Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit jelent a Jehova szó?

Mit jelent a Jehova szó?

Figyelt kérdés
:)
2011. aug. 13. 17:46
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/74 Viniczai Kornél válasza:

Azt olvastam az interneten, hogy a Jahve név mássalhangzói fölé, illetve alá az Adonáj szó magánhangzóit írták. Ebből a kombinációból született a Jehova szó.

Ezt nem értem. Le tudnátok írni hogyan kombinálták össze a Jahve és az Adonáj szót amiből a Jehova szó keletkezett? Van egy Jehova tanúi felekezetbe járó ismerősöm. Szívesen leírnám neki honnan származik a Jehova szó és ha jól értem szinte biztos, hogy a JHVH betűket nem Jehovának kell ejteni. A Jehovások annyira kulcskérdésnek tekintik, hogy Jehovának nevezzék az Istent. Jól értem, hogy a Jehova szó egy műszó? Lehet tudni, hogy kik csinálták ezt a Jehova kifejezést és időben mikor?

2017. máj. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/74 anonim ***** válasza:

Kedves Kornél!


A középkor elején (VI-VII. században), amikor a maszoréta tudósok magánhangzókkal is ellátták a héber szöveget, a JHVH-ra az Adonaj magánhangzóit alkalmazták, hangtanilag megkövetelt változtatással, a kezdő J-re nem az a-hangzót, hanem a fél hangzót tették (JeHoVaH - a héberben az elsö "a" hangzó "e"-re módósul), melyet a laikusok Jehová-nak, a tudományban azonban a héber névszóképzés törvényének megfelelően Jahve-nak ejtenek.


Üdv. Péter

2017. máj. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/74 anonim ***** válasza:

Régi kérdés látom, de a legfontosabb az, hogy Jézus megtanította nekünk az imájában, hogy Istent így szólítsuk meg, hogy mi Atyánk - helyesebben görögről fordítva - Apuka Apuci, hogy ezzel is érzékeltesse nekünk, hogy milyen közvetlen viszonyban lehetünk vele. Elmondhatunk neki bármit és kérhetünk is tőle, de ne feledjük a dicsőítést sem.


Ha van jelentése a jehova szónak akkor az az, hogy szia felzaklatnám a lelki nyugalmadat a nem Isten szerinti vallásommal...

2017. aug. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/74 anonim ***** válasza:

D. H. Weir, a hebraisztika professzora ezért joggal állapítja meg, hogy akik szerint a Jehova név a 2Mózes 6:2, 3-ban tárul fel először, azok „nem tanulmányozták [ezeket a verseket] más írásszövegek fényében; különben észrevették volna, hogy a név alatt itt nem a Jehova szót alkotó két szótagot kell érteni, hanem a mögöttes gondolatot. Amikor az Ézsaiás 52:6-ban azt olvassuk, hogy »megismeri népem a nevemet«; vagy a Jeremiás 16:21-ben, hogy »megtudják, hogy az én nevem Jehova«; vagy a Zsoltárokban, a 9. zsoltárban [10, 16], hogy »akik ismerik a nevedet, bíznak benned«, rögtön láthatjuk, hogy Jehova nevének ismerete merőben mást jelent, mint ismerni a négy betűt, amelyből áll. Arról van szó, hogy valaki tapasztalatból ismeri meg, hogy Jehova valóban az, amire a neve utal. (Vö. még: Ézs 19:20, 21; Ez 20:5, 9; 39:6, 7; Zs 83[:18]; 89[:16]; 2Kr 6:33.)” (The Imperial Bible-Dictionary. I. köt. 856–857. o.)


Jehova odafigyel azokra, akik „gondolnak az ő nevére” (Malakiás 3:16).

Ha a Fiú neve fontos mennyivel inkább az ő Atyja neve!

Filippi 2:10,11;1Korintusz 15:27,28!

De vajon engedné Jehova, hogy eltöröljék a nevét, mely rá emlékeztet? Nem, soha! Jóllehet a pontos kiejtését már nem lehet meghatározni, de a név fennmaradt. Jeremiás 23 rész;1Sámuel 8:7!

5Mózes12:3,4–>nem szabadott kiirtani igaz Isten nevét csak a hamis istenek nevét lehetet sőt ki sem szabadott ejteni a nevüket a hamis isteneknek > 2Mózes23:13!

Egyedüli igaz Isten (János 17:3)nem hamis tehát van neve és 2Móz 20:7 “Ne ejtsd ki ...a te Istened nevét hiába, mert nem hagyja büntetlenül ...azt, aki kiejti az ő nevét hiába.”

Nem hiába ki lehet ejteni.

Amikor Mózes visszatért Egyiptomba, az egyiptomiak azt gondolták, hogy Jehova, akit az izraeliták imádnak, csak egy jelentéktelen isten. Nem gondolták, hogy ő az egész föld Istene. Jehova ezért ezt mondta Egyiptom királyának: ’Az egész földön ismertté teszem a nevemet’ (2Mózes 9:16).

