Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit jelent a Jehova szó?

Mit jelent a Jehova szó?

Figyelt kérdés
:)
2011. aug. 13. 17:46
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/74 anonim ***** válasza:
0%

Nem vetted észre, hogy igennel, nemmel nem lehet válaszolni, hiszen ha valóban érteni akarja valaki, akkor a kérdés sokkal összetettebb választ kíván? De te már ezt is megkaptad, így tovább nem folytatom.


A személyed ért minősítésem nem mérvadó senkinek, de a magam részéről sajnos ezek után, nehezen tudnák kulturáltabb lenni! Vállalom.

2011. aug. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/74 anonim ***** válasza:
69%

Nem haragszom, ha minősítesz, hát tedd, ha jónak látod.:)


A kérdésemet, elfogadom, ha nem tudsz esetleg igennel vagy nemmel választ adnod, de a kijelentést nem én tettem feléd, hanem az egyházad tagjai, ahová te is tartozónak mondod magad, azok jelentették ki nekem, nekünk. A kérdésemet megelőző kérdést ők teszik fel.


Ismétlem csak magamat:

"Ti" kérdezitek: Tudom-e, hogy mi Isten neve?

"Ti" válaszoljátok: Isten neve Jehova.

Én kérdezem: Biztos, hogy Jehova?


Te azt válaszolod, hogy nem lehet erre igennel vagy nemmel válaszolni. Oké, nem tehetek mást, csak tudomásul venni, illetve nagymértékben értetlenkedni. Mi a problémád, azon kívűl, hogy nem tudod tűrtőztetni magadat és lehordasz, véleményt nyílvánítasz felőlem.


Akkor miért kérdeztek akkora kérdést, melynek saját magatok megválaszolása után nem tudtok erre megerősítésképpen határozottan megerősíteni?

Csak annyit kérdeztem, hogy biztos, hogy Isten neve Jehova? Erre azt állítod, hogy rossz a kérdés, nem lehet erre igennel vagy nemmel válaszolni. Tudod mit? Ha szépen kérlek, megtennéd, hogy ha nem tusz valamire válaszolni, akkor nem próbálod meg a jövőben? Hidd el csak neked lesz jobb...


Üdv.

2011. aug. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/74 anonim ***** válasza:
8%
Mondom, hogy már megkaptad a választ, az más kérdés, hogy azzal nem tudsz mit kezdeni és ez fáj. Semmiféle érdemleges cáfolat és kifogás nem érkezett tőled, csak az a bizonyos "ostoba értetlenkedés". E két kifejezés együtt van, de ne aggódj, nem a szellemi képességeidre értettem így ismeretlenül, hanem inkább az értetlenkedéseden van a hangsúly, aminek semmi nyomós oka nincs.
2011. aug. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/74 anonim ***** válasza:
81%

"Mondom, hogy már megkaptad a választ, az más kérdés, hogy azzal nem tudsz mit kezdeni és ez fáj."


Miért probléma akkor, ha úgy gondolod, hogy megválaszoltál egy ctrl-c, ctrl-v-t nyomni? Ez kevésbé megterhelő szerintem, mint folyton unos-untalan kijelenteni, hogy már megmondtam, kifejtettem, válaszoltam. Másold be azt az egy mondatodat, amelyiket a három szavas kérdésemre írtál válasz gyanánt, mert ezek szerint elkerűlte a figyelmemet.


Tehát megint:

"Ismétlem csak magamat:

"Ti" kérdezitek: Tudom-e, hogy mi Isten neve?

"Ti" válaszoljátok: Isten neve Jehova.

Én kérdezem: Biztos, hogy Jehova?"


Igen avagy nem.



Ha nem haragszol, de ez nem ugyan az

Az egyik: "Ostoba kötözködőnek tartalak"

A másik: "ostoba értetlenkedés"


Az első vádaskodás, a másik vélemény. De mindegy, nem ezen van a hangsúly. De komolyan, ha arra a kérdésre, hogy szerinted biztos-e, hogy Isten neve Jehova, mint ahogy állítjátok, erre nem tudsz vagy akarsz egy egyszerű igennel vagy nemmel válaszolni, akkor ne erőlködj. Nyugodtan kibírhatod, hogy nem felelsz, én biztos, hogy nem erőszakoskodtam eddig sem, hogy pont te válaszoljál. Biztos van itt még JT.


Üdv.

2011. aug. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/74 anonim ***** válasza:
9%

"Azt állítjátok, hogy Jehova Tanúi szerint Isten neve Jehova, akit így kell szólítani (itt Magyarországon). A kérdésem, hogy 100%, hogy Isten neve Jehova?"


Igen, erre a válasz: igen! Ma magyar kiejtésben, ez Isten nevének a legelterjedtebb alakja.

2011. aug. 16. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/74 anonim ***** válasza:
81%

A kérdésem, hogy 100%, hogy Isten neve Jehova?"


Igen, erre a válasz: igen! Ma magyar kiejtésben, ez Isten nevének a legelterjedtebb alakja.


Szerintem te nem érted a kérdést...Nem ez a kérdés.

Elhiszem, elfogadom, tudomásul veszem, hogy Magyarországon az egyik elterjedt alak a Jehova, éppúgy, ahogy az Atya, az Úr, az Isten, a Mindenható, a Szabadító is.


