Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Lehetetlen, hogy Isten büntessen?

Lehetetlen, hogy Isten büntessen?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem tudom elhinni és elfogadni,hogy Isten egy olan valaki lenne,aki büntet.Ez egyszerüen képelenség!

Ezt a szeretet minden logikája elenezné.

Valójábn mi büntessük magunkat tudatlanságunkal,mert nem ismerjünk önmagunkat.


2011. okt. 20. 14:46
1 2 3 4 5 6 7
 31/66 anonim ***** válasza:
65%

Tisztelt kérdező!


A 00:40-es válaszoló vagyok.


Azért hiszek, mert a Biblia ellenőrizhető többféle módon. Például amikor egy próféta kinyilatkoztatást kapott Istentől, akkor feljegyzett egy pontos történelmi dátumot, hogy le tudjuk ellenőrizni hogy mikor kapta az az Istentől jövő üzenetet.


Továbbá a régészeti leletek is alátámasztják a Biblia hitelességét, nemrég töltötték fel az internetre digitalizált formájában a Holt tengeri tekercsek közt talált Ésaiás könyvét, amely az i.e. II. századból származik, és gyakorlatilag nincs különbség nincs a kb 2200 éves másolat, és a mostani Biblia között.


Továbbá a Biblia nem tanít az örök szenvedés tanáról, ez a pogány tanítás csak beszivárgott a Kereszténysége, gondolom főleg akkor, amikor a Kereszténység egy része elfogadta az államvallást.


Egyébként hogy mi az egyik dolog, ami hitelesíti a Bibliát azt Blaise Pascal, a 17. századi Természettudós is megmondja:


"Különféle, egymással ellentétes vallásokat látok, következésképpen mind hamis, kivéve egyet, amelyik nem az. Mindegyik a maga tekintélyére hivatkozva követeli, hogy higgyenek benne, és fenyegeti a hitetleneket. Ezen az alapon tehát nem hiszek bennük. Mert ezt akárki mondhatja, akárki kijelentheti, hogy ő próféta. Ám azt látom, hogy a keresztény vallásban beteljesedett jövendölések vannak, ezt pedig egyik sem mondhatja el magáról." (Gondolatok, 693. töredék.)

2011. okt. 21. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/66 anonim ***** válasza:
23%

Biblia, Biblia, Biblia.

Folyton ezt hallom Jehova Tanúitól, Adventistáktól,stb

Ha megfogalmazok egy véleményt ami nincs a Bibliában, akkor én már nem is vagyok keresztény.

Ok. Elismerem, a Biblia fontosságát, DE:

Nem a Biblia a forrás, hanem a Szentlélek! Nincs a világon olyan írás, amely idővel meg ne hamisíttatna! Ennek egyszerű oka az, hogy minden fordítás ferdítés is, és minden élő nyelv, – csak ilyenen lehet értelmes mondatokat írni, – fejlődő, tehát változó kerete, ruhája olyan gondolatoknak, amelyek ugyancsak fejlődő értelemmel rendelkező emberekben fogalmazódtak meg.

Éppen ezért nem az a fontos, hogy mit és hogyan írtak, hanem az, hogy mit eredményez, milyen gyümölcsöket hoz számunkra a Biblia olvasása. Van olyan, akiben gyűlöletet ébreszt, van akiben szeretetet. Van akiben széthúzást, van akiben összetartást hoz létre. Van aki saját igazát olvassa ki belőle, és van aki mások tévedéseit. Van aki ítéletet, és van aki bocsánatot.


"Bizonyságot teszek pedig mindenkinek, a ki e könyv prófétálásának beszédeit hallja: Hogy ha valaki ezekhez hozzá tesz, e könyvben megírt csapásokat veti Isten arra;

És ha valaki elvesz e prófétálás könyvének beszédeiből, az Isten annak részét eltörli az élet könyvéből, és a szent városból, és azokból, a mik e könyvben megírattak."

Jelenések könyve 22:18-19


Azt is parancsolta Isten,többek között, hogy ne öljünk, lopjunk stb,mégis megteszik az emberek naponta.

Miért éppen ezt az intést, ne hagynák figyelmen kívül ha az érdekük azt kívánja?

A Bibliában leírtak értelmezése, nem egyszerű feladat.

Vajon lényegtelen e szempontból, hogy vettek-e el belőle fontos részeket, esetleg tettek-e hozzá ?

