Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateista VS hívő? Veszekedés...

Ateista VS hívő? Veszekedés nélkül, ki miért?

Figyelt kérdés
Inkább az ateistákra vagyok kíváncsi mivel én is hívő vagyok.
2010. okt. 17. 21:09
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 anonim ***** válasza:
66%
haragudnék istenre azért amilyen gagyira teremtette az embert, és amilyen elviselhetetlen közegbe, számomra jobb érzés azt gondolni, hogy nincs, mert ha van, akkor gonosz.
2010. okt. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/64 A kérdező kommentje:
De Isten a paradicsomba teremtett minket:) Ez az életet mi választottuk, de Isten ezt is megbocsátotta és fiát adta értünk hogy üdvösségre jussunk. Persze sokan kérdezik, hogyha Isten szeret minket miért vannak természeti katasztrófák stb. de ez nem Isten műve hanem a sátáné.
2010. okt. 17. 21:21
 3/64 anonim ***** válasza:
57%

a paradicsomban sem lett volna jobb, öngyilkos lettem volna az unalomtól.

így is csak az tart vissza hogy a halál is unalmas.

2010. okt. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/64 A kérdező kommentje:
Hát érdekes felfogás... de ha nem jó se a föld se a pokol se a paradicsom akkor mi jönne be?
2010. okt. 17. 21:37
 5/64 anonim ***** válasza:
fene tudja. a halál utáni megsemmisülés az elég megnyugtató gondolat.
2010. okt. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/64 A kérdező kommentje:
az miért jó? nem szeretsz senkit a földön? és nem jobb abban hinni, hogy halálotok után találkoztok és egy sokkal szebb helyen éltek majd tovább. Nem félelmetes érzés abba belegondolni, hogy aki vagy az érzéseid, a gondoltaid,az emlékeid mind-mind megsemmisül, vagy az mit tettél már többé nem lesz fotonos. De ugye te se gondolod így? De lehet, hogy hülyeség az egész, lehet hogy nincs Isten, de akkor is ha a 10 parancsolatot betartva élsz nem egy sokkal boldogabb, kiegyensúlyozottabb élet vár majd rád? Amiben a szeretet uralkodik rajtad és nem a drogok, és nem kell pszichologikusra költeni, mert boldog vagy és szeretetteljes. És akármi ér, te mindig talpon vagy, mert tudod, hogy egy sokkal erősebb valaki van veled mint az emberek. Mert, "Jobb az Úrban bízni, mint emberekben reménykedni!
2010. okt. 17. 21:57
 7/64 anonim ***** válasza:
sokmindenkit szeretek, de egyszerűen unom az életet, nem köt le már nagyon sok éve, és még annak a többszöröse van hátra ami eddig eltelt. bőven elég, nem akarom hogy még utána is folytatódjon, nem mintha rajtam múlna. :)
2010. okt. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/64 A kérdező kommentje:
Mi történt?
2010. okt. 17. 22:03
 9/64 anonim ***** válasza:

semmi, nem vagyok depressziós, akkor is unatkoztam mikor jó melóm volt, több pénzem szórakozni, vagy épp hosszú párkapcsolatban voltam. :)

szóval csak azt gondolom hogy ilyen hiperaktív aggyal mint az embernek van, egy ilyen unalmas világban élni nonszensz, ha létezik teremtő, ez nem volt szép húzás tőle.

2010. okt. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/64 anonim ***** válasza:
100%
Magam részéről elfogadhatatlan, ahogy a kereszténység az állatokra tekint. Kiskoromban apám állatkertben dolgozott... Hogy lehetne egy tigris alacsonyabb rendű, mikor megölhetne, de megtisztel azzal, hogy odadörgölőzik a rácsokhoz, hogy simogassam?
2010. okt. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!