Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért vagy ateista/ keresztyén?

Miért vagy ateista/ keresztyén?

Figyelt kérdés
2011. okt. 18. 14:55
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/124 anonim ***** válasza:
100%

"Azt tartom humorosnak hogy egy ennyire sokrétű állat véletlenül pont úgy változik a környezet hatására hogy ilyen lesz. S életképes marad annak ellenére hogy a genetikájában megy végbe az evolúciós változás. Értem ez alatt azt hogy nem torzszülöttek jönnek a világra. Mekkora ennek az esélye. Csőre van tojást rak ,tejjel táplál. Igaz ezt nem fejtettem ki előzőleg."


Jaaaaj nemááár! Nem véletlenül változik pont úgy, te is leírtad, hogy a környezete hatására. De gyanítom evolúció témakörben a Wikipédia szócikkén kívül még egy szót sem olvastál. Az pedig, hogy életképes maradt, teljesen egyértelmű, máskülönben véget ért volna a faj evolúciója. Sajnos te olyan fogalmi tévedésekben vagy és olyan hiányosságaid vannak, hogy a témában teljesen inkompetens vagy.


"Így van hagyta hogy megtörténjen. De azért hagyta mert arra volt kíváncsi hogy a szabad akaratuk lévén is hűségesek maradnak e hozzá."


De hát mindenható! Ezt enélkül a színjáték nélkül is tudnia kellett. Vagy mégsem tudta? Egyáltalán tényleg isten, vagy csak egy diktátor?


"A bűn nem volt beléjük kódolva az volt a bűn hogy a tiltás ellenére ettek a "tiltott gyümölcsből"."


Bizony. Volt egy szabály, és volt egy "gyári kód", ami előre vetíti ennek megszegését.


"Bár volt egy gonosz lény ami elhitette Évával hogy a teremtőjük valami nagyon jót vissza tart tőlük."


Mert Éva olyanra lett teremtve, hogy benyalja a történetet, és itt még nincs vége, mert ettől még tarthatta volna magát Isten utasításaihoz, de nem elég, hogy hülyére teremtette, még az ellenszegülés lehetőségét is megadta neki. Mintha egy alkoholistára bízta volna a borospince kulcsát.


"Hát ezt nem érted egyetlen szavába került volna s az emberek fegyvert ragadnak de pont ez a lényeg hogy nem ezt tette. Igen megfeszítették azért mert féltek tőle a hatalmon lévők."


Aha. A római légiók (megint) leabárolták volna a felbőszült zsidó hordát. Nem volt ott mitől félnie a hatalmon lévőknek. És ez sem változtat azon, a megváltójuk helyett egy bűnözőt szabadítottak ki. Róma akkor volt ereje teljében. Úgy jártak volna, mint Karthágó.

2011. okt. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/124 anonim ***** válasza:
22%

a.anna válasza:


A Földön rengeteg életforma van de csak egy képes alkotó gondolkodásra – írja Vidiripi,

a sok figyelemreméltó gondolata mellett. Tegyük hozzá: a pók kitűnő hálót sző, a méhek kast építenek, a madarak fészket – egy-egy feladatra specifikusan, adottan, a pók nem fog kast építeni.. Abban, a specifikus adottságban „jobbak”, soha nem hagyok le egy gepárdot futóversenyen. De képesség, hogy szabadon válasszon, miben fejlessze magát: az emberben van meg. Van egy tanulmány(sajnos nem tudom a pontosan a szerzőt/címet), ami azt fejti ki, az emberi kéz alkalmas, hogy minden irányban fejlődjön. A szabadság, a képességeke fejlesztése a miénk.

Mert részesülünk a teremtésből. Az ember Isten képmása. Teremtő, alkotó munkára képes.

A művészetek nem úgy alakultak, hogy ráértek irogatni, festegetni. Az ihlet során az isteni teremtőerő érvényesül. Jól tapasztalható ez a nagy alkotó művészeknél.

Bach, Händel minden műve végén megköszönte Istennek, hogy ezt a (gyönyörű) zenét írhatta (nekünk:)) Soli Deo Gloria. Egyedül Istené a dicsőség.


Ahogy egy gondolkodó mondta, nem Isten antropomorf (ahogy a mindent fejet tetejére állító materialisták mondják), hanem az ember theomorf.