Pont ezért fontos, hogy ne a Biblia legyen a legfontosabb útmutató, hanem a Szentlélek.

2011. okt. 22. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/66 anonim ***** válasza:

Tisztelt 00:47-es válaszoló!


Idéznék tőled:


"Nem a Biblia a forrás, hanem a Szentlélek! Nincs a világon olyan írás, amely idővel meg ne hamisíttatna!"


Hogy a Biblia szövege mennyire sikeres, arról te magad is megyőződhetsz, akár most azonnal (Egyébként írtam erről az előző kommentemben):


Ésaiás könyve tekercs, az i.e. II. századból származik. A szöveg 95%-ban megegyezik a mostani héber szöveggel. A maradék 5% pedig stilisztikai hiba:


[link]


Sínai kódex az i.sz. IV. százagból. A szöveg gyakorlatilag teljesen megegyezik a mostani Biblia szöveggel:


[link]


Láthatod tehát hogy Isten gondot viselt az Ő Igéjére, hogy az tökéletes állapotban megmaradjon az utókor számára, torzulásmentesen. Egyébként a Bibliáról már Ésaiás próféta is így jövendölt:


"Keressétek meg majd az Úr könyvében, és olvassátok: ezeknek egy hijjok sem lesz, egyik a másiktól el nem marad; mert az Ő szája parancsolta, és az Ő lelke gyűjté össze őket!" (Ésa 34,16)


A Biblia pedig egy olyan tiszta forrás, ahol a Szentlélek tökéletesen tud munkálkodni. Nem értem, hogy miért mondod azt, hogy a Biblia nem fontos, amikor Jézus Krisztus egész életében arra tanított, hogy az Írásokra figyeljünk:


"Ő pedig monda nékik: Nem olvastátok-é," (Mát 12,13)


"Ő pedig monda annak: A törvényben mi van megírva? mint olvasod?" (Lk 10,26)


"a ki olvassa, értse meg" (Mát 24,15) stb...


Ezek alapján elengedhetetlenül fontos a Biblia, mivel Isten Fia is arra tanította az embereket hogy ragaszkodjanak a Szentíráshoz.

2011. okt. 22. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/66 anonim ***** válasza:

És ezt a mondatot javítom:


"Hogy a Biblia szövege mennyire hiteles," ^^"

2011. okt. 22. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/66 anonim ***** válasza:

Félreértettél. Nem azt mondtam, hogy a Biblia nem fontos, hanem azt, hogy a Szentlélek fontosabb.

Ha a Szentlélek vezetésével rádöbbenek egy igazságra, ami nincs a Bibliában, de nem is mond ellent az evangéliumoknak, én azt elfogadom, attól függetlenül, hogy nincs szó szerint leírva a Bibliában.

2011. okt. 22. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/66 anonim ***** válasza:
64%

Kedves 01:27-es válaszoló!


Alapból rossz a megközelítésed. Egyáltalán nem fontosabb a Biblia, mint a Szenlélek, egyformán fontos az Ige, és a harmadik Isteni személy is.


Ha nem munkálkodik a Szentlélek akkor nem tudjuk megérteni a Bibliát, viszont ha nincs Biblia, akkor nem tudjuk meg, hogy milyen a Szentlélek, és úgy alapból az Isten.


A Bibliát azért adta az Isten, hogy ez legyen a mércénk, ha ez nincs, akkor tévelygünk, ahogyan Jézus mondta például a (Mt 22,29)-ben


Az ember nagy ellensége is tud szépeket mondani az embernek látszólag igaz dolgokat. Honnan tudjuk, meg hogy egy adott gondolatot az Isten Lelke juttatott az eszünkbe és nem sátán? Úgy, hogy leellenőrizzük a Szentírásban.


"Mindent megpróbáljatok; a mi jó, azt megtartsátok!"-Mondja Pál apostol a (1Thess 5,21)-ben.


Figyelmedbe ajánlom a Máté Evangéliuma 4. fejezetét, ahol Jézus megkísértését mutatja be az Írás. sátán olyan dolgot is mondott, amiben látszólag semmi rossz nem volt. Például hogy Krisztus változtassa a köveket kenyerekké, az Írás mérlegén azonban egyértelműen kiderült hogy ez a dolog ellentétben áll Krisztus küldetésével.


