Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények miért Izraelt...

Keresztények miért Izraelt támogatják?

Figyelt kérdés

Egyértelmű hogy ennek vallási oka van, de nem látom mi ebben a jó keresztényeknek. Egyrészt Izrael népirtást követ el a palesztinok ellen ami nem vet jó fényt az őket támogató keresztényekre sem. Másrészt zsidók nem fogadják el Jézust mint Messiást, mert ők még várják. Keresztény szempontból viszont, ha jön valaki aki Messiásnak mondja magát, csak az Antikrisztus lehet. Ha így lesz a zsidók felsorakoznak az Antikrisztus mellett és nyilván a keresztényeket is támadás érni.

Van még egy olyan elképzelés főleg cionista keresztények részéről, hogy mesterségesen kirobbantják a nagy háborút a Közel Keleten, ami Jézus visszatérést előrébb hozza. Én eben sem látok túl sok értelmet.


Összefoglalva, keresztények miért támogatnak egy olyan államot ami az Antikrisztust fogja szolgálni?



2023. nov. 2. 12:52
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/230 A kérdező kommentje:
Ez nem túlzás, hanem népirtás. Ilyet csak embertelen vadállatok tesznek. 80 évvel ezelőtti nácik szintje vagy még annál is aljasabbak. Ma például egy menekülttábort bombázott le az izraeli hadsereg. Többszáz halott.
2023. nov. 2. 21:25
 32/230 anonim ***** válasza:
100%

"Ez nem túlzás, hanem népirtás"

Ez az állítás teljesen nonszensz. Ezek nem valami egymást kizáró fogalmak.

2023. nov. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/230 A kérdező kommentje:
Nem a helyes szót használod. Ezen mit nem értesz?
2023. nov. 2. 21:58
 34/230 anonim ***** válasza:
100%
Dehogynem, hisz arra utaltam, hogy aránytalanul nagy, azaz túlzó.
2023. nov. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/230 A kérdező kommentje:
Arra amit Izrael tesz csak egyetlen szó létezik, az pedig a népirtás. Amit a nácik tettek a 2. világháborúban szintén nem túlzó, hanem népirtás.
2023. nov. 2. 22:05
 36/230 anonim ***** válasza:
100%
Ez az állítás teljesen nonszensz. Ezek nem valami egymást kizáró fogalmak.
2023. nov. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/230 anonim ***** válasza:
100%
Mintha azt mondanád, hogy valamit nem hívhatok zöldnek, mert az gömbölyű. Vagy az az autó nem Ferrari, hanem jármű. Semmi értelme.
2023. nov. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/230 A kérdező kommentje:
Nyelvészkedj akkor máshol. Egyelőre ott tartunk hogy te keresztényként azt állítod Jézus szó nélkül végignézné a palesztinok kiirtását.
2023. nov. 2. 22:12
 39/230 anonim ***** válasza:
95%

"Ez nem túlzás, hanem népirtás. Ilyet csak embertelen vadállatok tesznek."

Mint ahogy olyat is csak vadallatok tesznek, hogy atruccannak egy idegen orszagba, es civilek szazait gyilkoljak halomra. Vagy szerinted azzal semmi baj sincsen? Ha a palesztinok bombazasa nepirtas, akkor az izraeliek raketazasa meg lepuskazasa is nepirtas.

2023. nov. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/230 anonim ***** válasza:
100%

1. Te nyelvészkedtél, mert nem tetszett, amit leírtam. Én csak rámutattam, hogy a nyelvészkedésed miért volt értelmetlen.

2. Nem állítottam, hogy keresztény lennék.

3. Nem állítottam, hogy Jézus bármit is szó nélkül végignézne.

2023. nov. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!