Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért nem vonják meg az...

Miért nem vonják meg az állami támogatást az egyházaktól?

Figyelt kérdés

Kifejtem bővebben: Minden egyház állami támogatást kap Magyarországon. Ez azért van, mert ez a szokás, így szoktuk meg régóta. De már 2011 van, lépni kell, a kormánynak pénzre van szüksége, (hagyjatok azzal, hogy lopnak, ezt mindenki tudja) de mégis támogatják a vallásokat állami pénzekkel. Nem tudom, pontosan mennyiről van szó, de személy szerint egy fillért nem adnék nekik. A vallással amúgy is csak az embereket hülyítik, kihasználva az agyuknak azon területét, amely a hitért felelős. Amúgy nem is baj, hogy hisz valaki, na de hogy ember által kitalált dolgokban? Az már eléggé.. Tudjátok. Mert hogy lehet abban hinni, földöntúli dologban, amit egy ember talál ki? Ez akkora gyökérség.

Tehát mit gondoltok arról, hogy meg kell vonni az egyházaktól a támogatást, minden formában. Ez azért is nagyon fontos, mert vannak tényleg népes egyházak, bár én személy szerint betiltanám mind, de egy olyan egyház, amelyet a hívői nem tudnak a saját pénzükkel fenntartani, nem érdemli meg, hogy fent maradjon. Pl egy keresztény egyház biztos fent maradna, de egy söregyház már lehet, hogy nem.


2011. okt. 16. 09:19
1 2 3 4 5
 21/48 A kérdező kommentje:
Talán a közművek karbantartása kicsivel fontosabb, mint a bazilika, amúgy nem mondtam, hogy romboljuk le a közműveket. Tudom, hogy az egyház fentart ilyen nyugdíjas otthonokat, de azokat, ha meg tudják oldani adományokból, oké, ha nem, akkor az állam tegye meg. Az emberek adhatnának az államnak is, igaz ezt valószínűleg ellopnák, de a másik dolog, hogy adnak az egyháznak, és az egyháznak mégis nagyon fontos hogy egy ilyen csicsás életet tartson fent a pápának. Püspököknek, stb. Ha elvennék ezekből a pénzt, jutna másra is.
2011. okt. 16. 11:16
 22/48 anonim ***** válasza:
50%

Figyelj: pl az állam most ad fejkvótát iskolára. Mondjuk ezt megszüntetik.Akkor az egyház megszünteti az iskoláit, és az állam lesz kénytelen építeni és fenntartani ezek helyett. (mivel az oktatás állami feladat) de akkor azt a fejkvótát amit eddig az egyháznak adott most a saját iskoláira költi. megtakarítás nulla.

Nem ad műemlékvédelemre pénzt. Az egyház bezárja a Mátyás templomot (és 1000 másikat) mert életveszélyes és kevesebb túrista jön, mert nincs mit nézni. Azok az emberek akik az egyházi épületek felújításán dolgoztak elvesztik a munkájukat nem fizetnek adót, sőt munkanélküli segélyt kapnak. Az állam bukik egy csomópénzt. Hol van itt a spórolás?

2011. okt. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
80%
Abban igazat adok neked, hogy nem az állam (és ezáltal az adófizetők) pénzéből kéne fizetni, viszont mindenkinek joga van abban hinni amiben akar. De ha már hisz is benne fizesse is meg. Egyszerűen a hívők támogassák az egyházat és ne az állam meg az adófizetők, akiknek jó része még csak köszönő viszonyban sincs a vallással
2011. okt. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
51%

Szívesen megmondom neked; Azért nem vonja meg az állam az állami támogatást, mert cserébe komoly szavazótábort kap, és "neki" ez még megéri. A hatalomért mindent. Ez a kulcsa, minden egyéb körítés csak maszlag.


Azzal sajnos egyet kell értenem, hogy a vallással csak hülyítik az embereket - mert akik hülyítik, azok cserébe osztoznak a pénzen. Kap jó püspöki állást, szolgálati kocsit, házat, anyagi biztonságot, jólétet, stb.


Viszont el kell tudnod különíteni a vallást attól, amit ma a vallásból tettek. Ma is vannak olyan egyházak, amelyek nem fogadnak el semmiféle pénzt az államtól, hanem szigorúan önfenntartók. Lásd: Magyar Kálvinista Egyház.


Szeretnék én is feltenni két viszont-kérdést neked: Mi van, ha mégsem emberek által kitalált "gyökérség" az Isten, hanem létező és élő, és egyszer oda kell majd állnia mindenkinek az ítélőszéke elé? Azoknak is, akik elárulták Isten ügyét, és saját pecsenyéjüket sütögették, azoknak is, akik hamis tanokat hirdettek, és azoknak is, akik szerint a vallás gyökérség?

2011. okt. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 A kérdező kommentje:

Amennyiben létezik, ami kizárt, engem kedvelni fog. Világ életemben becsületes voltam, vagyok, meg leszek is. De nem tudni. Ha elítél majd azért, mert nem hittem benne, úgy hogy semmi bizonyíték nincs a létezésére, akkor megérdemlem hogy nem kerülök a kedvezményezettei közé. Ha meg valóban olyan bölcs, akkor meg miért utálna? Őt magát nem szidtam soha. Amúgy meg gondolj bele, mennyire rossz már a menny-pokol... Nem elég, hogy végigszenvedsz/élvezel egy életet, hanem utána, ha:

Mennybe kerülsz: mit csinálsz ott? megvan mindened, mi értelme a mennyben az életednek? tudod, hogy nem halhatsz meg. Az a tudat, hogy meghalhatsz, már az sokkal izgalmasabbá teszi az életedet. De ott megvan mindened, nem kell szenvedned semmiért. Mit fogsz ott csinálni, most őszintén, miért jó a menny?


