Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért nem vonják meg az...

Miért nem vonják meg az állami támogatást az egyházaktól?

Figyelt kérdés

Kifejtem bővebben: Minden egyház állami támogatást kap Magyarországon. Ez azért van, mert ez a szokás, így szoktuk meg régóta. De már 2011 van, lépni kell, a kormánynak pénzre van szüksége, (hagyjatok azzal, hogy lopnak, ezt mindenki tudja) de mégis támogatják a vallásokat állami pénzekkel. Nem tudom, pontosan mennyiről van szó, de személy szerint egy fillért nem adnék nekik. A vallással amúgy is csak az embereket hülyítik, kihasználva az agyuknak azon területét, amely a hitért felelős. Amúgy nem is baj, hogy hisz valaki, na de hogy ember által kitalált dolgokban? Az már eléggé.. Tudjátok. Mert hogy lehet abban hinni, földöntúli dologban, amit egy ember talál ki? Ez akkora gyökérség.

Tehát mit gondoltok arról, hogy meg kell vonni az egyházaktól a támogatást, minden formában. Ez azért is nagyon fontos, mert vannak tényleg népes egyházak, bár én személy szerint betiltanám mind, de egy olyan egyház, amelyet a hívői nem tudnak a saját pénzükkel fenntartani, nem érdemli meg, hogy fent maradjon. Pl egy keresztény egyház biztos fent maradna, de egy söregyház már lehet, hogy nem.


2011. okt. 16. 09:19
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
67%
Az a baj, hogy az egyházak több támogatást kapnak az iskolák fenntartására, mint az önkormányzatok.
2011. okt. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
32%

Ezt sokan sok témánál elmondtuk, de tényleg beszűkült lehetsz, ha nem gondoltál még erre: az egyházi iskolák a vallásos családok gyerekeinek vannak. Ha nem vagy vallásos és nem akarod oda járatni a gyerekeidet, válassz az állami iskolák közül.


Bár megjegyzem, én nem vagyok vallásos, a szüleim azok, ezért egyházi gimibe járattak, és sokkal jobban jártam velem, mint ha államiba jártam volna. Általános sulim állami volt, nulla osztályközösség, ment a kibeszélés, kétszínűsködés, kivételezés. A keresztény gimi, amibe utána kerültem sokkal családiasabb volt. A hit részével egyszerűen nem foglalkoztm, mert nem érdekelt. Nem próbált senki megtéríteni. Volt kötelező hittanóra, azt végigültem, mint bármelyik másik tanórát, ezért a heti 2x45 percért bőven megérte, hogy normális osztályközösségben, emberséges tanárok között tanulhassak. Hittanórán kívül pedig mindent ugyanúgy tanítottak, mint egy állami iskolában, szó se volt térítősdiről vagy ilyesmiről.


De ezt neked aztán magyarázhatom, mert látom, hogy ugyanolyan megrögzötten hajtogatod az egyházellenességedet, mint 404 és társai a reptoid inváziót.

2011. okt. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 A kérdező kommentje:
Én meg írtam is, hogy ne az állam fizesse a vallásos gyerekek oktatását, azt ha akarja az egyház, fizesse ki saját maga. Lehet hogy beszűkült látásmód, de az egyház csak egy nagy átverés, hogy pénzt húzzanak le az emberről és még meg is alázzák...
2011. okt. 16. 10:14
 14/48 anonim ***** válasza:
37%

Az egyházi iskolák nem kapnak több pénzt mint az államiak. Még ők tesznek hozzá, hogy működőképesek legyenek.

A műemlékfelujítás pedig az állam feladat. Hidd el az egyháznak is nagy megterhelés, hogy régi épületei vannak.Ha csak a pénzt néznék ledózerolnák és építenének új épületet.sokkal olcsóbb lenne a fenntartása is, sőt egy felújításból simán újat lehetne építeni. De ezek máemlék épületek.Az ország múltja. Becsülni kell.

2011. okt. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
35%

Tudod, a vallásos gyerek akár tetszik akár nem, ugyanolyan állampolgár, mint te vagy én. Joga van tanulni az állam támogatásával, csak szeretne a vallásával kapcsolatos dolgokról is tanulni, erre ad lehetőséget a vallásos iskola. És felvilágosítalak, hogy a csúnyagonosz egyháziak az állami iskolákban is tartanak hittanórát az érdeklődőknek, jajjmostmilesz :O Taníttasd inkább otthon a gyerekeidet, még csak véletlenül se hallják meg azt a szót, hogy vallás.

Mellesleg ha nem tetszik, hogy az egyház úgymond "pénzt húz ki az emberekből", akkor miért propagálod azt, hogy a hívők tartsák fenn az egyházukat...?

2011. okt. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 A kérdező kommentje:
Azért, mert akkor nem az állam pénze megy el erre, amit másra is lehetne költeni.
2011. okt. 16. 10:36
 17/48 anonim ***** válasza:
49%

Olvasd vissza, amit fentebb írtam arról, hogy mire adják a pénzt és mi lenne a következménye, ha megvonnák!


Na jó, most már röhögtem rajtad eleget, megyek tízóraizni :D

2011. okt. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
35%

De áruld már el konkrétan milyen pénzt vonnál el az egyházaktól? ami szerinted nem jár nekik?

Mert a "nem adnék semmit böööö" nem érv.

2011. okt. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 A kérdező kommentje:

Semmi sem jár nekik, volt idő amikor járt nekik, amikor beleszólhattak az állam ügyeibe, amikor embereket öltek, mert nem hittek semmibe, de mostmár az állam pénzéből nem jár nekik semmi.


"Sok más felújítandó hely van, ami nem vallásos, mehetnének oda is. Nem lenne kötelező templomokat felújítani. Például Bp. úthálózata, a gázcsövek felújítása, a pályaudvarok felújítása, és akkor legalább tényleg értelmes dologra menne el a felújításra szánt összeg."


ezt írtam.

2011. okt. 16. 11:01
 20/48 anonim ***** válasza:
57%

De butaság amit beszélsz. Romboljuk le a műemlékeinket? Gyaluljuk le a Mátyás templomot? robbantsuk fel a Bazilikát? ne legyenek egyházi iskolák? amikor az állam nem győzi pénzzel a fenntartásukat? Szüntessük meg az egyházi nyugdíjas otthonokat amikor egy csomó embert ápolnak ott, akiknek nem lenne pénzük az állami ellátásra? Valamint az apácáktól azért emberségesebb ellátást kapnak mint az ápolók nagy részétől? Rendben, de milyen pénzből akarod ezt megoldani? Mert amennyivel több pénzt tud az egyház ezekre fordítani az az emberek adományából van, márpedig ezek az emberek szívesen adnak az egyháznak, mert tudják, hogy mire megy a pénz, de nem adnának az államnak, mert ott nem biztosak ebben.

Milyen pénzből akarod mindezt megoldani?

2011. okt. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!