Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért nem vonják meg az...

Miért nem vonják meg az állami támogatást az egyházaktól?

Figyelt kérdés

Kifejtem bővebben: Minden egyház állami támogatást kap Magyarországon. Ez azért van, mert ez a szokás, így szoktuk meg régóta. De már 2011 van, lépni kell, a kormánynak pénzre van szüksége, (hagyjatok azzal, hogy lopnak, ezt mindenki tudja) de mégis támogatják a vallásokat állami pénzekkel. Nem tudom, pontosan mennyiről van szó, de személy szerint egy fillért nem adnék nekik. A vallással amúgy is csak az embereket hülyítik, kihasználva az agyuknak azon területét, amely a hitért felelős. Amúgy nem is baj, hogy hisz valaki, na de hogy ember által kitalált dolgokban? Az már eléggé.. Tudjátok. Mert hogy lehet abban hinni, földöntúli dologban, amit egy ember talál ki? Ez akkora gyökérség.

Tehát mit gondoltok arról, hogy meg kell vonni az egyházaktól a támogatást, minden formában. Ez azért is nagyon fontos, mert vannak tényleg népes egyházak, bár én személy szerint betiltanám mind, de egy olyan egyház, amelyet a hívői nem tudnak a saját pénzükkel fenntartani, nem érdemli meg, hogy fent maradjon. Pl egy keresztény egyház biztos fent maradna, de egy söregyház már lehet, hogy nem.


2011. okt. 16. 09:19
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
51%
Ja, még erre a helyzetre is a bibliából vettem a tanítást. :)
2011. okt. 20. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 A kérdező kommentje:

A kérdés az volt, hogy miért nem vonják meg a támogatást az egyházaktól, arra nem válaszoltál.


Amúgy nézd meg, ha már isten:

http://www.youtube.com/watch?v=WwQi_67gveU&feature=feedlik

2011. okt. 20. 10:19
 33/48 anonim ***** válasza:
Dehogynem válaszoltam, 14,33 alatt.
2011. okt. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 A kérdező kommentje:
Oké, akkor bocsi, nem sezmbetűnő, hogy ki írt, mert nem ír neveket, de akkor köszi a választ, biztosan olvastam :)
2011. okt. 20. 13:41
 35/48 anonim ***** válasza:
64%

Te, kedves Kérdezö, egy nagy bunkó lehetsz!


Nem kívánom Neked, hogy egyszer olyan helyzetbe kerülj, hogy Isten után ordíts!

2011. okt. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
68%

Ja!

És Istent különben meg lehet tapasztalni!

Ha öszinte szívvel kéred, mutassa meg, hogy létezik, meg fogja tenni, ebben biztos lehetsz.


Ès utána kérheted a bocsánatát, amiért így vélekedtél Róla meg az egyházakról!

2011. okt. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 A kérdező kommentje:

Nem ismerlek, nem mondom rád, hogy bunkó vagy. Te nem ismersz, nem mondhatod rám, hogy bunkó vagyok. És boccs, hogy úgy vélekedem hogy a pápa egy sznob és aranypalotában tengeti a napjait, miközben olyan emberektől kap adományt, akik éheznek. Azt a pénzt szét kéne osztani az emberek között, és akkor haszna is lehetne az egyháznak. Bár vannak ilyen segély szervezetek, tehát továbbra is felesleges az egyházak létezése az emberiség fejlődése szempontjából.


Ja!

És nem fogok isten után ordítani, az a gyengéknek való, akik nem képesek a saját erejükkel elvégezni valamit, kapaszkodhatnak valamibe, ami lelkileg leveszi a terhet a vállukról.

Nem mintha bajom lenne a gyenge lelkületűekkel, csak én erősebb vagyok annál mint hogy kitalált dolgokban higgyek.

