Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateista VS hívő? Veszekedés...

Ateista VS hívő? Veszekedés nélkül, ki miért?

Figyelt kérdés
Inkább az ateistákra vagyok kíváncsi mivel én is hívő vagyok.
2010. okt. 17. 21:09
1 2 3 4 5 6 7
 11/64 anonim ***** válasza:

Ha utána nézel a Plejádok tanításainak, akkor megtudsz mindent a véleményemről.:)

Meg se próbálom ide leírni, ahoz ez túl összetett.

2010. okt. 18. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/64 anonim ***** válasza:
22%

Zuhanó repülőn nincs ateista :)


Mellesleg Neitzsche is meghalt, meg eddig mindenki más is, de Jézus él!

2010. okt. 18. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/64 anonim ***** válasza:
76%

na ez az ... mutasd meg nekem Jézust ha már él! Semmi szimbólum, mellébeszélés vagy prédikáció nélkül, ha kérhetem.


Friedrich Nietzsche sírját legalább meg lehet látogatni, meg lehet tekinteni a kéziratait, ez is bizonyíték arra h egyáltalán létezett, Jézussal ellentétben.


A biblia történetei inkább meseszerűek minthogy igazak legyenek, gondolok én itt a víz borrá változtatására és Noé bárkájára.

Számomra elfogadhatatlan, h az egyszerű istenhit mellé ilyen jellegű (elnézést a kifejezésért) gyermekded mesehit is kell hogy társuljon ha valaki "igazi" keresztény akar lenni.

2010. okt. 18. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/64 anonim ***** válasza:
Jelezhetem-e úgy, hogy hívő vagyok, de semmilyen formában nem keresztény?:)
2010. okt. 18. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/64 anonim ***** válasza:
63%

Reagálás néhány válaszra:

Az állatok nem fizikailag alacsonyabb rendűek, hanem szellemileg nincsenek a mi szintünkön. Ezt mégy egy ateista is tudja. Egyébként nincs olyan, hogy keresztény állatkert (hm, néhány gyülekezet Amerikában mondjuk elgondolkodtat...)Isten édenné tette a földet, és az embert kertésszé, gondnokká, akinek fő feladata gondoskodni a földről és az állatokról. Az ember eredeti célja, hogy szolgálja és szeresse a teremtett világot, nem az, hogy kizsákmányolja.


Hogyan bizonyítsam be, hogy Jézus él? Ezt egyedül Isten tudja neked bebizonyítani a szíveden keresztül. Ha veszed a fáradtságot, és megtanulsz a szívedben élni, arra figyelni, találkozol Jézussal. De ez egy személyes élmény, a kétkedő sosem találja meg. Keress, és találsz, zörgess, és megnyittatik. Akinek van füle a hallásra, hallja. Ilyen egyszerű.


Kérdező, végül neked is válaszolok: Hívő. Ateista voltam, Isten hívott, válaszoltam. Én megragadtam azt a csendesen hívogató hangot a szívemben, amit az emberek többsége elnyom. Kerestem, egy keresztény gyülekezetben találtam magam. Megismertem Jézust. Ennyi.


Freya

2010. okt. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/64 anonim ***** válasza:
70%

Freya


Én a szívemmel élek, és minden szeretetemmel szeretem az embereket és ezt a világot, éppúgy, amilyen alázattal és szeretettel fordulok az éghez. Mert mindent csodálatosnak és gyönyörűnek vélek, ami körülöttünk van, és hiszek abban, hogy a gyűlölet csak egy rossz álca, amit a szeretet könnyen leleplez és elhajít.

Idealista szöveg, annak is mondanak a másik kedvenc jelzőm, a naiv mellett. Hiába, ez vagyok én - a kifogyhatatlan mosolyforrás.

Pedig voltam depressziós, dobtam el majdnem az életem - aztán meghallottam a hangot, ami azt mondja, hogy a félelem butaság, mikor élhetek így is.


Hallottam egy hangot, követtem és ma hálás vagyok mindenért, amit kaptam, és mert ember lehetek. De ez a hang nem a kereszténységé volt, és nem is Jézusé - az ő isteni eredetében nem is hiszek...

Ezért nem értem, mikor úgy állítják be a dolgokat, mintha az Istenséget csak egy úton lehetne elérni.

2010. okt. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/64 anonim ***** válasza:
79%

Ádámnak és Évának volt köldöke?


Noé Bárkája akkora lehetett mint egy kontinens, ha befért annyi állat?


Ki volt Káin felesége?


