Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateista VS hívő? Veszekedés...

Ateista VS hívő? Veszekedés nélkül, ki miért?

Figyelt kérdés
Inkább az ateistákra vagyok kíváncsi mivel én is hívő vagyok.
2010. okt. 17. 21:09
1 2 3 4 5 6 7
 31/64 anonim ***** válasza:
0%

A válasz írója 78%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 09:32


Kedves utolsó előtti. A Bibliát nem én tüntetem ki, hanem érthetetlen módon olyan ateista tudósok, akik boldogan ellehetnének anélkül, hogy ilyesmivel foglalkoznának. Ha a youtube-on megnézel néhány ilyen vitát (Dawkins, Hitchens, Harris vitatkozik keresztényekkel és zsidókkal arról, van-e isten és miért nem) azt látod, hogy egy nevetséges, óvodás isten-képpel a fejükben, a szentírás mélyebb értelmezése nélkül olyan kijelentéseket tesznek, aminek nincs értelme, és főként: természettudományos műnek kezelik a Bibliát,ami sosem volt az, és azt hiszik van értelme annak,hogy szó szerinti értelmezéssel "megdöntenek" benne állításokat.


Míg sok hívő tudós megdöbbentően érdekes dolgokra mutat rá a Bibliából, de az ugye senkit nem érdekel, mert nem szenzációhajhász és nem dob a piacra évenként olyan könyveket mint a vak órásmester és az isteni téveszme.


Ezt kérdezed: "De miért olyan kitüntetett ez a könyv? miért nem a Korán vagy a Védák könyve? miért nem Nietzsche Így szólott Zarathustra-rája? vagy Orwell 1984-e?"

A Korán kivételével az összes általad felsorolt könyvet jól ismerem. A Védák könyve például ugyanúgy ihletett és isteni igazságokat tartalmazó könyv. Nietzsche miután igazából rájött mit jelent a tiszta ateizmus, beleőrült. Így szólott Zarathustrája nem rossz könyv, de ehelyett ajánlom az igazi Zarathustrának tulajdonított könyvet, (amelyekben szintén rengeteg isteni igazság van.)Orwelltől az 1984 pedig egy egyszerű regény, semmiféle metafizikai valósággal nem foglalkozik.


Én évek óta foglalkozom mitológiával és szent könyvekkel. Hidd el, egy könyv metafizikai mondanivalója nem utolsósorban a korától is függ. Az igaziak még időszámításunk előtt keletkeztek. És azok között is csak néhány igazi szent könyv van. A kereszténység attól ilyen érdekes, hogy egy ilyen utolsó hajtás.


Még egy apró vélemény: A keresztények szerint Jézus Isten földi megtestesülése volt. Ha Jézusban Isten ereje munkálkodott,akkor képes volt áthágni bizonyos fizikai törvényeket. Ezek a csodák. Jézus maga nem szeretett csodát tenni a leírás szerint, amikor így tett, mindig valami mondanivalót példázott. A KERESZTÉNYEK NEM ABBAN HISZNEK, HOGY A VÍZ BORRÁ VÁLTOZTATHATÓ VAGY HOGY VÍZEN JÁRNI LEHETSÉGES, hanem abban, hogy ha Jézus Isten volt, akkor ezeket a dolgokat megtehette, hogy illusztrálja a mondanivalóját. Ezért ezt nincs értelme ateista szemszögből elemezni, mert az emberek már akkor is tudták, hogy ezek a dolgok eltérnek a normálistól. Ha hiszel Istenben, akkor ennek van értelme, ha nem akkor nincs. Ennyi.


Freya

2010. okt. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/64 anonim ***** válasza:
0%

09.32-esnek egy ateista hívőtől: Nem ismerem el a teremtést! A teremtőt sem.


Én is csak a Földünkre gondoltam és saját feltételezésem:

- A naprendszeren belül a bolygók távolságánál "szabályosság" fedezhető fel, a Nap - Merkúr távolság általában kétszereződik. Ebből a sorozatból Földünk "kilóg". A kisbolygók helyén pedig egy nagyobb bolygó létezhetett és szétrobbant.

