Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Lehetetlen, hogy Isten büntessen?

Lehetetlen, hogy Isten büntessen?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem tudom elhinni és elfogadni,hogy Isten egy olan valaki lenne,aki büntet.Ez egyszerüen képelenség!

Ezt a szeretet minden logikája elenezné.

Valójábn mi büntessük magunkat tudatlanságunkal,mert nem ismerjünk önmagunkat.


2011. okt. 20. 14:46
1 2 3 4 5 6 7
 21/66 anonim ***** válasza:
32%

" IGAZ a BIBLIA minden szava függetlenül a te gondolkodásmódodtól"

És miért igaz, Mert a papbácsi azt mondta a templomban?

Honnan tudod, hogy a Biblia nem hamisított?

Ott van például Mózes V. könyve. Józsiás király a Jeruzsálemi templomban találta meg a reformációs küzdelem kellős közepén, és - felettébb különös módon -, az irat épp az ő állaspontját támogatta. Milyen véletlen egybeesés.

2011. okt. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/66 eric_one ***** válasza:
70%

Kedves Kérdező!


Ezt irtad "Ugy neveltek.Tudom ,hogy mit beszélsz,de te engem nem értettél meg"


Szerintem Te sosem értetted meg Isten örömteli üzenetét, de ha igen akkor pedig gondolkodj el mitől keményedett meg a Te szíved?

Nem hiszem hogy Te elfogadsz bármiféle választ itt testvérektől. Ahogy írja az írás: Avagy kérdőre vonhatja-e az agyagcserép az alkotóját, hogy miért nem csináltál nagyobbra, díszesebbre, hasznosabbra?

Tehát van itt egy rangbéli különbség. Van egy Teremtő, és van teremtménye. Tehát elfogadod, vagy nem fogadod el a te dolgod, de attól még rád is érvényes.

2011. okt. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/66 A kérdező kommentje:

eric_one


ez aztán az arogancia:ha nem fogadom el a tanitást ,akkor már bennem nincs is szeretet és kemény a szivem...

2011. okt. 21. 19:12
 24/66 anonim ***** válasza:
47%

Az a helyzet,hogy akik Istent igazságos ítélő bírónak tartják,azok nem fogják fel,hogy kizáró ellentét amit állítanak.ugyanis igazságos ítélet nem létezik,mert minden ítélet egyfajta szűkebb látószögből ered,ezért nem lehet igazságos,mert kicsinyességen és önzésen alapul,valakinek az elutasításán,és az elutasított dologtól való félelmen.ezen tulajdonságok pedig nem húzhatók rá Istenre,ha őt nevezzük a szeretet legmagasabb fokának.Az ítélkező szerep Istenre osztása csak egy eltorzult,félelemmel teli emberi felfogás,ami tévesen azt feltételezi,hogy Isten is ugyanúgy gondolkozik,mint egy ember.Továbbá mi fölött ítélkezne Isten,ha egyszer semmi sem történhet az ő akarata ellenére? ha valamit is elítélendőnek tartana,akkor eleve nem adott volna jogosultságot a létezésének.még a "bűnbeesés" sem történhetett volna meg.akkor most ítélje el az embert azért,mert az hajlamos a bűnre,amivel maga Isten is tökéletesen tisztában volt?:)

A Biblia pedig ezt írja:

"Az Úr kiárasztja szeretetét igazakra és hamisakra egyaránt" Isten önzetlen szeretetéről tanúskodik Jézus próféta is,aki szerette azokat az embereket is,akik elítélték,megkínozták,és megölték.Nem ítélkezett fölöttük.

Más fejezetekben pedig ennek az ellenkezőjéről beszélnek neves próféták,akik Isten nevében hajtanak végre igazságos ítéletnek beállított gyilkosságokat.

Mindebből világosan kitűnik,hogy a Bibliát különböző mentalitású emberek írták,és az Istenről alkotott felfogásuk bizony nem egyezett meg bizonyos dolgokban.És ezért hiába a Biblia szerint egy az Isten,és az egész írás Istentől ihletett,bizony nem egy következetes dolog 100%-os igazságnak kimondani.és bölcs ember nem veszi szentírásnak,akkor sem ha szentírás a neve.