NEM az a kérdés, hogy 'Biztos, hogy legelterjedtebben Jehovának hívják Istent?', hanem, hogy:


"Ti" kérdezitek: Tudom-e, hogy mi Isten neve?

"Ti" válaszoljátok: Isten neve Jehova.

Én kérdezem: Biztos, hogy Jehova?"


Igen avagy nem.


Te azért hívod így, mert mo-on ez az egyik legvalószínűbb kiejtési alak? (Ugyebár a JHWH tetragrammából), vagy azért, mert Isten így nyilatkoztatta magát ki 4000 évvel ezelőtt is. Így hívták 6000 éve is, és így Mózesnek is? Ez a neve, vagy nem biztos? Hidd el, látszólag én lovagolok rajta, pedig ti álítjátok. Watchtower.org oldalról idézet:

"Istennek sok címe van, de csak egyetlen neve. Ez a név: JEHOVA."


Kérdem én, biztos vagy benne, hogy Isten neve Jehova, vagy csak a "legelterjetebb alak"?

2011. aug. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/74 anonim ***** válasza:
8%

"Szerintem te nem érted a kérdést...Nem ez a kérdés.

Elhiszem, elfogadom, tudomásul veszem, hogy Magyarországon az egyik elterjedt alak a Jehova, éppúgy, ahogy az Atya, az Úr, az Isten, a Mindenható, a Szabadító is."


De értem a kérdést! A kérdésre pedig világos választ adtam.

Jehova Tanúi azt állítják, hogy Isten legismertebb, legelterjedtebb neve a JHVH mássalhangzói alapján a Jehova. Ez 100%, hogy így van.

Az a te értetlenkedésed és felesleges kötözködésed, hogy a saját kérdésedbe többet gondolsz bele, mint amiről szól. Mert ugyanis a Tanúk a józan ész alapján, nem foglalkoznak megválaszolhatatlan, eldönthetetlen kérdésekkel, de ez egy régi név mai használatához nem is szükséges.


Ellenben itt is tévedsz: az Atya, az Úr, az Isten, a Mindenható, a Szabadító szavak elsősorban nem tulajdonnevek, hanem címek, rangok! A JHVH nem ez a kategória és a Bibliaírók nem is így kezelték.


"Te azért hívod így, mert mo-on ez az egyik legvalószínűbb kiejtési alak? (Ugyebár a JHWH tetragrammából), vagy azért, mert Isten így nyilatkoztatta magát ki 4000 évvel ezelőtt is."


Már megválaszoltam ezt is, mért teszel úgy, mintha nem tettem volna?! Miért írsz megint olyant, amit már kijavítottam? Miért lovagolsz a "legvalószínűbb" kifejezésen, mikor világosan elmondtam, hogy nem latolgatjuk a legvalószínűbbet, hiszen ha nincs bizonyosság, nem ez a döntő tényező egy név használata mellett.

Ez a válasz (már sokadszorra) egyértelműen magába foglalja azt is, amit itt megint felhoztál igen értelmetlen módon a mondatod második felében.


"Kérdem én, biztos vagy benne, hogy Isten neve Jehova, vagy csak a "legelterjetebb alak"?"


Vajon hányszor írjam még le és hányféle módon? No ezért adtam a jelzőket, lehet hogy nem is volt elhamarkodott?

2011. aug. 17. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/74 anonim ***** válasza:
69%

Watchtower.org oldalról idézet:

"Istennek sok címe van, de csak egyetlen neve. Ez a név: JEHOVA."


Ezt állítjátok, nem én állítom! Te nem erről beszélsz, de én erről beszélek.


Nem érted? Mégegyszer:

Watchtower.org oldalról idézet:

"Istennek sok címe van, de csak egyetlen neve. Ez a név: JEHOVA."


Biztos, hogy Isten neve Jehova?

2011. aug. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/74 anonim ***** válasza:
8%

Itt csak te vagy, aki nem érti, nagyon úgy tűnik, hogy nem akarja érteni! Ez a te bajod. Nehézséget okoz netán a magyar szövegértés?


"Istennek sok címe van, de csak egyetlen neve. Ez a név: JEHOVA."


Így van és ahol részletezik az indoklást, ott ugyanolyan érveket használnak a kiadványok, mint amit én itt majd minden hozzászólásomban.

2011. aug. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/74 anonim ***** válasza:
29%

Sziasztok!


Ha megengeditek bekapcsolódok egy válasz erejére.

Magam is Jehova Tanúja vagyok, és válaszolva a kérdésedre: pontosan nem tudom, hogyan kell kiejteni a nevét.


Azért ha megengeded hozzáfűzök pár gondolatot.

Isten nevének az eredeti pontos kiejtését senki sem tudja, egyetlen vallás képviselője sem bármilyen tisztséget töltsön is be.

Ám a Jehova szót nem a tanúk találták ki, már évszázadokkal ezelőtt használatos volt Magyarországon / és csak nálunk használják így kiejtve/ mint Isten személyes neve - ebben az időszakban a mi vallásszervezetünknek még a magja sem volt meg.


Legvégül engedjétek meg a saját gondolatomat: bár a pontos kiejtést nem tudom, de hiszek abban, hogy Isten örül, ha a nevét használom, még akkor is ha kicsit "sej pitek" is közben.:-)

2011. aug. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!