Tehát ez teljesen értelmetlen amit állítasz. A Bibliát a Lélek ihlette, és az ő segítségével is kell megérteni, nagyon szorosan kapcsolódnak egymáshoz.

2011. okt. 22. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/66 anonim ***** válasza:

Tehát ha a Lélek ihlet valamit, akkor azt leellenőrzöd a Bibliában és ha minden ok, elfogadod.

Akik a Bibliát írták, szintén a Lélektől lettek ihletve. Ők hol ellenőrizték, hogy valóban Istentől jött-e az üzenet?

Azt mondjátok, hogy a Bibliát nem hamisíthatták, nem vehettek el belőle, nem tehettek hozzá.Honnan tudhatjuk biztosan?

Ja tudom a választ: A Bibliából, mert valaki ezt írta a Bibliában.

Az ateisták a Bibliára hivatkozva magyarázzák, hogy miért nem hisznek, a vallásosok meg fordítva.

Elmondom mi az én problémám a Bibliával.

Hiszek Istenben, hiszem, hogy Jézus Krisztus az ő egyszülött fia, Ő a megváltó és az egyetlen út az Atyához.

Hiszem, hogy Isten a SZERETET.Igyekszem Jézus tanításai szerint, az Ő példáját követve élni az életemet és átadtam neki az életemet.

Olvasom is a Bibliát, de nekem nagyon úgy tűnik, hogy az Őszövetség Istene nem lehet a SZERETET és nagyon nem azonos Jézus Atyjával.

Naponta imádkozom útmutatásért Krisztus nevében, és kérem az Urat, hogy segítsen megértenem igéjét.

Ezt figyelembe véve két lehetőség van:Isten nem válaszol nekem, vagy hiányzanak dolgok a Szentírásból amik segítenének az embereknek valójában megismerni az Urat.

Az is elképzelhető, hogy Isten helyett Sátán bombáz a válaszaival, ám ha Krisztus nevében kérek válaszokat a kérdéseimre, nem gondolom, hogy az Úr ezt hagyná.

Nem kis munkájába került a megtérésem, most csak úgy hagyná, hogy tévútra térjek, pláne, hogy nincs más vágyam, mint az igazság megismerése ÁLTALA, nem emberi magyarázatok, dogmák által?

2011. okt. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/66 anonim ***** válasza:
40%
Milyen isten?
2011. okt. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/66 anonim ***** válasza:
43%

Sziasztok!


Úgy látom, Achillesz, Gergely, eric_one, az 54, a 71 és a 80 %os válaszolók szinte már mindent leírtak előttem.


Egy-egy gondolatot tennék hozzá:


@A válasz írója 61%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 10-20 15:38 és 17:35


Az a baj, hogy a vallásokRÓL tanultál, azokról is tévesen. Pl. nem igaz, hogy mindenki megy a pokolba, aki nem keresztény. Fogadni mernék, hogy te a pokolról is úgy tanultál, hogy patás ördögfiókák főzögetik az embereket hatalmas üstökben, időnként meg vasvillával hátsófélen is szúrják őket...

Továbbá a kereszténység nem zárja ki más istenek létezését: a Biblia szerint is vannak más istenek, csakhogy azok hamisak, bálványok.

Nem folytatom, mert szinte az összes megállapításod helytelen.


Kérdező, neked is szörnyen rossz az istenképed, azaz nagyon téves elképzeléseid vannak Istenről. Nem tudom, honnan szedted ezeket, de szerintem mielőbb hajítsd ki a kukába az egészet, és indulj el a nulláról.


@66 %-os válaszoló: Te ott hibáztad el a lépést, hogy próbálod Istent az emberi gondolkodásmód keretei közé beszorítani. Mondanám, antropomorfizálni. Pedig fordítva kellene. :)

Nem tudom, miért gondolod, hogy teljesen fel tudnánk fogni Istent vagy az ő dolgait, amikor még ezt a világot sem tudjuk felfogni... Az ember megismerési lehetőségei egyszerűen korlátosak. Azt mondják, hogy az ember az agyának mindössze néhány százalékát használja (nem emlékszem pontosan, de 10 % alatt, az biztos). Gondolj bele, ha teljesen kihasználnánk a lehetőségeinket, legalább 10-szer ennyit tudhatnánk, ismerhetnénk, mint most. Azért az nagy különbség ám... És még mindig nem biztos, hogy el tudnánk jutni arra a szintre, ahol Istent megérthetjük, sőt.