2011. okt. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/66 anonim ***** válasza:
persze hozzáteszem,ettől még lehet hinni az ítélkező Istenben,ezt nem tiltja senki.
2011. okt. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/66 anonim ***** válasza:

Utolsó!

Végre egy normális istenhívő ember! Veszélyeztetett faj vagy, ugye tudod?:)


ma 17:29 voltam.

2011. okt. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/66 anonim ***** válasza:
köszönöm.Majd igyekszem nem kihalni:)
2011. okt. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/66 A kérdező kommentje:
Hát épp erről szól a felvetésem,hogy képtelenség egyrészt Istent,mint végtelen szeretetet beállitani-másrészt,pedig,mint egy itélkező birót.Ez a kettő kizárja egymást és ezt akárhogy is érvel bárki lehetetlen összeegyeztetni...
2011. okt. 21. 19:58
 29/66 anonim ***** válasza:
65%

Szia !


Amit Írok az ISTEN szava alapján /BIBLIA/ írtam le ha te ezt demagógiának gondolod Istennel beszéld meg hogy ebben meg ebben nem értesz vele egyet.

Az hogy kiállok a BIBLIA mellett mert meg vagyok róla győződve, hogy igaz és nem demagógia hanem ez a meggyőződés ! az Istennel való találkozás megtapasztalásának része.

Amikor is az Élő Ige megelevenedik számomra és bizonyosság van a szívembe, hogy ez Isten beszéde ez ugye önmagában csak belső megtapasztalás és mondhatnád ez csak te érzed így és ha csak ennyi lenne a BIBLIA igazad is volna DE mivel nem csak ennyi.

Így nincs igazad !

Testemben tapasztaltam van gyógyulás.


Egy éjszaka belázasodtam kértem Istent szabadítson meg és kimondtam az alábbi igéket megvallottam hittel

az Ézsaiás könyve 53,4-5 a láz eltűnt mintha nem is lett volna bennem lehet te ezt is valami demagógiának gondolod de nekem ez akkor nagyon nagy segítség volt ez a CSODA az Istentől.


Ézsaiás könyve 53,4-5:


4. Pedig betegségeinket ő viselte, és fájdalmainkat hordozta, és mi azt hittük, hogy ostoroztatott, verettettet és kínoztatott Istentől!

5. És ő megsebesíttetett bűneinkért, megrontatott a mi vétkeinkért, békességünknek büntetése rajta van, és az ő sebeivel gyógyultunk meg.


Másik esetben egy baleset következtében kificamodott a vállam, kértem Istent segítsen Ő a helyszínen helyrerakta a vállam és később meggyógyította a kilazult vállszalagokat is.

Szóval a természetfölötti megtapasztalása után csak megerősödik az emberben a hit a Biblia Istenéről.

A Biblia szavai teljesen egymásra épülnek ezért ha bizonyítható lenne valamelyik Igéről ez nem igaz akkor az egész Biliáról ezt mondhatnánk el és összedőlne minden ami a a zsidóság történetével,kereszténységgel,Jézussal kapcsolatos ,de ennek az ellenkezője bizonyosodott(dik) be.

Azt hogy vádlottak vagytok jól írod mert megtérés nélkül az Istentől távol vagy és bűnös állapotban élsz ezt nem én állítom hanem a Bibliában van benne egész pontosan az Ézsaiás könyvében valamint Róma-beliekhez írt levélben Pál apostol leírja az emberek állapotát Isten nélkül és lehet te erkölcsös vagy és nem követtél el semmi törvénysértőt nem hágtad át mondjuk a BTK de az Isten mércéje magasabb a földi törvényeknél ezért előtte megtérés és megszentelődés nélkül Bűnös állapotban vagyunk.


Ézsaiás 53,6:


6. Mindnyájan, mint juhok eltévelyedtünk, ki-ki az ő útára tértünk; de az Úr mindnyájunk vétkét ő reá vetette.


Pál Apostolnak Róma-beliekhez írt levele 3,10-18:


10. Amint meg van írva, hogy nincsen csak egy igaz is;

11.Nincs, aki megértse, nincs, aki keresse az Istent.

12.Mindnyájan elhajlottak, egyetemben haszontalanokká lettek; nincs, aki jót cselekedjék, nincsen csak egy is.