- Holdunk valamikor ütközött a Földünkkel és most távolodik, de elferdítette a Föld tengelyét, ezáltal "lakhatóvá" vált, mert az ibolyántúli sugarak beesési szöge megváltozott és nem pusztítja el az életet.

Tehát "valaki" biliárdozhatott?

- A Föld magja keletkezése óta nem hűlt ki, lehet, hogy hasadó anyagokat helyeztek el benne, réteges felépítésű, vízzel,- légkörrel rendelkezik, tehát minden feltétel megvan az élet indításához.

- Az embert teremthették. A tudomány megállapította, hogy az első emberpár néger volt - a föld pora általában fekete(!), tehát létezhet a bibliai mese.

- Az ember feladata a szaporodás és a halál. Lehet, hogy egy közönséges "lélek tenyészet" vagyunk, amely a fogantatással szaporodik, a halállal kiszabadul a testből és visszatér teremtőjéhez.


Mindezekhez mérnöki munka (tervezés) kellett. Én így hiszem a teremtőt. Nem hiszem a mindenható, szerető, könyörületes Istent, mert ezt az ember találta ki.

2010. okt. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/64 A kérdező kommentje:

Azért írtam, hogy "te is itt vagy és válaszolsz" vagyis valamiért leköt a téma, mert ha nem így lenne nem írnál!


Természetes, hogy azok a dolgok, amelyek a Bibliában le vannak írva nem feltétlenül lehet számunkra racionális módon alátámasztani. De az aki megérezte már Isten jelenlétét és szeretetél akármilyen vallásban annak nem kell ezt bizonygatni és ezt kívánom neked (nektek) is. Nem véletlenül van az is leírva a Bibliában hogy " Boldogok azok akik nem látnak még is hisznek". Mi Istent emberré akarjuk tenni, és racionális, világi magyarázatokkal, tudománnyal próbáljátok kritizálni tetteit. Pedig a mai tudomány ismeretünk se teljes, (pl. az űrrendszer csak egy nagyon minimális részét ismerjük).


Számomra azért érdekes ez a téma, mert én is TELJESEN ATEISTA VOLTAM, nem hittem Istenben pedig egyházi iskolába jártam, gyóntam stb. Az életem rosszra fordult, öngyilkossági kísérletem voltak, ittam. De Isten segített rajtam! Most már én járok alkohol/drog elvonó intézetbe Istenről beszélni, és látom hogy akik hisznek benne és hittel tudnak imádkozni, azok meggyógyulnak! Lehetnek racionális tények a Bibliába amelyek megkérdőjelezhetőek, sőt, de pl. a jelenések könyvét se értjük még teljesen, magyarul nem tudjuk, hogy egy-egy történet konkrétan mire utal, és ez benne is van a Bibliában " Ezt az utolsó időben értitek csak meg".

2010. okt. 19. 18:20
 34/64 anonim ***** válasza:

Rajtad nem az Isten segített,hanem önmagad! (Szerényebben fogalmazva megjött az eszed.)


Önbizalmad az eszed alapján megerősödött és a folyamatot akartad is. Én találkoztam olyan idős emberrel, aki megunta az életét és elhatározta, hogy meghal. Sikerült neki! Agyilag legyengítette magát és ettől a teste is "elsorvadt". Ehhez sem kellett Isten.


És miből gondolod, hogy rajtad Isten segített? Mellébeszélések (bibliai idézetek) nélkül, konkrétan a megnyilatkoztatást, vagy jelenlétét le tudnád írni? Megköszönném.

2010. okt. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/64 anonim ***** válasza:
20.0 - bocsánat, ezt rossz helyre írtam vagy tettem!!!
2010. okt. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/64 anonim ***** válasza:

20.00 utolsó válaszomban a bocsánat a kemény "hangért" van, mégis csak neked szól.


Igen itt vagyok és érdekel a téma:

- Eddig még senki sem tudta értelmesen leírni, hogy Isten minek teremtette az embert (Bibliai idézetek vannak, de ez nem a hívők önálló véleménye és ez nem az észen alapul), mi vele a célja.

