Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Egy komoly teológiai kérdésem...

Egy komoly teológiai kérdésem van...A Sátán belepszkálhatot az emberi megfigyelésbe és ezáltal a tudományba és az evolúcióba és ő hozta ki azt a matematikát és biokémiát, hogy az ember több milliárd éves evolúció eredménye?

Figyelt kérdés
Úgy gondolom, hogy a megfigyelésekbe belepiszkált, mit gondoltok?
febr. 12. 10:05
 71/94 anonim ***** válasza:
0%

70


Kedves Pombe. A teljes Biblia ismerete és tartalma szerint, miről szólhat valójában a könyv? Mit akar velünk közölni, vagy üzenni?

Mert ha nem azt amit írtam, akkor talán te jobban tudod, vagy másként látod.

Mi volna az?

febr. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/94 anonim ***** válasza:

#71 Megválaszolom helyette: semmiről sem szól, semmit sem akar üzenni. A vallás a modern korban egyetlen dologról szól: a pénzről. Pénzmosás, adómentesség, nyerészkedés. A biblia csak annak az eszköze, hogy az embereket magukhoz láncolják, ezzel életben tartva a vallást, hisz ha az emberek elpártolnának, megszűnne a vallás, megszűnne a penzmosáshoz/adómentességhez/nyerészkedéshez szükséges infrastruktúra.


A keresztény vallás semmivel sem különb a szientológiánál, csak annyival, hogy a szientológia még egy kellően új és friss vallás ahhoz, hogy emlékezzünk, hogy a kitalálója egy bukott scifi író volt, aki a bukott írói karrierje után az adómentességből akart pénzhez jutni. A keresztény vallás is alapvetően megegyező alapokon nyugszik, csak túl régi ahhoz, hogy erről nyílt bizonyítékaink legyenek (bár a Vatikán egészen biztosan rejteget meglepetéseket, amik nyilván soha sem fognak napvilágot látni).

febr. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/94 Pombe ***** válasza:
89%

Ja...


#68: "Erről szól Isten szava, csak sajnos sokan nem ismerik fel."


Pedig ezt már ajánlottam neked neked:

[link]


Idézve: "Nem hiszünk az örök kárhozatban és a pokolban. A zsidók egy afféle purgatóriumban hisznek, amely megtisztítja a lelket spirituális szennyfoltjaitól, mielőtt az visszatér Istenhez"..."A keresztény hit szerint Sátán egy bukott angyal, akinek szabad akarata van, és fellázad Isten ellen. A judaizmus ettől nagyon eltérő nézetet vall. A Jesájá 45:7, a Jób 1:8–12. és az 5Mózes 13. rávilágít, hogy Isten megteremtette a gonosz cselekedetekre való kísértést, próbára teendő iránta tanúsított lojalitásunkat."


#68: "Közben Sátán is tevékenykedik, hogy minél több embert magával rántson a pusztulásba, hiszen neki már nincs veszteni valója."


A fentiek alapján a Sátán totál értelmetlenül ránt magával bárkit is, mert nincs senki számára végső pusztulás. Nem találod furcsának, hogy a héberhez és az Ószövetséghez nálad kb. milliószor jobban értő zsidó rabbik valamiért nem arra következtettek, mint te?


Másrészt totál hülye a Sátánod. Egy antikváriumban leárazottan vehetne magának egy Bibliát, ahonnan kiolvashatná, hogy mit ne tegyen ahhoz, hogy elpusztuljon. Nem gondolod, hogy totál hiteltelen, amikor ennyire agyatlan idiótaként mutatod be a Sátánodat? :D

febr. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/94 anonim ***** válasza:
0%

72

Olvasva a szavaidat úgy vélem, hogy szerinted az élet véletlenek folyamata során keletkezett, nincs mögötte forrás, aki szervezte, rendezte, alakította ezeket, ami törvényeken alapulva működnek.

Én, és rajtam kívül még jó páran úgy gondoljuk, hogy az élet nem véletlen folytán alakult, volt intelligens forrása, és célja is ezzel.