13.Nyitott sír az ő torkuk; nyelvükkel álnokságot szólnak; áspis kígyó mérge van ajkaik alatt.

14. Szájuk telve átkozódással és keserűséggel.

15. Lábaik gyorsak a vérontásra.

16. Útjaikon romlás és nyomorúság van.

17. És a békességnek útját nem ismerik.

18. Nincs isteni félelem az ő szemük előtt.


Isten igazságos bíró azt jelenti, hogy létezik egy magasabb erkölcsi szintű élet és ennek a életnek amely ISTEN vannak törvényei, rendeletei amik felette van a világ és a benne lakó embereknek akik a saját útjukat próbálják járni és azt gondolják a rabságról és az ISTEN nélküli életmódról az a szabadság de ha megtérünk és alávetjük magukat Istennek az már rabság.

Összekeverik a szabadságot a szabadossággal és még tévelyegnek is mert valójában foglyok is a gonosz fogságában élnek ezért akarja Jézus megszabadítani a foglyokat én és sokan mások megszabadultunk de, hogy megszabadulsz-e ? a te döntésedtől is függ.

Jézus egy teljesen új életet kínál amit ha megismernél azt mondanád előbb kellett volna ezt megismernem.


János Evangéliuma 8,36:


36. Azért ha a Fiú megszabadít titeket, valósággal szabadok lesztek.


Ezt írod:

Ha te hiszel,hogy lesz ítélet és büntetés,akkor neked lesz.Ha valaki abban hisz,hogy isten nem büntet,akkor őt nem bünteti.

Ezt persze elutasítjátok,mert akkor a ti vallástok alapjai meginognak.



Ez azért nem így van mert a Biblia állítja lesz ítélet ! és ez nem tőlem vagy tőled függ, hogy mit gondolunk erről mit hiszünk erről? és akkor majd az lesz meg ?

Ezt így gondolod ?

Nem az emberek találták ki Istent ! és nem ők formálták olyanná amilyen sőt sokszor ellentétes az Isten akarata,törvénye,rendelkezése mint az emberek akarata és cselekedete.

Az emberek téves hite gondolkodásmódja nem fog megvalósulni ha más az Isten akarata.


Ézsaiás Könyve 55,8-9:


8. Mert nem az én gondolataim a ti gondolataitok, és nem a ti útjaitok az én útjaim, így szól az Úr!

9. Mert a mint magasabbak az egek a földnél, akképpen magasabbak az én utaim utaitoknál, és gondolataim gondolataitoknál!


Az állításodat hogy nem bünteti (mert bünteti !) a Biblia alapján utasítom el és hitünk alapja nem rendül meg soha mert kőszilára építkezünk.


Máté Evangéliuma 7,24-28 :


24. Valaki azért hallja én tőlem e beszédeket, és megcselekszi azokat, hasonlítom azt a bölcs emberhez, a ki a kősziklára építette az ő házát:

25. És ömlött az eső, és eljött az árvíz, és fújtak a szelek, és beleütköztek abba a házba; de nem dőlt össze: mert a kősziklára építtetett.

26. És valaki hallja én tőlem e beszédeket, és nem cselekszi meg azokat, hasonlatos lesz a bolond emberhez, a ki a fövényre építette házát:

27. És ömlött az eső, és eljött az árvíz, és fújtak a szelek, és beleütköztek abba a házba; és összeomlott: és nagy lett annak romlása.


Azt, hogy jó e amit teszünk vagy sem megítéljük először is a Biblia alapján, utána a lelkiismeretünkkel is ha rendben van akkor tudjuk arra az Isten is azt mondja rendben és nem magunktól mondjuk vagy elképzeljük én legalábbis hozzámérem magam az Igéhez és megnézem magam a Szellemi tükörbe és ha nincs rendben valami korrigálom magam.


Jakab Levél 1,22-25:


22. Az Igének pedig megtartói legyetek és ne csak hallgatói, megcsalván magatokat.

23. Mert ha valaki hallgatója az Igének és nem megtartója, az ilyen hasonlatos ahhoz az emberhez, a ki tükörben nézi az ő természet szerinti ábrázatát:

24. Mert megnézte magát és elment, és azonnal elfelejtette, milyen volt.

25. De a ki belenéz a szabadság tökéletes törvényébe és megmarad a mellett, az nem feledékeny hallgató, sőt cselekedet követője lévén, az boldog lesz az ő cselekedetében.