Szabadságunk lényegi része ez a felismerés. Nem kell nekünk „várni” hogy az evolúció

(csak úgy magától) tökéletesít minket, magunknak kell azt a tökéletesítést végezni.

Ez a praxis, szerencsére egész életre szóló feladatot ad, nem dőlhetünk soha hátra: nna, tökéletes vagyok, De a vágy, az jó, az a világ megismerésére indít. Csodálattal szemlélni a világot, szeretettel, ami megnyitja a megismerés csatornáit, és teremtő képzelettel alkotni. Igen, a szeretet által is részesülök az isteniből, mert Isten a szeretet.


1Jn 4,8 Aki nem szeret, nem ismerte meg az Istent; mert az Isten szeretet.


Milyen nagyszerű embernek lenni! Köszönöm, Teremtő Istenem! Hálás vagyok érte, imámmal fejezem ki ezt a hálát, érzem kegyelmét, szeretetét általa.

Igen ez együtt működik, ez így jó.


„Felemelő elképzelés ez, amely szerint a Teremtő az életet a maga különféle erőivel együtt eredetileg csupán néhány, vagy csak egyetlen formába lehelte bele, és mialatt bolygónk a gravitáció megmásíthatatlan törvényét követve keringett körbe-körbe, ebből az egyszerű kezdetből kiindulva végtelenül sokféle, csodálatos és gyönyörű forma bontakozott ki – és teszi ma is." (Darwin: A fajok eredete, 431. o.)

2011. okt. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/124 anonim ***** válasza:
56%

Tegnap 14:42-nek és mindenki,akár Istent tagadó,akár Benne hívő!

Igazad van abban,hogy bármely korban ha valaki újat hozott,pláne ha ellene mond az addigi állításnak,azt óriási kérdés elé állította a mindenkori uralkodó - osztály.(Az életed,vagy visszavonod.)

Másik: Az igazság az nem függ attól,hogy mikor mondták ki először,sem attól,hogy tömegek rábólintanak,vagy csak egy állítja sokak elenében. Az igazságnak elvi ereje van.Önmagában megáll. Nem kell azt embernek elismerni. Pl.:

2x2=4 Biztos:aki születik,egyszer majd meghal.

Harmadik: "ma már be lehet látni,hogy egy ilyen hit csak vakhit,és nem vezet sehová". Hát ezt meg ki mondta? HA ez igaz lenne,talán én lennék azelső aki pontottennék saját életem végére. Ha csak ennyi a jó amit megéltem,akkor bizony azért kár volt élni. Ez nem panaszkodás,csak tényközlés. De Istennek legyen hála más közlendőm is van.

Szeretnék nagyon röviden írni erről a másról: Isten az idők folyamán (dátum ahogy tetszik) mindig megszólította egy-egy teremtményét - megcáfolhatatlanul - azért,hogy ő mondja el másoknak. Ezeket sok esetben 100-adokkal előre is jelezte. De ez nemcsak hajdan volt,napjainkban is van.Sokáig aggódtam az miatt,hogy a tagadók olyan elméletekkel állhatnak elő amelyek megfertőzhetik,téveszméikkel megtéveszthatik a jóratörekvő embereket is.

Felesleges aggodalom volt. Az én életemben is volt Istennek rámvonatkozó előrejelzése,mely (végén tudtam meg)több,mint 30 év alatt teljesedett be. Tette ezt olyan borzalmas és hosszú álomban,melyből ébredve sokáig nyugtatgatni kellett magamat: "Csak álom volt,csak álom volt...Az érzet: az életért való rettegés ami be is következett ott ahol teljesen egyedül voltam. ( Ez itt mogyoróhély,akit érdekel: www.osys.hu/biromiklos) Hogy mért volt jelzett aggodalmam felesleges? Hát azért,mert ilyen vagy hasonló álmot nemcsak nekem adott,s ad malyd Isten hanem más termtményének,teremtményeinek is.Akiket nem fltek felvágástól,büszkeségtől,mirebüszkeségtől,hiszen nem én(nem ő) adtam magamnak.

Már íráskor tudtam,ez annyira hihetetlen.hogy kell adni valami sohanemvolt megerősítést hogy a közlés elhihető legyen.Az így szól: "Úgy legyen irgalmas hozzám a Mindenható Isten az öröklétben,ismétlem,az öröklétben,amilyen tisztán,igazul bántam én a szavakkal".

