Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Egy komoly teológiai kérdésem...

Egy komoly teológiai kérdésem van...A Sátán belepszkálhatot az emberi megfigyelésbe és ezáltal a tudományba és az evolúcióba és ő hozta ki azt a matematikát és biokémiát, hogy az ember több milliárd éves evolúció eredménye?

Figyelt kérdés
Úgy gondolom, hogy a megfigyelésekbe belepiszkált, mit gondoltok?
febr. 12. 10:05
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/94 A kérdező kommentje:
Erre az evolúciós agyrémre próbálok
febr. 12. 10:14
 2/94 A kérdező kommentje:
rájönni
febr. 12. 10:15
 3/94 anonim ***** válasza:
12%

Ez több folyamat, amik egymással párhuzamosan zajlanak.

Volt egy valódi evolúciós fejlődés, de ez csak a majmok szintjéig jutott, ezt felgyorsítandó megalkották az embert, hogy a lelkek leszülethessnek.

Ezért van egy komoly szakadék az ember és a főemlősök között.

febr. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/94 anonim ***** válasza:
23%

Szia

A tudománnyal semmi baj nem volna, hiszen Isten nincs ellene annak, hogy az ember felfedezze a Teremtés kezdetét, csodálatos működését.

Annyi minden van a Földön amit az ember nem tud, nem látott, lenne még mit tanulni, felfedezni bőven.

Sajnos, ahogy az Istennek járó tisztelet és imádat igazságaiba is belepiszkált, úgy bizony a tudományba is.

Ez egyértelmű, hiszen az Ő célja nem Isten dicsőítése, hanem gyalázása.


Persze az, hogy mennyi idő alatt hozta létre ezt az emberi időt figyelembe véve, azt csak találgatni lehet. Az is biztos, hogy nem 6x24 órás napokról beszélünk. Gondolj bele, hogy egy gyermek megszületése is 40 hét elteltével történik, nem azonnal egy nap alatt.

febr. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/94 anonim ***** válasza:
92%

Ha az ember nem szektás akkor semmi baj nincsen a tudomány és Isten össze egyeztetésével.


1.

Erre már rájöttek nálad okosabb emberek. Neked csak utána kéne olvasnod a munkájuknak és megérteni azt.


A kérdés egyébként már volt párszor.

febr. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/94 anonim ***** válasza:
0%

Némely állatoknál ez sokkal rövidebb idő.

Ha pedig figyelembe vesszük minden egyes sejt felépülését, és feladatát, osztódását, azért ez sokkal több időt vesz igénybe, mint pár ezer év.

Én személy szerint nem milliárdokban gondolkodom, inkább néhány millió évnek gondolom.

Ehhez még hozzá jön, hogy ez csak egy élőlény megalkotása, a Föld megtervezése, és létrehozása is emberi szemszögből nézve, idő.

Mert ugye az ember sem dobálja össze a tervezett dolgait, hanem minden tervet megelőz annak kiszámítása, hogy melyik alkatrész mekkora legyen, és hogyan illeszkedjen egy másikhoz, hogy működő képes legyen.

Ehhez pedig Isten mikró, és makró dolgokat is létrehozott.

Ebből érzékelhető, hogy Isten a rend, a szervezettség Istene. A világegyetemben nincs káosz. Káosz a Földön van, amit az ember okoskodása hozott létre.

febr. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/94 anonim ***** válasza:
0%

3


Az ember nem az égből származik, és az általad említett "leszületést" maga Jézus is cáfolja.

(János 8:23) . . .„Ti innen a földről vagytok, én pedig felülről vagyok. Ti ebből a világból vagytok, én nem ebből a világból vagyok.

Egyedül Jézus mondhatta el magáról, hogy élt más életformában az emberi megszületése előtt.

Isten nem engedélyezi, és nem is úgy hozta létre az angyalokat, hogy emberekként éljenek. Ezt Sátán és a démonai megtették, és hatalmas káoszt okoztak. Ezért Istennek özönvízzel elkellet pusztítania az akkor élőket.

Az angyalok nem hagyhagytják el a rendeltetési helyüket, tilos. Ezért is a bűnük közé sorolható sok más aljasság mellett.

febr. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/94 anonim ***** válasza:
6%

"Ti innen a földről vagytok, én pedig felülről vagyok. Ti ebből a világból vagytok, én nem ebből a világból vagyok."

Ez akkor, azoknak az embereknek valóban igaz volt, de már számtalan világból lettek áthozva lelkek, hogy emberként éljenek ebben a világban, és fejlődjenek.

Ami akkor igaz volt, mára már nem az, jelenleg a kb csak 2 milliárd lélek él emberi testben, akik itt a bolygón érték el ezt a szintet, a többi más világokból jött át, vagy lett áthozva, ki-ki a szintje szerint.

febr. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/94 anonim ***** válasza:
16%

8


Ez melyik Biblia versben írja Isten?

"Ami akkor igaz volt, mára már nem az, "

Isten igazsága nem változik, mint az árnyék. amit elhatározott, azt véghez viszi.

Jézus a teljes Bibliát abszolút igazságnak nevezi.

(János 17:17, 18) 17 Szenteld meg őket az igazság által. A te szavad igazság. 18 . . .

Ugyanakkor Jézus halálának semi értelme nem volna az emberekre nézve.

Ő azért halt meg, hogy az emberi életet megváltsa a haláltól.

A halál nem természetes része az ember életének, hanem az ellensége.

(1Korintusz 15:26) 26 Az utolsó ellenség, a halál is megsemmisül.

(Jelenések 20:14) 14 A halált és a sírt pedig a tűz tavába dobták. . . .

febr. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/94 anonim ***** válasza:
6%
Akkor kb pár millió ember élhetett a bolygón, most 8 milliárd. A lelkek túlnyomó többsége már nem innen származik.
febr. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!