Malakiás1:11-“Kelettől nyugatig nagy lesz az én nevem a nemzetek között”

Ma sok ember ugyanolyan, mint azok az egyiptomiak. Nem hiszik el, hogy Jehova az egész föld Istene. Ezért Jehova azt szeretné, ha a saját népe beszélne róla másoknak (Máté 6:9).

Zsid 6:10 “Mert az Isten nem igazságtalan, hogy elfelejtkezzék a ti cselekedeteitekről és arról a szeretetről, amellyel ti az Ő nevének dicsőségére munkálkodtatok,...”

(Budai fordítás )

ApCsel15:14;1Péter 2:9,10!

Jézus ezt tette. Földi élete vége felé ezt mondta Jehovának imában: „megismertettem velük a nevedet” (János 17:26).

-Isten nevének a fontossága: Ézsaiás 12:4, 5; Máté 6:9; János 17:6 és Róma 10:13.

Malakiás2:2-“..dicsőséget adjatok az én nevemnek – mondja a seregek Jehovája –“

Nehémiás 9:5..”Ó, Istenünk, dicsérjék a te páratlan neved, amely magasztosabb minden áldásnál és dicséretnél.”

János 12:28–>”Atyám, dicsőítsd meg a nevedet!” Ezt követően hang hallatszott az égből: „Megdicsőítettem, és újra meg fogom dicsőíteni.” 29 Amikor az ott álló sokaság ezt hallotta, voltak, akik azt mondták, hogy mennydörgött. Mások meg ezt: „Angyal szólt hozzá.” 30 Jézus erre ezt mondta: „Nem értem szólt ez a hang, hanem értetek.”

János20:31-“Ezek azonban azért lettek leírva, hogy higgyétek”

Jak 2:22 “Látod, hogy a hit együtt munkálkodott az ő cselekedeteivel, és a cselekedetekből lett teljessé a hit?”


Nem tudjuk, mi volt az eredeti neve annak az angyalnak, aki Sátánná vált.


[link]


A „Sátán” és az „Ördög” szavak jelentése: ’ellenálló’ és ’rágalmazó’. —>Jób 1,2 rész Jelenések 12 rész stb.

JHVH -nem Sátán neve.

Ahogy sokan a János 8:44 tévesen az Örökkévalóval vagyis Jahvével keveri össze. Lásd :

[link]

A fenti videóban 14:35 percnél figyeld meg a tévedést amikor összekeveri Jahvét az Ördöggel! Ez nem biblikus!

Az Atyának mi a neve?

Példabeszédek 16:1 “Az ember szíve tervezget, de a bölcs válasz az Örökkévalótól származik.”

(Egyszerű fordítás )

Vajon Istenek az Örökkévaló a neve?


Vajon Istenek az Örökkévaló a neve?


Ézsaiás 42:8 “Én vagyok az Örökkévaló,ez a nevem!

Dicsőségemet másnak nem adom,dicséretem a bálványoknak át nem engedem!”


2Mózes 20:7 “Ne élj vissza Istened, az Örökkévaló nevével, mert nem hagyja büntetés nélkül azt, aki az ő nevével visszaél!”


3Móz 24:15-16”Izráel népének pedig ezt mondd: Aki Istenét átkozza, azt Isten meg fogja büntetni ezért. De aki az Örökkévaló nevét hangosan kimondja, amikor átkozódik, azt feltétlenül ki kell végeznetek. Izráel közössége kövezze halálra, akár közületek való, akár közöttetek lakó jövevény az illető.”

(Egyszerű Biblia fordításból)


2Mózes 15:3”Vitéz harcos az Örökkévaló, JAHVE a neve!”

(Egyszerű Biblia fordítás)

Régiesen magyarul Jehovának fordították!


Vajon sok neve van Istennek? Nem. Miért?

2Mózes 3: 15 “Ezután Isten így folytatta: „Ezt mondd nekik: »JAHVE ☞( JAHVE Az Ószövetségben Isten leggyakrabban előforduló neve. Általában „Örökkévaló”-nak, fordítottuk, csak néhol hagytuk meg a JAHVE nevet. A héberben csak négy betűből áll: JHVH — amelynek eredeti kiejtése nem határozható meg pontosan. Lásd a Szójegyzékben. ) küldött engem hozzátok. Ő a mi őseink Istene: Ábrahám Istene, Izsák Istene és Jákób Istene.«

Mert ez az én nevem örökre, így fognak ismerni és emlegetni engem az emberek nemzedékről nemzedékre.”

-“Mert ez az én nevem örökre, így fognak ismerni és emlegetni engem az emberek nemzedékről nemzedékre.”

Isten örökre leszögezte mi a neve nekünk ezt tiszteletben kell tartani és el kell fogadni nem kell a nevét semmivé tenni azáltal, hogy helyettesítik olyan szóval ami igazából nem Isten szent neve! Egyszerű Biblia fordítás is elismeri, hogy Jahve (régiesen magyarul Jehova) szent nevet lecserélték az Örökkévaló szóval amire névként is utalnak.