@67 %-os válaszoló: "Ők hol ellenőrizték, hogy valóban Istentől jött-e az üzenet?" és "a Bibliát nem hamisíthatták, nem vehettek el belőle, nem tehettek hozzá.Honnan tudhatjuk biztosan?"

Én nem vagyok profi bibliatudós, de két dolgot tudok:

1. Később ellenőrizték azok, akik összeállították az ún. kánont. Tehát több ember összeült, és egyetértett abban, hogy mely könyvek, levelek azok, amelyek Istentől ihletettek, így belekerülhetnek a Bibliába. Pl. az ún. Septuaginta esetében 70-en voltak (ezért is a név). Azért az már mutat valamit, hogy ennyi ember egyetértett...

2. A Kumráni barlangokban 1947 - 48 körül Eszter könyve kivételével az összes mai bibliai könyvből találtak olyan tekercseket, amelyek az addig ismerteknél sokkal hamarabb keletkeztek. Több évtizedes munka eredménye egy mondatba sűrítve: Minden egyezik a ma általunk ismert írásokkal, egy-egy lényegtelen szó vagy betű eltéréssel.


Amit pedig magadról írtál, az nagyon tetszik. Nem gondolnám, hogy az Úr hagyna téged, ha már olyan keményen megdolgozott érted. :)

Nekem sokszor egy igevers segít a hasonló pillanataimban, írom az előző versszakot is: "közösséget vállaltatok az evangéliummal az első naptól fogva mind a mai napig. Éppen ezért meg vagyok győződve arról, hogy aki elkezdte bennetek a jó munkát, elvégzi a Krisztus Jézus napjára." (Filippi 1:5 - 6)

Máskor meg egy kedves öreg testvér mondata cseng vissza, amit akkor mondott nekem, amikor egyszer bizonyságot tettem az egyik régi gyüliben: "Az ilyenek meg szoktak maradni, mint te."

És tudom, hogy ez nem csak egy kis jópofizás volt Jani bácsitól, vagy a saját szíve kívánsága - mint az gyakran előfordul keresztény közösségekben - , hanem az Úr szólt rajta keresztül. Mert ha van valaki, aki sokszor lepadlózik, pofára esik, szédeleg, bukdácsol, elbukik, feltápászkodik, újrakezdi, stb., az én vagyok. De ez a mondat még ilyen állapotban is úgy szíven üt és megérint belül mindig, kb. 14 év után is... Egyszerűen érzem.


További szép estét mindenkinek, és az Úr áldjon meg titeket.

2011. okt. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/66 anonim ***** válasza:

"Berta Wooster

@66 %-os válaszoló: Te ott hibáztad el a lépést, hogy próbálod Istent az emberi gondolkodásmód keretei közé beszorítani. Mondanám, antropomorfizálni. Pedig fordítva kellene. :)"

Ezt légyszíves fejtsd ki bővebben.

"Nem tudom, miért gondolod, hogy teljesen fel tudnánk fogni Istent vagy az ő dolgait, amikor még ezt a világot sem tudjuk felfogni... Az ember megismerési lehetőségei egyszerűen korlátosak. Azt mondják, hogy az ember az agyának mindössze néhány százalékát használja (nem emlékszem pontosan, de 10 % alatt, az biztos). Gondolj bele, ha teljesen kihasználnánk a lehetőségeinket, legalább 10-szer ennyit tudhatnánk, ismerhetnénk, mint most. Azért az nagy különbség ám... És még mindig nem biztos, hogy el tudnánk jutni arra a szintre, ahol Istent megérthetjük, sőt."

Miből gondolod,hogy azt gondolom,hogy Istent teljes egészében fel tudjuk fogni? én nem írtam semmi olyasmit,hogy Istent teljesen fel tudjuk fogni.én azt írtam,hogy "akinek füle van rá,az meghallja az örömhírt".azt nem tudhatod,hogy én mit tapasztaltam eddigi életemben,milyen életúton mentem keresztül.nem tudhatod pontosan,hogy az én megismerési lehetőségeim mire terjednek ki,milyen irányt vett a hitem.(vagy másoké,akik ugyanezt vallják mint én)a tudósok pedig tanult,okos emberek,de annak megismerése amit leírtam,nem mérhető pusztán azzal,hogy ki hány százalékát használja ki az agyának.

2011. okt. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!