Abban egyet értek veled, hogy sokan alapítottak vallásokat a Biblia írásait felhasználva, és még nyerészkednek is vele. Ezért érthető a gondolat meneted.

Tudtad, hogy a Biblia ír erről?

Maga Jézus is elmondta a hegyi beszédében, hogy az Ő nevét használva, még csodákat is végrehajtanak, hogy meggyőző erőt adjanak a szavaikhoz.

Ennek ellenére, Jézus ezeket teljes mértékben elutasítja, és törvénytelenséget elkövetőknek nevezi azokat, akik ilyesmiket tesznek.


Ezért is van az, hogy ezeket látva sok ember csalódik, vagy kiábrándul, ami a hit elvesztéséhez vezet, és Isten nem létezését erősíti bennük.

Így azoknak, akik valóban a keresztény élet, és tanítás szerint igyekszenek élni, azoknak nehéz dolguk van, és egy kalap alá vannak véve azokkal akik nem élnek összhangban azzal.

febr. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/94 anonim ***** válasza:
0%

73 Pombe


Az eredeti judaizmusban senki nem gondolta, vagy hitte, hogy az ember a halála után az égbe megy. Hogy később sajnos ez változott, azt a vallásvezetők hitehagyásának köszönhetik sokan. Ahogy a keresztény tanításba is belekeverték más vallások tanításait, pl a hellenisztikus vallást gyakorló országok hiedelmét.

Az általad idézett Biblia vers Jób esetében, Sátánt létező személyként mutatja be, hiszen magával Istennel beszélt, és magát Jézust is megkisértette.

Hamis állítás, hogy Isten hozta létre volna a bűnt, egy próba miatt.

Ez ellent mond Isten személyének, és szavának is:

(Jakab 1:13) 13 Senki ne mondja, amikor próba alatt áll: „Isten tesz próbára.” Rossz dolgokkal ugyanis nem lehet próbára tenni Istent, és ő maga sem tesz ilyesmikkel próbára senkit.

Hogyan állíthatod, hogy Isten rossz dolgokkal próbákat állít fel?

Szörnyű.

febr. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/94 anonim ***** válasza:
30%

@69 Pombe! Engedjük már el ezt a próféciás dolgot.



"Igen, értem, hogy neked mindegy, de ez nem így tűnt először, és azért te rohantál le először, ugye..."


Igazából csak én is hozzá akartam szólni, ez minden......


Próféciákat meg bárki ki tud találni. Mondasz valamit, lehetőleg olyat ami valószínűleg be fog következni, oszt csókolom. Semmit nem bizonyít.


Habár az viszont érdekes, ha 20-20 prófécia beteljesedik az nem bizonyít semmit. De ha 20- csak 19 jön be, akkor a miatt az 1 miatt hiteltelennek tekintik az egész szentiratot, ugye adott esetben a bibliát.



"Oké @64... asszem kissé túlzásba vittem! Bocsika... :/"


Nincsen semmi, velem lehet lazára is fogni a dolgokat.



Ja igen még arra annyit, hogy nem lehet mind vallás igaz.


Ez is igaz, de a tudományban is van olyan mikor egy adott jelenségre több elmélet, magyarázat létezik de az még nem jelenti azt, hogy akkor egyik sem igaz.


Személy szerint én nem vagyok egyik vallás követője sem.

De úgy látom, hogy a keresztény vallás a leg racionálisabb, vagyis hogy a legjobban racionalizálható, ezért azt tartom a legvalószínűbbnek.

febr. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/94 Pombe ***** válasza:
100%

#74: "Olvasva a szavaidat úgy vélem, hogy szerinted az élet véletlenek folyamata során keletkezett"


Olvasva a soraidat, immár biztosan tudom, hogy fogalmad sincs arról, hogy mit állít a tudomány az élet keletkezéséről, és még annál is kevesebb ismereted van a biológiai evolúcióról, mert csak az ír ilyen zöldséget: "az élet véletlenek folyamata során keletkezett"


Tudod, az egy eléggé nagy probléma rád nézve, hogy én kielégítően ismerem a tudomány álláspontját, és nem vagyok arról meggyőződve, hogy a Bibliát- és a történelmi hátterét ne ismerném legalább annyira jól, mint te. Én csakis ez utóbbi ismeret tükrében merem felvállalni a véleményemet a Bibliával kapcsolatban úgy, hogy magam is hittel nevezhessem ezeket többé/kevésbé hitelesnek, te azonban lazán beszélsz úgy a tudomány álláspontjáról, hogy fogalmad sincs róla.


