Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért vagy ateista/ keresztyén?

Miért vagy ateista/ keresztyén?

Figyelt kérdés
2011. okt. 18. 14:55
 81/124 anonim ***** válasza:
62%

"Nekem egy klónozásról szóló szöveg jött be."


Nézd át jobban. Már a linkelt oldalin 8 cikk van, és a legalján tovább lehet majd lépni az újabb bejegyzések felé, 38 lapnyi olvasnivalóval.


"Nos azért ne azt várjuk el hogy tudományos szempontból minden igényt kielégít a leírás.

De ezt 3000 ezer évvel ezelőtt írták le. Minden esetre elgondolkodtató. Ezt nem lehetett kikövetkeztetni a logika alapján."


Épp ez az, hogy a sorrend majdhogynem teljesen rossz. Így először azzal érvelni, hogy a dolgok keletkezésének sorrendje bizonyító erejű, majd azzal mentegetőzni, hogy nem kell tudományos igényességet várni (nem is vártam azt, csak egy helyes sorrendet), elég ellentmondásos.


"S 5000 ezer évvel ezelőtt a Föld légköre nem olyan volt mint a mi évezredünkben."


Hát milyen volt?

Milyen vizsgálat alapján derült ez ki?

Hogy jön ez most ide?

Egyébként nyilván voltak apró eltérések (pl. széndioxid koncentráció), de nem jelentősek.

2011. nov. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/124 A kérdező kommentje:
Úgy érzem egy kicsit eltértetek a kérdéstől...
2011. nov. 15. 18:22
 83/124 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Kedves kérdést feltevő ,ezt nagyon jól érzed. :)))

Feltételezem azért néha néha elolvasod amit irkálunk egymásnak. Nézd el nekünk hogy nem a kérdésedhez szólunk hozzá.

2011. nov. 15. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/124 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Úgy gondoltam a részletességgel van gondod. De mit írod a sorrend nem stimmel. Oké!

Mi a helyes sorrend?

Találtam egy érdekes olvasmányt.

[link]


Hogy mit is akartam a légkörrel azt már nem is tudom. De Noé idejében nem volt a mai értelemben vett eső. Csak a reggeli harmat volt. S olyan sűrű volt a légkör hogy az erjedés folyamata nem indult meg.

Talán a "bajlódik egy kicsit a vizek helyzetével" hatására ugrott ez be.

2011. nov. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/124 anonim ***** válasza:
62%

"Mi a helyes sorrend?"


1. Hidrogén és hélium kialakulása, főleg hidrogén

2. Első csillaggeneráció kialakulása

3. Első csillaggeneráció megsemmisülése, második kialakulása

4. A harmadik csillaggeneráció kialakulása, amelyikbe a Nap is tartozik

5. A bolygók, köztük a Föld kialakulása

6. A Hold kialakulása

7. A légkör kialakulása

8. A víz megjelenése

9. Az élet megjelenése (egysejtű prokarióták)


Persze csak vázlatosan.


"Hogy mit is akartam a légkörrel azt már nem is tudom. De Noé idejében nem volt a mai értelemben vett eső. Csak a reggeli harmat volt. S olyan sűrű volt a légkör hogy az erjedés folyamata nem indult meg."


Erre érdekelne valami forrás is, mert a bibliaismeretem ugyan bőven hagy maga után kívánnivalót, de nem emlékszem rá, hogy foglalkozna az általa leírt kor meteorológiájával, vagy a légkör sűrűségével és összetételével.


Legalábbis nem emlékszek olyan részre, hogy "a normál légköri nyomás tengerszinten 180kPa vala, és eső sem vala, csak harmat".


Ráadásul az erjedést ilyen módon nem befolyásolja a légkör sűrűsége. Sőt, a sűrűbb légkör miatti magasabb hőmérséklet talán még kedvezőbb lett volna.

2011. nov. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/124 anonim ***** válasza:
62%

Persze a sorrendemet ki lehet egészíteni élőlénytípusokkal, például moszatok, mohák, előbb voltak, mint páfrányok, amik megelőzték a fákat, és a Bibliában oly hamar megnevezett fű meglepően új jövevény, alig néhány százmillió éves.

De például a hüllők is előbb éltek a földön, mint a madarak, ha pedig a csúszómászók alatt a rovarokat érti, akkor azok megelőzték az összes korábban említett élőlényt.

