Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Egy komoly teológiai kérdésem...

Egy komoly teológiai kérdésem van...A Sátán belepszkálhatot az emberi megfigyelésbe és ezáltal a tudományba és az evolúcióba és ő hozta ki azt a matematikát és biokémiát, hogy az ember több milliárd éves evolúció eredménye?

Figyelt kérdés
Úgy gondolom, hogy a megfigyelésekbe belepiszkált, mit gondoltok?
febr. 12. 10:05
 61/94 anonim ***** válasza:
29%

"Érdekes. Kinek íródott a Biblia? Nem nekünk? Jó nagy energiákat fektet abba, hogy meggyőzzön minket az egyetlen helyes hitről, de direkt a bizonyítékokat homályossá, többértelművé teszi?"



Na és akkor mi van? Ha meg minden fa ék egyszerű lenne benne, akkor meg az lenne vele a bajotok, hogy túl primitív......



"Hát, ezt bármelyik más vallás prófétái is állíthatják, és állítják is. Sőt! Más vallások prófétái is pont ugyanannyi "bizonyítékot" tudnak felmutatni."



És?


Ki mondta, hogy ezért hinned kell a bibliában? Én biztosan nem......


Az 55. válaszom csak egy reakció volt egy korábbi hozzászólásra, és nem azért írtam, hogy bárkit is meggyőzzek a biblia igazáról.



"Látod? Egy halom prófécia, és sok be is vált! Hogy lehet ez? Akkor miért nem inkább az ógörögök vallását vesszük komolyabban?"



Há vegyed, a kutyát nem érdekli. xD



"Azt írja, hogy Allah által a Koránban szereplő próféciák megdönthetetlenül bizonyítják, hogy Mohamed Próféta üzenete igaz és tényszerű. E próféciák hitelét vitathatatlanul megtörtént események támasztják alá...stbstb.



Úgy tűnik, a Biblia semmivel se hitelesebb próféciák terén mint bármilyen más vallás írásai is, nem? :)"



Há oszt mi van vele?



"Imhotep is az ókori Egyiptomban tuti létező személy volt, majd istenné vált."



Tesó, te is a múmia c. filmen nőttél fel mi? xD

febr. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/94 Pombe ***** válasza:
100%

#61: "Ha meg minden fa ék egyszerű lenne benne, akkor meg az lenne vele a bajotok, hogy túl primitív......"


Hááát, a fene tudja...


Mondjuk Dániel könyvében ilyen egyszerű szöveg lenne: Egykoron a Messiás kisded képében jő el hozzánk, és majdan 2024 év teltével egy távoli hatalmas föld-medencében a hatalomhoz jutott nő lemond tisztségéről, kinek neve leend Novák Katalin Éva.


Hát, ez engem meggyőzne! :)


Szóval megnyugodhatsz. Biztosan másnak csak a szöveg primitívsége tűnne fel, de én a kivétel lennék. Mérget vehetsz rá... :D


Én a próféciákat olyannak látom, mint a mai alienes UFO képeket, amik persze tuti alien-szekerek, amiben köztudottan zsenge szüzek esnek tömegével áldozatul a gaz körtefejű idegenek kéjvágyának:

[link]


De az alábbi féle tuti spontán készült kép a fényképezőgép feltalálása óta sehogy se akar összejönni, pedig UFO elragadott-, megerőszakolt-, UFO tárgyaló, utazó stb. koma annyi van, hogy folyót lehetne rekeszteni velük:

[link]


Szóval nekem nem az a bajom amire utalsz, hanem az, hogy minden vallásban rahedli sok prófécia van (rahedli_sok_vallás * rahedli_sok_tuti_prófécia = rahedli_sok_tuti_prófécia az N-ediken), és minden vallás képviselője azt vallja, hogy az ő vallásának próféciái a tutik, és ezért az ő vallása a tuti. Oké, hogy mindegyik prófécia tuti, de akkor nem lehet minden vallás tuti, de ha nem minden vallás tuti, akkor nem lehet rahedli_sok_tuti_prófécia az N-ediken se. Vagy nincs egy darab tuti prófécia se, vagy.... szóval valahogy nem jön össze a képlet sehogy.