Befejezésül még annyit szeretnék írni, hogy Isten Fia Jézus egyedi és hozzá hasonló nincsen és nem lesz.

Azért mert:


Filippi-beliekhez írt levél 2. rész 6-11 :


6. A ki, mikor Istennek formájában vala, nem tekintette zsákmánynak azt, hogy ő az Istennel egyenlő,

7. Hanem önmagát megüresítette, szolgai formát vévén föl, emberekhez hasonlóvá lévén;

8. És mikor olyan állapotban találtatott mint ember, megalázta magát, engedelmes lévén halálig, még pedig a keresztfának haláláig.

9. Annak-okáért az Isten is felmagasztalta őt, és ajándékozott néki oly nevet, a mely minden név fölött való;

10. Hogy a Jézus nevére minden térd meghajoljon, mennyeieké, földieké és föld alatt valóké.

11. És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére.


Az embernek nincs saját igazsága mert az eredendő bűn minden emberre igaz rám és rád is !

Függetlenül attól, hogy ezt elfogadod vagy sem vannak akaratunktól független dolgok is a Bűn egy ilyen szellemi valóság az embernek tulajdonított igazsága lehet ezért csak megtérés és újjászületés által kerülhet be Isten családjába és országába így válhat Isten gyermekévé.


János Evangéliuma 3,1-7:


1. Vala pedig a farizeusok közt egy ember, a neve Nikodémusz, a zsidók főembere:

2. Ez jöve Jézushoz éjjel, és monda néki: Mester, tudjuk, hogy Istentől jöttél tanítóul; mert senki sem teheti e jeleket, a melyeket te teszel, hanem ha az Isten van vele.

3. Felel Jézus és monda néki: Bizony, bizony mondom néked: ha valaki újonnan nem születik, nem láthatja az Isten országát.

4. Monda néki Nikodémusz: Mi-módon születhetik az ember, ha vén? Vajon bemehet-é az ő anyjának méhébe másodszor, és születhetik-é?

5. Felel Jézus: Bizony, bizony mondom néked: Ha valaki nem születik víztől és Lélektől, nem mehet be az Isten országába.

6. A mi testtől született, test az; és a mi Lélektől született, lélek az.

7. Ne csodáld, hogy azt mondám néked: Szükség néktek újonnan születnetek.



János Evangéliuma 1,1-5 9-14:


1. Kezdetben vala az Ige, és az Ige vala az Istennél, és Isten vala az Ige.

2. Ez kezdetben az Istennél vala.

3. Minden ő általa lett és nála nélkül semmi sem lett, a mi lett.

4. Ő benne vala az élet, és az élet vala az emberek világossága;

5. És a világosság a sötétségben fénylik, de a sötétség nem fogadta be azt.



9. Az igazi világosság eljött volt már a világba, a mely megvilágosít minden embert.

10. A világban volt és a világ általa lett, de a világ nem ismerte meg őt.

11. Az övéi közé jöve, és az övéi nem fogadták be őt.

12. Valakik pedig befogadták őt, hatalmat adott azoknak, hogy Isten FIAIVÁ ! legyenek, azoknak, a kik az ő nevében hisznek;

13. A kik nem vérből, sem a testnek akaratából, sem a férfiúnak indulatából, hanem Istentől születtek.

14. És az Ige testté lett és lakozik mi közöttünk

(és láttuk az ő dicsőségét, mint az Atya egyszülöttjének dicsőségét), a ki teljes vala kegyelemmel és igazsággal.



Shalom

2011. okt. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/66 anonim ***** válasza:
65%

Tévedsz ha azt hiszed, hogy a kereszténység szerint mindenki megy a pokolba, minden jó ember aki másban hisz. Isten nem rója fel bűnnek, amiről nem tudsz vagy nem tehetsz. Sokan mennek majd Jézushoz anélkül, hogy tudatában lettek volna, hogy őt szolgálták.

A múltkor egy katolikus püspök megnyugtatott, hogy Gandhi és más ne keresztény szentek valószínűleg a mennybe kerültek. Ezt papként állítja.

2011. okt. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!