Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Lehetetlen, hogy Isten büntessen?

Lehetetlen, hogy Isten büntessen?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem tudom elhinni és elfogadni,hogy Isten egy olan valaki lenne,aki büntet.Ez egyszerüen képelenség!

Ezt a szeretet minden logikája elenezné.

Valójábn mi büntessük magunkat tudatlanságunkal,mert nem ismerjünk önmagunkat.


2011. okt. 20. 14:46
1 2 3 4 5 6 7
 11/66 anonim ***** válasza:
53%

Kérdező,meg is válaszoltad magadnak a kérdést.ha nem akarsz hinni a büntető Isten képben,akkor ne higyj benne.

akinek van rá füle,az meghallja az örömhírt.

2011. okt. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/66 anonim ***** válasza:
39%

Pedig a szeretet nem zárja ki a büntetés lehetőségét.

Erre tényleg a szülői-gyerek példa a legjobb.

Én is sokat agyaltam ezen. Arra jutottam, hogy :

1. Isten = SZERETET

2.Létezik pokol, de nem Isten küldi oda az embereket, hanem mivel bűneik miatt nem állhatnak meg az igaz Isten színe előtt, akiben nincs sötétség,ők maguk büntetik saját magukat, DE nem örökké.

3. Ha Isten a szeretet, nem létezhet, hogy ne akarja megmenteni a tévedésben élő lelkeket, mert az összeegyeztethetetlen a szeretettel.

Tehát létezik a pokol, de nem örökké,azaz a pokolból is van visszaút, ha a lélek felismeri tévedését.

Tudom, hogy a válaszom a legkevésbé sem Biblikus, de sajnos a Bibliából nem kaptam elfogadható választ erre a dilemmámra és ha nem találtam volna ezt a magyarázatot ami egyébként Origenésztől (lehet, hogy nem csak tőle)származik, már vagy ateista lennék, vagy hinnék Istenben, de nem tudnám hinni róla, hogy szerető Isten, ami komoly problémát jelentene.

2011. okt. 20. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/66 anonim ***** válasza:
77%

Tisztelt Kérdező!


Én azt tudom neked tanácsolni, hogy ne a magad bölcsessége szerint gondolkodj Istenről, hanem ismerd meg Őt a saját kinyilatkoztatásából, a Bibliából.


A Szentírás bizonyságtétele szerint Jézus azt mondja hogy:


"A kiket én szeretek, megfeddem és megfenyítem: légy buzgóságos azért, és térj meg." (Jel 3,19)


Ha egy gyermek elkövet valami rosszat, és rossz úton jár, akkor a szülőnek meg kell fenyítnie, de nem azért mert nem szereti, hanem azért, hogy ráébressze arra a gyermeket hogy amit tesz, azzal tönkreteszi az életét.


Nekünk viszont vígasztaló lehet az, miszerint:


"de hű az Isten, a ki nem hágy titeket feljebb kísértetni, mint elszenvedhetitek; sőt a kísértéssel egyetemben a kimenekedést is megadja majd, hogy elszenvedhessétek." (1Kor 10,13)


Egyébként meg Isten szeretetének legnagyobb bizonyítéka az, hogy Ő maga emberré lett, és elszenvedte azt a büntetést, amit eredetileg nekünk embereknek kellett volna elszenvedni a bűneink miatt. Ő az életét adta értünk, tehát úgy gondolom hogy hálával tartozunk Neki azért, amiért élhetünk, és lehetőségünk van együtt élni az életünket Vele, azzal a tudattal, hogy megigazíthat minket, és elvezethet az Örök életre ha akarjuk^^

2011. okt. 21. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/66 A kérdező kommentje:

Na és,ha ezt vagy azt irja a biblia akkor mi van!

Miért hiszitek el?Csak,mert valaki mondta?

Nem erről van szó.

Arról van szó,hogy ,mintegy"hipnózisprogramként" van a fejetekbe,mert ezt mondták nektek nap nap után és aztán már elhitéttek megkérdőjelezés nélkül.

De mindez félelemből van.Mert féltek,hogy mi lesz,ha mégis igy van?Akkor esetleg az a paranoiás isten majd örök kinra itél.Ez ám a szeretet!De végül is ő igazságos,mert csak a büneinkért büntet,amiért mellesleg nem is tehetünk,mert a sátán kisértettt meg.No de miért engedtünk a kisértésnek?Mert a tökéletes isten ilyen tökéletlennek teremtett.de sebaj majd ő mindent helyrehoz és megint ő lesz az imádott.Ha ez a balhé nincs akkor talán unatkozna.talán megfeledkeznék róla.Ezt ő nem engedheti,mert ő egy féltékeny isten(a biblia szerint is).


Elég nevetségesen hangzik ugye?Pedig tényleg szomoru,hogy évezredek óta nem fejlődünk vallásilag még mindig egy maradi istenképünk van.Egy mérges,féltékeny itélkező isten,aki maga a szeretet.

