Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi van akkor, ha isten az...

Mi van akkor, ha isten az ördög egyik fortélya?

Figyelt kérdés
2010. dec. 19. 00:41
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
40%

"Rendben. De ha mindenható, akkor ő maga egyben az ördög is.

Ő teremtette az embereket, azaz tudta minden tulajdonságukat, tudta előre, hogy nagy a kíváncsiság az emberekben, és mivel MINDENHATÓ, ezért a jövőt is látnia kellett, szóval ezt ahhoz tudom hasonlítani, hogy bedobok egy kiéhezett oroszlán elé egy sánta gazellát."


Nagyon jól látod a helyzetet, de ezzel igaziból mi baj? Miért baj az, hogy Isten létrehozta sátánt, mint negatív pólust? Ha nem tette volna, akkor mi nem is tudnánk értékelni a jót, nem tudnánk saját akaratból választani...szó szerint robotok lennénk, viszonyítás nélkül. Ennek sok értelme nem igazán lenne, és annak fényében, hogy Isten örök létűre hozta létre az embert, mert az ember a tudat, ami használja a teste, hogy tapasztalhasson, ugyan mi probléma lenne, hiszen bajunk nem eshet...sérthetetlenek vagyunk és halhatatlanok, csupán tanulunk kicsit. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. dec. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 A kérdező kommentje:

16:22

Ez az elmélet szerint isten a saját szórakoztatására teremtett minket?

köszönöm, de nem kérem.

Ha Isten hajlandó megelőzni a rosszat, de nem képes rá, akkor nem mindenható. Ha képes rá, de nem hajlandó, akkor aljas. Ha nem képes és nem is akarja, akkor miért neveznénk Istennek? Különben miért történnek rossz dolgok jó emberekkel?


Szeretnék egyet idézni is: "Hiszem, hogy ha volna Isten, kevesebb rossz volna a földön, hiszem, hogy ha a rossz jelen van a földön, akkor e felfordulás vagy Istentől ered, vagy Isten nem tudja meggátolni; márpedig nem félek olyan istentől, aki vagy gyenge vagy gonosz, szemébe nevetek, kacagom ostorát."

2010. dec. 19. 16:47
 13/50 A kérdező kommentje:

17:15

Én nem pontoztalak le, de lehet nyugodtan szitkozódni.

2010. dec. 19. 17:19
 14/50 anonim válasza:
82%
Előző,neked nagyon mosatlan szád van,de tényleg nem korrekt ha valakit pont a kérdező pontoz le,főleg ha csak valaki azt mondta hogy nem ért egyet veled!!Soha nem pontozok ha teszek föl kérdést,mivel nem tudnak visszapontozni és igy aljasság a sötétből orvul támadni.Nede ez gondolom jellemkérdés!!
2010. dec. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 A kérdező kommentje:
Se3nkit nem pontozok fel és le sem, csak akkor pontozok fel ha egy válasz nagyon tetszik, de akkor sem a saját kérdéseimnél. Lepontozni pedig egyáltalán nem szoktam, szóval valamelyik válaszoló volt.
2010. dec. 19. 18:01
 16/50 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező.


Isten olyannak hozott létre téged, hogy képes legyél te magad megakadályozni a bűnt, vagyis a negatív érzeteket magadban. Igaz ezt csak Isten segítségével teheted, de Ő konkrétan bármikor igénybe vehető ilyen szempontból, ha neked nem tetszik valami, hát hajrá, használd. Megvannak a leírások hogyan lehetséges ez. Én is nagyon szívesen segítek megérteni. De azt ne várd az Úrtól, hogy csak a jóba teremtsen bárkit is, mert úgy értelmét veszti a jó, hiszen nem tudod mihez hasonlítani. Ebben nincsen semmi ördöngősség, és ha nem szűnsz meg igazából, akkor mi a baj? Fel vagy ruházva ezekkel a hatalmakkal, te magad képes vagy arra, hogy úgy tekints a világra, mintha Paradicsom lenne. :)


""Hiszem, hogy ha volna Isten, kevesebb rossz volna a földön, hiszem, hogy ha a rossz jelen van a földön, akkor e felfordulás vagy Istentől ered, vagy Isten nem tudja meggátolni; márpedig nem félek olyan istentől, aki vagy gyenge vagy gonosz, szemébe nevetek, kacagom ostorát.""


"márpedig nem félek olyan istentől, aki vagy gyenge vagy gonosz, szemébe nevetek, kacagom ostorát."

