Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Lehetetlen, hogy Isten büntessen?

Lehetetlen, hogy Isten büntessen?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem tudom elhinni és elfogadni,hogy Isten egy olan valaki lenne,aki büntet.Ez egyszerüen képelenség!

Ezt a szeretet minden logikája elenezné.

Valójábn mi büntessük magunkat tudatlanságunkal,mert nem ismerjünk önmagunkat.


2011. okt. 20. 14:46
1 2 3 4 5 6 7
 41/66 anonim ***** válasza:
43%

Jaj, szia, ne haragudj, nem neked szántam. Hanem neki:

A válasz írója 66%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnapelőtt (10-21)19:13


Pedig olvastam a kommentedet, tetszett is. :)

Csak itt a sok komi között valahogy elsikkadt, hogy ketten vagytok nick nélkül, azonos százalékkal.


Még egyszer bocsánatot kérek. Isten áldjon téged is. :)

2011. okt. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/66 anonim ***** válasza:

Berta Wooster

Az összes 66%-os kommentet én írtam egy személyben!:-)

Ja,hát nincs nick-em ez igaz.

2011. okt. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/66 anonim ***** válasza:

Kedves 72%-os válaszoló, aki azt mondta, hogy nem keresztény szentek a Mennybe mennek!

A katolikus pap azt mondta. Aha. Jézus meg azt mondta, egy ajtó van, Ő maga. Rajta keresztül lehet a Mennybe jutni.

A másik, hallottad-e már azt, hogy a jogszabály nem ismerése nem mentesít annak terhe alól? A bűn éppen ilyen.

2011. okt. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/66 anonim ***** válasza:
84%

Ne haragudj Berta, de ezzel egy teljesen igazságtalan Isten képét fested meg, és szinte minden felekezetből való keresztény teológus, filozófus ugyanezt mondja amit ez a pap. C. S Lewis is erről beszélt, ha őt esetleg jobban elfogadod.


Az, hogy Jézus az út, az igazság és az élet, nem azt jelenti hogy csak az ő nevének az ismerete vezet el Istenhez, hanem aki azon az úton jár, amin ő járt rá fog találni Istenre, akit mindig is keresett. Csak esetleg más kultúrában, más néven.


Ha nem így lenne, értelmetlen lenne Jézus részéről az a mondat, hogy bocsássunk meg ha kell hetvenhétszer is. Mert Isten is megbocsát, ha olyan szívet talál, amely tiszta.


Én ebben az Istenben hiszek keresztényként.

2011. okt. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/66 anonim ***** válasza:

@72 %-os válaszoló:

Bocsi, de egy kukkot nem értek abból, amit írtál. Biztos, hogy rám gondoltál?


"Ne haragudj Berta, de ezzel egy teljesen igazságtalan Isten képét fested meg,"

Mivel? Már harmadszor olvastam át a kommentemet, de nem találom, mi lehet az...


"és szinte minden felekezetből való keresztény teológus, filozófus ugyanezt mondja amit ez a pap."

Milyen pap? Mit mond?


"C. S Lewis is erről beszélt"

Miről?


A többibe addig nem érdemes belebonyolódni, amíg ezek a kérdőjelek itt kiabálnak; de lehet, hogy utána sem. SOS! :)


P. S.: The card is nice. :)

2011. okt. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/66 anonim ***** válasza:

"Kedves 72%-os válaszoló, aki azt mondta, hogy nem keresztény szentek a Mennybe mennek!

A katolikus pap azt mondta. Aha."


Hát az a pap. Menjünk még visszább? :-)

2011. okt. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/66 anonim ***** válasza:
15%

A válasz írója 66%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 10-24 08:54


Az összeset te írtad, egy személyben? Te sötétben bújkáló ellenforradalmár... :)

Igenis van nicked, csak használni kellene, ezzel is megelőzve a hasonló bonyodalmakat. Mostanában mindig ezért morgok; de tényleg, legalább valami aláírást használhatnátok, ha már elkövettétek azt a hibát, hogy a saját neveteken regisztráltatok be... :)


Viszont így meg még kevésbé tudok kiigazodni rajtad... De emiatt legalább elolvastam többször a kommentjeidet; viszont így még több ellentmondásra bukkantam... Plusz a kommunikáció csodái... :((


Tehát, ha jól értelek, nem hiszel abban, hogy Isten büntet, vagy ítélkezik. Pedig a Bibliában írva van Isten jóságán, hosszútűrésén, kegyelmén és irgalmán kívül az is, hogy _lesz_ ítélet. Szerinted ez kizáró ellentét. Szerintem nem. [Bár én nem gondolom valósnak az embereket tűzön főzőcskézős ördögfiak által irányított poklot sem, merthogy ilyenről szó sincs az Igében.]


