Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Két idézet a Bibliából, ami...

Két idézet a Bibliából, ami teljesen leomlasztja a szentháromságot?

Figyelt kérdés

"Amikor útnak indult, odasietett hozzá valaki, térdre borult előtte, és úgy kérdezte: „Jó Mester! Mit tegyek, hogy elnyerjem az örök életet?” „Miért mondasz engem jónak? - kérdezte Jézus. - Senki sem jó, csak egy, az Isten."

Mark 10, 17-18


"Arról a napról és óráról pedig senki semmit sem tud, sem az égben az angyalok, sem a Fiú, hanem csak az Atya."

Mark 13, 32


Ha három az egyben lenne, akkor nem ezt válaszolta volna!

Ha a Fiú egy az Atyával, akkor nem ez lett volna a válasz!


2011. jan. 11. 14:39
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
 131/192 anonim ***** válasza:
64%

"Már ez a tény is alapos bizonyíték a háromság hazugsága mellett."


Kedves előző, amit te leírtál, az nem tény, ez a te véleményed. Nem tudod bizonyítani.


Ha szerinted a Biblia hamisítva van, onnan vajon hogy tudod "kiolvasni" Isten oszthatóságát vagy oszthatatlanságát? Nem kötekedni akarok, aki nem akarja, ne fogadja el a Bibliát, de azt furának találom, hogy valaki csak a neki nem tetsző,vagy általa nem értett részeket tartja hamisításnak. A Biblia vagy Isten szava, vagy nem. Az most egy dolog, mit hogyan értelmezünk belőle, de miért másolták volna hazug módon hibásan, ezt nem értem. Ha Isten szava, Isten nem hagyta volna, ha meg az egész hazugság, akkor felejtsük csak el az egészet.

2011. febr. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 132/192 A kérdező kommentje:

"Ha Isten szava, Isten nem hagyta volna, ha meg az egész hazugság, akkor felejtsük csak el az egészet."


De igen, hagyta. Ezért van annyi ellentmondás benne.

2011. febr. 3. 20:51
 133/192 anonim ***** válasza:
16%

De, határozottan tudom bizonyítani!


"Ha szerinted a Biblia hamisítva van, onnan vajon hogy tudod "kiolvasni" Isten oszthatóságát vagy oszthatatlanságát?"


Jól leleplezhetőek azon szövegek, melyek bizonyos - később, a nemzetektől átvett -, nem bibliai tanok miatt lettek fonákul, helytelenül fordítva, valamint jellemző rájuk az egyházi befolyás. Ez javarészt csak néhány ilyen filozófiát érint, ettől még az adott fordítások remekül használhatóak, csak ismerni kell, hogy mely versek nem pontosak.


Ha megfigyelted, én azt írtam, hogy az "ihletett Írások hitelességéhez nem fér kétség"! Tehát alapjában véve a legtöbb bibliafordítás kiválóan használható a hétköznapi életben. Az viszont tény, hogy a későbbi, különböző másolók és fordítók már nem voltak Isteni ihletés alatt. Ez abból derül ki leginkább, ha összehasonlítod a különböző bibliafordításokat, melyeket sokszor más-más felekezet szája íze szerint fogalmaztak.

Mint mondtam, ez sem jelentős eltérés, de ha a Biblia pontos igazságáról van szó, akkor nem lehet elmenni mellettük! Éppen azért kiváló módszer ezen ellentmondások leleplezésére, mikor különböző felekezet fordításait hasonlítjuk össze. Ezzel a módszerrel nagyrészt kiderül, hogy hol van eltérés.


"Nem kötekedni akarok, aki nem akarja, ne fogadja el a Bibliát, de azt furának találom, hogy valaki csak a neki nem tetsző,vagy általa nem értett részeket tartja hamisításnak."


Az, amiről én beszélek nem erről szól. Én a teljes Bibliát elfogadom, mint Jehova Tanúja, de csak a fentieket figyelembe véve.


"Az most egy dolog, mit hogyan értelmezünk belőle, de miért másolták volna hazug módon hibásan, ezt nem értem."


A fordítók sem voltak tökéletesek, de erre int maga a Biblia is! Miért csodálkozol azon, hogy vannak rosszindulatú, vagy éppen helytelen meggyőződésből fakadó másolói, fordítói próbálkozások?


