Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Két idézet a Bibliából, ami...

Két idézet a Bibliából, ami teljesen leomlasztja a szentháromságot?

Figyelt kérdés

"Amikor útnak indult, odasietett hozzá valaki, térdre borult előtte, és úgy kérdezte: „Jó Mester! Mit tegyek, hogy elnyerjem az örök életet?” „Miért mondasz engem jónak? - kérdezte Jézus. - Senki sem jó, csak egy, az Isten."

Mark 10, 17-18


"Arról a napról és óráról pedig senki semmit sem tud, sem az égben az angyalok, sem a Fiú, hanem csak az Atya."

Mark 13, 32


Ha három az egyben lenne, akkor nem ezt válaszolta volna!

Ha a Fiú egy az Atyával, akkor nem ez lett volna a válasz!


2011. jan. 11. 14:39
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
 121/192 anonim ***** válasza:
14%

"IGEN, bár én nem választanám szét a kettőt. Valóságos szellemi egység van közöttük. Mármint az igazi hívők és Krisztus között (Istennel se lehet másmilyen egységet elképzelni, hiszen Ő szellem). Isten Igéje azt tanítja, hogy Krisztus benne él az igazi hívőkben és ők is Krisztusban vannak ugyanúgy, ahogyan Krisztus az Atyában van és az Atya is Krisztusban. Sőt beszél arról is, hogy aki paráznával egyesül az egy test ővele, aki pedig az Úrral egyesül, egy szellem Ővele! Sőt Jézus idézett egy ószövetségi Igét is (egy hasonló párbeszéd közepette, ami most köztünk zajlik):"


Nem kérlek szépen, erre semmi sem jogosít fel, csak az Írások önkényes értelmezése, mely bizonyos hamis tanok és egyéni szájíz szerinti fordítások miatt van. "Lényegi" egység, meg "szó szerint benned van" spekuláció nem bibliai tanítás.

Az "egység" szó világosan értelmezhető mindenki viszonylatában. Ha ennek a jelentését ilyen szélsőséges módon akarod kiterjeszteni, akkor az embert is a háromság részének kellene tekinteni, mert ugyanis ugyanaz a kapocs mindenki felé, mindenkinek!

2011. jan. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/192 anonim ***** válasza:
81%

Kedves Kérdező! Te folyton azt hajtogatod más kérdéseknél is, hogy az újszövetség nem elfogadható, hiszen görögül íródott, és nem arámiul, holott Jézus arámiul beszélt. Csak, hogy tudd, Jézus a legtöbb tanítását valószínűleg héberül és görögül is elmondhatta, mivel a görög akkoriban köznyelv volt, és az ő célja az volt, hogy mindenki megértse, aki körülötte volt. Nagy valószínűleg a római századoshoz meg latinul szólt, ettől mégsem a vulgátát fogadjuk el eredeti fordításnak.


De nem ez a lényeg. Az én kérdésem hozzád a következő: ha te nem fogadod el az ógörögül megírt Újszövetséget, akkor hogyan akarod a szent háromságot megcáfolni az onnan vett idézetekkel? Miért idézed az eredetileg görögül írt evangéliumot?


Tisztelettel,

Freya

2011. jan. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/192 anonim ***** válasza:
Az előttem szólóhoz csatlakoznék a kérdésben!!!!
2011. febr. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/192 A kérdező kommentje:

Mivel a Biblia az Isten szava, csak az idő folyamán változtattak rajta, mind direkt, mind tévedésből. Ezért ellentétek lehet találni benne. Így azok a hittételek, amik nagyjából passzolnak az Ószövetség istenképéhez, és azok amik passzolnak a Koránhoz, valószínűsíthető, hogy változatlanul megmaradt. Ezekkel a "hiteles" idézetekkel, ki lehet fejezni, hogy változtatás történt, hisz akkor nem lennének ellentétek. Mert az ellentétek emberi beavatkozásra a bizonyítékok.

Korán:

"Ha nem Allahtól jött volna, akkor mutassanak benne(Korán) egyetlen ellentétet!"



Természetesen tudom, hogy ezek(Bibliai ellentétek) számotokra nem ellentét, de minden értelmes, és őszinte ember megegyezik abban, hogy ezek ellentétek.

2011. febr. 3. 12:28
 125/192 anonim ***** válasza:

[link]

A 30.perctől,érdekes.

2011. febr. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/192 anonim ***** válasza:
64%

Ami az értelmességet illeti, ezen vitatkozhatunk. Nagyon sok őszinte, értelmes ember találta meg az Istenhez vezető utat Jézuson, és a Biblia tanításain keresztül. Ha megértenéd a kereszténység lényegét, meglátnád azt is hogy az ellentét nem igazi ellentét. Én úgy gondolom, az nem fogadja ezt el, aki nem tud vagy akar hinni benne, azt pedig nem lehet meggyőzni.