Ez a résszel tökéletesen egyet értek. De a többi része nem igazán alapos kijelentés szerintem, mivel az ember kreálta meg a bűnt, azzal ,hogy eltávolodott képletesen, s persze akaratlanul a tiszta szeretettől(Isten eszméjétől), de bármikor van lehetősége ahhoz visszatérni, és a vallások is erről szólnak, hogy erre van lehetőség, igaz önmagától képtelen az ember, mivel alapban is egy nagy Egész része, ezért csak az egésszel(Isten) együttműködve tudja megtenni. :)


üdv és sok sikert

25/F

LastOne.Left

2010. dec. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:

De Isten előre látta, hogy az ember eltávolodik tőle! Mivégre akkor ez a szánalmas játék?

Teremtsünk embert képmásunkra, magunkhoz hasonlóvá. Ők uralkodjanak a tenger halai, az ég madarai, a háziállatok, a mezei vadak és az összes csúszómászó fölött, amely a földön mozog." 27Isten megteremtette az embert, saját képmására, az Isten képmására teremtette őt, férfinek és nőnek teremtette őket. 28Isten megáldotta őket, Isten szólt hozzájuk: "Legyetek termékenyek, szaporodjatok, töltsétek be a földet és vonjátok uralmatok alá. Uralkodjatok a tenger halai, az ég madarai és minden állat fölött, amely a földön mozog." 29Azután ezt mondta Isten: "Nézzétek, nektek adok minden növényt az egész földön, amely magot terem, és minden fát, amely magot rejtő gyümölcsöt érlel, hogy táplálékotok legyen. 30A mező vadjainak, az ég madarainak s mindennek, ami a földön mozog és lélegzik, minden zöld növényt táplálékul adok." Úgy is történt. 31Isten látta, hogy nagyon jó mindaz, amit alkotott.

Később:

5Amikor az Úr látta, hogy nagy az emberek gonoszsága a földön és szívük állandóan a rosszra irányul, 6megbánta az Úr, hogy embert teremtett a földön és bánkódott szívében. 7Ezt mondta az Úr: "Eltörlöm a föld színéről az embert, akit a földön teremtettem: az embert az állatokkal, a csúszómászókkal és az ég madaraival együtt, mivel megbántam, hogy teremtettem őket."

Most akkor mi van?

Mindenható vagy sem?

2010. dec. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 A kérdező kommentje:
Igen, a biblia többszörös vizsgálata után is azt kell mondanom, hogy isten egy idióta és nem mindenható. Ha mindenható lenne egyszerűen nem követne el hibát.
2010. dec. 20. 18:45
 19/50 anonim ***** válasza:
Jogos! Köszi. Miért kellene a Bibliában leírtakat másképpen értelmezni, mint ahogy az érthető. Ha Isten mindenható(egyébként nem az: hegyet völgy nélkül ő sem teremthet:)), akkor látnia kellett volna mindent előre, de ehelyett, mindenütt a bibliában csak egy tettei következményeivel nemigen számoló kissé infantilis, bosszúálló személyiséggel találkozhatunk, aki egy fanatikus kísérletező.
2010. dec. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:

"egyébként nem az: hegyet völgy nélkül ő sem teremthet:)"


Már hogy ne teremthetne...csak azt mi síkságnak nevezzük. :D

ez pedig már a mi magán ügyünk. :P


Kérdezőnek. :)


Isten a minden a Biblia szerint, öröklétű, ami képes teremteni...és az embert saját képére hozta létre, szintén mindenhatóra(bár tévedése miatt korlátozza önmagát az ember) és teremtőképesre és örök létűre...az pedig, hogy az ember mindenhatóságánál fogva megteremti a szenvedést és bűnt, az az jelenti, hogy annak bármikor gátat is szabhat, ennek pedig az oka, hogy ez megtörtént a fejlődés...mivel csak a rossz árán tanulhatjuk meg mi jó...Isten el nem veszi a létünk, így időnk mint a tenger, hogy észrevegyünk ilyen igazságokat. :)


Egyébként egy jó tanács. Ne vedd készpénznek a fordított Bibliákat...mert a régi héber és görög szavak több jelentéssel bírtak...s lehet akik fordították a Bibliát, pont nem a megfelelőt, vagy saját szájuk íze szerint használták...Találkoztam én is pár ilyennel, de azért utána érdeklődtem, hogy mi mit jelent. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. dec. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!