Bocsásd meg nekem, ha már kissé gyanakodva nézek a próféciák azon bábeli torony magasságú hűvös halmára, amelyekből 5000 éve egy se tudott bekövetkezni minden kétséget kizáróan, úgy hogy azt mindenki érthesse szájbarágósan, és lehessen azt tanítani/feleltetni belőle a világ összes iskolájában a történelem órákon.


Oké, hogy majd valamikor legalább egy jóslat bejöhet (ahogy állítod), de ha mégse, akkor mikorra tippeled azt az időpontot, amikor majd mondhatom, hogy a prófécia kamu?


Szóval ezen kínzó dilemmámra vártam volna tőled gyógyírt az egyébként más esetekben kincseket érő válaszodból, de elfoglalt emberként alighanem állandóan rengeteg becses prófécián és UFO-képen kell átrágnod magad, ezért nem sikerült kellőképpen figyelmet szentelned a kétségkívül általam is elismerten jelentéktelennek tartott beírásaimra. Mindennek okán csak a megbánásomról tudlak biztosítani, midőn a szférákat pásztázó tekinteted harmonikus útját megzavartam alantas megjegyzéseimmel. Brühühühü .:(


Megyek is továbbnézni a múmiát, mert az a próféciám, hogy kb. belőle is annyi hasznos infót tudok majd kihúzni, mint belőled. Hozzáteszem, ezért egyikőtöket se hibáztathatom... :/

febr. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/94 anonim ***** válasza:
85%
Kérdező, nem gondolom, hogy belepiszkálhatott volna bármibe is a Sátán. Isten, aki mindenható és midenttudó, miért hagyta volna neki, hogy belepiszkáljon és összezavarjon több milliárd embert?
febr. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/94 anonim ***** válasza:
0%

"Szóval nekem nem az a bajom amire utalsz, hanem az, hogy minden vallásban rahedli sok prófécia van (rahedli_sok_vallás * rahedli_sok_tuti_prófécia = rahedli_sok_tuti_prófécia az N-ediken), és minden vallás képviselője azt vallja, hogy az ő vallásának próféciái a tutik, és ezért az ő vallása a tuti."



Még ha minden prófécia hajszál pontosan be is teljesedne egy szent könyv jóslata szerint, akkor sem lenne 100% biztos, hogy attól minden igaz amit a könyv állít.


Vagy van egy limit amit a betljesedett próféciáknak el kell érni és attól lesz igaz az adott szent könyve?

Mi a limit? 10? 20? Estleg 50? Vagy 100 beteljesedett prófécia után már biztos, hogy igaz? xD



" Oké, hogy mindegyik prófécia tuti, de akkor nem lehet minden vallás tuti, de ha nem minden vallás tuti, akkor nem lehet rahedli_sok_tuti_prófécia az N-ediken se. Vagy nincs egy darab tuti prófécia se, vagy.... szóval valahogy nem jön össze a képlet sehogy."



Ezt beszéld meg a bahái vallás követőivel!

Szerintük minden vallás tuti.



"Megyek is továbbnézni a múmiát, mert az a próféciám, hogy kb. belőle is annyi hasznos infót tudok majd kihúzni, mint belőled. "


Rossz helyen kopogtatsz Pombe koma. Mondtam már, pont lesz@rom miben hiszel, te is meg a többiek is.

febr. 14. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/94 Pombe ***** válasza:
65%

"Rossz helyen kopogtatsz Pombe koma."


Igen! Amit idéztél tőlem, az pont ezt jelenti. Belőled valami értelmeset kihúzni...:D

febr. 14. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/94 Pombe ***** válasza:
78%

#63: "Isten, aki mindenható és midenttudó, miért hagyta volna neki, hogy belepiszkáljon és összezavarjon több milliárd embert?"


