az egyensúlyt magában, bárhogy is nevezze)"


Na, látod! Ez így igaz!


Békében él és nem provokál ateistákat sem.


Ezért sem értem, hogy miért kell folyton szítani a tüzet valakinek itt a gyakon a hittel kapcsolatban. Mire jó kiírni értelmetlen kérdéseket?!

Nyilvánvaló provokáció és az emberek egymásnak ugrasztása.


Valakinek van hite, valakinek nincs - kár lenne bármelyiknek is ráerőszakolnia a másikra a maga "vallását".

2023. jan. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/199 anonim ***** válasza:
27%

Éppen most került be egy barátom a kórházba szívvitorla leválással ..hirtelen történt, nem vallásos.


...És mit kért tőlünk?


Hogy imádkozzunk érte.

2023. jan. 15. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!