Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Egy komoly teológiai kérdésem...

Egy komoly teológiai kérdésem van...A Sátán belepszkálhatot az emberi megfigyelésbe és ezáltal a tudományba és az evolúcióba és ő hozta ki azt a matematikát és biokémiát, hogy az ember több milliárd éves evolúció eredménye?

Figyelt kérdés
Úgy gondolom, hogy a megfigyelésekbe belepiszkált, mit gondoltok?
febr. 12. 10:05
 41/94 anonim ***** válasza:
76%

#40


A teljes Egyiptomról van szó, hiszen a prófécia szövege azt mondja: "És legyen Égyiptom földje pusztasággá és sivataggá,"

A másik próféciában meg nem Tírusz királyán van a hangsúly, hanem a városon, mivel a szöveg azt mondja: "Mikor én téged elpusztult várossá teszlek, mint a mely városokat nem laknak;... többé senki ne lakjék benned."


Egyik prófécia sem teljesült.

Tírusz például él és virul, 2018-ban a Wikipédia szerint 160 000 ember lakta.

febr. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/94 anonim ***** válasza:
26%

39,

rosszul fogalmaztam, összekevertem egy másik próféciával.

Nabukodonozor legyőzte Egyiptomot, tehát megtörtént ez az eset.

Ez tény, hogy Hérodotosz nem tesz említést erről de, mert szokás volt, hogy ami a nemzetnek szégyen, azt nem írják le.

Encyclopædia Britannica (1959, 8. köt. 62. o.) írja, Hérodotoszról:

„Állításai nem bizonyulnak teljesen megbízhatónak azoknak a részeknek az esetében, amelyeket össze tudunk vetni a helyszínen található bizonyítékokkal, amelyekből kevés van.” Az F. C. Cook által írt Commentary, miután megjegyzi, hogy Hérodotosz még azt sem említi meg, hogy Nabukodonozor megtámadta Egyiptomot, ezt írja: „Közismert, hogy bár Hérodotosz hűségesen lejegyzett mindent, amit látott és hallott Egyiptomban, a múlt történelméről szerzett információit az egyiptomi papoknak köszönhette, akiknek a meséit vak hiszékenységgel fogadta [Hérodotosznak] az Apriészról [Hofráról] és Amasziszról szóló egész története annyira sok olyan dologgal keveredik, ami következetlen és legendaszerű, hogy jogosan vonakodhatunk attól, hogy hitelesnek fogadjuk el. Egyáltalán nem szokatlan, hogy a papok igyekeztek elferdíteni a tényeket arról, hogy milyen szégyen érte a nemzetüket, amikor kénytelenek voltak idegen uralom igája alá hajtani magukat” (B. jegyz., 132. o.).


Isten minden próféciát beteljesít.

febr. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/94 anonim ***** válasza:
80%

#42


A forrásod ugyan hivatkozik "helyszínen található bizonyítékokra", de, hogy mik azok, arról nem ír. Aztán az érvelését arra építi, ha jól értettem, hogy Hérodotosz bár beszélt az egyiptomi papokkal, de azok nem mondtak el neki mindent...

És ez lenne a bizonyíték az ezekieli prófécia beteljesítésére?

Ez amolyan nesze semmi, fogd meg jól. Hihetetlen, hogy némely hívők ezzel megelégszenek.


A Wikipédia külön ír Nabukodonozor és Egyiptom konfliktusáról:

"II. Nabú-kudurri-uszur állt a seregek élére, hogy összecsapjon II. Nékó fáraó seregeivel. Pelusium mellett, az Egyiptomból Gáza felé vezető úton csapott össze a két hadsereg, és mindkettő súlyos veszteségeket szenvedett. (A babiloni király például a következő évben nem is vezetett hadat, mert új sereget kellett toboroznia.) Az összecsapás eredményeként Egyiptom elvesztette ázsiai területeit."


[link]


Valószínűleg arról van szó, hogy a bibliai szerző tudott a babiloni király és Egyiptom konfliktusáról, és azt várta, hogy előbbi fog nyerni. Azonban nem ez történt. Nekem úgy tűnik, hogy a csata döntetlen lett.


De egyébként meg mindegy. Egyiptommal kapcsolatban arról is szó van, hogy 40 évre pusztasággá lesz - ez nem teljesedett (volt egyáltalán legalább 1 évig pusztaság ez az ország?)

Ahogy a Tíruszra kimondott prófécia sem jött be. A város mai létezése tesz bizonyságot a bibliai prófécia ellen.

febr. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/94 anonim ***** válasza:
76%

Még valami:


A #42-es válaszoló nem a #40-es kommentemben foglaltakra reagált, amik világossá teszik, hogy a bibliai prófécia nem teljesedett, hanem másik részt emelt ki, amiről én nem beszéltem, ugye Nabukodonozor és Egyiptom kapcsolatáról. (Én viszont Egyiptom és Tírusz pusztasággá válására hivatkoztam).

Itt azonban kissé elhamarkodottan mondtam véleményt, ugyanis nem ismerem Nabukodonozor és Egyiptom konfliktusát, szóval inkább tartózkodom attól, hogy a csatára véleményt mondják full laikusként. Nem tudom, hogy döntetlenre végződött-e, hogy ki nyert/nem nyert, szóval állításom visszavonom. Bár a #42-es forrása nekem nem volt meggyőző.