Hát, ha beleolvasol az #57-be, akkor kiderül, hogy a @Kérdező személyesen Istennel beszélt, aki elárulta neki, hogy ezt Ő maga tette. Ezzel a huszáros vágással a probléma megoldva... Igaz, később a @Kérdező átnyergelt a Sátánra, de eszerint - olybá tűnik -, a @Kérdező igazándiból nem is tesz különbséget a Sátán és Isten között. Neki ez a Szenthá... akarom mondani szentkettőség. :(

febr. 14. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/94 Jégszív ***** válasza:
Ha nagyon muszáj, ezt is rá lehet fogni.
febr. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/94 anonim ***** válasza:
0%

Sátán belepiszkált Isten szándékába, amikor elhitette Ádámékkal, hogy semmi baj nem lesz, ha engedetlenné válnak. Sőt, függetlenek lesznek Istentől, mivel olyanok lesznek mint Isten, és maguk határozhatnak a saját életük felett.

Miért is ne piszkálhatna bele? Istennek is van egy célja, Sátánnak is.

Persze Isten elhatározása fog megvalósulni, csak más út vonalon, ami több időt vesz igénybe.

Közben Sátán is tevékenykedik, hogy minél több embert magával rántson a pusztulásba, hiszen neki már nincs veszteni valója.

Erről szól Isten szava, csak sajnos sokan nem ismerik fel.

febr. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/94 Pombe ***** válasza:
100%

Oké @64... asszem kissé túlzásba vittem! Bocsika... :/


#64: "Rossz helyen kopogtatsz Pombe koma."


Igen, értem, hogy neked mindegy, de ez nem így tűnt először, és azért te rohantál le először, ugye...


És azért az is igaz, hogy arra nem válaszolsz, miért nem sikerül soha egy prófécia se 5-6000 éve olyanra, hogy legalább egy tanítható legyen igazságként a töriórákon, legalább úgy minősíthetően, hogy a meglepően magas szintű találat miatt a történészek konszenzusa a próféciát olyan beteljesült jóslatként tartja számon, amit jelenleg csak nem megmagyarázható tudás birtokában lehetett csak kinyilatkoztatni, és azért te eddig csak védted a prófécia gyártókat. 5-6000 év iszonyú sok idő, és ennyi idő alatt baromi sok prófécia született. Józan ésszel is belátható, hogy a statisztika alapján ez a próféciáskodás semmi más, mint mese habbal... Vagy ha nem, akkor miért nem?


#64: "Ezt beszéld meg a bahái vallás követőivel!"


Igen, ez is lehetne egy jó megoldás, hogy azért használhatóak minden féle vallásban a próféciák, mert mindenféle isten valójában csak egy, csak másképpen nevezik, de sajna ezzel is két gond akad. Az egyik, hogy ez is egyistenhiten alapul, ám az ógörög többistenhitű hit próféciái is óriási számban beváltak, legalábbis az ógörögök szerint, és van még egy halom más mindenféle többistenhitű-, meg primitív anamista vallás is, amiknek a próféciái szintén rendre beváltak, legalábbis a követői szerint biztosan.


A második probléma még mindig fennáll, amit először írtam.


Ettől függetlenül nekem új és érdekes infó volt ez a bahái vallás. Köszönöm! :)


Persze van egy harmadik probléma is. Még ha be is bizonyosodna egy próféciáról, hogy tutira sikeredett, az magyarázható mással is, hiszen ma is vannak időutazók, mint látható :D :

[link]


Akkoriban nyilván az időutazók a próféciáikat az adott kor isteni kinyilatkoztatásaként adtál elő, mert így lehetett a leggyorsabban és leghatékonyabban elhitetni annak valóságát.


Vagy nincs szó semmiféle isteni sugallatról, csak egyesek agyműködése transzban képes olykor áttekinteni a téridő kontinuum...stbstb.


Ezek semmivel se kisebb esélyűek, mint Istennek betudni a dolgot...

febr. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/94 Pombe ***** válasza:
100%

#68: "Erről szól Isten szava, csak sajnos sokan nem ismerik fel."


Ezt te nem felismerted, hanem ebben hiszel.

febr. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!