Tudom,hogy akik elkötelezték magukat a mindent tagadásnak ezt is hazugságnak fogják nyílvánítani majd,mert akarják. És megtalálják a cáfolatot,mert akarják. Ha végképp nem megy,majd kreálnak egyet.

Már most jelzem: örök üdvöm földi jóért nem adom.

Semmiképp se szeretnék odajutni ahova a gyilkosok szellemi utódai az MSZMP-ből lett MSZP-sek,s a rászavazók vonulnak majd Isten itélőszéke elől.

Végül: Azoknak az embereknek,akiknek Isten ilyen vezetést adott,mint nekem,nekik aztán beszélhet akár egy elöl-hátul doktor is,akár a létező összes tudományok doktora,hiábavaló,mert amit megéltek,azt megélték.Úgy,mint ahogy neked se kell magyarázni,hogy most amikor olvasol,olvasol.

2011. okt. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/124 anonim ***** válasza:

Bocs, ez nem válasz lesz!

Az az ember, aki azt írta, hogy Isten betegségeiből meggyógyította, és az, amelyik azt írja, Isten szereti őt, elgondolkozott már rajta, hogy van-e erre bizonyíték?

2011. okt. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/124 anonim ***** válasza:
56%

Vidiripi


a.anna bárcsak én is ilyen jól megtudtam volna fogalmazni amit a szabad akarat jelent. Számomra rendkívül figyelemre méltó amiket írtál s rengeteg új dolog van ami eddig eszembe sem jutott.


gyakorivalasz2 meg a másik vita partneremnek is majd reagálok az írására de most csak ennyi időm volt.

2011. okt. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/124 anonim ***** válasza:
56%

Folytatva a tegnap 22:24-kor írtakat:Ha tehát jelezve lett egy-egy ember életében: enyémben és Petőfi S.-éban,Lásd: Jövendölés,sőt egész nép életében is,akkor biztos,hogy van valaki aki rendelkezik ilyen képességgel,sőt az is,hogy jó indulazú,szeretet van benne. Hogy ennek a valakinek éppen Isten a neve minálunk... bár most jut eszembe,korábban ŐS-TÉNY voltAkkor nyugodtan leszögezhetjük:A látható világon túl is van valaki LÉTEZŐ.És ennek a létezőnek egyáltalán nem mindegy mi történik velünk,mert jót akar. Még azoknak is akik megtagadják Őt. Lehet,hogy ez véges.Egyszer valaki mondta: Isten türelme végtelen. Nem igaz! Ha igaz lenne,nem lenne itélet soha. Helyes észrevétel: Isten hosszantűrő. Még a tagadónak és más bűnözőnek is ad időt a megtérésre.

Vannak akik szeretnék a hívőket tudományellenesnek beállítani. Ez messze nem igaz. Csak magamról beszélhetek,ezért mondom,hogy nagyon nem. Sajnos van lehetőségem bizonyítani: Nem helyes a tudomány csalhatatlanságában hinni

Pl.:1956 nyarán,akkor 18 évesen a Sztalin Vasmű szénmosólyában dolgoztam a 7. szinten ahova két 20 év körüli fiatalember a teherfelvonón (lift) maltert hozott fel egy jappánerben. (kerekes malterhórdó,tán 1/3-ad köbméteres) Kitólták a liftből. Az egyik fiú be akarta húzni a lift ajtaját.Másik mondta:

- Hagyd,úgyis jövünk vissza mindjárt. - Úgy lett. Jöttek is vissza tán 2 percen belül,vagy még előbb..Valamit bolondoztak,jó kedvük volt. Egyszerre léptek be a liftbe. Ami már nem vol ott! Lehívták a földszintre. Mondjam tovább?! Reggel még tán beszéltek apjukkal,vagy anyjukkal - - - aztán a agyászhír. - - - Hozzátartozóknak,barátnak,ismerősnek.

Az autómata (aminek a lehívást meggátolni kellett volna,mivel az ajtó nyitva volt) szintén a tudomány,az ész produktuma. Jó,hogy van. DE: az ember esze mindig maradjon a felülbíráló.

Saját figyelmünket,éberségünket ne zárjuk ki soha.