- Isten itt járt a Földön, teremtette az embert - Ádám találkozott,- beszélgetett vele, most hol van?

- Istennek miért kellett Jézust "szentlélek által fogantatni", ha akkor csinál embert, amikor akar?

- Isten ha mindenható, miért hagyta a népirtást, pl: Hitlert és Sztálint miért nem szólította magához, mielőtt kirobbant a világháború?

- Miért nincs a Bibliának folytatása, pedig ma is történhetnek nemes dolgok?


No erre mondják a hívők, hogy ezeket szimbolikusan kell értelmezni, én meg azt, hogy erre nem tudnak magyarázatot adni. Én próbálom a szent könyveket értelemmel olvasni és ami közös bennük (pl.: teremtés, özönvíz) azt értelmezni a tudomány eddigi eredményeinek segítségével. Ha megfejtjük az ember elkészítésének titkát, akkor a hívők mit fognak mondani?

2010. okt. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/64 anonim ***** válasza:

- Eddig még senki sem tudta értelmesen leírni, hogy Isten minek teremtette az embert (Bibliai idézetek vannak, de ez nem a hívők önálló véleménye és ez nem az észen alapul), mi vele a célja.


Isten a Szeretet. A szeretetre pedig alapvetően jellemző, hogy önmagát meg kell osztania másokkal. Az egyik oka, hogy Isten az embert teremtette, hogy szerethesse.

A másik oka, hogy megitélje a sátánt, ezt konkrétan az ember által akarta tenni. Az ember ezért került bele egy hatalmas, kozmikus szellemi konfliktusba, ami ősidők óta zajlik a Sátán és Isten között. Nem szeretném most hosszan kifejteni, de Isten országa tökéletes jogosságon áll, és ezért Isten nem törölhette el a Sátánt. Erre a célra - a Sátán bűnösségének bizonyitására - teremtette Isten az embert - ez az oka, hogy saját képmására formált minket.


- Isten itt járt a Földön, teremtette az embert - Ádám találkozott,- beszélgetett vele, most hol van?


Isten a mennyben, azaz az égben van. A Biblia 3 égről beszél, 1. ég a horizont, amit szabad szemmel látunk, 2. ég ahol a bolygók, csillagok vannak, és a Sátán birodalma is ott található, a 3. ég pedig e fölött, ez Isten országa, ahová embernek lehetetlen eljutni. Isten teljesen elzárta magát az embertől a bűnbeesés után. Ennek pedig az az oka, hogy Isten szent és dicsőség veszi körül. Ez a dicsőség pedig egy olyan energiamező, amibe bűnös személy nem léphet be, mert azonnal elpusztulna. Az, hogy Isten 6000 év óta láthatatlan, az ember érdekében van, ugyanis - mivel nincs bűntelen ember a földön - minden embert elégetett volna az a jelenlét, dicsőség, ami Istenből, a személyéből árad ki.


- Istennek miért kellett Jézust "szentlélek által fogantatni", ha akkor csinál embert, amikor akar?


Jézus Krisztus "feladata", küldetése az volt, hogy bennünket, Ádám leszármazottjait megváltson. A Bibliából tudható, hogy mivel mindannyian Ádámtól származunk, Ádám pedig bűnbe esett, ezért mindannyiunkra elhatott a bűn, a fogantatás pillanatától bűnös természetünk van. A bűnt mivel Ádámnak tulajdonitja Isten igéje, ezért kijelenthetjük, hogy a férfi magja hordozza a bűnt. Ez nem azt jelenti, hogy mi férfiak bűnösebbek lennénk a nőknél, de mégis bennünk van az, ami minden emberben továbbörökiti a bűnös természetet. Az oka, hogy Jézus a Szent Lélek által fogant, és Ő helyezte a magot Mária méhébe az volt, hogy egy olyan embernek kell Jézus Krisztus személyében megfoganni, aki az eredeti emberiség része, de még sincs benne a bűnös természet. Ezért nem születhetett volna Józseftől, mert ha igy történt volna, a természete nem lett volna bűntelen, hanem ugyanolyan bűnös ember lett volna, mint bárki más, vagyis nem Ő lett volna a Messiás. Illetve azért nem teremthette Isten Jézust, mert akkor viszont nem az Ádámi emberiség része, tehát szintén nem tudta volna megváltani az embereket.


