Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért lát mindenki ilyen vakon?

Miért lát mindenki ilyen vakon?

Figyelt kérdés

Miért hiszük, hogy a Kereszténység jó célt szolgál? Nem gondoljátok hogy kissé vak ez a rálátás?


Én véleményem szerint a Vatikán az egyik legkorruptabb társaság a világon. Mondják ezt mondják azt. Közben alaptalanul hajtanak a haszonra (nem feltétlen anyagiakra).


Ezért is vagyok pogány! Pedig istenben hiszek, de ő se ilyen vatikánt akart volna...



2012. júl. 21. 12:06
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
61%

Ha bemegyek egy épületben, akkor nem a tócsába toccsanva megyek be. Kikerülöm! Sáros cipővel az anyám házába sem lépek be!

Meg a saját házamba se! Még a kultúrház előtt is csak lekaparom valahogy a sarat...

Nem gondolod, kedves kérdező?

2012. júl. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
53%

Az ilyen állítások számomra mindig meglehetősen komikusak, hogy többen egy 0,44 km² területű kis államtól rettegnek, mintha olyan hatalma lenne, mint amilyen volt mondjuk a középkorban. Ma rég nem itt tart a világ, de úgy látszik egyesek nem "haladnak a korral."

A világon 1.180.665.000 fő (az össznépesség 17,42%-a) vallotta magát katolikusnak 2009-ben. És ha csak a magyar, illetve az európai példát nézzük, jó, ha a lakosság 5%-a tartja a hitét, a többiek csak formálisan tartoznak az egyházhoz.

Tehát maradjunk annyiban, hogy ezt az aggodalmat elég alaptalannak tartom, miközben bizonyos bankok és hitelcégek tudatosan eladósítanak országokat, tönkretéve anyagilag a lakosságot.

2012. júl. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:

Hát hogy tudatos e az nem biztos.

Fura azért, hogy ha mindenkit kicsinálnának, ki venne fel hitelt ezek után.

Nos ha tudatos, akkor saját magukkal is kitolnak.

Mert hát egyszer már nem fognak senkinek kölcsön adni, nem lesz fedezet, és ennek vége, hogy az összes bank megszűnik.

Nos van aki ezt irányítja. De azt nem mondom meg ki az..:)

2012. júl. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:

Kerüld ki a 2-3 méteres tocsát, ami nemhogy az ajtókat eltakarja de még az egész első templomfalat is.


Érdekes hogy sokan teleportácíóra kényszerítenek, de akkor legalább a módot mutassák meg. Mert hogy kikerülni. Hogy kerülöd ki? Ha átugorni se lehet, mert még a felét se ugranád át?

2012. júl. 22. 19:33
 25/32 anonim ***** válasza:

Ha bemegyek egy épületben, akkor nem a tócsába toccsanva megyek be. Kikerülöm! Sáros cipővel az anyám házába sem lépek be!

Meg a saját házamba se! Még a kultúrház előtt is csak lekaparom valahogy a sarat...

Hát még, az Atyám házába!

Nem gondolod, kedves kérdező?

Válaszaidból kiderül, hogy a feltett kérdésed egy 4,5 évvel ezelőtti, mondvacsinált eseten alapszik. Elmesélted, - aki most olvasod, pörgess vissza -, hogy a templomba akartál bemenni, de sáros cipővel, ezért haragudtál meg a papra (most még ürügyül felhozod, hogy emeletes házat - plébániát, közösségi házat is építettek neki, amiben szerinted egyedül lakik, és ezért rá haragszol, meg a Vatikánra).

Elfelejted, hogy ő foglalkozik idősekkel, fiatalokkal, akik abban az emeletes házban tudnak Biblia órára, közösségi foglalkozásokra menni, a templomi Istentiszteleteken kívül.

Azon a napon, amikor Te a tócsába toccsanva akartál a templomba bemenni, ha kint állt a plébános, akkor nem volt istentisztelet, mert a mise alatt ő a sekrestyéből megy be az apszisba, és nem ér rá az ajtóban állni. Ha te mégis be akartál erőszakoskodni, akkor te vagy a hibás. Jól nyakon verni téged, ezt érdemled szemtelenségedért. Mert aki szereti az Istent, az kér seprűt, és maga takarítja el a tócsát, hogy a családja idős tajgai ne a tócsán keresztül menjenek be.

