Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért térítenek a hívők, és...

Miért térítenek a hívők, és miért nem az ateisták?

Figyelt kérdés
Én hívő ember vagyok,nem tartozom ahhoz a csoporthoz amely az utcán próbálja dogmáit másokra erőltetni. Viszont hiszek Istenben elfogadtam Jézust mint megváltómat,és ki állok mellette ha szakad ha törik. Ezt a kérdést azért tettem fel mert kíváncsi vagyok,hogy milyen elméletek vannak ezzel kapcsolatban. Nem vitatkozni akarok,csak véleményeket szeretnék olvasni. Köszönöm...
2012. aug. 2. 13:56
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/196 anonim ***** válasza:
23%
urolsó két sor sztornó
2012. aug. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/196 anonim ***** válasza:
75%

14%-os


1.)Nem válaszoltál a kérdésemre.Csak annyit csináltál hogy elkezdted lehúzni az én álláspontomat , de a tiéd mellett viszont semmit se szóltál.Tudod ez a legprimitívebb vita stratégia:húzzuk le a másikat,magunk mellett azonban ne mondjunk érvet.Úgy hogy még mindig várom a választ.

2.)Mi az hogy nem ismerjük a csillagok keletkezésének működését?Nagyon is jól ismerjük!Tudod még az planetáris ködöket és az interszteláris anyagot alkotó atomoknak is van tömegvonzása.Tehát az atomok vonzzák egymást.Ez sok idő elteltével egy sűrű gázgömbhöz vezet ami ha elég nagy tömegű fúzionálni kezd.De szerintem az interneten ezt meg lehet nézni.Legalábbis amikor beütöttem a csillag szót , a találatok mindegyikében ez olvasható.De ha te ennyire tudod oszd már meg!


És valaki egész egyszerűen lehülyézett mert azt mondtam hogy a csillagok színképéből lehet utalni a csillagban égő elemekre.Az illető írja be a keresőbe hogy színkép."A színképelemzés vagy spektrumanalízis az összetevőire bontott elektromágneses sugárzás, a színkép vizsgálatát jelenti. A színképelemzéssel foglalkozó tudományágat spektroszkópiának nevezzük.

A csillagok atmoszférájának az összetételére és a fizikai állapotára vonatkozó ismereteinket a csillagászati színképelemzés eredményei tették lehetővé."Írja a Wikipédia.Úgy hogy inkább ő a tudatlan .

2012. aug. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/196 anonim ***** válasza:
18%

Nem válaszoltál a kérdésemre.Csak annyit csináltál hogy elkezdted lehúzni az én álláspontomat , de a tiéd mellett viszont semmit se szóltál.Tudod ez a legprimitívebb vita stratégia:húzzuk le a másikat,magunk mellett azonban ne mondjunk érvet.Úgy hogy még mindig várom a választ.


milyen választ vársz?


a világegyetem 6000 éves korára?

2012. aug. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/196 anonim ***** válasza:
76%

Akkor itt van újra :


Csak egy kérdésem lenne:Ha a világegyetem pár ezer éves,akkor hogyan van az hogy a többi csillag színképének vizsgálatából azt vesszük észre ,hogy a csillagban nehéz elemek fúzionálódnak?Ha minden,a csillagokat is beleértve , csak pár ezer éves,akkor hogy lehetnek túl már a hidrogén,hélium és a többi égési fázison egyes csillagok?Ennyi idő alatt ugyanis egy csillag se jutott volna el a nehéz elemek égetéséig,az életük végéhez pedig biztos nem.Ennek ellenére már láttak csillagot felrobbanni(szupernóvává alakulni).


Erre kértem választ.

2012. aug. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/196 A kérdező kommentje:
Kék manó nem a kérdésekre értettem a "megkövezést" de lényegtelen.Nos megpróbálok a kérdésedre válaszolni ahogy azt az én egyszerű felfogásom megengedi. Érdekes módon,rengeteg kutatni meg tanulni valónk lenne itt a földön de mi már a csillagokban járunk. Néhány felvétel alapján már azt is meg tudjuk mondani melyik csillag hány ezer éves :)de egyetlen kézzel fogható bizonyítékunk sincs,csak feltételezések.Mint azok a kérdések amelyeket itt te nekem felsoroltál. Dehát igen,valamiben kell kapaszkodniuk az evólucíónista hívőknek is mert másképp alul marad.Azt hiszitek,hogy ha mindenféle modern köntösbe bujtatjátok a tévedéseteket meg a tehetetlenségeteket akkor ezzel minden rendben van? Hoztak már le az űrből egyetlen kézzel fogható bizonyítékot amely megcáfolná Isten munkáját.Hoztak le egyáltalán valami olyant ami az evólúciót bizonyítaná? találtak már egyetlen aprócska nyomát életnek az űrben?Nem!Csak feltételezések vannak,de nincs semmi kézzel fogható bizonyíték.Amit én tudok felhozni az a Biblia,de az neked szerintem túl elavult magyarázat amelyet meg sem akarsz hallani.Vagy tévedek? Pedig a Bibliában olyan bizonyitékok találhatóak amelyre a tudomány jóval később jött rá.Egy példát érdemes megemlíteni mert viccesnek találom,a föld kereksége volt az.Hány elmélet volt ezzel kapcsolatban? Angyalok,elefántok,meg teknősök hátán is volt.Ezzel szemben a Biblia többször is megemlíti "föld kereksége"ként és,hogy a semmiben van.Lehet,hogy ez neked nem mond semmit,de nekem ez egy bizonyíték amit nem lehet letagadni.Nos,látod nem rohantam semere videókat keresgélni,csak azért,hogy neked ellent mondjak hanem megprobáltam választ adni az én hitem és meglátásom szerint.Tudom,hogy neked ez nem lesz egy elég kielégítő válasz,de sajnos be kell érned ezzel mert jobbat most még nem tudok adni.Viszont ezt tudom ajánlani (Moz1,16-17) ami igy szól "Teremté tehát Isten a két nagy világító testet:a nagyobbik világító testet,hogy uralkodjék nappal,és a kisebbik világító testet,hogy uralkodjék éjjel:és a CSILLAGOKAT.És helyezé azokat Isten az ég mennyezetére,hogy világitsanak a földre.. "
2012. aug. 3. 22:19
 96/196 anonim ***** válasza:
69%