A tudomány istenítésének kora lezárult. Erről beszélt már Popper Péter is a TV-ben. Ti mit csináltatok? Aludtatok: Egy egész kort átaludtatok. - Ejnye,ejnye lusta gyerekek.

És ezek után már tudok válaszolni a kérdésedre,én ezért hiszek,bár elég volt a hithez a Biblia is.

2011. okt. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/124 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi



"Jaaaaj nemááár! Nem véletlenül változik pont úgy, te is leírtad, hogy a környezete hatására. De gyanítom evolúció témakörben a Wikipédia szócikkén kívül még egy szót sem olvastál. Az pedig, hogy életképes maradt, teljesen egyértelmű, máskülönben véget ért volna a faj evolúciója. Sajnos te olyan fogalmi tévedésekben vagy és olyan hiányosságaid vannak, hogy a témában teljesen inkompetens vagy. "


Tévedés nem Wikipédia még általános iskolai ismereteimre támaszkodok meg arra amit hallottam itt-ott. Evolúció: -Az élet véletlenül jött létre. (Ez a lényege tömören.)


"Így van hagyta hogy megtörténjen. De azért hagyta mert arra volt kíváncsi hogy a szabad akaratuk lévén is hűségesek maradnak e hozzá."


"De hát mindenható! Ezt enélkül a színjáték nélkül is tudnia kellett. Vagy mégsem tudta? Egyáltalán tényleg isten, vagy csak egy diktátor?"


Jól írod Mindenható! Szabad akaratunk van ami azt jelenti hogy dönthetünk így is úgy is. A lényeg ,arra volt a próba hogy a szabad akarattal rendelkező tökéletesnek teremtett ember hogyan dönt. Hogy isten vagy diktátor azt döntsd el magad. De ahhoz meg kell határoznod hogy mi alapján mondod azt hogy Isten.


Mert Éva olyanra lett teremtve, hogy benyalja a történetet, és itt még nincs vége, mert ettől még tarthatta volna magát Isten utasításaihoz, de nem elég, hogy hülyére teremtette, még az ellenszegülés lehetőségét is megadta neki. Mintha egy alkoholistára bízta volna a borospince kulcsát.


Évát nem hülyének teremtették de ő később lett megteremtve mint Ádám tehát kevesebb volt a tudása mint Ádámnak de azzal ő is tisztában volt hogy arról az egy fáról ne egyen. S azzal is tisztában volt hogy ez isteni parancs s hogy ki is az az Isten. Tehát szükséges tudása meg volt.


"Aha. A római légiók (megint) leabárolták volna a felbőszült zsidó hordát. Nem volt ott mitől félnie a hatalmon lévőknek. És ez sem változtat azon, a megváltójuk helyett egy bűnözőt szabadítottak ki. Róma akkor volt ereje teljében. Úgy jártak volna, mint Karthágó."

Az lehet de nem is Róma tartott Jézustól s nem is a rómaiak féltették a hatalmukat tőle hanem a zsidó főpap s a többi vallási vezető. Kik adták a rómaiak kezére Jézust?

Kik akarták a halálát? Na azok féltették a hatalmukat.

2011. okt. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/124 anonim ***** válasza:
100%

"Az élet véletlenül jött létre. (Ez a lényege tömören.)"


Remélem, aki ilyeneket tanított neked, már rég kirúgták és visszakérték a diplomáját, mivel az evolúció nem foglalkozik az élet eredetével. És a véletlen sem "annyira" véletlen, mivel a lehetőségek számát korlátozzák a természet törvényei, így például véges (sőt, a kísérletek alapján meglepően nagy) valószínűséggel alakulhatnak ki az élet alapjaiként szolgáló szerves molekulák.


"Évát nem hülyének teremtették de ő később lett megteremtve mint Ádám tehát kevesebb volt a tudása mint Ádámnak de azzal ő is tisztában volt hogy arról az egy fáról ne egyen. S azzal is tisztában volt hogy ez isteni parancs s hogy ki is az az Isten. Tehát szükséges tudása meg volt."


Tehát tudta, hogy mindenható, tudta, hogy nem tehet semmit, ami elkerülné Isten figyelmét és tudta, hogy nem ehet a fáról, mégis megtette. Ez itt igencsak sántít. Van egy magasfeszültségű villanyoszlop (fa), amiről tudom, hogy nem nyúlhatok úgy hozzá, hogy ne végezzem egy darab szenes húsdarabként (Isten figyelme), akkor nem is fogok hozzá nyúlni, még akkor sem, ha a fél világ azzal traktál, hogy ez jó nekem.

