Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Lehetetlen, hogy Isten büntessen?

Lehetetlen, hogy Isten büntessen?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem tudom elhinni és elfogadni,hogy Isten egy olan valaki lenne,aki büntet.Ez egyszerüen képelenség!

Ezt a szeretet minden logikája elenezné.

Valójábn mi büntessük magunkat tudatlanságunkal,mert nem ismerjünk önmagunkat.


2011. okt. 20. 14:46
1 2 3 4 5 6 7
 51/66 anonim ***** válasza:
37%

@La signora con 72 %:

Non c'è problema. Io ti perdono. :)

Ma sono una signorina, ti prego. Strano, è? Ti spiegherò, se vuoi.

Ma sembri molto stanca negli ultimi giorni. Dormi più, prego.

Buona notte! :)

2011. okt. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/66 anonim ***** válasza:
44%

@66%: Jaaa, akkor már sejtem, melyik 66-os vagy. Ha jól emlékszem, már beszélgettünk. De lehet, hogy csak szándék volt részemről...


Iszonyúan sokat lógok, olvasok és írok itt, így eléggé kavarognak a dolgok; én is elég fáradt vagyok mostanában, volt is már ebből probléma.

Nos, akkor máshogy értjük, értelmezzük és éljük meg a dolgokat. Szerintem ne bonyolítsuk tovább. :)


Isten áldjon téged! :)

2011. okt. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/66 anonim ***** válasza:
ok:)
2011. okt. 26. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/66 anonim ***** válasza:
55%

Kár vitatkozni, mikor a magyar közmondás teljességében így szól:

Segíts magadon Isten is megsegít - segítettél magadon benned van az Isten!

2011. okt. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/66 anonim ***** válasza:
57%

Miért ellenezné a szeretet minden logikája?


Édesanyád, édesapám is szeret téged és mégis megbüntetnek (mivel ők emberek, így néha akkor is mikor nem érdemled meg)

De a büntetés azért van, hogy tudd, hogy rosszat tettél és viseld a következményét, és legközelebb ne tedd meg stb...

2011. okt. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/66 Mulder614 ***** válasza:
44%

"Ne álljatok bosszút magatokért, szeretteim, hanem adjatok helyet a haragnak; mert meg van írva: „Enyém a bosszú; én visszafizetek, ezt mondja Jehova."

(Róma 12:19)

2011. nov. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/66 poet1 ***** válasza:
itt két dolog van. Isten a földi életben nem büntet,csak hagyja,hogy a saját akaratunk által hozott jó vagy rossz döntések gyümölcseit ízleljük. Az,h az emberek nagy részének az élet nyomorúság,az a bűn következménye. A pokol sem az emberi büntetés helye a Biblia alapján,csupán az a tartozkodási hely,amit az ember maga választott. A büntetés helye a tűznek tava
2011. nov. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/66 anonim ***** válasza:

Bírom már, mikor azt mondják hogy Isten kitalált személy, nem is létezik. Érv: "Miért, látta már valaki?"


Idióták! Az időt, a mágnesességet vagy az oxigént se látjuk, mégis tudjuk, hogy létezik!!!

2012. szept. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/66 anonim ***** válasza:
Dehogy lehetetlen! Írja is a Biblia, hogy Isten igazságos (tehát büntet, ha kell), meg hogy az atyák bűnét hetedíziglen (hét generáción keresztül) bünteti meg, stb. És különben is: ott lesz a végítélet is.
2012. szept. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/66 anonim ***** válasza:
9%
Először is Isten nem szeret és nem büntet. Az ember önmaga életével cselekedeteivel előre meghatározza lelkének sorsát vagy halhatatlanságra vagy pusztulásra ítéli saját maga!
2012. szept. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!