Te a véleményedet a tudomány álláspontjáról csak ócska szóbeszédek és a tudománytagadók elvakult mellébeszéléseinek pletykáiból szeded fel, és még csak igényed sincs a körültekintő kritikus átgondolásra mind a két részről.


Bocsásd meg nekem azt az önhitt álláspontomat, amikor ezek alapján azt merészelem megállapítani magamról, hogy jelen ismereteim tükrében nálad sokkal becsületesebben járok el akkor, amikor mind a két oldalról megfogalmazom a véleményemet.


#74: "Abban egyet értek veled, hogy sokan alapítottak vallásokat a Biblia írásait felhasználva, és még nyerészkednek is vele."


Azt írtad, hogy sokan nem ismerik fel azt, amit te. Mit ismertél fel Sátán ügyben, amit a rabbik nem, és mire alapozod ezt? Válaszoltál? Nem látom.


#74: "Ezért is van az, hogy ezeket látva sok ember csalódik, vagy kiábrándul, ami a hit elvesztéséhez vezet, és Isten nem létezését erősíti bennük."


Ezért is van az, hogy sokan elkezdenek hegyi beszédet tartani az értelmes vita helyett (Sátán felismeréses ügyre utalva). Továbbá a biológiai evolúciót, ha eszközként használta Isten, attól még ugyanúgy van Isten, és ugyanúgy lehet benne hinni, és sokan így hisznek benne, és teszik ezt keresztényként, és még a Biblia se igazán mond ennek ellent, mert bizony az 1Mózes1-ben szereplő teremtéstörténetben nem is egy helyen szó szerint kifejlődéses teremtésről van szó (az 1Mózes2-ben nem, de az nem is összeegyeztethető az 1Mózes1-el), és ezt lazán szeretik letagadni azok a keresztények, akik kitaláltak maguknak egy saját Bibliát, és egy saját hitet, amit kikiáltottak az egyetlen igaz keresztény tannak, míg azt más keresztények meg nem találtak igaz keresztény tannak.


Vannak olyan nálad sokkal ismertebb hittudósok, akik keresztényeknek vallották magukat, és mégis másra jutottak, mint te. Pl. Origenész, Hippói Szent Ágoston stb. úgy vélték, hogy a Genezis történetét allegórikusan kell értelmezni, és az 1Mózes1-ben inkább egy fejlődéstörténetről kapunk értesítőt, és Ágoston (Augustinus) valójában megteremtette a biológiai evolúció elvének teista nézetű alapjait (kicsit később ebbe a sodrásba állt be Aquinói Szent Tamás is).


#74: "Így azoknak, akik valóban a keresztény élet, és tanítás szerint igyekszenek élni"


Minden keresztény a saját elképzelését tartja igaz tannak, szóval ezzel megint csak azt bizonyítod, hogy semmi más nem érdekel, mint a saját hited, és nem csak egyszerűen nem érdekel az se, hogy más keresztényeknek lehet-e igaza veled szemben (pl. akik elfogadják a biológiai evolúció igazságát), hanem egyértelműen kinyilatkoztatod, hogy csakis neked lehet igazad, és csak az lehet igaz, amit te kiolvasni vélsz a Bibliából, pedig tuti tagadod, ami szó szerint le van írva fejlődésként az 1Mózes1-ben.


#74: "Tudtad, hogy a Biblia ír erről?"


