Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények miért Izraelt...

Keresztények miért Izraelt támogatják?

Figyelt kérdés

Egyértelmű hogy ennek vallási oka van, de nem látom mi ebben a jó keresztényeknek. Egyrészt Izrael népirtást követ el a palesztinok ellen ami nem vet jó fényt az őket támogató keresztényekre sem. Másrészt zsidók nem fogadják el Jézust mint Messiást, mert ők még várják. Keresztény szempontból viszont, ha jön valaki aki Messiásnak mondja magát, csak az Antikrisztus lehet. Ha így lesz a zsidók felsorakoznak az Antikrisztus mellett és nyilván a keresztényeket is támadás érni.

Van még egy olyan elképzelés főleg cionista keresztények részéről, hogy mesterségesen kirobbantják a nagy háborút a Közel Keleten, ami Jézus visszatérést előrébb hozza. Én eben sem látok túl sok értelmet.


Összefoglalva, keresztények miért támogatnak egy olyan államot ami az Antikrisztust fogja szolgálni?



2023. nov. 2. 12:52
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/230 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, ha valamit a palesztinok ellen követnek el zsidók, akkor az népírtás, ha sokkal több áldozattal járó dolgokat követnek el örmények ellen a törökök, akkor az nem népírtás :)

Elfogulatlan logika... Szánalmas vagy másfél pipás még most is.


Nevezd nevén az örmény genocídiumot, mond ki, hogy népírtás, hogy népírtást követtek el ellenük a törökök, ahol több százezer örmény vesztette életét, majd utána elbeszélgethetünk arról, hogy a most néhány ezer palesztin halálával járó események népírtásnak minősülnek vagy sem.

2023. nov. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/230 A kérdező kommentje:

"Mint ahogy olyat is csak vadallatok tesznek, hogy atruccannak egy idegen orszagba, es civilek szazait gyilkoljak halomra. Vagy szerinted azzal semmi baj sincsen?"


De azzal is gond van.



"Ha a palesztinok bombazasa nepirtas, akkor az izraeliek raketazasa meg lepuskazasa is nepirtas."


Csakhogy Izrael előtte koncentrációs táborba zárta a palesztinokat.

2023. nov. 3. 00:53
 43/230 A kérdező kommentje:

"3. Nem állítottam, hogy Jézus bármit is szó nélkül végignézne."


Nem te vagy a 25-ös? Ha igen, akkor azt írtad Jézus szó nélkül végignézné ahogy kiirtják a palesztinokat.

2023. nov. 3. 00:55
 44/230 A kérdező kommentje:

"Érdekes, ha valamit a palesztinok ellen követnek el zsidók, akkor az népírtás, ha sokkal több áldozattal járó dolgokat követnek el örmények ellen a törökök, akkor az nem népírtás"


Mivel az a kérdés milyen célból tették.



"Nevezd nevén az örmény genocídiumot, mond ki, hogy népírtás, hogy népírtást követtek el ellenük a törökök, ahol több százezer örmény vesztette életét, majd utána elbeszélgethetünk arról"


Nem nevezem annak mivel egyértelműen nem az örmények kiirtása volt a cél. Az USA két ledobott atombombája százezreket ölt meg de az sem nevezhető népirtásnak mert nem azért dobták le. Persze háborús bűntett és elítélendő de nem népirtás. A délszláv háborúban Srebrenicában ennél jóval kevesebben haltak meg de megállapították hogy az népirtás.



"majd utána elbeszélgethetünk arról, hogy a most néhány ezer palesztin halálával járó események népírtásnak minősülnek vagy sem."


Nincs miről beszélni. Ez egyértelműen népirtás. Izrael célja minél több gázi palesztin megsemmisítése.

2023. nov. 3. 01:08
 45/230 anonim ***** válasza:

"Csakhogy Izrael előtte koncentrációs táborba zárta a palesztinokat."

Tehat ha nincs koncentracios taborba zarva egy nep, akkor annak a nepnek az irtasa mar nem is nepirtas? Vagy ezt most mire irtad?

2023. nov. 3. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/230 anonim ***** válasza:

"Nem te vagy a 25-ös?"

De.


"Ha igen, akkor azt írtad Jézus szó nélkül végignézné ahogy kiirtják a palesztinokat."

Soha nem írtam ilyet. Mire jó az neked hogy hazugságokkal akarsz érvelni?

2023. nov. 3. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/230 A kérdező kommentje:

"Tehat ha nincs koncentracios taborba zarva egy nep, akkor annak a nepnek az irtasa mar nem is nepirtas? Vagy ezt most mire irtad?"


Arra írtam hogy Izrael már évtizedek követ el népirtást a palesztinok ellen. Most a koncentrációs táborba zárt palesztinok fogtak fegyvert mint mikor a varsói gettóban fegyvert fogtak a zsidók.

2023. nov. 3. 09:26
 48/230 A kérdező kommentje:

"Soha nem írtam ilyet. Mire jó az neked hogy hazugságokkal akarsz érvelni?"


Ezt kérdeztem: Ha itt lenne Jézus szerinted kinek adna igazat?


Amire ezt válaszoltad:


"Egyiknek se. Palesztina egy agresszor terrorállam, Izrael pedig bosszúból egy apartheid rendszert épített ki ellenük. Egyik kutya, másik eb."


Ebből az következik hogy szerinted Jézus szó nélkül végignézné ahogy kiirtják a palesztinokat.

2023. nov. 3. 09:28
 49/230 anonim ***** válasza:
81%

"Ebből az következik"

Én azért vagyok felelős, amit én írtam. Hogy te milyen hazugságokat költesz hozzá, az a te sarad.

2023. nov. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/230 A kérdező kommentje:
Hát akkor mit akartál írni?
2023. nov. 3. 09:57
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!