Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi van akkor, ha isten az...

Mi van akkor, ha isten az ördög egyik fortélya?

Figyelt kérdés
2010. dec. 19. 00:41
1 2 3 4 5
 21/50 A kérdező kommentje:

10:30

Látom még mindig nem érted. :)

Nézd sok kommentedet látom itt gyakorin, nem tudom honnan ez a sok idő és az állandó gép előtt ülés, de az írásaidból az jön le, hogy te mindenkinél mindent jobban tudsz. Legyen, képzeld ezt, attól még nem lesz igaz.

A témával kapcsolatban pedig ÉN el tudok képzelni egy olyan világot amiben van értelme az emberi létnek, mégis ez a sok baromság amit ez az állítólagos isten csinált egyszerűen felesleges. Ha meg tudnám teremteni azt a világot akkor jobb lennék mint isten, ha pedig isten a saját képére teremtett minket, akkor neki is egy olyan világot kellett volna megalkotnia, mindebből következik, hogy IDIÓTA vagy egyszerűen csak nem létezik.

2010. dec. 26. 13:24
 22/50 anonim ***** válasza:

"Látom még mindig nem érted. :)

Nézd sok kommentedet látom itt gyakorin, nem tudom honnan ez a sok idő és az állandó gép előtt ülés, de az írásaidból az jön le, hogy te mindenkinél mindent jobban tudsz. Legyen, képzeld ezt, attól még nem lesz igaz.

A témával kapcsolatban pedig ÉN el tudok képzelni egy olyan világot amiben van értelme az emberi létnek, mégis ez a sok baromság amit ez az állítólagos isten csinált egyszerűen felesleges. Ha meg tudnám teremteni azt a világot akkor jobb lennék mint isten, ha pedig isten a saját képére teremtett minket, akkor neki is egy olyan világot kellett volna megalkotnia, mindebből következik, hogy IDIÓTA vagy egyszerűen csak nem létezik."


Kedves kérdező. tökéletesen értem, csupán annyit említettem meg, hogy a mostaninak is van értelme...és ezt próbáltam a tudtodra adni, hogy miért is. Csak egyetlen dolgot árulj el légy szíves...hogyan hoznál létre jobb világot? Gondolom úgy oldanád meg, hogy mindenki boldog legyen alapban, és ne legyen szenvedés...Csak egy dolgot sokan elfelejtenek ilyenkor...azt, hogy a boldogság úgy ahogy van értékelhetetlen, ha nincs mellette meg az "ellentettje", amihez tudjuk hasonlítani, és igazából ez az amit megtanulunk, saját bőrünkön...de mint már említettem az Öreg nem veszi el a létedet, csupán új fizikumokat biztosít, hogy tanulhass...Ha te azt hiszed, hogy "köcsög", akkor az meg a te képzelgésed...erre nem lehet úgy sem mit lépni. De azért gondold végig józanul a dolgot, és arra is választ adhatnál, hogy logikátlan dolgot mondok e...egyszerűen úgy mutatom be az Istent, hogy kegyes, igazságos, önzetlen...de jelen esetben most te ragaszkodsz ahhoz, hogy egy "agyament" és te sokkal jobb vagy nála, mert te sokkal jobb világot készítenél, ahol van értelme az emberek életének...Fő kérdés...aki mást leír(tök mindegy, hogy Istent vagy embert) az vajon igazságos e? Az vajon tudna e korrekt körülményeket létrehozni?


Egyébként egyetlen egy dolgot mondj, hogy milyen idiótaságot csinált ez a bizonyos Isten, és akkor kiderül a turpisság...de figyelj oda, nehogy beleess a hibába, és elfogultan ítélj. :)


ui.: Ez az "állandó gép előtt ülés" is mondható a te képzelgésednek, bár bevallom sokszor válaszolok az embereknek. Tudod minden olyan amilyennek gondoljuk, hisszük, ez örök törvény...ha pedig mondjuk te megfognád, és másként gondolnál az egész létezésre, vagy esetleg utána járnál a dolgoknak, és úgy vizsgálódnál, valószínűleg nem neveznéd idiótának azt a bizonyos Istent, mivel értenéd mi miért van. :)


üdv és sok sikert

25/F

LastOne.Left

2010. dec. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:

"Ha meg tudnám teremteni azt a világot akkor jobb lennék mint isten, ha pedig isten a saját képére teremtett minket, akkor neki is egy olyan világot kellett volna megalkotnia, mindebből következik, hogy IDIÓTA vagy egyszerűen csak nem létezik."


Már elmondtad egy párszor, hogy isten nem létezik, nem hiszel benne. Értjük. Akkor miért foglalkozol vele? Mire jó ez a kérdés: "Mi van akkor, ha isten az ördög egyik fortélya?" Isten nem létezik, de az ördög igen. Ha az sem akkor mi értelme van a kérdésednek.


Kedves kérdező:


Egy dolgot el kell fogadnod. Te nem vagy a legokosabb a világon. De a legokosabb ember a világon sem tudja, érti, hogy mi miért volt, van, lesz. Filozófálhatsz, ha akarsz, de ne tetszelegj úgy magad előtt, mintha te egy nagy zseni lennél. (Isten persze egy idióta). Szerénység és tisztelet kimutatásával több értelme lenne egy vitában részt venni.