Tudtam. És te meg azt nem, hogy minden más vallás prófétái is ugyanezt mondják! Mégis honnan lehet tudni, hogy melyiknek van igaza? Többek között az "Egri csillagokban" ezért nevezik a törökök gyaur kutyáknak a keresztényeket. A "gyaur" (káfir arab szóból) jelentése tulajdonképpen hitetlen, vagyis "az igazság elfedője, Allah irgalmának elhárítója". Kötelező olvasmány volt! Azért mást is olvasol a Biblián kívül?


#74: "Maga Jézus is elmondta a hegyi beszédében..."


Jézus soha semmit se cáfolt a biológiai evolúción, se semmi más olyat, amit ma a tudomány az élet keletkezéséről tud.


És arra is kíváncsi lennék, hogy hogyan tudott a Sátán teremteni olyan hatalmas erővel (rengeteg tárgyi bizonyíték... stbstb), hogy ezzel félre tudja vezetni a tudományt.


A Biblia semmit se ír olyanról, hogy a Sátán teremteni tudna. Aki ezt vallja, az káromolja Istent, vagy egyszerűen maga is sátánista. Te miért nem vallod magad annak akkor?

febr. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/94 anonim ***** válasza:
0%

73

"A fentiek alapján a Sátán totál értelmetlenül ránt magával bárkit is, mert nincs senki számára végső pusztulás."

Akkor Isten szava ellentmondana önmagának.

Sajnos Te vagy az aki Isten szavának, és a személyének mondassz ellent.

(Ezékiel 18:32) 32 »Nem lelem örömömet senkinek a halálában sem . . .

(Ezékiel 33:11) . . .»’Nem gyönyörködöm a gonosz halálában, hanem inkább abban, ha változtat a viselkedésén, és életben marad.. . .

A halál ellenség, és nem az élet része. Sátán pedig nem akarja, hogy éljünk, hiszen az Ő élete véget ér hamarosan.

Isten magát Sátánt is végeleges pusztulásra ítéli, mert az angyalok sem halhatatlanok.

(2Tesszalonika 1:9) 9 Mivel örök pusztulásra ítélik őket, elkerülnek az Úr színe elől, és el lesznek vágva a dicsőséges erejétől,

Isten megfosztja attól az erőtől, ami életben tartaná őket.

Halhatatlansággal, kizárólag az élet forrása Isten rendelkezik.

Az életet pedig ajándékba adja, és nem használja büntetésre. Aki fel lázad ellene, az nem méltó az élet ajándékára. Egy percet sem fogja tovább engedni, hogy éljen.

Jézus pedig többek között azért jött, hogy lerontsa Sátán munkáját, vagy is azt, hogy az ember meghaljon.

febr. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/94 anonim ***** válasza:
0%

77

"A Biblia semmit se ír olyanról, hogy a Sátán teremteni tudna."

Sátán nem tud életet létrehozni, az tény.

De Isten leíratta, hogy sok természet feletti dolgot meg tud tenni, hogy ha kell a választottakat elfordítsa Istentől.

Mit gondolsz, amikor Sátán a démonaival lejöttek emberi testet öltve, azt Isten hozta létre nekik?

Hogyan tehette volna meg, amikor nem engedélyezi az angyaloknak, hogy emberi testben a földön éljenek?

(1Mózes 6:2) 2 az igaz Isten fiai felfigyeltek rá, hogy az emberek lányai szépek, és akit csak akartak, feleségül vettek.

(1Mózes 6:4) . . .Abban az időben az igaz Isten fiai nemi kapcsolatot létesítettek az emberek lányaival, és azok fiúkat szültek nekik.. . .

(Júdás 6) 6 Az angyalokat pedig, akik nem őrizték meg eredeti állásukat, hanem elhagyták a maguk megfelelő lakóhelyét, örök bilincsekben, sűrű sötétségben tartja fenn a nagy nap ítéletére.

Az engedetlen angyalok anyagi testet öltöttek, megnősültek, és hibrid utódokat nemzettek. A szellemteremtmények, vagy is az angyalok és az emberi nők egyesülésének a következménye, hogy természet ellenes utódok jöttek létre.