Ebből következik, hogy a feltett kérdésed mögött egészen más indíttatás áll. Most csak provokálsz, az igazi magatartásodat, bajodat, gondodat, esetleg hibádat mélyen elhallgatod.

Ezért több választ nem érdemelsz. Az emberi kapcsolataidban is kárát fogod látni, ha így viszonyulsz az élet dolgaihoz.

2012. júl. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:

Te is bolond vagy már bocsánat.


Akkor nem megyek templomba, ha nincs bejárati ajtó. Annyira gyengeelméjűek vagytok hogy kb 10x10 méteres tócsa ott volt??? És én nem járok templomba, főleg ezek után. Akkor is csak azért mentem mert muszály volt, de isten ments hogy templomba menjek. Ha kell leközelebb a templom közepén küldöm a pics-be a papot! Hogy egy lusta paraszt!



Bár olyat hogy "atyám háza" ezt így nem gondolom, mert otthon én se meek be sáros lábbal mret feltakarítom a tocsát, amire itt a pap nemigen képes.


Jah hogy ti visztek magatokkal cucot amivel feltakarítjátok elöte? Jah oké, mé nem igy kezdtétek...

2012. júl. 23. 16:31
 27/32 A kérdező kommentje:

A Vatikán sáros. a Kereszténység meg hülyeség, hagy döntsem már el én mit hiszek. Jó hogy nem vagyok semilyen vallásos, met felakasztotam volna már magam.


Jön egy paraszt kókler "Találkoztam egy angyallal" többiek bedölnek, és itt a hit.


Képzeld tegnap hozzám látogatott isten, hogy csináljak egy új hitet. Nem jösz??

2012. júl. 23. 16:33
 28/32 anonim ***** válasza:

Nem jövünk, mert a paraszt kóklereknek nem hiszünk.

Bocs, nem bántatni akartalak. Vedd viccnek:) A te dolgod, hogy mit csinálsz.

Bár ha a helyesírásod és a stílusodat is figyelmbe veszem, akkor lehet csatalkozom a szektádba. Hisz láttál egy angyalt. Ja nem Istent, csak nagyon buta vagyok ne haragudj és már nem emlékeztem rá, hogy mit is láttál pontosan. No meg nem akarom felaksztani sem magam. Ja amúgy te miért tennél ilyet, ha nem lennél ilyen felvilágosult?


Ne is legyél keresztény! Még véletlenül sem!

Szerintem ennek a témának már nincs értelme. Állandóan azt hangoztatod csak, hogy a keresztények hülyék és még jó, hogy te nem vagy az. Ráadásul olyan indokkal támadod a kereszténységeket, amik nem jogosak vagy csak te találtad ki (esetleg loptad egy filmből vagy egy társadtól az infót).

2012. júl. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:

Már bocsánat, de alátámasztom azt, amit írtam. Ezt arra reagáltam amit a "pocsojás" egyének mondtak. Hogy tepeportáljak???


A másik. A kereszténység arra alapul, hogy régen "megjelent isten keresztrefeszítése után" és abban hiszünk, ami a bibliában van.


No, ha ott megjelent isten, midőn valóság nem lehet, hogy egy kóklerek volt azok az "isten tanai?" Vagy egyszerűen csak agyi problémákkal küzdöttek (krisztus kifeszítése miatt, megrokkanhattak agyilag), majd elterjesztették ezt, és most mindenki ennek fejében hisz?


Ennyi erővel, ha ma valaki azt álítja, hogy találkozott istennel, elviszik gumiszobába. De ha régen állította valaki ezt, őket követni kell... legalábbis a hittel...


Alaptalan dolgok után mennek az emberek.. Azért van ennyi hivő,mert egy időben ez "kötelező volt". Kereszténynek lenni.


Most ha a jövendőbeli fiamat betanitom, hogy dolgozni bűn, ő megfogja ezt tanulni. Ugyanugy mint itt hozzászoktatták a kereszténységhez.


Na ezt cáfolja meg valaki... Ész érvekkel...

2012. júl. 23. 19:56
 30/32 A kérdező kommentje:
nem isten hanem jézus, már belekavarodtam. Bocsánat...
2012. júl. 23. 19:57
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!