Isten nevének benne kell lennie az újszövetségben ?

Bizonyíték arra, hogy Isten nevének ott a helye az Újszövetségben vagyis a keresztény görög iratokban !

Lásd a linket 2018 októberi videót !

[link]


Ézsaiás 12: 2 “Nézzétek, Isten a szabadítóm! Benne bízom, és nem félek! Az Örökkévalót,

csak az Örökkévalót dicsérem!

Róla énekelek, mert ő maga lett a szabadítóm!” ☞ (Az Örökkévalót… szabadítóm Szó szerint: „Jah Jahve az én erőm és dicsőítő énekem! Ő lett szabadításom, üdvösségem!” Hasonlít Mózes diadalénekére. Lásd 2Móz 15:2.)

3 Akkor ujjongó örömmel fogtok vizet meríteni a szabadítás forrásából! 4 Akkor így énekeltek: „Dicsérjétek az Örökkévalót! Magasztaljátok nevét! Hirdessétek a nemzetek között hatalmas tetteit! Hirdessétek, hogy neve mindenek fölött való!

5 Énekeljetek az Örökkévalónak!

Róla énekeljetek, mert dicsőséges dolgokat vitt véghez,

tudja meg az egész világ!”

( Egyszerű Biblia Fordítás )

Ézsaiás 26:4 “Bízzatok hát benne örökké, mert Jah Jahve a Kősziklánk örökké!”

(Egyszerű f.)


Ézs 26:4 “Bízzatok az Úrban örökké, mert az Úrban, Jehovában, örök kőszálunk van.”

(Károli Biblia)

János 8:54 Jézus így válaszolt (a Zsidóknak): „Ha én dicsőítem magamat, a dicsőségem semmi. Az Atyám az, aki dicsőít engem, ő, akiről azt mondjátok, hogy a ti Istenetek. 55 Ti mégsem ismeritek őt, én viszont ismerem. Ha pedig azt mondanám, hogy nem ismerem, olyan lennék, mint ti: hazug. De ismerem őt, és megfogadom a szavait.”

Jézus elismerte, hogy a Zsidók Istene az Ő Atyja.

Róma 15:8”Mert azt mondom nektek, hogy Krisztus a szolgája lett a körülmetélteknek, hogy bizonyítsa Isten szavahihetőségét, megerősítse az ősapáiknak tett ígéreteket, 9 és hogy a nemzetek dicsőítsék Istent az irgalmasságáért. Mint ahogy meg van írva: „Ezért foglak dicsőíteni a nemzetek között, és dicséreteket énekelek nevednek.” 10 És még így szól: „Örüljetek, ti nemzetek, a népével.” “—>Róma 2:17-29!!!


Róma 2:17”Ha pedig zsidónak neveznek téged, a törvényre támaszkodsz, Istennel büszkélkedsz, 18 ismered az akaratát, felismered, mi az, ami igazán értékes, hiszen oktatnak a törvényből, 19 és meg vagy győződve róla, hogy a vakok vezetője vagy, a sötétségben levők világossága, 20 az esztelenek oktatója, a kisgyermekek tanítója, és érted a törvényben lévő ismeret és igazság lényegét, 21 akkor te, aki mást tanítasz, magadat nem tanítod? Te, aki azt hirdeted: „Ne lopj!”, lopsz? 22 Te, aki azt mondod: „Ne kövess el házasságtörést!”, házasságtörést követsz el? Te, aki irtózol a bálványoktól, templomokat rabolsz ki? 23 Te, aki a törvénnyel büszkélkedsz, a törvény megszegésével gyalázatot hozol Istenre? 24 Mert „Isten nevét miattatok káromolják a nemzetek között”, mint ahogy meg van írva. 25 A körülmetéltségnek valójában csak akkor van haszna, ha betartod a törvényt, de ha törvényszegő vagy, a te körülmetéltségedből körülmetéletlenség lett. 26 Ha azért egy körülmetéletlen ember megtartja a törvény igazságos követelményeit, akkor a körülmetéletlensége körülmetéltségnek fog számítani, nem így van? 27 És az, aki szó szerint körülmetéletlen, azáltal hogy betartja a törvényt, meg fog ítélni téged, aki megszegted a törvényt, noha van írott törvényed, és körül vagy metélve. 28 Mert nem az a zsidó, aki külsőleg az, és a körülmetéltség sem az, ami külsőleg van a testen, 29 hanem az a zsidó, aki belsőleg az, és a körülmetéltsége a szív körülmetéltsége szellem által, nem pedig írott törvénygyűjtemény által. Az ilyen személyt nem emberek dicsérik, hanem Isten.”


Zsolt 138:2 “Leborulok szent templomod felé, és magasztalom nevedet kegyelmedért és igazságodért, mert mindennél magasztosabbá tetted nevedet és beszédedet.”

(Revideált Károli Biblia 2011 Veritas )

2021. aug. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!