Ez azt jelenti, hogy életet nem tudnak létrehozni, viszont emberi testet igen. Elhagyták az Isten által kijelölt helyüket az égben, a földre jöttek, emberi testet öltöttek, és szép nőket vettek feleségül.

Nem véletlen pusztította el özönvízzel az akkori korszakot, mivel ezek a korcs szülöttek miatt, rettenetesen megsokasodott a gonoszság a földön, ami tarthatatlanná vált.

febr. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/94 Pombe ***** válasza:
100%

#75: "Az általad idézett Biblia vers Jób esetében, Sátánt létező személyként mutatja be, hiszen magával Istennel beszélt, és magát Jézust is megkisértette."


Nem általam-, hanem a rabbi szerint. Nem sikerült megértened, hogy honnan idéztem?


És hol tagadta a rabbi annak a személynek a létezését, akivel abban szituban Istennel beszélt? Semmi ilyesmit nem tagad a rabbi. Most ismét átolvastam, és másodszorra se hébernek láttam a szövegét, hanem magyarnak. Akkor te miből jutottál arra, amire?


#75: "Sajnos Te vagy az aki Isten szavának, és a személyének mondassz ellent."


Kedves barátom! Nem érted az a két magyar szót a névelővel együtt, hogy "A fentiek szerint"?


Én a rabbi szavaira hivatkozom, annak a rabbinak a szavaira, aki nem ismeri el hitelesnek az Új testamentumot. Te nem tudsz erről se???


[link]


Idézve: "A Jézus-hit a keresztény egyházak dogmarendszerének része, nem a zsidó vallásé. A zsidóságban Jézus még prófétaként sem jelenik meg, egyáltalán semmilyen szerepet nem játszik."


És azért nem ismeri el hitelesnek az Új testamentumot, mert szerinte az nem követi az Ótestamentum tanításait, azzal sok tekintetben ellentmondásban van.


Erre te ezt idézed(#75):

"

(Ezékiel 18:32) 32 »Nem lelem örömömet senkinek a halálában sem . . .

"


Hááát, ez éppenhogy a rabbi szavait igazolja vissza, és baromira nem a tiedet! Ugye nem gond?


Ezt is idézed(#75):

"

(Ezékiel 33:11) . . .»’Nem gyönyörködöm a gonosz halálában, hanem inkább abban, ha változtat a viselkedésén, és életben marad.. . ."

"


Én viszont ezt olvasom az én Bibliámból:


Ezékiel könyve:33:11 "Mondjad nékik: Élek én, ezt mondja az Úr Isten, hogy nem gyönyörködöm a hitetlen halálában, hanem hogy a hitetlen megtérjen útjáról és éljen. Térjetek meg, térjetek meg gonosz útaitokról! hiszen miért halnátok meg, oh Izráel háza!?"


Neked más Bibliád van, mint nekem??? :D


#75: "hiszen az Ő élete véget ér hamarosan."


De az Ószöv. ilyet nem ír a Sátánról!


#75: "Isten magát Sátánt is végeleges pusztulásra ítéli, mert az angyalok sem halhatatlanok."


Azután ezt igazolod a Thessalonika levelekre hivatkozva, de nem tudsz arról, hogy az már az Új szöv.ben van??? Hát azt hittem, hogy azért legalább annyira ismered a Bibliát mint én, de még ez se igaz?


Fogd már fel, hogy a rabbi pont az ilyen Ószöv.-ellentétes állítások miatt nem tekinti hitelesnek az Új szöv-öt!


#75: "Jézus pedig többek között azért jött, hogy lerontsa Sátán munkáját, vagy is azt, hogy az ember meghaljon."


Akkor még egyszer a rabbi véleménye: "A Jézus-hit a keresztény egyházak dogmarendszerének része, nem a zsidó vallásé. A zsidóságban Jézus még prófétaként sem jelenik meg, egyáltalán semmilyen szerepet nem játszik."


Sikerül végre megértened ezt az egyszerű magyar szöveget?

febr. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!