Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A JT. Prédikátorainak ki van...

A JT. Prédikátorainak ki van adva, hogy a gyakori kérdések valláskritika és vallás oldalain is terjeszteni kell a "jó hírt"?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 1. 18:49
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/803 anonim ***** válasza:
18%

" Ezentúl mondhatnánk: Köszönjük Ildikó, leülhet:D

és köszönjük, hogy bemutatta milyen is egy igazi JT.

Szánalmas."

ennek az írója, tényleg úgy gondolja, hogy Ő bármit, Mi semmit nem tehetünk, nem írhatunk. Tőlünk kérik, hogy TÖKÉLETESEK legyünk ( holott mi vagyunk a legelvetemültebb vallás, akkor miért várják el, hogy maximálisan jók legyünk? )- elvárják, hogy HAJLÉKTALANOKAT fogadjunk be a családunkba, elvárják, hogy Ne vegyünk magunkra tisztességes ruhát, ne üljünk egy "drágább" autóba, elvárják hogy gyakorlatilag NE ÉLJÜNK. Zavarja a jelenlétünk, és nem veszi észre, hogy rég nem velünk van baja, hanem ISTENNEL áll szemben. számodra én szánalmas vagyok, de ez nem baj, mert inkább te szánj engem, és Isten emeljen föl, minthogy Isten szemében legyek szánalmas - mint te - . :) szóval a dolog lényege: FÖLÖSLEGES erőfeszítés Jehova tanúit és munkáját mocskolni, mert leállítani NEM LESZEL képes. Pára vagy, és erőtlen azzal szemben, aki bennünket felruházott ezzel a munkával. Egyre jobban elmélyedsz a mocskolódásban,a TEHETETLENSÉGED miatt, amiért szembefordultál a Teremtővel és most ÉRZED, mennyire szerencsétlen minden próbálkozásod ellenünk. :) Marad ez a blog, ahol lehordhatsz bennünket mindennek, és ez a tiéd. elvetted minden jutalmad. :)

2011. ápr. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/803 anonim ***** válasza:
14%

" De az, amit TE MONDASZ, hogy EMBEREKNEK azt mondta csöndben, és akkor nekik van igazuk, és övék a titkok tudása, az NINCS BIZONYÍTVA, legalábbis nem Isteni bizonyítással. És ezért semmi, BULLSHIT. "


Kedves valaki ! Nem mondta csöndben, nem suttogta, hanem MEGÁLDOTTA őket azzal a szent szellemmel, mely képes volt a Biblia teljes igazságát és Isten minden szándékát feltárni ! Hogy neked mi van bizonyítva és mi nincs, szerinted ez kit érdekel?? Érdekel valakit, hogy a hitetlen szived képtelen bármi bizonyítékot megvizsgálni és elfogadni? 4 féle talaj tipusról beszélt Jézus, amikor a magvető példázatát mondta: az Isten szava a mag..van akinél tövisek közé, van akinél sziklára van akinél az útfélre esik.. és a 4-ik, ahol jó talajba esik . Nos, nálad a 3-ik verziót látom, ahol az útfélre esik, és NINCS ÉRV, NINCS BIZONYÍTÉK, mert elragadta sátán madara úgyhogy ESÉLYTELEN hogy valaha megérthesd Jehovát.

Persze változhat az elméd és szíved, ez csak rajtad múlik.

szerinted, akik kivégezték az apostolokat? nem kaptak és nem láttad elég bizonyítékot arról, hogy Isten szellemével gyógyítanak, halottat támasztanak fel? NEM FOGADTÁK el, mert a szivük teli volt gyülölettel és meg volt fertőzve.

Hidd el, Jehova tudja, mennyi bizonyítékot szolgáltat és CÉLBA ÉR, azoknál, akik TISZTA SZÍVŰEK.

2011. ápr. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/803 anonim ***** válasza:
21%

"Egyébként, NEM Jézus nevéért „gyűlölnek” titeket, hanem azért a lenéző, FENTHÉJÁZÓ viselkedés, és hozzáállás miatt, amit TÖKÉLETESEN KÉPVISELSZ ITT.

(És akkor hozzá sem teszem, hogy A „Jehova tanúi” NEM „Jézus tanúi”.) "

- újabb böszmeséged. Jézus kiről tanúskodott?

gyurcsányról? obamáról?

Milyen LENÉZŐ ÉS FENHÉJÁZÓ?? azért mert neked kisebbségi érzésed van, Jehovával és a tanúkkal szemben, még nem mi vagyunk beképzeltek. Bár volna mire,hiszen a VILÁGEGYETEM Istenének munkatársai vagyunk és az nem semmi ! de ennek ellenére NEM VOLTAM ÉS MÁS TÁRSAIM SEM KÉPVISELNEK FENNHÉJÁZÓ, LEKEZELŐ STÍLUST.. bár neked már az is annak számít, ha a tanúk csakúgy MEGVÉDIK magukat és a hitüket. sajnálom, jogainktól nem foszthatsz meg, bármennyire szeretnél.

2011. ápr. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/803 anonim ***** válasza:
67%
Kedves kérdező! A biblia azt írja, hogy senki sem tudja azt a napot és azt az órát, még a fiú sem, csak az Atya. Tehát bármilyen emberi találgatás hiábavaló ezt illetően.
2011. ápr. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/803 anonim ***** válasza:
5%

Kérdezőnek:

" Isten hogyan tudott JT-z alapítani, mikor szerintetek láthatatlan, az emberrel nem beszél stb? "

Ahogyan a BIBLIÁT leíratta, szent szelleme által.

