Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Egy komoly teológiai kérdésem...

Egy komoly teológiai kérdésem van...A Sátán belepszkálhatot az emberi megfigyelésbe és ezáltal a tudományba és az evolúcióba és ő hozta ki azt a matematikát és biokémiát, hogy az ember több milliárd éves evolúció eredménye?

Figyelt kérdés
Úgy gondolom, hogy a megfigyelésekbe belepiszkált, mit gondoltok?
febr. 12. 10:05
 11/94 anonim ***** válasza:
72%

Jézus egyetlen sort sem vetett papírra, akik meg leírtak dolgokat, nem Jézusok voltak.

Ne tegyetek egyenlővé egy könyvet Jézussal, csak mert az van kéznél.

febr. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/94 anonim ***** válasza:
9%

10

Jaj...🤦‍♀️

febr. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/94 anonim ***** válasza:
17%

11

Ki mondta azt, hogy Jézus írta?

Azt írtam, hogy Jézus határozottan kijelentette, hogy az írások, vagy is Isten szava, az abszolút igazság.

A Bibliát pedig az Atyja ihlette az emberiségnek, amibe a fia szavait is leíratta.

Persze nem kötelező ezt elfogadni.

febr. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/94 anonim ***** válasza:
78%

"Jézus határozottan kijelentette, hogy az írások, vagy is Isten szava, az abszolút igazság."

De milyen írások? Amik Jézus halála után évtizedekkel, évszázadokkal születtek?!

febr. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/94 anonim ***** válasza:
36%
Akkor az én írásaim is Isten szava?
febr. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/94 anonim ***** válasza:
39%

15

Az újszövetség Isten szavának folytatása. Ezt a héber iratokban előre vetítették.

(Jeremiás 31:31) 31 „Jönnek napok – ) . . .amikor új szövetséget kötök Izrael népével és Júda népével.

Az új szövetség írói, a héber iratokkal összhangban írták Isten ihletése alatt. Nem évszázadokkal később, hanem még abban az évszázadban be is fejeztek a szemtanúk, akiket Isten erre a célra felhasznált.

Szerinted Mózes, hogyan írta volna le a Teremtést, az ember lázadását, és az összes történést, amikor jóval később született? Akkor az is elfogadhatatlan lenne, mivel évtizedekkel később írta le a történteket!!

Az újszövetségben sok prófécia teljesedik, amit az Ó szövetségben megírtak. Pl a messiás születéséről, Jeruzsálem pusztulásáról. A világhatalmak felemelkedéséről és bukásáról.

A jelenések könyvének tartalma pedig most zajlik. Ezzel be is zárult a könyv. Majd Isten új rendjében más könyvek fognak megnyílni.

Addig pedig az ebben megírtakra kell figyelni.

Te nem voltál szemtanú, nem írhatsz könyvet....

febr. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/94 anonim ***** válasza:
85%

"Sajnos, ahogy az Istennek járó tisztelet és imádat igazságaiba is belepiszkált, úgy bizony a tudományba is."


Erről most az jut eszembe, hogy amikor az adventista gyülekezetben elmondtam az egyik tagnak, hogy az evolúciót igaznak gondolom, akkor azt mondta nekem, hogy engem a Sátán tévesztett meg.

Egyébként ennek a nagy vallásos evolúcitagadásnak lett az eredménye az, hogy felvetettem magamban, hogy folytatni akarom a tanulást, és természettudományt akarok tanulni az egyetemen. Mélyebben meg akarom ismerni az evolúciót. Csak azért is!

Tehát nálam éppen visszafelé sült el a dolog, nem lett belőlem ID hívő 😅


Egyébként esti gimnáziumban folytatom a tanulást, az érettségiig. Emlékszem, mikor biológia órán sejtbiológiát tanultunk 10.-ben, akkor elgondolkodtam magamban, hogy ebben az egészben nincs semmi természetfeletti, semmi isteni.


Szóval egyúttal köszönettel is tartozok az evolúciótagadó kreacionistáknak. Nélkülük talán sosem akartam volna megismerni a természettudomány hivatalos álláspontját. Ha esetleg sikerülne majd lediplomáznom, és evolúcióbiológus lenne belőlem, esetleg küldhetnék egy köszönőkártyát is nekik.

febr. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/94 anonim ***** válasza:
79%
Kriminális ez a vallásos duma...
febr. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/94 anonim ***** válasza:
72%

"Te nem voltál szemtanú, nem írhatsz könyvet...."

A legkorábbi töredék is 80-100 évvel Jézus halála utánról származik, de többségében évszázadokkal későbbről, belátható, hogy egyikük sem volt szemtanú a te értékelésed szerint.

febr. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/94 anonim ***** válasza:
29%
Jézus nem véletlenül nem írt le semmit, tudta ha megteszi, azt átírják, kiegészítik, meghamisítják.
febr. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!