2011. okt. 29. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/124 anonim ***** válasza:
70%

Vidiripi



1Mózes 3,1 A kígyó pedig ravaszabb vala minden mezei vadnál, melyet az Úr Isten teremtett vala, és monda az

asszonynak: Csakugyan azt mondta az Isten, hogy a kertnek egy fájáról se egyetek?

3,2 És monda az asszony a kígyónak: A kert fáinak gyümölcsébõl ehetünk;

3,3 De annak a fának gyümölcsébõl, mely a kertnek közepette van, azt mondá Isten: abból ne egyetek,

azt meg se illessétek, hogy meg ne haljatok.

3,4 És monda [2 Kor. 11,3.] a kígyó az asszonynak: Bizony nem haltok meg;

3,5 Hanem tudja az Isten, hogy [Ján. 8,44.] a mely napon ejéndetek abból, megnyilatkoznak a ti

szemeitek, és olyanok lésztek mint az Isten: jónak és gonosznak tudói.

3,6 És látá az asszony, hogy jó az a fa eledelre s hogy kedves a szemnek, és kivánatos az a fa a

bölcseségért: szakaszta azért annak gyümölcsébõl, és evék, és ada [1 Tim. 2,14.] vele levõ férjének is, és

az is evék.

3,7 És megnyilatkozának mindkettõjöknek szemei s észrevevék, [rész 2,25.] hogy mezítelenek; figefa

levelet aggatának azért össze, és körülkötõket csinálának magoknak.


Tehát megtörtént az első hazugság is de a Teremtő figyelmeztette mindkét teremtményét hogy mi lesz ha esznek a tiltott gyümölcsből. Egyik sem volt hülye az történt hogy nem engedelmeskedtek az isteni parancsnak.

S ezért megkapták a büntetést. Tudták hogy nem szabad tökéletesek voltak de szabad akaratukból úgy döntöttek hogy még is esznek. Éva mindezt hazugság hatására tette. Az viszont nem volt hazugság amit a teremtő mondott neki. Az hogy meghalnak ha esznek a tiltott gyümölcsből.


Remélem, aki ilyeneket tanított neked, már rég kirúgták és visszakérték a diplomáját, mivel az evolúció nem foglalkozik az élet eredetével. És a véletlen sem "annyira" véletlen, mivel a lehetőségek számát korlátozzák a természet törvényei, így például véges (sőt, a kísérletek alapján meglepően nagy) valószínűséggel alakulhatnak ki az élet alapjaiként szolgáló szerves molekulák.


A szerves molekula az már élő? Egy sejt életben maradásához legalább 3 összetett molekula együttes jelenlétére van szükség: DNS ,RNS és fehérjék.

Az hogy Stanley Miller 1953-ban képes volt elő állítani néhány aminosavat nem jelenti azt hogy életet hozott volna létre. De a lényeg élettelen anyagból nem tudnak élőt előállítani. Ja s ezeket a dolgok nem véletlenül keletkeztek hanem laborban tudósok közreműködésével.

Tehát megtervezett volt. S itt kezdődik a probléma ha már egy egyszerű amőbát sem képesek élettelen anyagból előállítani akkor egy olyan bonyolult életformát mint az ember hogyan tudna létrehozni a véletlen. Egy olyan életformát amely saját maga is képes alkotni s magas fokú intelligenciája van. Valószínűséggel és véletlenül. Mi a különbség a két szó között tartalmilag?

2011. okt. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/124 anonim ***** válasza:
56%

Vidiripi


10-26 18:30

"-Szeretem a történelmet, az elmúlt kétszáz évből elhiszem a történések 80%-át, mert a történelmet a győztesek írják, előtte meg nem tudják bebizonyítani, hogy úgy történt, ahogy leírták. Nem érdekel minek építették, a gömb a legtökéletesebb forma az bírja a legjobban a nyomást. Mellesleg meg minek nekik továbbra is a piramis, ha jön egy új özönvíz, mit csinálnak vele?"


Egyszer azt írod nem érdekel aztán meg azt kérdezed mit csinálnak vele. Ha nem érdekel akkor egyáltalán miért reagáltál az írásomra?

2011. okt. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!