Na, de mindegy. Felesleges tovább offolni a topokot.


Az eredeti kérdésre visszatérve:

A tudományba nem piszkált bele Sátán (hogyan is tette volna, belesúgott a tudósok fülébe, vagy mi?), mivel Sátán csak egy mítosz, az evolúció viszont tény.

Viszont meglepődnék, ha ezt a kérdést komolyan gondolta volna a Kérdező.

febr. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/94 anonim ***** válasza:
17%

Ha Isten szava nem győz meg, akkor semmilyen történelmi beszámoló sem fog.

Nem Te vagy az egyetlen, aki mindig talál benne hiányosságot.

febr. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/94 anonim ***** válasza:
20%

A Jeruzsálem szerencsétlensége fölötti ujjongása miatt Tirusz városának Nebukadnezár, vagy (a babilonihoz közelebbi kiejtéssel) Nebukadrezár kezébe kellett esnie. Isten minden szándékát megvalósítja, akár hiszed, akár nem, akár van róla feljegyzés akár nem.

A történelemben volt már sok olyan amit elvetettek, mert látszólag csak a Bibliában volt feljegyzés róla.

Aztán egyszer csak találtak leleteket, ami hitelesítette a Bibliát.

Kétszázötven évvel később, amikor Nagy Sándor Tírusz városa ellen vonult, mindez beteljesült. Nagy Sándor katonái a lerombolt parti város összes törmelékét összekaparták, s a tengerbe dobták, és egy 800 méter széles töltésutat készítettek belőle egészen a szigetvárosig. Azután egy bonyolult ostromgép segítségével megostromolták a 46 méter magas falakat, és i. e. 332-ben bevették a várost. Ezreket öltek meg, még többet pedig eladtak rabszolgának. Amint Ezékiel megjövendölte, Tírusz ’csupasz sziklává és vonóhálók szárító helyévé’ lett

febr. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/94 anonim ***** válasza:
76%

#45-46


Akkor próbáld meg értelmezni, amit ezután írtam:


A Biblia megprófétálta, hogy Isten elpusztítja Tíruszt, és nem lakik többé benne senki:


"Mikor én téged elpusztult várossá teszlek, mint a mely városokat nem laknak;... többé senki ne lakjék benned."


Teljes szöveg, és Tírusz MAI állapota itt:


[link]


Mint látod, a prófécia NEM teljesedett. Tírusz ma is létezik, 2018-as adatok szerint 160 000 ember lakja.

A Biblia tehát hamisan prófétált, amikor ilyeneket jelzett előre, hogy "többé senki ne lakjék benned."

Tény, hogy ez nem jött be.


Ez is csak azt erősítette, ami eddig is nyilvánvaló volt, hogy a Biblia nem isteni könyv.

Innentől fogva, ha te akarsz higgy a vallásodba, de engem be próbálj meggyőzni, mert a tény a Biblia ellen beszél.

febr. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/94 anonim ***** válasza:
76%

Ez 26,21 több fordításban:


"Rettenetes véget hozok rád, többé nem leszel! Keresni fognak, de nem találnak meg soha többé! – így szól az én Uram, az ÚR." (RÚF2014)


"Semmivé teszlek, és többé nem leszel. Keresnek, de soha többé nem találnak – mondja az Úr, az Isten." (SZIT)


"semmivé teszlek, s te nem leszel többé; ha keresnek, nem találnak meg soha többé« – mondja az Úr Isten!" (KNV)


Sőt, itt a te Jehova tanúi fordítása is:


"Hirtelen rettegést hozok rád, és többé nem leszel.u Keresnek majd téged, de soha többé nem találnak meg« – ez a legfőbb Úr, Jehova kijelentése.”" (UVF)


Ezzel szemben:


"Napjainkban az ország negyedik legnépesebb városa,[1] ahol a fő bevételi forrás a turizmus. Ezt az is segíti, hogy az ókori részei 1984-ben világörökségi címet kaptak."


[link]


Ennél egyértelműbben már nem lehet elmondani, hogy a Biblia tévedett.

febr. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/94 anonim ***** válasza:
68%

*pontosabban:

Sőt, itt a te Bibliád, a Jehova tanúi fordítása is

febr. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/94 anonim ***** válasza:
20%

Megnéztem a Biblia verset és a szövegkörnyezetet, valamint a keresztutalásokat, és a lábjegyzeteket is.

Tirusz „királyának”, uralkodói vonaláról van szó, aki levettetett, mivel a büszkeség szellemét mutatta fel, miként Sátán. Tehát nem szó szerint magára a városra utal ezzel, bár egy ideig maga a város is nehezen épült újjá. A kereszt utalás a 37.zsoltár 10-es versét említi, ahol ez olvasható:

(Zsoltárok 37:10) 10 Egy kis idő még, és nem lesznek többé gonoszok, nézed a helyüket, és nem lesznek ott.

Ezek mind azt mutatják, ha hiszed ha nem, hogy itt egy király uralkodójáról van szó, és annak leszármazottjairól.

febr. 12. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!