2011. okt. 21. 13:05
 38/48 anonim ***** válasza:
Tudod fiam, én a helyedben nem ítélnék olyan dologról, amit nem is ismerek, márpedig már a kérdésed, meg a további hozzászólásaid is ezt mutatják. Egyrészt: az egyházi iskolák részben adományokból, és sokkal kisebb részben az állam pénzéből tartják fenn magukat, ergó olcsóbb ez az államnak, hidd el. A szeretotthonokban ahol apácák dolgoznak, stb, az apácák csak ellátást kérnek, teljes fizetést nem. azután nézz utána mit tett Böjte Csaba testvér az erdélyi magyar gyerekekért, és mondd a szemébe, hogy hülyíti az embereket, hogy jómódban éljen. Tanulhatnál az életéből még te is, aki tetszenél az Istennek azért, mert becsületes vagy. Nézz utána II. János Pál pápa életének, és mondd róla is, hogy csak a pénzért csinálta. Mellesleg Isten nem azért szeret téged, mert annyira csúcs srác vagy, mindenkit saját magáért szeret, nem azért, mert annyira szeretnivalóak vagyunk. Én is hívő katolikus vagyok, és nagyon sok minden bizonyítja számomra, hogy van Isten. Egy egyszerű statisztika is megmutathatja, hogy mennyivel tartósabb pl a keresztény emberek házassága, akik olyan emberek, akik foglalkoznak azzal, hogy ki is az az Isten. Ez tény, nem lehet vitatni. A pokol-menny létezésnél pedig ne csak a saját dimenziódba gondolkozzál, hogy neked nincs kedved angyalként röpdösni majd. Ez egy egyszerű sztereotípia a mennyről, kicsit felületesen vagy tájékoztatva. Amúgy sok ember számára kellemetlen a pokol gondolata, pedig csak azt jelzi, hogy felelősek vagyunk az életünkért. És ha tényleg tájékozódni akarnál ezekről, te is megtapasztalnád, hogy van Isten, és nem humbug az egész kereszténység. Szívből kívánom ezt neked, mert akkor igazán boldog lehetnél.
2011. okt. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:

"Ja!

És nem fogok isten után ordítani, az a gyengéknek való, akik nem képesek a saját erejükkel elvégezni valamit, kapaszkodhatnak valamibe, ami lelkileg leveszi a terhet a vállukról.

Nem mintha bajom lenne a gyenge lelkületűekkel, csak én erősebb vagyok annál mint hogy kitalált dolgokban higgyek."


Ès mit gondolsz, az "erösségedet" kinek köszönheted, ha nem Istennek?! Ö tart életben téged napról napra.

Üsd meg a szádat, nehogy elvegye egyszer Töled, hogy megtanuld, mi az az alázat...


Ès hogy a pápa "sznob", meg ilyesmi...

Egyrészt ez a szó ide nem is passzol, másrészt ö is és az elödje is (II. János-Pál pápa) a világ legszerényebb, legalázatosabb emberei voltak.

Benedikt 16-nak valószinüleg csak egy-két váltás ruhája van, még a palástok is az egyház tuljadona és nem az övé...


Most hallottam a rádióban, h. pld. a kiadott könyveiböl bejövö pénzt is mind jótékonysági célokra használja fel, magának nem tart meg belöle semmit...


Ilyen szent emberekre nem szép kiabálni.

Rájuk felnézni kell és példát venni Róluk!


Tele vagy elöítéletekkel, sémákban gondolkozol.

2011. okt. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 A kérdező kommentje:

"Ès mit gondolsz, az "erösségedet" kinek köszönheted, ha nem Istennek?! Ö tart életben téged napról napra.

Üsd meg a szádat, nehogy elvegye egyszer Töled, hogy megtanuld, mi az az alázat... "


Talán a sok tesztoszteronnak, amiket a szervezetem termel így serdülőkorban.

Nem tanulom meg, hogy mi az az alázat, nem tartozom senki felé alázattal, nem fogok senkiért megalázkodni.

2011. okt. 25. 21:20
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!