Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért nem vonják meg az...

Miért nem vonják meg az állami támogatást az egyházaktól?

Figyelt kérdés

Kifejtem bővebben: Minden egyház állami támogatást kap Magyarországon. Ez azért van, mert ez a szokás, így szoktuk meg régóta. De már 2011 van, lépni kell, a kormánynak pénzre van szüksége, (hagyjatok azzal, hogy lopnak, ezt mindenki tudja) de mégis támogatják a vallásokat állami pénzekkel. Nem tudom, pontosan mennyiről van szó, de személy szerint egy fillért nem adnék nekik. A vallással amúgy is csak az embereket hülyítik, kihasználva az agyuknak azon területét, amely a hitért felelős. Amúgy nem is baj, hogy hisz valaki, na de hogy ember által kitalált dolgokban? Az már eléggé.. Tudjátok. Mert hogy lehet abban hinni, földöntúli dologban, amit egy ember talál ki? Ez akkora gyökérség.

Tehát mit gondoltok arról, hogy meg kell vonni az egyházaktól a támogatást, minden formában. Ez azért is nagyon fontos, mert vannak tényleg népes egyházak, bár én személy szerint betiltanám mind, de egy olyan egyház, amelyet a hívői nem tudnak a saját pénzükkel fenntartani, nem érdemli meg, hogy fent maradjon. Pl egy keresztény egyház biztos fent maradna, de egy söregyház már lehet, hogy nem.


2011. okt. 16. 09:19
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
0%
Tudod, ami nem akar meghajolni, annak majd törnie kell!
2011. okt. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 A kérdező kommentje:
Nagyon humoros, de nem büszkeségből nem hajolok meg, csak azért nem hajolok meg, mert nincs rá okom senki előtt. Nem alázkodom meg kitalált barátok előtt..
2011. okt. 26. 15:53
 43/48 anonim ***** válasza:

Isten elött kell, nem az emberek elött.

De ezt majd az élet ugyis megmutatja.

2011. okt. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 A kérdező kommentje:
Nem létező dolgoknak végképp nem fogok megalázkodni :) Aki ezt teszi, az egy debil..
2011. okt. 27. 13:25
 45/48 anonim ***** válasza:

Ezt, hogy Isten nem létezik, csak Te állítod, milliók és milliók pedig megélik, tudják (mert megtapasztalták), hogy ez realitás...

Nem lenne okosabb elkezdeni Neked is "keresni"??

2011. okt. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 A kérdező kommentje:

Igen, én vagyok az egyetlen élő ateista?

Régebben mindenki azt állította, hogy a Föld körül kering a nap, aki meg mást mondott, azt az egyház megölte. Nem éppen egy szabad szellem, inkább elnyom mindenkit, és ráadásul a hülyeség alapjaira épül. Ha létezik ördög, akkor az egyház mindenképp az. Akármelyik vallás maga az ördög, mert öl, butít és nyomorba dönt az összes.

2011. okt. 27. 18:57
 47/48 anonim ***** válasza:
Háát, nem sok egyház maradna fenn, az fix. De vannak önfenntartó egyházak, ők nem kérnek állami támogatást, segítséget, mégis megélnek.
2011. okt. 31. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 A kérdező kommentje:
bocsi a rossz megjelöléshez, másik kérdéshez szántam
2011. nov. 19. 20:14
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!