- Isten ha mindenható, miért hagyta a népirtást, pl: Hitlert és Sztálint miért nem szólította magához, mielőtt kirobbant a világháború?


A helyzet az, hogy a történelem ura jelenleg nem Isten, hanem a Sátán.

Eredetileg Isten azt rendelte az ember számára, hogy uralkodjon földön, vizen, levegőben. Ezt az uralmat viszont a bűnbeeséssel átjátszották a Sátán kezére. Maga a Sátán mondja Jézusnak, amikor a pusztában megkisérti Őt, hogy a világ "nékem adatott, és annak adom, akinek akarom" (Lk 4:6) Az "adatott" szó helyén eredeti görögben "kiszolgáltat, elárul, átjátszik" szó szerepel, vagyis látható, hogy nem Isten adta át a Sátánnak a világ feletti hatalmat, hanem a bűnbeesésre vonatkozik, hogy a bűn elkövetésével szükségszerűen átjátszotta a világ feletti uralmat a Sátán kezébe.

Ezért a történelmet jelenleg a Sátán uralja, és csak ez ad racionális magyarázatot a történelemben és személyes életünkben történő negativ eseményekre. Természetesen Isten korlátozza a Sátán mozgásterét, de jelenleg elsősorban az emberen keresztül korlátozza - és itt visszautalok arra, miért teremtette Isten az embert.


Jelenleg a Sátán hatalmának a korlátozása kizárólag a názáreti Jézus Krisztus által lehetséges, mert a Sátánról azt mondja a Bibla, hogy embergyilkos és azért jön, hogy lopjon, öljön, pusztitson, mig a názáreti Jézus azért jött, hogy életet és bővölködést adjon az élet minden területén. Ráadásul csak a názáreti Jézus Krisztus az, aki legyőzte a Sátánt, ezért csak annak lehet hatalma a Sátán fölött, csak az tudja egyéni életben és nagyobb szinten is korlátozni a Sátán lehetőségeit, aki a názáreti Jézus Krisztust követi, az életét neki rendeli alá, és rajta keresztül békeszerződést köt az Atyával, a mindenható Istennel.


- Miért nincs a Bibliának folytatása, pedig ma is történhetnek nemes dolgok?


A Bibliának még lehet, hogy lesz később folytatása, de jelenleg az mondható a Bibliára, hogy a "teljes írás Istentől ihletett", vagyis a jelenlegi Biblia a teljes irás.


Egyébként Jézus Krisztus azt mondta, hogy az Atya elrejtette az Ő igazságait a bölcsek és értelmesek, okoskodók elől, és a kisdedeknek, gyermeki szivvel rendelkezőknek nyilatkoztatta ki. Ez azt jelenti, hogy bár mindig is lesznek, akik a Bibliát okoskodva, racionálisan, értelemmel akarják megérteni vagy cáfolni, de egyik sem fog sikerülni. Ameddig ésszerűen, értelmileg akarják Isten dolgait megérteni, addig szinte bármibe bele lehet kötni, de Isten kijelenti azoknak, akik nem okoskodni akarnak Isten dolgairól, hanem mint egy kisgyerek aki lesi az apja szavait, úgy figyel Isten dolgaira. Ezért azt javaslom mindenkinek, hogy legyen nyitott Isten felé, ne könyvelje el, hogy racionálisan több dologra nincs magyarázat, ezért a Biblia sületlenség. A fenti - részleges - magyarázatokból is látszik, hogy van magyarázat mindenre, ami a Bibliával és az eredeti kereszténységgel kapcsolatos, de kizárólag szivvel lehet megérteni Isten dolgait.


