Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért vagy ateista/ keresztyén?

Miért vagy ateista/ keresztyén?

Figyelt kérdés
2011. okt. 18. 14:55
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/124 anonim ***** válasza:
Arra a kérdésre nem emlékszem, vagy egyáltalán arra, hogy mostanában linkeltem videót, a nevét pedig nem most írod el először. Az utolsó videó amit linkeltem emlékeim szerint Dawkinstól volt és az abszolút moralitásról szólt, de az már elég régen volt.
2011. okt. 24. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/124 anonim ***** válasza:
Hawkingot én linkeltem ide..
2011. okt. 24. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/124 anonim ***** válasza:

Kezdetek megőrjíteni. Miért kell két ennyire hasonló nevű ürgének lennie? :)


Akkor most már fogalmam sincs, melyiket néztem, az tuti, hogy gyv2 linkelte be. Majd egyszer lehet, hogy megpróbálom előbányászni.


Jó, bocsi, lehet, hogy nem először írtam el. Csak az előbbi válaszban háromszor egymás után. De legalább következetes vagyok.


Am. nem tudom, miért vagy kiakadva rám.

De ha gondolod, visszamenőleg átnézhetem a válaszaidat helyesírási szempontból.

Beszéltünk egyszer erről...

2011. okt. 24. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/124 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem vagyok kiakadva, csak gondoltam veszem a bátorságot és kijavítalak. Utána nézni sem muszáj, nekem nem fontos. Csak épp úgy gondoltam, hogy Hawking tett annyit le az asztalra, hogy jól írjuk le a nevét (és ne egy alkoholista bankrablóhoz hasonlítsuk).


És megjegyzem, ha már az alapján ítéljük meg valaki hasznosságát, hogy mennyire motivál másokat ("Egyetlen jó anya vagy jó tanár aki motivál és bátorít és kibontakoztat"), Hawking engem például nagyon is motivál.

2011. okt. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/124 anonim ***** válasza:
Én úgy szoktam mondani: útkereső vagyok.
2011. okt. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/124 anonim ***** válasza:
45%
Abból a több tucat istenből melyik a legfrankóbb?
2011. okt. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/124 anonim ***** válasza:

@gyv2:


gyakorivalasz2 válasza:


A javítással semmi gond, teljesen jogos. Elismertem a tévedést, bocsánatot kértem, mást nem tudok tenni, javítani már nem lehet.


A hasonlítgatást valaki elkezdte, én meg mutattam egy olyan szempontot (saját területen elért eredmény), ami alapján tényleg lehet. De nem vagyok Whiskys-fan. Viszont most megnéztem a Wikin: a sittes évek alatt leérettségizett, majd egy diplomát is szerzett. Ez szerintem pozitív dolog.


Csak azért is utánanéztem a linknek: Valóban Dawkins volt, 10. 03-án. És ott nem írtam el a nevet.


Gondolom, az általános szórakozottság sem mentség a szemedben, de azért elmondom a mai sztorimat: Beugrottam a dokihoz új antibiotikumért "esedezni", mivel az első kúra (10. 13. - 19.) csak részben hozott eredményt. (Dolgoztam közben folyamatosan, csak eléggé rosszul vagyok.) Az előző gyógyszer nevéből csak 3 betűt tudtam mondani, aztán kiderült, hogy abból is csak 2 volt jó... Ez van. Gondolom, amit nem tartok annyira fontosnak, az egyszerűen kiesik.


A kiakadást meg (az említetten kívül) egy másik beszélgetés félbeszakadásából gondoltam; azt is előkerestem: 09. 20. Szóval elég rég volt...


Bocsi a sok locsogásért, üdv. :)

2011. okt. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/124 anonim ***** válasza:
79%

Késő van már..nehezen szántam rá magam,hogy írjak,de megkérdezem: Mit gondoltok akik élve elástak négy embert,nem rég itt Pesten,akkor is megtették volna ha Istent ismerök lettek volna? Akik összevertek,meztelenre vetkőztettek két hajléktalant,vajon teték volna ha tudják:"Isten szeme mindent lát" Ilyen tény után ne csodálkozzatok hogy valaki azt mondta: "akár Isten teremtette az embert,akár ember teremtette az Istent,az embernek mindenképpen szüksége van Istenre.Sok aljasságról írhatnék még,dehát ti is ebben a korban éltek

Egyéként Isten létéről nekem bizonyosságom van,mert úgy vezette életemet,hogy rá kellett ébrednem létezésére,melyet le is írtam,s összefoglalóját éppen most 2011 okt.20-án tettem közzé az ÉRDI LAP-ban Kközérdekű tájékoztató címmel.