Pokol: nem elég, hogy végig mentél az életeden, de utána örök időkre szenvedned kell. De miért? Mert volt egy olyan személyes döntésed, hogy te mást képzelsz, mint ami a valóság (ebben az esetben-mert amúgy nem létezik egyik sem). Tehát ezek mire jók? Isten megkínoz majd azért, mert én olyat mondtam, vagy tettem, vagy esetleg olyat mertem gondolni, hogy nem létezik? Nem hinném. Nem létezik egyik sem, mert a pokolban csak szenvednének, a mennyben meg megőrülnének..


Ennyit erről.


Amúgy elismerem a hitet magát, hogy szükségszerű, mert amikor az emberek annyira rossz helyzetbe kerültek, akkor ez volt az egyetlen kiút belőle. Ebbe kapaszkodtak, de az, hogy egy ember által kitalált hülyeségbe kapaszkodjanak, hát hagyjuk már...

2011. okt. 19. 16:35
 26/48 anonim ***** válasza:
64%

Nem egészen így van ez.

Amikor az ember elkövette az ősbűnt, halálra lett ítélve. Isten megtehette volna azt is, hogy azt mondja: ez nem sikerült, eltörlöm az egészet, majd ha lesz kedvem, másikat csinálok. Ehelyett az ember bűne miatt feláldozta a saját gyermekét, azért, hogy te ilyeneket írogathass. Ehhez még ad neked levegőt, ennivalót, észt, egészséget, stb. Jézus halála miatt békejobbot nyújt az embernek, Jézus érdemeit nekiadja annak, aki nap mint nap tagadja őt. Nem egy emberi logika szerint megy ez. Jézus önként elvállalja, hogy meghal a bűnös miatt, hogy a bűnös embernek ne kelljen a kárhozatban majd örökké szenvedni.


E konfliktusban, amelyet az ember okozott, nem az a lényeg, hogy tud-e az ember itt emberi viszonyok szerint jót tenni, becsületesen élni, hanem az, hogy tud-e olyat tenni, amitől az Isten megbékélne, amitől olyan érdemet szerezhetne, amelyért visszakerülhetne az eredeti, paradicsomi állapotba? - Tudna, ha soha nem tenne semmit Isten parancsa ellenében, és eleve bűntelennek született volna. Csak ezt az állapotot Ádám és a párja eltolta, eljátszotta.


Innen fogva Isten azon könyörül, akin akar. Jézus viszont az áldozatáért azokat kérte, akik a halálának az okai. Téged, engem, másokat. Ha neked erre az a válaszod, amit írtál, lelked rajta. De ha azt mondod, hogy becsületes voltál világéletedben, akkor nosza, itt az alkalom, köszönd meg Jézusnak, hogy megváltott a halálból, és ezután próbálj meg a rendelései szerint élni. Ehhez kérj tőle segítséget és erőt.

2011. okt. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
40%
Jártam ebédet szállítani a Piaristákhoz. Tudod övék az a g-cinagy palota a váci utca közepén. Na papesz ott láthatsz fényűzést! Márványpadlós kert a második emeleten, meg ilyenek. Van ott lóvé!
2011. okt. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 A kérdező kommentje:

Attól még lehet becsületes az ember, hogy nem vallásos, pl én, és nagyon sokan mások. Tudod, nekem a vallásról az a véleményem, hogy az emberek azon vitatkoznak, kinek van jobb képzeletbeli barátja.


Nem, nem tudom, pedig pesti vagyok, csak nem járkálok a városban, a váci utcát sem tudom, hogy hol van. De odatalálnék a google mapson itthon megnézem, azt már tudnám is :D

2011. okt. 20. 00:19
 29/48 A kérdező kommentje:
Utánaolvastam, ez valami vallási hülyeség, a piarizmus persze. Mellesleg meg nem válaszoltatok a kérdésre.. :/ De amúgy örülök, hogy fényűzésben élnek, bekaphatják mert máshol meg éheznek, adhatnák a pénzt nekik is, de mind1...
2011. okt. 20. 00:26
 30/48 anonim ***** válasza:
59%

Persze, hogy lehetsz becsületes, ha nem vagy vallásos. Csak nem Istenhez. Amikor az ember evett a jó és rossznak tudásának fájáról, az nem azt jelentette, hogy most már mindent tud, hanem azt, hogy onnan az ember dönti el, hogy ő mit tekint jónak - azaz átvette a saját erkölcsének a megítélését, kivette Isten kezéből ezt. Így képzeljük mi erkölcsösnek és becsületesnek önmagunkat, mint ahogyan a biblia is tanítja: ha én lennék önmagam bírája, sosem ítélném el magamat. Ha végig gondolod ezt, akkor rá kell jönnöd, hogy ez így van ma.


Viszont nem kérdezed meg istent, hogy ő becsületesnek tart-e téged. A vallás pedig ezt jelenti, megkérdezem Isten, hogy ő mit gondol felőlem, és ezután amit mond, azt igyekszem teljesíteni, ami vagy sikerül, vagy nem. Mindenesetre megteszem, amit tudok. Hogyan mondja meg Isten, hogyan beszél hozzám? Olvasom minden nap a bibliát, amely tökéletes a tanításra, feddésre, vezetésre - nincs olyan élethelyzet, amire ne lenne tanítás. Részemről befejeztem, nem meggyőzni akarlak, sem vitatkozni veled. Kérdezted és válaszoltam. Pont.

2011. okt. 20. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!