Nos, az ehhez fűzött magyarázatod miatt írtam az előző kommentemet. Ugyanis szerintem pontosan ez a gondolkodás ered emberi, azaz szűkebb látószögből, tehát kvázi egy antropomorfizálási kísérlet... Isten gondolatai magasabbak a mieinknél, azokat nem mindig érthetjük meg. Sőt, többnyire nem is értjük... Erre gondoltam, hogy fordítva kellene: Nem Istenre húzni emberi tulajdonságokat, elképzeléseket, filozófiákat, teológiákat, mittudoménmiket. Egyszerűen csak elfogadni, hogy Ő Isten, mi meg több szempontból is korlátolt emberek vagyunk; ill fordítani egyet: megpróbálni úgy gondolkodni, ahogyan Ő; mintegy kitágítani a horizontot, rugalmasabbá tenni a gondolkodást. Ez nem könnyű, sőt, fájdalmas, hogy úgy mondjam. Őszintén szólva ez nekem is iszonyatosan nagy harc volt, mert eléggé "észember" típus voltam / vagyok; de végül megadtam magam, és bár sokszor nyavalygok még e témakörben, de már nem olyan veszélyesen. :)


Kicsit a sima tanuláshoz tudnám hasonlítani: Vannak dolgok, amik nehezen mennek bele az embere fejébe; szabályosan megfájdulhat a fejünk, ha ezekkel foglalkozunk. De néha egyszercsak "megvilágosodunk", és amit addig nem értettünk, hirtelen világossá válik, mint a nap. Neumann János mondta, hogy matematikában az ember nem megérti a dolgokat, hanem megszokja... Részemről jobban szeretem, amikor értem is az adott matek témakört; de ha nem, hát nem... Attól még be tudom gyakorolni, és meg tudom oldani a példákat. Tapasztalat.


Így – veled ellentétben – teljesen el tudom fogadni a Bibliát 100 %-os igazságnak, szerintem ez nem következetlenség. Egyszerűen annak elismerése, hogy sok dolgot már megértettem, amit eddig nem, de még mindig rengeteg van, amit nem értek. [Lehet, hogy soha nem is fogok, legalábbis itt, a földön; ez pedig egy elég nehezen elfogadható gondolat számomra, de ez van.]


Jézus valóban nem ítélkezett az emberek felett, sőt, megbocsátott nekik (lett is ebből balhé...). De Ő is beszélt arról, hogy lesz ítélet.

Apropó: Miért tartod Jézust pusztán prófétának?


Az életedet, tapasztalatodat, hitedet stb. pedig persze, hogy nem ismerem. Nem bántani akartalak. Úgy nézett ki? Távol legyen. :)

Azért vedd figyelembe, légy szíves, hogy csak abból tudok kiindulni, amit leírtál, nincs többletinformációm. Ráadásul az írásaid alapján legalább olyan bonyolultan működsz, mint én, pedig az nem piskóta... :)


Isten áldjon!

2011. okt. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/66 anonim ***** válasza:

@ma 20:10

Azt nem én írtam!!!

Nekem alibim van! :)

2011. okt. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/66 anonim ***** válasza:
77%
És tényleg nem! Scusi signora, tévedés volt. Soha, soha többet nem ülök fáradtan gép elé. Hamlet balra el.
2011. okt. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/66 anonim ***** válasza:
51%

"Berta Wooster

Nos, az ehhez fűzött magyarázatod miatt írtam az előző kommentemet. Ugyanis szerintem pontosan ez a gondolkodás ered emberi, azaz szűkebb látószögből, tehát kvázi egy antropomorfizálási kísérlet... Isten gondolatai magasabbak a mieinknél, azokat nem mindig érthetjük meg. Sőt, többnyire nem is értjük... Erre gondoltam, hogy fordítva kellene: Nem Istenre húzni emberi tulajdonságokat, elképzeléseket, filozófiákat, teológiákat, mittudoménmiket. Egyszerűen csak elfogadni, hogy Ő Isten, mi meg több szempontból is korlátolt emberek vagyunk; ill fordítani egyet: megpróbálni úgy gondolkodni, ahogyan Ő; mintegy kitágítani a horizontot, rugalmasabbá tenni a gondolkodást. Ez nem könnyű, sőt, fájdalmas, hogy úgy mondjam. Őszintén szólva ez nekem is iszonyatosan nagy harc volt, mert eléggé "észember" típus voltam / vagyok; de végül megadtam magam, és bár sokszor nyavalygok még e témakörben, de már nem olyan veszélyesen. :)"


Szerintem az emberi,szűkebb látószög pont azt nem tudja elfogadni,hogy Isten nem ítélkezik az ember felett.mivel az emberek legtöbbje ítélkezik a másik fölött,(és önmaga fölött is)ezért azt képzeli,hogy az Isten is ugyanígy jár el.Mózes is pont így gondolkodott,amikor Isten nevében embert ölt.dehát ha Isten gondolatai magasabbak a mieinknél,/és azért meg lehet abból sok mindent érteni,ha az ember tényleg hajlandó a berögződéseit félretenni,és újat tanulni-erre kell a fül,mint ahogy azt Jézus is mondta:)/akkor mitől lenne ő bölcsebb,szeretetteljesebb nálunk,ha ugyanúgy ítélkezik mint mi,emberek? és hiába mondja nekem azt bárki,hogy "de ő igazságosan ítél"mert ezt a 10-21 19:13-ban leírtak miatt nem tudom elfogadni.

Miért tartom Jézust pusztán prófétának?

Jézus is prófétált az embereknek,mint a többi próféta.de szerintem ez nem von le Isteni mivoltából,tehát NEM PUSZTÁN prófétának tartom.elfogadom,hogy feltámadt,és,hogy Isteni személy volt/és ma is az.

És tudom,hogy nem bántani akartál,csak azért írtam,mert jó páran már félreértettek:-) azért azt leírom,hogy sokáig én is keresztény tanokat vallottam,aztán sok dolgon átláttam,és nem mindent tudtam/tudok elfogadni.

2011. okt. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!