14%-os!


Nézd meg a videót, amit belinkeltem. Én is néztem már meg hozzád hasonló keresztények által belinkelt blogot és videót. Csak nézd meg, és azután írj! Hitelesebb, mint az, hogy források nélkül szajkózod ugyanazt a sületlenséget.

2012. aug. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/196 anonim ***** válasza:
24%

"Mi az hogy nem ismerjük a csillagok keletkezésének működését?Nagyon is jól ismerjük!"


ahogy azt Manóka elképzeli...


míg a maghasadás bizonyíthatóan exoterm folyamat, ebből egyáltalán nem következik, hogy a fúzió is az (sőt, inkább az, hogy az endoterm... az eddigi fizikai ismereteink szerint egy ellenkező ellenkező lefolyású folyamat ellnekező kimenetellel jár)...


tulajdonképpen még a nap működésére is csak feltételezéseken alapszik.

2012. aug. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/196 anonim ***** válasza:
90%

"az evolúció, az ősrobbanás-elmélet kizárja Istent. Azt vallja, hogy az anyag önszerveződése által képes volt ÖNMAGÁTÓL tudatra ébredni. ezt mellesleg még logikailag is lehet cáfolni.


ez ellentmondás. két dologban (ami ellentmond egymásnak) egyszerre nem hihetsz."


Szerintem nem. Az evolúció és az ősrobbanás a Biblia szó szerinti valódiságát és nem istent zárja ki. Csak mert nem hiszem el, hogy szó szerint egy ókori könyvben leírt módon jött létre a világegyetem még nem jelenti azt, hogy tagadom isten létezését.

Attól hogy hívő vagy még nem kell vödröt húzni a fejedre és egy hangvillával ütni.


Az anyag mellesleg nem "ébredt tudatra" :D. A szellem a lélek az ahol én istent keresem. Nagy ám a különbség.

2012. aug. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/196 anonim ***** válasza:
26%

Kérdező, ez csak MESE! Kitaláció. Nyilván te sem hiszed el, hogy a csillagok azért vannak, hogy az ember ne a sötétben botladozzon!

"evólucíónista hívőknek" Az evolúció nem vallás!!

A Föld kereksége. Olvastad te az eredeti Bibliát. Nem ezt a sokadik fordításon átesett vackot, hanem az eredetit, amit az ókorban írtak? Nem. A földkerekség egy régi magyar szó, azt jelenti, hogy a föld. De köze sincs ahhoz, hogy az ókorban azt gondolták, hogy a Föld kerek. Különben sem kerek, hanem gömb, amit a görögök fel is ismertek, de a görögök, nem a zsidók.

Az is baromság, hogy a Napot és a Holdat egy szintre hozod. Ez tipikus mitológiai elem, ha kicsit utána olvasnál, feltűnne, hogy majdnem minden vallás mitológiájában így van. De a mitológia nem valóság. Vagy az is csak agyszülemény, hogy a Nap egy csillag, és a Holdnak pedig nincs saját fénye.

2012. aug. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/196 anonim ***** válasza:
24%

"És valaki egész egyszerűen lehülyézett mert azt mondtam hogy a csillagok színképéből lehet utalni a csillagban égő elemekre."


utalni?


talán következtetni... de még következtetni sem lehet.


még a napban lezajló folyamatokat sem ismerjük (persze könnyű elhinni, amit a wiki, vagy a natgeo mond).


lásd előző hozzászólásomat... a magfúzió, hogy hőt ad le csak mítosz, ami az ösrobbanáselmélet fenntartását szolgálja. erre semmiféle fizikai törvény, semmiféle megfigyelés nincs.

2012. aug. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!