Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi van akkor, ha isten az...

Mi van akkor, ha isten az ördög egyik fortélya?

Figyelt kérdés
2010. dec. 19. 00:41
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:

Kérdező! Te le vagy ragadva a bibliai történeteknél. Ádámnál és Évánál meg az almánál az Éden kertjében. Ezt felejtsd el. Mint írtam Te egy földhözragadt gondolatmenetet kritizálsz. Ne a vallási fanatikusok által hirdetett meséket boncolgassad szét, mert az céltalan és unalmassá válik egy idő után.


Ez a világ csak egy a sok közül és állítólag a legnehezebb, legtöbb szenvedéssel járó. Ezért számomra ennek a világnak a célja a szenvedés elviselése, leküzdése. Ne panaszkodj, hogy nem babazsúr lett belőle!

2010. dec. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 A kérdező kommentje:

13:22

De ne ezzel védekezz, hogy csak a bibliát veszem szó szerint, mert nem igaz. Tisztában vagyok az átvitt értelmekkel, sőt még több is, párhuzamos univerzumok stb.. ne menyünk bele..

De végső soron akkor is úgy van ahogy írtam. Isten vagy nem létezik, vagy elképzelhetetlenül kegyetlen.

2010. dec. 30. 13:30
 43/50 anonim ***** válasza:

Jó. Mivel Isten létezik, akkor Ő kegyetlen vagy még sem?


Tegyük fel, a 10 éves fiad játszik egy computer játékot. Egymás után öli meg a szörnyeket, rossz embereket míg egyszer csak ő is meghal. Kegyetlen volt a játék kitalálója? Nem mivel ez csak egy komputer játék egy virtuális világban. A fiad tovább él és játszik még egy játékot, hogy ügyesebb legyen legközelebb. A fiad komputer játékához hasonlóan mi is egy virtuális világban, egy komputer játékban élünk. Egy Isten által megtervezett világban. Ebben a komputer játékban meghalhatunk, de a szellemünk tovább él és megpróbálhatunk ügyesebb, jobb lenni legközelebb.

2010. dec. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 A kérdező kommentje:

13:51

Ha isten mindenható akkor megteremthette volna az önzetlen szeretetet és mindenki boldog lehetne, jólétben és örök életben, ITT A FÖLDÖN.

erre mondhatod azt, hogy "de abl mit tanulnánk, abban mi lenne az izgalmas?"

Erre is van válasz, mivel isten mindenható, alapból máshogy konfigurálhatta volna az embereket, hogy ne kelljen tanulniuk, de lehetnek értelmesek, csak szeretetben. Gyakorlatilag ez elképzelhetetlen nekünk, de a MINDENható miért ne tudta volna megvalósítani ha mindenható?

2010. dec. 30. 13:58
 45/50 Salx Narval ***** válasza:
13-51 : Ezt meséld el egy rákban haldokló embernek is, vagy a babáját elvesztett szülőknek.Bizonyára jobban fogják magukat érezni.Mond el nekik, hogy ez csak egy kis játék, hogy okosodjunk.
2010. dec. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:

"Ha isten mindenható akkor megteremthette volna az önzetlen szeretetet és mindenki boldog lehetne, jólétben és örök életben, ITT A FÖLDÖN."


Megteremthette volna, de nem ez volt a célja.


"alapból máshogy konfigurálhatta volna az embereket, hogy ne kelljen tanulniuk, de lehetnek értelmesek, csak szeretetben. ". Erre találta ki a Mennyországot. Bár ott is van tanulás. Itt a Földön a gyakorlati tapasztalat folyik.


Nem értem. Néha az a baj, hogy Isten nem mindenható, ha nem képes rosszra. Ha rossz, akkor az a baj, hogy ha mindenható akkor miért nem csak jót csinál.


------------


" Ezt meséld el egy rákban haldokló embernek is, vagy a babáját elvesztett szülőknek.Bizonyára jobban fogják magukat érezni.Mond el nekik, hogy ez csak egy kis játék, hogy okosodjunk."


Sok töprengés, vivódás után lehet csak erre a következtetésre jutni. Ez nem vicc. Mindenki maga választja ki mi segít neki, mi nem.