Nos a másik oldalon ott vannak az ateisták,akik nem voltak hajlandóak befogadni egyetlen tanitást sem és emiatt dühösek.

Az ateisták dühösek,ti pedig féltek!


Addig amig csak mások tanitását fogadjuk el megkérdőjelezés nélkül,addig csak egy tömeg vagyunk.

Egy irányitot rabszolgatömeg,aki folyton fél és aggódik.

Persze a félelmet és aggodalmat letagadja mindenki.Hogy félhetne valaki,ha hivő.Ezt a tanitás.


És ami a legfontosabb elfeledkezünk magunkról!Azt sem tudjuk kik vagyunk!Nem ismerjünk önmagunkat.

Na de a vallás tiltja,hogy megismerjük önmagunkat.


Hát erről van szó....

2011. okt. 21. 01:03
 15/66 anonim ***** válasza:
59%

Kedves kérdező!


Nem tudom melyik tv-ben láttad ezt a sok butaságot, mert a valóságot egyébként nem kaptad műholdon. Istentől nem úgy kell félni, hogy jaj most loptam egy csokit és örökké átkozott lettem. NEm úgy kell félni Istentől, hogy rettegni, hogy mikor sújt le az életedre, mert akkor valószínűleg le is fog , de nem Isten hanem a sátán. Istent valóban félni kell, de nem az itélettől kell félni. Igazából ez nem is félelem csak egy hatalmas tisztelet adás amint az apánknak nem mondjuk azt, hogy kussolj már el mert hülye vagy. VAgy ha így beszélsz apáddal sajnállak... Én eggyeltalán nem rettegek semmiféle itélettől, mert tiszta a lelkiismeretem, én tudom általában miket vétkeztem és megvallom Istennek és Ő megbocsájtja. Azt mondja a Biblia, hogy minden problémára Istennél kell keresni a választ és a válasz pedig általában a Bibliából lehet kiolvasni. Az ateisták pedig azért idegesek, mert látják és irígykednek, hogy a keresztények tudnak élni. Az sem igaz, hogy nem tudja egy keresztény, hogy mi akar lenni, mert én is tudom, hogy mi akarok lenni, csak vannak olyan stádiumok az életben, amikor szükségünk van isteni bölcsességre ahhoz, hogy valóban jól döntsünk. A keresztényeknek teljes mértékben szabad döntési joguk van. Isten nem korlátozza be a fiait. Isten nem oylan diktátor mint Napóleon vagy Hitler. Ha most nincs kedved jól élni akkor ne éljél jól, úgyis meglátod, hhogy jobb lett vna rám halgatni (ezt mondja Isten). Én nem azért hiszek Istenben és a Bibliában mert valaki azt mondta, hogy igaz, hanem mert megtapasztaltam, hogy igaz. Nagyon sok dolog a Bibliából az én élettemre kihatotté és ez nem azért mert bemagyaráztam magamnak, mivel nem is olvastam soha a Bibliát (mostmár olvasom). NEkem Isten nem a fejemben van hanem a szívemben, a szellememben és a "nusz" értelmemmel fogom fel. Ez az értelem adja meg az intuíciós képességet. Lehet, hogy te kispécisztél magadnak egy elég hanyatló egyházat és te arról alkotsz véleményés azért írtad, hogy évezredek óta ugyan olyan a vallás... Szerintem ez nem így van, mert 1 egyház sincs meg évezredek óra. Az lehet hgoy a történelmi egyházak (amik régóta megvannak) azok már 5-600 éve ugyan azt a liturgiát és dogmát követik de az új gyülekezetek egyházak már az első egyházhoz hasonlít amiben maga Jézus keze van benne, és valójábasn most is Jézus keze van benne mert az egyház az a Krisztus teste.


"Addig amig csak mások tanitását fogadjuk el megkérdőjelezés nélkül,addig csak egy tömeg vagyunk.

Egy irányitot rabszolgatömeg,aki folyton fél és aggódik.

Persze a félelmet és aggodalmat letagadja mindenki.Hogy félhetne valaki,ha hivő." Ebben igazad van de megint csak 1-2 egyházra nézve mondtad ezt. Ez nem mindenhol megy így hidd el nekem.. És nem tudom mi a baj az egyisten hittel? Szerintem nem kell minden hülyeségre egy istent találni, sokkal könnyebb egy Istenben hinni mint 1000-ben. És Ö nem maradi, hanem változatos és izgalmas..

A vallás lehet hogy tíltja az önismeretet, de ISten nem vallásba hívott el minket, hanem, hogy neki szolgáljunk és ehhez meg kell ismerni magunkat, mert meg kell ismerni képességeinket és tudásunkat, tehát Isten elvárja, hogy ismerjük magunkat. Szerinted ha Isten annyira ismer minket, hogy az utolsó hajszálunkról feljegyzést készít akkor nem fogja megengedni, hogy megismerd magadat? Butaság


Hát erről van szó....