2011. okt. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/124 anonim ***** válasza:
72%

Bíró Miklós, ez nagyon helyénvaló válasz. Az emberi szív megjobbítása fontosabb mindennél. Csak utána jöhet a tudomány. Már csak azért is mert nézzük meg, mivé váltak a tudományos vívmányok gonosz emberek kezében.

És mielőtt valaki nagy okosan ide írná: vannak gonosz vallásos emberek, tegyük tisztába a dolgot. Én nem magukat vallásosnak valló emberekről, hanem Isten ismeretével rendelkező, igazságkereső emberekről beszélek. Akikké -elismerem!- vallás nélkül vagy más vallásban is válhat valaki, de kisebb eséllyel, mert a normáit maga állítja fel. És ha magad állítod a normáidat, azok változnak majd a saját bűneid arányában. Végül már mindent lehet, amihez gyomrod van.


Tudom, ez sarkítottan hangzik és le fogtok pontozni, tegyétek. De csak azt akartam mondani, hogy nem a tudomány tesz jobb vagy rosszabb emberré, hanem a szeretet, a türelem és az igazságosság gyakorlása.

2011. okt. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/124 anonim ***** válasza:
20%

Ateista vagyok. A válasz egyszerű. De előtte egy kérdés: Melyik vallás az igazi? Na, pont ez a lényeg. Egyik vallásban sem lehet úgy hinni, hogy tudod, hogy mind korábbi vallásokat másolt. A kereszténység például a zsidó és a buddhista vallásokból vette át a legtöbbet, majd a réseket kipótolták a későbbi egyház vezetői és a formálódó vallásból kiválogatták, ami nekik tetszett és megsemmisítették, ami nem. Tudod, hogy eredetileg több, mint 30 evangélium volt? A nagy részét valamikor 300 táján szimplán megsemmisítették és csak azokat válogatták össze, amik az akkori vallási vezetőknek tetszettek. Persze bele lehet magyarázni, hogy isteni sugallatra cselekedtek, de akkor miért mészároltak le annyi embert egy olyan isten sugallatára, aki alapvetően az egyik legsúlyosabb bűnnek tekinti az ölést? Nemrég megtalálták Júdás evangéliumát. Az keresztény egyházak mindegyike elutasítja, természetesen. Csak mert Júdás úgy szerepel benne, mint Jézus legközelebbi bizalmasa, akivel olyat is megosztott, amire a többi tanítvány nem volt felkészülve és ezért kérte Jézus Júdást arra, hogy árulja el őt, mivel kellett valaki, aki beteljesíti Jézus sorsát. Ez sem kevésbé valószínű, mint bármelyik másik, és bár nem olvastam az evangéliumokat teljesen, ha jól tudom 2 meg sem említi Júdás árulását.

Visszatérve a vallásokra úgy általában, az indiánokat hoznám fel példának egy elmélethez. Hogy kommunikálnak az indiánok a szellemeikkel? Hallucinogén anyagok segítségével. És miért? Mert ha nincs pszichiátriai betegséged, másképp nem láthatsz olyasmiket. Előjön tehát a kérdés, hogy nem lehet, hogy az ember csak azért hisz a felsőbbrendű létezésében, mert a korai időkben, még valamikor az őskorban, hallucinogén növényeket/gombákat ettek valahol valakik és mivel nem tudták megmagyarázni, amit tapasztaltak, köré építettek olyan elméleteket, amikből később a vallások lettek? Ennek jóval nagyobb a realitása, mint bármely létező és valaha létezett vallásnak.

Persze vallástól függetlenül is lehet hinni egy istenségben, ami létrehozta az univerzumot a mai formájában, de akkor az az istenség lényegében nem más, mint egy olyan univerzumban létező földönkívüli életforma, amit nem fogunk fel és ilyen formán az evolúciónak hála mi is istenekké válhatunk idővel, tehát ez már nem vallás, csak tudományos elmélet a lehetséges világképre és jövőre.

2011. okt. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!