SeiSMyC

2010. okt. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/64 anonim ***** válasza:

SeiSMyC köszönöm, hogy veszed a lapot. Lehet, hogy csak én vagyok "kukacoskodó" és látom az ellentmondásokat az értelmezésekben.


Amit a szeretetről írsz, az nem egészen úgy van. Nem osztja meg önmagát másokkal (pl.: önimádók). Mint mindennek, a szeretetnek is megvan a "tükörképe" és az a gyűlölet. Ezt is Isten teremtette!


Az engedetlenség, szófogadatlanság és a bűn nálam nem ugyanaz. Az ember nem fogadott szót az Istennek és a kígyóra hallgatva evett a jó és gonosz tudás fájáról. Ezért Isten megátkozta és megbüntette (hol a szeretet?). Pedig Isten tudta, hogy az ember enni fog a fáról: lehet, hogy még "drukkolt is neki" saját igazát bizonyítva. Ez nagyon nem isteni felfogás! No meg a Sátánt is Isten teremtette, de minek? Próbatétel - szeretetből? Elég kegyetlen ezért több ezer éves szenvedés, nemde? Egyáltalán Isten meg akar valamikor bocsátani?


Azt nem tudtam, hogy az isteni jelenlét, dicsőség, ami Istenből, a személyéből árad ki az elégeti az embert. Az ótestamentumban erről így szó sem esik, hiszen itt járt-kelt az emberek között és senki sem égett el. Ezt honnan veszed?


A Biblia melyik részében találom konkrétan a három eget? Ha elfogadom amit írsz, akkor Isten ide tudna jönni, hiszen nem tud "megfertőződni", csak ember nem tud hozzá menni - nem?


Jézus: ha megváltott minket, akkor, most hogyan lehet bűnünk? Az érvelésed sántít, mert ha Ádám bűnös, attól még teremthette volna Jézust bűnmentesen és ugyanolyan lett volna mint az Ádámi emberiség része, hiszen a teremtő ugyanaz. Isten csak "megtehette volna", hiszen mindenható - vagy mégsem, vagy csak nem akarta, esetleg mai kifejezéssel "kísérletezik az emberiségen"? Emellett Istennek több gyermeke is volt, ha normálisan olvasod a Bibliát, akkor miért nem fogadod(játok) el? Vagy ezek nem igazak?


A Sátánt is Isten teremtette, hogyan lehet, hogy mégis a teremtvény uralkodik teremtője felett? Nem logikus a magyarázatod.


Mivel Isten tudja mind a hat milliárd ember gondolkodás módját, nem kellene elzárkózni azok elöl, akik ésszel és nem szívvel próbálják keresni (egyébként a szív csak "pumpa", az érzelem nem ott keletkezik és nem ott nyilvánul meg - hanem az agyadban).


Én olvasom a Bibliát (is) és nagyon sok érdekes dolog van benne, amit a tudomány is tud hasznosítani. Csak néhány példa:

- kezdetben vala a "setétség" (sötét anyag),

- Ezékiel repülő szerkezete (helikopter),

- Ábrahám életének vége (génkutatás),

- Jézus születése (klónozás),

- János jelenések (üzenet a jövőből).


Köszönöm válaszaidat és megértésedet.

2010. okt. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/64 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó! Mindenre van válasz, csak van, aki éveket szán az ismeretre, van aki készen akarja kapni. Utóbbi nem szokott sikeres lenni. Először is az utolsó mondandódra reagálnék:


"Mivel Isten tudja mind a hat milliárd ember gondolkodás módját, nem kellene elzárkózni azok elöl, akik ésszel és nem szívvel próbálják keresni (egyébként a szív csak "pumpa", az érzelem nem ott keletkezik és nem ott nyilvánul meg - hanem az agyadban). "


Elsősorban amikor egy vallás a szívről beszél akkor soha nem a fizikai szívet érti alatta,hanem a spirituális szívet, az ember középpontját. Ez azért is fontos,mert ott lakik Isten. Ezért nem fogod az eszeddel megtalálni. Akkor sem, ha a legjobb teológusok és filozófusok a legjobb érveket hozzák fel, mert az ész számára Isten nemcsak felfoghatatlan, hanem veszélyes is. Hiszen "idegen".De a spirituális szív képes felfogni Istent, magába fogadni Őt. Egyébként az agyban nem az érzelmek, hanem az érzések nyilvánulnak meg.


