Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért lát mindenki ilyen vakon?

Miért lát mindenki ilyen vakon?

Figyelt kérdés

Miért hiszük, hogy a Kereszténység jó célt szolgál? Nem gondoljátok hogy kissé vak ez a rálátás?


Én véleményem szerint a Vatikán az egyik legkorruptabb társaság a világon. Mondják ezt mondják azt. Közben alaptalanul hajtanak a haszonra (nem feltétlen anyagiakra).


Ezért is vagyok pogány! Pedig istenben hiszek, de ő se ilyen vatikánt akart volna...



2012. júl. 21. 12:06
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
83%
Pl ha valaki képmutató és a szeretet nevében gyilkol, akkor sem a szeretet ellen fogunk kikelni magunkból, hanem a gyilkos/gyilkolás ellen, nem?
2012. júl. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
85%
Kereszténység =/= Vatikán. De úgy látom, ezt már leírták előttem. Ilyen szempontból te is "vakon látsz", és még páran azok közül, akik ide írogattak. Elég beszűkült gondolkodásra vall, ha valaki úgy gondolja, hogy amiatt, amit egyes egyházi személyek csinálnak az egész keresztény vallás elítélendő.
2012. júl. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
53%

csatlakozom az előttem szólóhoz.

Vegyük csak Jézus búzáról szóló szemléltetését.

Együtt hagyja a gyomot nőni a búzával, és majd szét lesznek választva juhokra kecskékre, ezért nem a kereszténységet kell szidni mint helyes irányelvet, hanem személyeket cselekedeteket. ezekből lehet megtudni majd ki milyen gyümölcsöket terem és máris lehet a búzát azonosítani.

K.W.

2012. júl. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:

De most azért elég összefűz a dolog.


Pl. nálunk kisvárosban (5000fő) a pap most kapott egy paplakot (közel 150nm és emeletes!) egyedül él ott! Most ha keresztény vagyok ha nem (hál isten nem) és odamegyek hozzá, hogy te "korrupt ge*i" akkor én leszek az "istenkáromló?"


Azért összefűz a kettő. Most ha keresztény lennék, és folyton újítanák a templomot, én meg ebbe belekötnék, megint istenkáromlónak minősítenének.


1x voltam templomban! akkor is a pap kizavart mert sáros volt a cipőm (tél volt, és a bejáratnál ált a dzsuva.)

2012. júl. 21. 14:26
 15/32 anonim ***** válasza:
62%

Ha oda mennél beszólni egy papnak valami alpári primitív szöveget, akkor attól még csak bunkó leszel. Ha pedig a keresztényeket és Istent szídod néhány pap miatt, ne hőbörögj, ha azt mondják, hogy káromkodsz és a kereszténységen éled ki magad, hiszen ezt teszed. Természetesen nincs igazad és nem jogos, amit mondassz, mivel nem csak általánosítol, hanem összekevered a kereszténységet 1-2 pap viselkedésével. De ezt már legalább tíz ember leírta.

Ha valakit vádolsz, akkor bizonyítsd be, hogy bűnös.

Ha kegyetlenül lemészárolod azt a papot, mert egy pap, akkor azért ölted meg, mert pap. De te miért szólnál be egy vadidegen papnak? Azért, mert pl. a vatikánhoz tartozik és akkor már automatikusan gonosz? Akkor nem a vallás ellen támadsz? De te a vallást is kevered a kereszténységgel, így feltételezem, hogy az egész kereszténység ellen. Ekkor meg szerintem jogosan mondják, hogy nem helyes, amit csinálsz.


A pap elküldött téged, mert összedzsuváztad a templomot...

Nem volt igaza?

Kitakarítottad volna?

Gondolom nem bunkón küldött el, hogy te "g..ci pogány húzzá a r..tkes any.dba". Ez esetben ha így volt, akkor nem egy keresztény küldött el. Bár nekem furcsa, hogy a pap hogy a fenébe küldött ki téged mise előtt. Ott őrködött? Gondolom egyből megsértődtél és a mai napig nem heverted ki. A megoldás pedig, hogy a keresztények roha.dékok.

2012. júl. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:

Pénze pedig nem csak a papnak van. Nem helyes királyként és felsőbbrendű lényként élniük. De nem mindegyik él így.

Neked csak az a bajod, hogy pénzük van.

2012. júl. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
100%
Megértelek, én is találkoztam már ilyen papokkal, kirázott tőlük a hideg, nem is értem, hogy kerültek oda, ahova. De mindegy is, ettől még a szellemiség megmaradt, ha érzed belül, hogy mi a helyes/helytelen, azt nem tudja senki elvenni tőled, így terelni sem lehet, mint a birkákat, mert megvan a saját értékrended. Hülye emberek meg mindenhol vannak, olyan területen is, ahol nem számítanánk rájuk, ezek nem kell, hogy megváltoztassák a véleményed, mert ha valaki miatt megutálod a kereszténységet, akkor ugyanúgy befolyásolva vagy, mintha valaki miatt megszeretnéd! Hisz az ugyanolyan "térítés", csak éppen a másik irányba! Ezért egyik irányba sem jó, ha az ember hagyja magát terelni. Az említett papokról az a véleményem, hogy fogalmuk sincs, mit képviselnek (ő bajuk), vagy tudják, de képmutatók (szintén az ő bajuk legyen).
2012. júl. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:

A bejárati ajtó elött volt egy tócsa, amit nem takaritott fel a pap!


De valahogy így fogalmazott: "Ha összesarazod a cipődet akkor huzz ki innen a picsbe." volt benne káromkodás, csak nem olyan "nagy". vagy talán takarodj.. nemtudom 4-5 éve volt.


Azért meg nem vagyok isten, hogy beteleportáljak oda, mert az ajtó elött dzsuva van.

2012. júl. 21. 19:28
 19/32 anonim ***** válasza:
Hát ez tényleg elég szemét dolog volt. De mindig az ilyenek maradnak meg az ember emlékezetében, pedig normálisból sokkal több van, csak ők nem keltenek feltűnést, csak csendben, a háttérben teszik a dolgukat.
2012. júl. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim válasza:
46%
A Kereszténység nem egy eszme, egy elmélet, hanem történelmi esemenyékene, történelmi tényeken alapul.
2012. júl. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!