2011. okt. 21. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/66 anonim ***** válasza:
62%
Ja, hogy nem a kérdésedre akartál választ adni, hanem ontani a "bölcsességet"? Azt nem itt kell.
2011. okt. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/66 anonim ***** válasza:
46%

"ismerd meg Őt a saját kinyilatkoztatásából, a Bibliából."

Na, ezt inkább hagyjuk. A Bibliát emberek írták. Én is elkezdhetnék most zsoltárokat írni, mint mondjuk Dávid, és azt is odaírhatnám, hogy Isten sugallatára teszem ezt. És akkor az utókor megtalálja az irományaimat 200 év múlva, és kiadnak egy Biblia II-t, mert Isten így akarja.

A pokolról meg fölösleges ennyit vitatkozni. A pokol, mint hely nem létezik. A pokoli érzések igen. Még itt a földön. Na én ezt hívnám pokolnak - hú, de utálom ezt a kifejezést.

2011. okt. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/66 A kérdező kommentje:

Falusi Gergely!


Ez a szokásos lemez,amit te mondasz.Én is voltam keresztény.Ugy neveltek.Tudom ,hogy mit beszélsz,de te engem nem értettél meg.Ez olyan sokszor halottam már,amit irtál.

Azért nem vagyok keresztény,mert nem tudtam elfogadni a büntető és itélkező istent,akitől félni kell és szolgálni.

Miért kell szolgálni egy mindenhatót.Miért van egy ilyen lénynek szüksége szolgákra.Csak azt nem mond hogy értünk teszi,hogy nekünk jó ,hogy szolgák vagyunk.

Arra jöttem rá,hogy Isten az igazi bennünk van és nem kér tölünk semmit.Ezt a sok szabályt meg csak az emberi intézetek által létrehozott manipulativ egyházak kérik.

Sátán pedog nincs is.Jézusnak meg semmi köze a mai keresztény tanitáshoz.Csak a nevét használja.

erre jöttem én rá.

2011. okt. 21. 13:55
 19/66 anonim ***** válasza:
70%

Szia Kedves Kérdező!


Ezt Írtad !

Na és,ha ezt vagy azt irja a biblia akkor mi van!


Olyankor az van, hogy IGAZ a BIBLIA minden szava függetlenül a te gondolkodásmódodtól,vagy az olyan emberek véleményétől akik nem hiszik el ami a BIBLIÁBAN szerepel.

Isten a Szeretet és vannak gyermekei, hogy hogyan lehet azzá válni ezt a BIBLIÁBÓL tudhatod meg valamint azt is , hogy Isten Igazságos BÍRÓ ! és a törvényeinek, rendeleteinek semmibevevőit és szavainak elutasítóinak megadja a megtérésre a lehetőséget és a megfordulást mert ő HOSSZÚ-TŰRŐ ez az Ő meg nem érdemelt jóindulata és vár egy ideig /aztán IGAZSÁGOT szolgáltat/ jelenleg ez a várakozás van folyamatban az emberiség történetében.

Ezt az Egyház korszakának is nevezhető mert be lehet menni a bárkába, jelen korban a bárka az egyház.

Ezekhez és a történelem további folyásáról szintén a BIBLIÁBÓL szerezhetünk ismeretet.

Ez nagyon hasznos és értékes több mint 1 KÖNYV.



Shalom.

2011. okt. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/66 A kérdező kommentje:

ma 17:01


Ostobaság és damagógia amit irsz!

Mi az,hogy igazságos biro az isten?!Mi emberek talán vádlottak vagyunk?!

Az a helyzet,hogy mindenkire vonatkozóan tekintitek ezt a sületlenséget.Azt mondjátok csak az a jó amit ti tesztek.


Mindenkinek az a valóság,amit elhisz és az az őszámára igy van.

Ha te hiszel,hogy lesz itélet és büntetés,akkor neked lesz.Ha valaki abban hisz,hogy isten nem büntet,akkor őt nem bünteti.

Ezt persze elutasitjátok,mert akkor a ti vallástok alapjai meginognak.

A lényeg az,hogy minden ember egy külön egyéniség,egy egyedi univerzum,ami nincs felfedezve.

És mikor ez az egyén megismeri magát,akkor megérti,hogy mindenki mással EGY.

De ezt Jézus is mondta,csak ti aztán elhitéttek,hogy cak rá vonatkozik.

Pedig egyek vagyunk mi is az"Atyával",mint ő.Ezáltal egyenranguak is.Ezt viszont már nem meritek elfogadni,hisz oly régóta az eredendő bünösnek tartjátok magatokat!

2011. okt. 21. 17:18
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!