2010. dec. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 Salx Narval ***** válasza:
22-18: Igen, elég sok vívódás és útkeresés után jutottam erre az álláspontra.Nagyon jól látod, mi az, ami megkérdőjelezi bennem Isten létét.Én is azt mondom, hogy Isten nem létezik, ha igen, akkor viszont vagy korlátozott hatalmú, vagy pedig korántsem az a jószívű atya akinek fel van tüntetve.Azt is jól látod, hogy el vagyok keseredve, bár melyik állításom legyen is igaz.Szomorú vagyok, ha nincs, szomorú ha van és nem elég erős, de legjobban az keserít el, ha mindenható és ilyen gonosz a teremtményeivel.Én csak ember vagyok, mégis nagyobb szeretettel és féltéssel tanítom a gyermekemet, fájdalom okozása nélkül.Ha elfordulna tőlem, ha rosszat tenne ellenem, akkor sem venném el az életét és nem is bántanám, főleg nem hibáztatnám az ő bűnéért a születendő unokáimat.Ne feledjük voltak itt csúnya dolgok, ha igaz a vízözön legendája, ott nem csak a rosszak haltak meg, hanem csecsemők és terhes anyák is.A szabad akaratról csak annyit, hogy engem senki nem kérdezett meg, hogy akarok e "játszani".BUÉK mindenkinek, jövőre remélem találkozunk majd.
2010. dec. 31. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:

Amit most leírok, azt különböző könyvekből olvastam, nem én találtam ki (kivéve néhány megjegyzést):


A tökéletes Isten úgy döntött, hogy tapasztalni fogja a tökéletlenséget és ezért hozta létre ezt a világot és a lelkeket akik ebben a világban fognak élni. Isten nap mint nap velünk együtt van, érzi a fájdalmat és az örömöt amit az embereket éri. Csak persze többszörösen, ahány

ember van összeadva.


A lelkek részvétele önkéntes. Tehát szabad akaratból vesznek részt a "játékban" ami persze nem játék hanem véresen komoly. Én ugyan emberi ésszel kétlem ezt a részt (szabad akarat), de állítólag minket is hajt a vágy, hogy egyesüljünk a fejlődés végén másik felünkkel. (Azért, mert a lelkek ketté vannak szakítva férfi és női részre a lélek teremtésekor.)


Mi több életet élünk, nem csak egyet. Egyik életben lehetsz nő, másikban férfi. Lehetsz fehér vagy fekete. Valamelyik élet könnyű, valamelyik nehéz és sok fájdalommal jár. Ezért sem szükséges irígykedni azokra akik könnyen élnek, mert lehet, hogy az előző vagy következő életük nehéz. A rossz vagy jó tettekért is jár következmény nem feltétlenül ugyanabban az életben.


Én sem rajongok azért, ami itt folyik, más forgatókönyvet írtam volna, de el kell fogadnom, hogy valamikor ÉN döntöttem úgy, hogy itt leszek és végigcsinálom az életemet mint Isten szolgája.


Még egy dolog. Egy könyv azt írta, annyi időnek tűnik egy léleknek leélni egy földi életet utólag, mint neked megnézni egy két-órás filmet.

2010. dec. 31. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 Salx Narval ***** válasza:
Hát boldogabb ettől sem lennék, pláne, hogy ezekről az esetleges életekről semmit nem tudhatok.Kizárt, hogy ennyire hülye lelkem legyen,,mármint, hogy saját akaratomból cseszek ki magammal, ráadásul nem is egyszer:D Az viszont igaz, ha tetszik ha nem, ezt mindenkinek végig kell csinálni.Azt hiszem jól fenékbe billentem a kíváncsi lelkem, ha még egyszer vissza akar jönni, bár csodaszép ez az élet, csak sokan túl nagy árat fizetünk érte.:D BUÉK.
2010. dec. 31. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
Volt úgy, hogy én is ugyanazt gondoltam mint Te miután megtudtam ezeket. De egy idő után hozzászoktam a gondolathoz. Elfogadtam, hogy ez van. Boldog új évet neked is.
2010. dec. 31. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!