Matuzsálem ,hogy élhetett olyan sokáig?


A Jelenések könyve 100% halucináció és vízió, hogy lehet ezt komolyan venni?


Túl sok a kérdés és az ellentmondás. Ne akarjanak már egy 2000 éves papírcsomóval 2010-ben megverni mert nem hiszem el. Ateista vagyok ,de ez azt jelenti,hogy csak Isten létezését tagadom. Ettől még van hitem, csak nem Istenben hanem az önmagamba vetett hit ad nekem erőt.

2010. okt. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/64 anonim ***** válasza:
100%

Vallásháború:

a rengeteg ember amiatt öli egymást halomra,hogy kinek van jobb képzeletbeli barátja.

2010. okt. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/64 anonim ***** válasza:
100%

Akkor reagálok én is:


"Hogyan bizonyítsam be, hogy Jézus él? Ezt egyedül Isten tudja neked bebizonyítani a szíveden keresztül. Ha veszed a fáradtságot, és megtanulsz a szívedben élni, arra figyelni, találkozol Jézussal. De ez egy személyes élmény, a kétkedő sosem találja meg. Keress, és találsz, zörgess, és megnyittatik. Akinek van füle a hallásra, hallja. Ilyen egyszerű. "


Prédikáció, semmi konkrétum nincs ebben! A történelem nem anekdoták összessége, hanem hiteles, helyét megálló dokumentációk által összerakott események.


"Isten édenné tette a földet, és az embert kertésszé, gondnokká, akinek fő feladata gondoskodni a földről és az állatokról. "

A kollégának az nem tetszik, hogy teljesen lekicsinyítik a keresztény hitvallásúak az állatokat, holott mi is állatok vagyunk, igaz, elismerem én is, szellemileg fejlettebbek vagyunk, mégis állatok vagyunk!

Itt jön be egy másik kényes téma: az evolúció.

Butaság szerintem vallásos meggyőződésből tagadni tényeket!

2010. okt. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/64 anonim ***** válasza:

A válasz írója 72%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 08:49


Én nem úgy állítottam be. Ha te Buddhában, vagy Allahban találtad meg, váljék egészségedre. Én tisztelem más vallását, csak én ebben találtam választ. Nem küldök senkit a pokolra, csak leírtam az én válaszomat a kérdezőnek.


"Prédikáció, semmi konkrétum nincs ebben! A történelem nem anekdoták összessége, hanem hiteles, helyét megálló dokumentációk által összerakott események."


Kedves utolsó! Elsősorban ez nem prédikáció, hanem egy személyes tapasztalat megosztása, válasz a kérdezőnek. Az Újszövetség könyvei pedig nem mások, mint korabeli dokumentációk, beszámolók, olyan emberektől, akik az életüket áldozták azért, amiben hittek. Olyan dolgok voltak ezekben, amit bele sem írtak volna, ha "el akarják adni" a vallásukat: pl. női szemtanúk a feltámadásnál, Jézus a paráznákkal és a vámszedőkkel barátkozik, Péter, az állítólagos első pápa háromszor elárulja Jézust, aztán már a kereszténység kezdetekor hülyén viselkedik, ezért Pál leteremti. Minden benne van, zavarba ejtő dolgok is. Nekem elég naturalista írás.


"A kollégának az nem tetszik, hogy teljesen lekicsinyítik a keresztény hitvallásúak az állatokat,"


Miért is kicsinyítjük mi le az állatokat? Az ateista tudósok kedvenc szórakozása a kísérleti egér, patkány, nyúl (nem kívánt törlendő) ők tesztelnek minden cart állatokon, sőt, ha már itt tartunk, az abortusz is jó ötlet, mert embriókon még jobb kísérletezni. Sőt, már terveznek egy majom-ember keresztezést is. Na, még ez lenne egy teljesen immorális dolog, de hát ugye az ateisták imádják az állatokat. És könyörgöm, nincsen keresztény állatkert!!!!


Lenne még egyetlen kérdésem az állatvédőkhöz,akik most itt a gonosz keresztényektől féltitek az állatokat: ti vegetáriánusok vagytok? Mert ha nem, inkább ne is válaszoljatok.


Ami az evolúciót illeti: semmi ellentmondásba nem kerül a bibliával. A teremtés sorrendjét olvasd el. Miért ne lenne lehetséges az evolúció mint módszer a Biblia szerint? Mi csak a tervezettséget tartjuk fenn, hogy nem véletlenszerű mutációk, hanem tervszerű változások történtek.


Freya

2010. okt. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!