2011. nov. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/124 anonim ***** válasza:
62%

*akkor azok megelőzték az összes korábban említett élőlényt.


az összes korábbi állatot.

2011. nov. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/124 anonim ***** válasza:

Vidiripi


A sorrendet illetően arra lettem volna kíváncsi ahogy az élet megjelent a Földön. Aszem a vízben kezdődött az egész.

Ez a víz nagyon érdekes ,s hol fel nem fedezik.

[link]

Az űrhajók kibocsájtott melléktermékéből jégfelhők keletkeznek. Ezek a felhők a sarkok felé „haladnak” és 85km magasan lebegnek a sarkkör felett.


Na de légkör. Kicsit bele ástam magam a dologba mert nem volt pontos infóm a dologról.

[link]

[link]


Van ami bizonyítja hogy teljesen más légkör volt akkoriban mint manapság.

1Mózes 1:7 "...elválasztá a mennyezet alatt való vizeket,a mennyezet felett való vizektõl.

Zsoltárok 148:4 "....ti vizek, a melyek az ég felett vagytok!"


A dinoszauruszok korszakának közepén nem léteztek sarki jégsapkák, és a tengerszint becslések szerint 100 és 250 méter között változott, azaz magasabban volt, mint korunkban. A bolygó hőmérséklete egységesebb volt, mindössze 25 Celsius foknyi eltérés volt a sarkok és az egyenlítő között. A levegő átlaghőmérséklete is magasabb volt a jelenleginél; a sarkoknál például 50 °C-kal volt melegebb, mint napjainkban.


A mezozoikumban a légkör összetétele is nagyban eltért a jelenlegitől. A szén-dioxid-szint 12-szer magasabb volt, az oxigén pedig a légkör 32-35%-át alkotta, a jelenlegi 21 helyett. A kréta időszak végén azonban a környezet drámaian megváltozott. A vulkanikus tevékenység lecsökkent, amely a légkör lehűlésével és a szén-dioxid-szint csökkenésével járt. Az oxigénszint előbb ingadozott, majd végül számottevően lecsökkent. A tudósok egy része azt feltételezi, hogy a klímaváltozás és az ezzel együtt járó oxigénszint-csökkenés számos faj kihalásához vezetett. Amennyiben a dinoszauruszok légzőrendszere a jelenlegi madarakéhoz hasonlított, akkor nyilvánvalóan nagyban megnehezítette a túlélésüket az oxigénhiány, ugyanis óriási testük miatt rengeteg oxigénre volt szükségük.


S itt az oldal is a teljes szöveggel.

[link]


Apatoszaurusz vagy más néven Brontoszaurusz orrlyukai akkorák mint egy lónak. Azért marad életben mert akkoriban nagyobb légnyomás uralkodott s maga a levegő is több oxigént tartalmazott.

Maradt még kérdés amikre kutatom a választ.

2011. nov. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/124 anonim ***** válasza:
62%

Az első bekezdés nagyon érdekes, majd keresek egy rendes cikket a témában, mert az index forrásmegjelölése csapnivaló. Ezért sem nagyon olvasom a cikkeiket ilyen témákban.


Azt pedig, hogy a légkör összetétele nem volt állandó a történelemben, én is tudom. Viszont az idézett cikkek (a bombahírest hanyagolnám, Tomcat híroldala még az indexnél is rosszabb), viszont több százmillió évvel ezelőtti (pl. Jura kor, kb. 200-150 millió év) állapotokra hivatkoznak, nem a kora-bronzkorra (~i. e. 3000 év, Noé ideje). Most a 100 millió évhez, (ennél kétszer, háromszor régebbi korokra hivatkoztál), az 5000, teljesen elhanyagolható (0,00005%).

2011. nov. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/124 anonim ***** válasza:
56%

Vidiripi


Akkor jó ha te is tudod. De a borostyános cikkel mi a gond?

A kormeghatározás az egy külön téma. Mert amiket én olvastam azoknál sokszor említik hogy hibás a kormeghatározás. De ebben sem vagyok jártas.

Viszont a pontos kormeghatározás az majdnem olyan mint az ősember nincs róla vitathatatlan bizonyíték.

2011. nov. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!