Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi van akkor, ha isten az...

Mi van akkor, ha isten az ördög egyik fortélya?

Figyelt kérdés
2010. dec. 19. 00:41
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:

"Ugyan is aki elindít egy háborút, nem a gyilkolásért teszi, hanem hogy javat szerezzen magának."


Aki háborút indít azt emberélet kioltására való fegyverekkel (tehát gyilkolásra készen) teszi a javakért. Én ha javakat akarok szerezni, akkor elmegyek dolgozni és a fizetésből szerzem meg becsületes úton, nem pedig valaki kirablásával vagy legyilkolásával. Bár lehet, hogy te számháborúra gondoltál, mert amúgy nincs értelme annak amit mondtál.


Én hiszek Istenben mégsem vagyok birka. Te nem hiszel Istenben. Te azt állítod, hogy racionálisan gondolkodol, de valóság elferdítésével tudod csak igazolni elméleteidet.

2010. dec. 30. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
A terroristák milyen javakért ölnek?
2010. dec. 30. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 A kérdező kommentje:

Cakkcakk FOGD MÁR FEL


HA ISTEN MINDENHATÓ, AKKOR MINDEN AZ IRÁNYÍTÁSA ALATT VAN ÉS MINDENT Ő TEREMTETT. Ő TEREMTETTE AZT A TULAJDONSÁGOT IS, HOGY AZ EMBEREK KÉPESEK LEGYENEK EGYMÁST ÖLNI. MERT HA MINDENHATÓ AKKOR !!!!!!MINDEN!!!!!! AZ Ő MŰVE.

2010. dec. 30. 02:12
 34/50 anonim ***** válasza:
Igen. Isten mindenható. Igen. Mindent Ő teremtett. Mindent Ő irányít? Nem egészen. Isten a földi életet nem babazsúrnak tervezte. De lehetne babazsúr, ha az emberek helyes döntéseket hoznának. Mert ami most van, az nem vezet jó irányba.
2010. dec. 30. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 A kérdező kommentje:

Aki mindenható az mindent lát előre, minden úgy lesz ahogy ő akarja. azaz ha milliók halnak meg, az az ő hibája, mint amikor legóvárat építesz és ledől.


ÉS MIÉRT NEM BABAZSÚRNAK TERVEZTE? HMM? Erre válaszoljon valaki. Mert ha direkt csinálta, akkor nem normális, GONDOLKODJUNK MÁR.

2010. dec. 30. 03:01
 36/50 anonim ***** válasza:

"Aki mindenható az mindent lát előre, minden úgy lesz ahogy ő akarja. azaz ha milliók halnak meg, az az ő hibája, mint amikor legóvárat építesz és ledől."


Nem Isten hibája ha milliók halnak meg. Nem isteni hibából halnak meg emberek. Isten nem hibázik. Miért lenne az ő hibája? Megmagyaráznád? Nyilván tudja, mi fog történni. Isten teremtette az embereket akik majd hibáznak helyette. Isten nem gonosz. Helyette te leszel gonosz.


Az a Te bajod, hogy Te egy földhözragadt gondolatmenetet kritizálsz. Ezen essél túl és máris érdekesebb lesz a téma. Ne a vallási fanatikusok által hirdetett eszméket boncolgassad szét, mert az céltalan és unalmas.


"ÉS MIÉRT NEM BABAZSÚRNAK TERVEZTE?" Mert már van egy babazsúr világ amit Mennyországnak neveznek.


"Mert ha direkt csinálta, akkor nem normális". Direct csinálta. Újdonság? Lehet panaszkodni, ha visszatérsz.

2010. dec. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:

Kérdező.


Az emberek nem szűnnek meg létezni, csupán tapasztalják a halált és születést. bűn nem létezik, csupán a szükséges kontraszt a jó mellett...anélkül nem értékelhető a jó. Igen Isten teremtette a rosszat is, és szeretetből tette, hogy te értékelhesd a jót, és fain mert el nem veszi a léted, hogy tanulhass, fejlődhess, és olyanná válhass mint Ő, vagyis mindentudóvá, mindenhatóvá, ami egyébként már most vagy, hiszen megteremted magadnak ezeket az érzeteket, hogy milyen idióta az Öreg, és akármit tesz más, e mellől nem tágítasz...te temmetetted ezt meg magadban, és erre mi a bizonyíték? hogy más pedig homlok egyenest máshogy gondolja...pedig ugyanúgy kéne lássuk a dolgokat nem? Tehát elég precízen megtervezte a dolgot, vagyis Ő gondolkodott, mielőtt cselekedett...:D :P


üdv

26/F

LastOne.Left

2010. dec. 30. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim válasza:
ezeket ugy elvezem!=))
2010. dec. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 Salx Narval ***** válasza:
Igen, én is bírom:D A babazsúr nagyon ott van.:D
2010. dec. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 A kérdező kommentje:

08:31

Miért lenne az ő hibája?

Megmagyarázom.

MERT MINDENHATÓ.

Ha mindent látott előre, akkor ez egy őrült. Gondolj bele "áh megteremtem őket, megteremtem a gonoszt is (hiszen a mindenbe az is beletartozik...........mert ha nem ő teremtette a gonoszt akkor máris nem mindenható) szóval megteremtem ádámot, de előre tudom, hogy magányos lesz ezért kell év, nem rögtön teremtem meg évát.. neeeeeem, had szenvedjen a buta kisfiú. Szóval ahelyett, hogy a mindenhatóságom használnám, inkább kitépek 1 bordát ádámból. Oké, mivel mindenható vagyok előre tudom, hogy ki lesznek űzetve a paradicsomból, de nem csinálok semmit, pedig tudom, hiszen mindenható vagyok, de legalább jól szórakozom...

2010. dec. 30. 12:37
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!