Jól értem? Abban az Istenben hiszel csupán, akit LÁTSZ VAGY MEGSZÓLÍT? akkor szerinted miért íródott a Biblia és mit jelent a HIT szó?

TEREMTÉSE + BIBLIA + ELŐRE JÖVENDÖLT PRÓFÉCIÁK + JÉZUS VÁLTSÁGA + MODERN KORI HIRDETŐK

Mit szeretnél még ?

Nem kaphatsz ezen kívül semmi mást ! Jehova elegendőnek találja egy tiszta szívű személy megtéréséhez ezeket a bizonyítékokat. Mert évente több ezren adják át életüket Jehovának, különböző nemű , színű, vallású személyek, akiknek ELEGENDŐ ezen bizonyítékok sora.

Szerinted az Őrtorony társulat látja előre a jövőt?

Tudna írni a jövőbeni eseményekről Jehova szellemének vezetése nélkül?

az ember nem tudja mit hoz a holnap ! amit a kiadványainkban látsz, nem MI MONDJUK, hanem a Biblia szavain Jehova üzeni neked.

Mert Jehova akarja hogy megismerd őt, de ez a te érdeked. Nem Jehova tanúié, és nem másoké, csakis a TIÉD !

2011. ápr. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/803 A kérdező kommentje:

ma 16:44-

Igazad van és a szorgalmad előtt meghajtom magam.


Vizsolyi Biblia: 1Mózes 32:9

"És monda Jákób: Óh én atyámnak Ábrahámnak Istene, és én atyámnak Izsáknak Istene, Jehova! ki azt mondád nékem: Térj vissza hazádba, a te rokonságod közé, s jól tészek veled:"


Légyszíves nekem értelmezni saját szavaiddal Mózes I./32.24 - 29. Előre is köszönöm.

2011. ápr. 3. 20:28
 67/803 A kérdező kommentje:

Kedves Ildikó!


Néhány jó tanácsot megfogadva utána néztem az interneten a JT alapításának.


"Alapítója Charles Taze Russell (1852–1916)pittsburghi posztókereskedő. Miután 1844-ben az adventista próféta William Miller világvége-próféciái nem teljesedtek be, az adventista tömegek nagy kiábrándulásához és az adventista egyház több csoportra szakadásához vezetett. Russel az 1870-es években bibliatanulmányozó csoportot hozott létre azadventizmusban csalódott csoportokból..."- ls ebből alakult ki a JT?


Valóban így volt?

2011. ápr. 3. 20:33
 68/803 anonim ***** válasza:
0%
1Mózes 32:24-29 - Jákob azáltal, hogy törődött az elsőszülöttségi jog megszerzésével, és egész éjszaka birkózott egy angyallal az áldásért, bebizonyította, hogy igazán értékeli a szent dolgokat.
2011. ápr. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/803 anonim ***** válasza:

Ildikó, én azt hiszem, egy Istentől elvárható, hogy igenis képes legyen kiállni magáért.


„Hogy neked mi van bizonyítva és mi nincs, szerinted ez kit érdekel??”

Ezt írod, én meg azt látom, hogy a bibliában szereplő Isten folyamatosan kiállt önmagáért, csodákkal és jelekkel.

És akkor most legyél olyan kedves pontosan leírni, hogy mit is „lehet kérni” a járkáló tanuktól? Gyógyítás, gonosz szellem űzés? Gondolom, erre megvan kapott hatalmuk, nem?

Tudod, azt hiszem, ha a tanúk ennyire ragaszkodnak ahhoz, hogy csak náluk van az egyetlen és kijelentett igazság, akkor ezt Istennek is meg kellene mutatni. De én ezt nem látom.


Kérdezed, hogy miért mondom (írom) hogy fenthéjázó, lekezelő stílusról beszélek, ezért újból elmondom:

Nem a vitapartner egyenrangú félként kezelése az, hogyha idiótának nézve, kiemelgetünk szavakat. De te mégis ragaszkodsz ehhez, a maximum a kutyanevelésben használt stílushoz. Ebből én következtetést vonok le.

Mivel Isten kijelentette, hogy akár a kövekből is tud magának népet teremteni, ezért ezt a „munkatárs” dolgot nem erőltetném...


De elmondom, mi a gond. Én egy pillanatig sem vonom kétségbe, hogy Isten létezik, és Jézus meghalt az emberiség megmentéséért.

Azt vonom kétségbe, hogy Isten ~200evvel ezelőtt úgy döntött, hogy egyetlen kicsit csoportnak adja a titkait, és csak ők tudják azt, ami elpecsételt titok.

Ezt a dolgot „támadom” és a személyedet, mert nem jön át az írásodon az a szeretet, amiről Pál irt, hogy „ha szeretet pedig nincs bennem…”

És ez utóbbi lehet hogy valójában azért van, mert nem vagy eléggé kiforrott a írásos kommunikációban - ezért csak azt kérem, tisztelj meg engem, és azokat akik olvassák ezt, hogy nem emelgetsz ki parancsszavakat az írásodban. Neked nem probléma, és itt a fogadó oldalon sokkal kedvesebbnek tűnik, ha emiatt nem asszociál az olvasó arra, hogy:

„Azt hiszi, kutya vagyok…”

2011. ápr. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/803 anonim ***** válasza:
14%

JTkről olvasnivaló: [link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2011. ápr. 4. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!