És még egy: ne csak az evangéliumokról beszéljünk. Ott vannak ám az apostoli levelek, jóval korábbiak, a már létező kersztény csoportoknak íródtak. Ott ezek a dolgok, pl feltámadás már mint létező tény vannak említve, nem újdonságként.

Összeesküvésből nem kreáltak volna ilyet, hiszen akkoriban nem volt életbiztosítás kereszténynek lenni. Sokan haltak meg a zsidók és a rómaiak keze által, akik a feltámadott Jézusban hittek. Így járt az összes apostol is, kivéve Jánost, azt hiszem, ő száműzetésben halt meg Patmoszon.


Maga a feltámadás, a testben megjelent Jahve pedig annyira távol áll a zsidó gondolkodástól, hogy azt sem találták volna ki véletlenül. A beszámolókban benne vannak a zavarbaejtő részletek, hogy az üres sírt nők találták meg, a női szemtanúk pedig abban a korban nem számítottak. Akkor már belehamisíthatták volna a tanítványokat. Benne van, hogy Péter háromszor megtagadta Jézust, benne van a tanítványok vitája, amikor ostoba, önző módon a mennyei felsőbbrendűségre áhítoztak. Szóval nem egy jó reklám az egész, ahhoz túl őszinte, és azt a néhány eltérést is benne hagyták. Mert különböző emberek megírták a beszámolókat az evangéliumokról, különböző nézőpontból.

Mi nem azt hisszük, hogy Jahve egy bőrkötéses Bibiliát vágott Mózeshez a Sinai hegyen, vagy hogy lediktálta a mondandóját. Tudomásul vesszük, hogy emberek írták le, akik vagy tapasztalatból, vagy látomások, álmok, jelenések útján kijelentést kaptak. A bizonyíték pont az hogy ezek az emberek egymástól távol éltek térben és sokszor időben is, és mégis: a lényegi mondanivaló ugyanaz. Ha innen nézed, a Biblia maga egy csoda.

Freya

2011. febr. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/192 A kérdező kommentje:

"Én úgy gondolom, az nem fogadja ezt el, aki nem tud vagy akar hinni benne, azt pedig nem lehet meggyőzni."


Akkor lehet, hogy ezért nem akarsz az Egyetlen, Oszthatatlan, és Tökéletes Mindenhatóban hinni?

2011. febr. 3. 14:43
 128/192 A kérdező kommentje:

13:17

Nyugtass meg, hogy ebből semmit nem hiszel el, mert különben nagy bajban vagy!


Az arab világban, ha egy keresztény muszlim lesz, megöli a családja. Jártam Egyiptomban, és mikor megtudták, hogy muszlim lettem, akkor csodálkoztak, hogy még élek.


Egyiptomban az egyik templom alatt a papok ketrecekben, oroszlánokat tartanak, és aki megtér azt azzal fenyegetik, hogy megetetik az állatokkal.


Ez, és sok más egy híres kopt pap vallotta be, az után miután muszlim lett. Hangfelvétel van róla.

2011. febr. 3. 15:15
 129/192 anonim ***** válasza:
88%
Komolyan mondom, szimpatizáltam az iszlám vallással egészen addig, ameddig fel nem tűntél... azóta ugyanis az életkedvem is elment mindentől, ami ehhez köthető. Rengeteg szegmensét preferáltam a keresztény hittel szemben, amit mesterkéltnek és megingathatónak találtam. De amit te művelsz... megszólod a jehovás hittérítőket, holott te ugyan azt csinálod, mint ők- csak százszor alattomosabban, provokációval! Sokkal többre mennél a hittérítéssel (amit nem itt kellene űznöd!), ha nem támadnád meg a keresztényeket, a keresztény hitet, hanem pásztorként terelgetnéd őket az "igaz hit" felé. Így csak ellenérzést váltasz ki az emberekből, holott valószínűleg nem ez a célod. Senki sem fog melléd pártolni, ha köszöntésként kést vágsz a mellkasukba! Fontold meg...
2011. febr. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/192 anonim ***** válasza:
11%

Látom az érvek helyett a sárdobálás megy itt is.

Az ihletett Írások hitelességéhez nem fér kétség, a Biblia későbbi másolói viszont már nem voltak ihletés alatt. A háromság támogatása mellé később sok verset fordítottak szándékosan torz módon, sőt konkrét verseket hamisítottak bele!


Már ez a tény is alapos bizonyíték a háromság hazugsága mellett.


Persze a kérdező istenképe a másik szélsőség, hiszen Allah szerinte még "tulajdonságait" sem tudja megosztani az emberrel. Holott ezt a Biblia logikusan másként tanítja.

2011. febr. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!