"Ha Isten szava, Isten nem hagyta volna, ha meg az egész hazugság, akkor felejtsük csak el az egészet."


Isten nem hagyta veszni akaratát, a tervét az emberrel, erre egy remek eszközt, a Bibliát használta fel a javunkra, de ennek a kezelését és tisztán való megőrzését is az emberre bízta. Ezeket a dolgokat is személyesen kutatni kell napjainkban.

Nyilvánvaló, hogy ha az évszázadok során olyan nagymértékű volt az elhajlás a tiszta imádattól, mint amit a magát "kereszténynek" nevező világ jelentős része mutatott, akkor ez magában foglalta a Biblia helytelen kezelését is! Csak gondolj bele, hogy a protestáns egyházak sokkal "rövidebb bibliát" használnak és fogadnak el hitelesnek, mint a katolikusok.

2011. febr. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 134/192 A kérdező kommentje:

Élő példája vagy ennek a videónak:


http://www.youtube.com/watch?v=Ho2QUflwJ7E&feature=related


A Jehova tanúi a katolikusoknak azt mondják, hogy a Biblia megváltoztatott, a muszlimoknak meg azt, hogy Isten megőrizte. :D

A Katolikusoknak azért, hogy a szentháromság dogmáját kérdőjelezzék meg, a muszlimoknak meg azért, hogy a Koránt. :D

Hazudozás.


7:19-nél, de az egész érdekes!

2011. febr. 4. 10:55
 135/192 anonim ***** válasza:
28%

"A Jehova tanúi a katolikusoknak azt mondják, hogy a Biblia megváltoztatott, a muszlimoknak meg azt, hogy Isten megőrizte. :D"


Látod ez a mocskolódás tipikus esete! Jó, hogy neked nem kell semmivel sem bizonyítani az állításodat...

2011. febr. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 136/192 A kérdező kommentje:
De bizonyítottam. Ott a videó. Ezek tények.
2011. febr. 4. 12:04
 137/192 anonim ***** válasza:
11%

Kedves kérdező!

Tudod mi a tény? A tény az, hogy ez a te figurád, akit belinkeltél, nem mond igazat, vagy ha finomabb akarok lenni, azt mondom, hogy hamisít!

Kemény szavak? Lehet, de igazak.


Teljesen más a két szövegkörnyezet és ennek okán a téma is. Gyakorlatilag fent én is hasonlóan fogalmaztam, észre vehetted volna.

Jehova Tanúi sohasem tagadták, sőt fontos volt mindig is leleplezni, hogy különböző bibliafordításokban, ilyen-olyan okok miatt előfordultak hibák. De NEM az eredeti Biblia maga tartalmazza a hibákat, mint ahogy ez az "úriember" láttatni szeretné, hanem azok pontatlan, vagy lelkiismeretlen másolói, fordítói, kiket gyakran egyházi előítélet befolyásolt. Ennek ellenére javarészt csak a vitatott tanokat érinti még ez a kevés pontatlanság is.


Éppen ezért viszont, lényegileg a Biblia pontosan került hozzánk (és erről szól az a füzet), még akkor is, ha tudjuk, hogy vannak bizonyos fordítások, melyek néhány pontatlanságot, betoldást tartalmaznak. Az évszázados másolások is okoztak jelentéktelen eltérést, de ez a szöveg mondanivalóját nem érinti, ettől eltekintve a szöveg nagyrészt megbízható.

A hapsi nagy mestere a szédítésnek. Ennyi idő alatt ennyi manipulált infót előadni..., nem semmi! Ha még hisz is benne, na az külön élmény lehet.


Egy álszent viselkedés, amikor ilyesféle primitív trükkel akarja a szónok megvezetni a hallgatóságát!

2011. febr. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 138/192 anonim ***** válasza:
73%
Pontatlan fordítások és betoldások itten vannak: [link]
2011. febr. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 139/192 anonim ***** válasza:
16%

Igen, ez egy jó példa arra, hogy az egyik sarkalatos bibliahamisítást épp a háromsággal kapcsolatban követték el!


Betoldott versekkel és torz fordításokkal akarták "bizonyítani" a háromság bibliai eredetét.

2011. febr. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 140/192 A kérdező kommentje:

14:07


:D


Ezt már nem tudod kimagyarázni.

2011. febr. 4. 15:12
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!