Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Két idézet a Bibliából, ami...

Két idézet a Bibliából, ami teljesen leomlasztja a szentháromságot?

Figyelt kérdés

"Amikor útnak indult, odasietett hozzá valaki, térdre borult előtte, és úgy kérdezte: „Jó Mester! Mit tegyek, hogy elnyerjem az örök életet?” „Miért mondasz engem jónak? - kérdezte Jézus. - Senki sem jó, csak egy, az Isten."

Mark 10, 17-18


"Arról a napról és óráról pedig senki semmit sem tud, sem az égben az angyalok, sem a Fiú, hanem csak az Atya."

Mark 13, 32


Ha három az egyben lenne, akkor nem ezt válaszolta volna!

Ha a Fiú egy az Atyával, akkor nem ez lett volna a válasz!


2011. jan. 11. 14:39
 181/192 anonim ***** válasza:
64%

Bizony, lehet eleget rugózni ezen az utolsón-oda-vissza.

Ha csak azok jutnak be az üdvösségbe, akik_ őszintén megbocsátottak mindent, és _őszintén tartották oda a másik orcájukat is...nagyon rövid lesz napló!

Aki pedig álszentkedik, úgy csinál mintha...-de nem, az hazudik, és csal . Ez rosszabb lenne mint az őszinte, néhol építő jellegű harag?

2011. febr. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 182/192 anonim ***** válasza:
30%

"De nem azt jelenti, hogy az arcodra küzdött hazug PR- művigyoroddal igazad lenne."


Nos, én szigorúan történelmi tényekről írtam (tehát nem azon múlik a szövegem igazsága, hogy én írtam, vagy valaki más). Ezeken a jelenleg is fennálló állapotokon, semmiféle reformok nem tudnak változtatni. Vagyis azokat nem "reformoknak" hívják, melyek változtatni fognak ezen állapotokon.


Még mindig nem esett le, hogy minden egyház, minden hívő közössége aszerint viselkedik, amit az egyháza tanít nekik? Vagy tagadnád, hogy van ilyen meghatározó befolyása az egyházadnak a híveire?

2011. febr. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 183/192 anonim ***** válasza:
71%

Tagadnám. Az ember Egyháza azt a környezetet teremti meg, ahol az életéért küzdhet.Hogy hogyan és mit tesz, azt csak hitelességgel lehet egyáltalán befolyásolni, és nem tagadom, deficitet érzékelek ebben.

De ha anyáddal összeveszel, nem váltasz családot igaz?

A lényeg, hogy mindenki eljusson a szabad akaratának kiteljesedéséig, mert csak akkor tudja hitelesen befogadni Jézust, és éppen ezért olyan nehéz annak aki eljut az Alma örökségéhez.

Lehet, h. ezért mondta az Úr, hogy "boldogok a lelki szegények-"(magyarul tudatlanok, tanulatlanok, lassúak, istenbocs. hülyék)-"mert övék a mennyek országa". ?

Tehát korlátozott tudással, megértéssel nagyobb a hit és a remény? Nézz meg egy filmet Indiáról, vagy az igazi értelemben vett mély hitű parasztokról.

2011. febr. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 184/192 anonim ***** válasza:
20%

Hát te tényleg másról beszélsz, mint én! Többek között ez is az egyik különbség kettőnk világnézete és az ezek mögött álló tanítások között.

Még azt is tagadod, hogy a hívők cselekedetire közvetlen befolyással van az, amit a saját egyházuk tanít nekik? Röhej!

Hát akkor mi a létjogosultságuk ezeknek a szervezeteknek? Ha nem teszi jobbá, nemesebbé, békésebbé, istenszeretőbbekké a hívőket??? Mi ad ezeknek létjogosultságot? A politika, az üzlet, a hatalom? Ráhibáztam?


Na, én arról az egyházról beszélek, melynek nem ezen dolgok adnak "értelmet".


A "lelki szegények" kifejezés értelmét azért nem ártana, ha elemeznéd kicsit. Alaposabban kéne utána nézned...

2011. febr. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 185/192 anonim ***** válasza:
76%

Nézek-nézek már vagy 20éve, mégse jutok másra.

Végtelen bölcsességeddel világítsd meg nekem a helyes értelmezést óh, Jehova szolgája.Már mielőtt még eljön a boldog állatokkal teli golfpálya, akol Jézus járkál majd fel alá, vidáman dumcsizva de csak a jehovistákkal.

Ha meg vidámmá tettelek, h. röhögnöd kell,a partedlit tedd föl, és bátran.

Igazából abban reménykednék, h. eldugulsz egy kicsit végre,ezért lejjeb tolhatom a gammát 100-ról és látni fogom a szöveg értelmét, és a felszbadult virtuális teret egy értelmes vitapartner tölti be.

2011. febr. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 186/192 anonim ***** válasza:
20%
Én meg abban reménykednék, hogy a másik személyeskedő támadása helyett, ÉSZÉRVEK is elhagyják drága ajkaidat!
2011. febr. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 187/192 anonim ***** válasza:
43%
Észérv? A hitben? Te tényleg súlyos eset lehetsz...
2011. febr. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 188/192 anonim ***** válasza:
24%

Bezony, a hitben, mivel az igazi hit nem hiszékenység!

Nem is beszélve arról, hogy bizonyítható dolgokról írtam.

2011. febr. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 189/192 anonim ***** válasza:
71%

Oké, mesterek.

Pédaképp írjatok már le néhány "észérvet", lássuk mi lesz a sorsuk, ha nem hittel, hanem az értelmezés igényével megyek nekik. Nosza, ide le.

2011. febr. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 190/192 anonim ***** válasza:
11%

Ha valaki azt mondja: Isten nem létezik, ezzel csak bonyolítja a dolgot. Mert az, aki hiszi, hogy ez a föld és a rajta levő csodálatos életforma véletlenül jött létre, durván tagadja a tényeket. Ugyanis a föld hihetetlen rugalmassággal tud alkalmazkodni az élet feltételeihez. Pedig minden háznak van értelmes tervezője. Vajon éppen földünk esetében lenne ez másképpen, ahol az élet fennmaradását olyan nagyszerű rendszerek biztosítják, mint a légkör, a szárazföld és a víz? A Biblia logikus válasza így hangzik: „Természetesen minden háznak van építője, aki pedig mindent alkotott, az Isten az” (Zsidók 3:4).


Egy üzletembert akitől megkérdezték, miért hisz Istenben, megmagyarázta: üzemében két nap szükséges ahhoz, hogy egy lány megtanulja összerakni a húsdaráló 17 alkatrészét. „Én csak egy egyszerű evőeszközgyártó vagyok” — mondta. „De azt az egyet tudom, hogy ennek a húsdarálónak a 17 alkatrészét akár 17 milliárd évig pörgethetnék egy mosógép dobjában, nem lenne belőle húsdaráló”. Ehhez képest pedig a világegyetem, a földi élet sokféleségével sokkal, de sokkal bonyolultabb. Ha a húsdaráló elkészítéséhez értelmes alkotó kellett, biztosak lehetünk abban, hogy a dolgok sem jöhettek létre egy Mindenható Isten nélkül.


Az általa alkotott dolgokból tudhatjuk, hogy igenis létezik Isten. „Mert az ő [Isten] láthatatlan tulajdonságai a világ teremtése óta világosan láthatók, mert a[z Isten által] megalkotott dolgokból felfoghatók” (Róma 1:20).

2011. febr. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!