2010. dec. 29. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 Salx Narval ***** válasza:
Tudjátok, én egy dolgot nem igazán értek, mármint sok mindent nem értek, de most konkrétan, Istennel kapcsolatban.:D Mi a jó francért fontos neki, hogy mi hiszünk e benne, vagy sem.Ha létezik, miért csak hinni lehet benne, miért nem teszi nyilvánvalóvá a létét mindenki számára és kész.Nincs több vita, nincs téves elmélkedés, kiáll és elmondja mi a szabály, mi pedig eldöntjük, hogyan élünk, az út végén pedig megítéltetünk.Fel nem foghatom, miért kell hinni és miért nem lehet tudni.Attól tartok azért, mert az isteneket mi magunk találtuk ki és a törvényeket is mi emberek írtuk.Ha létezik is, egy fölöttünk álló hatalom, szerintem a legkisebb dolga is nagyobb annál, hogy velünk vacakoljon, pláne személy szerint mindenkivel, vagy talán a létünkről sem tud,mert annyira jelentéktelen porszem még a galaxisunk is, a világmindenséghez képest.
2010. dec. 29. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:

"Tudjátok, én egy dolgot nem igazán értek, mármint sok mindent nem értek, de most konkrétan, Istennel kapcsolatban.:D Mi a jó francért fontos neki, hogy mi hiszünk e benne, vagy sem"


Nem Isten erőlteti, hogy higgyünk benne, hanem az egyház és a különböző vallások tisztesei. Az mellékes, hogy Te hiszel Istenben, vagy nem. Az számít, hogy hogyan éled az életedet, hogyan kezelsz másokat, adsz örömöt, boldogságot, vagy rosszat okozol, szenvedést és fájdalmat.


"elmondja mi a szabály, mi pedig eldöntjük, hogyan élünk, az út végén pedig megítéltetünk"


A szabályok világosak (például lásd 10 parancsolat). Te döntöd el, hogyan cselekedsz. Nem kell vallásosnak lenni ahhoz, hogy becsületesen éld le az életedet. Az itélkezés és a következmények is meglesznek. (Karma)


"Ha létezik is, egy fölöttünk álló hatalom, szerintem a legkisebb dolga is nagyobb annál, hogy velünk vacakoljon"


Ha életednek nem lenne értelme, nem léteznél. Isten nem vacakol. "létünkről sem tud --- porszemek vagyunk". Biztos hallottál esetekról amik csodába illőek voltak. Azok is voltak. Akkor mégiscsak törődik valaki velünk, bármennyire kicsik és 'jelentéktelenek' vagyunk. Mégis számítunk. Mégha csak kis fogaskerekek vagyunk egy nagy gépezetben és ha tragédia is ér minket előbb utóbb.

2010. dec. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 Cakkcakk ***** válasza:
52%

Rossz látni, hogy az emberek ennyire az egyház szemszögéből látja a dolgokat. És bármennyire nem hívő, továbbra is mindenki Lucifer atyánkat egy gonosz ostoros ördögnek tekinti, aki lent égeti fazekakban az embereket, és gonoszan kacarászik. Belátom, hogy az ördög isten ellentéte, de mért gondoljátok, hogy az rossz? Nézzétek másképp:

amit isten képvisel: erkölcs, szentség, erényesség, önmegtartóztatás, feltétlen hit, "birka" felfogás.

amit Sátán képvisel: földi örömök, függetlenség, racionalitás, és minden ami a testnek jó.

Szerintem nem feltétlenül a Sátán útja a rosszabb, bár veszélyesebb. És ha úgy nézzük, a földön nagyobb hatalma van a Sátánnak, hisz ez a világ az élvezetnek él.

2010. dec. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
Akkor az ördög az isten? Mekkora baromság!
2010. dec. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:

OFF:

Márpedig drága barátom hegyről a völgybe zuhan le a kőszikla és nem a síkságra, de ez már legyen a te problémád!

ON:

A tények mindig mást mutatnak, mint a béna Istenbizonyítások!

2010. dec. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:

"amit isten képvisel: erkölcs, szentség, erényesség, önmegtartóztatás, feltétlen hit, 'birka' felfogás."


"amit Sátán képvisel: földi örömök, függetlenség, racionalitás, és minden ami a testnek jó."


Ezzel nagyon nem értek egyet.


A birka felfogást isten képviseli? Talán az egyház és a politikusok akik az ördög képviselői.


"Szerintem nem feltétlenül a Sátán útja a rosszabb, bár veszélyesebb."


A sok gyilkosság, háborúk, az erőszak és a drogok terjesztése az nem rossz út? Az nem a Sátán útja? Mit élvezetes egy háborúban, egy gyilkosságban?


Ami jó neked azt Isten biztosítja. Ami rossz, azt az ördög.

2010. dec. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 Cakkcakk ***** válasza:
e-e! A háború nem a Sátán műve, hanem a Sátán kísértésének végeredménye.Ugyan is aki elindít egy háborút, nem a gyilkolásért teszi, hanem hogy javat szerezzen magának. És igen, Isten bizony birka felfogást okoz, mivel csordába tereli az embert, amitől az ember lemond a gondolkodásról, és beszűkült látókörű lesz. Ezért nem lehet vitázni a vallási fanatikusokkal. Mert mindenre Isten a magyarázatuk, és meg sem próbálják racionálisan nézni a dolgokat. Persze, mint mindig van kivétel, de a többségre ez jellemző.
2010. dec. 30. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!