"Amit a szeretetről írsz, az nem egészen úgy van. Nem osztja meg önmagát másokkal (pl.: önimádók). "


A szeretet az egy magyar szó. Az újszövetségi görögben négy szó van a szeretetre, és mindegyik mást jelent. Ez egy fordítási probléma. Ha ez nem lenne, nem gondolná senki,hogy az önimádat az szeretet. Semmi köze a szeretethez. Aki szereti magát, az szigorú magával és igazságos, és egészséges életmódot él, és meghallgatja mások véleményét és fejleszti magát morálisan és értelmileg. Elvárásai vannak magával szemben, mert a legjobbat akarja kihozni magából. Ez a szeretet. A szülők is így szeretik a gyerekeiket. Az önimádat nem szeretet hanem egy pszichológiai rendellenesség. Ha buta imádattal szeretünk egy gyereket, az sem normális, mert ártunk vele a gyereknek.


Most ennyire van időm, majd még írok.

Freya

2010. okt. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/64 anonim ***** válasza:

Bocsi, még hozzáfűznék egy-két dolgot a mondandódhoz, mert érdekes kérdéseket taglalsz.


"Az engedetlenség, szófogadatlanság és a bűn nálam nem ugyanaz. Az ember nem fogadott szót az Istennek és a kígyóra hallgatva evett a jó és gonosz tudás fájáról. Ezért Isten megátkozta és megbüntette (hol a szeretet?). "


Ez a három kifejezés Isten számára sem ugyanaz. A gyilkosság például bűn, az engedetlenség vétek.


Ádám és Éva nem ettek semmiféle gyümölcsből, a gyümölcs egy analógia. A gyümölcs a fa "hozadéka". A Biblia a tettek következményeit, hozadékát mindig gyümölcsként emlegeti. (Gondolj bele, ez a történet az idők kezdetéről hagyományozódott át későbbi korokra. Még nem voltak olyan szavak mint bűn, következmény stb ráadásul ott sok olyan dolog történt, amire ma is nehéz volna szót találni. Innen ered a nyelvezet furcsasága.)


Ádám és Éva egy olyan döntést hoztak, aminek a hozadéka, a gyümölcse a "tudás" volt. De ez a tudás az anyagi világra vonatkozott, és valamit csak akkor ismersz meg igazán, ha azzá válsz te magad is. Így esett hogy "meghaltak" azaz megszűntek csodálatos szellemi teremtmények lenni, és anyagi testbe zuhantak, anyaggá lettek. Az anyag viszont mulandó. Innen ered a halálunk is. Nem Isten büntet bennünket hanem ez a következménye a tettüknek. Így született meg az ego is, ami az anyagi test "énje", de tökéletlen és halandó.


az eredendő bűn olyasmi, amit csak egyszer lehetett elkövetni. Mi csak a következményeit ismerjük: szellemi halál, Istentől való elrekesztettség, bűn, nyomorúság, ego jelenléte.


Ádám és Éva mint szellemi lények arra lettek teremtve, hogy gondozzák a földet, uralkodjanak, de ne értsd félre ezt a szót, nem zsarnokságot hanem szolgálatot jelent, az igazi uralkodó szolgálja a népét és úgy tesz hogy a népnek jó legyen.


Ádám és Éva, férfi és nő pedig mint emberi faj azért jöttek létre, mert a bűn következtében anyaggá lettek. Emberek milliói születtek és haltak meg, és mindenki csak egy kicsi szikrát őrzött meg Ádám és Éva lelkéből. A csatát mindenkinek magának kell megvívni. Mindenkinek az a dolga,hogy legyőzze a maga ördögét, fellobbantsa az isteni szikrát, és az emberi szívet vissza emelje Isten jelenlétébe.


Freya

2010. okt. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!