Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért térítenek a hívők, és...

Miért térítenek a hívők, és miért nem az ateisták?

Figyelt kérdés
Én hívő ember vagyok,nem tartozom ahhoz a csoporthoz amely az utcán próbálja dogmáit másokra erőltetni. Viszont hiszek Istenben elfogadtam Jézust mint megváltómat,és ki állok mellette ha szakad ha törik. Ezt a kérdést azért tettem fel mert kíváncsi vagyok,hogy milyen elméletek vannak ezzel kapcsolatban. Nem vitatkozni akarok,csak véleményeket szeretnék olvasni. Köszönöm...
2012. aug. 2. 13:56
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/196 anonim ***** válasza:
75%

Voltam gyerek , de egy csoki , vagy egy nálam idősebb cselekvése nekem még édes kevés volt hogy mennyek utána.

Kishúgom Októberben lesz 5 éves és már most látszanak rajta a bűntudat első jelei.És nem azért van már most is bűntudata és szégyenérzete mert elalváshoz a Bibliából olvasunk,hanem mert ez a génekben kódolva van.Kódolva van , mivel ez a túlélés szempontjából előnyös .Az altruizmus nem csak az embernél vehető észre.Az emberszabásúaknál is jelen van pedig ők nem nagyon ismerik a Bibliát.Ha te neked lenne igazad,a kishúgomnak a szeme se rebbenne meg ha eltör egy poharat mert hát nem kell tartania semmilyen istentől .De mégis sír ha eltörik egy poharat!Ajánlott olvasmány : Richard Dawkins:Az önző gén

2012. aug. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/196 A kérdező kommentje:
Kék manó ujra csak hozád szolok,de igen ki mondtam,hogy vannak olyan dolgok amit mi hivők sem tudunk megmagyarázni,tehát én nem árulok zsákba macskát hanem tartom magam az igazsághoz,és belátom azt,hogy vannak dolgok ameklyekre nem tudom a választ.De mutass nekem egyetlen ateistát,evolucionistát aki ki meri ezt mondani. Én még eggyel sem találkoztam. Mit mond neked az a szó,hogy, OPTIMIZMUS? Én optimista vagyok,vannak reményeim és hiszek egy tökéletes világban.És ez nem azért van mert félek,vagy gyenge vagyok..hanem azért mert tudom,hogy az emberi lény alapjában véve jónak volt meg teremtve,hiszek az emberi joságban és testvériségben. Ha emiatt elitélsz akkor Isten irgalmazzon neked.
2012. aug. 3. 13:29
 53/196 anonim ***** válasza:
84%

"Mint tudjuk Hitler is felhasználta a gyerekeket,katonákat csinált belölük. Ártatlan gyerekek haltak meg egy téves eszméért. ezt hogy magyarázod meg?"


A muszlimok gyerekeket raboltak és janicsárokat képeztek belőlük. A keresztények is gyerekeket küldtek keresztesháborúkba. Ezek vallási alapon szerveződtek.


Egyébként még mindig csak kijelented, hogy márpedig az evolúció ateista nézet, de megindokolni azóta is képtelen vagy.

2012. aug. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/196 anonim ***** válasza:
69%
Megjegyzem Hitler is többet hivatkozott Istenre, mint az evolúcióra.
2012. aug. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/196 A kérdező kommentje:
Kék Manó.. :D na most akkor elmondanám neked,hogy nekem van egy 5 éves kisfiam,pont mint a te húgod. Hogy én mit látok benne? az emberi tökéletlenséget meg az emberi kapzsiságot de egyáltalán nem látom benne a megbánás egyetlen jelét sem.Eltört egy poharat nem érdekli addig amig meg nem szidod.Na most,hogy tudod nekem megmagyarázni a spártaiak élet modját. Vagy a Hun nevelést. MIért kezdték el gyerek kortol tanítani a harc müvészetet. Fel teszek egy könnyebb kérdést,MIÉRT TANUL MEG EGY GYEREK HAMARABB BESZÉLNI NYELVEKEN MINT EGY FELNÖTT? A terror szervezetek miért gyerekként képezik ki hadseregüket? Egy gyereknek ha jót tanitasz az lesz az élet felfogása,ha rosszat akkor az. Már az ókorban is használták ezt a nevelést,akkor miért lenne napjainkban ez másként? A gonosz amit nem szeretnék nevén megnevezni,tudja nagyon jól,hogy hova kell nyúlnia... Gondolkodj el ezen is egy picit,adj teret más elméletnek is és ne csak a tiédet lásd helyesnek,mert nem biztos,hogy az a jó.
2012. aug. 3. 13:55
 56/196 A kérdező kommentje:
gyakoriválasz2...jol mondod. :) A VALLÁS tette és nem Isten.Isten nem tesz ilyent. Isten nevében sok mindent lehet csinálni,lehet gyogyítani,lehet feloldozni,lehet gyilkolni,de nem biztos hogy mindez Istennek tetsző dolog.Ismétlem magam, TEDD MAGAD ELÉ A 10 PARANCSOLATOT,ÉS CSAK AZUTÁN ITÉLKEZZ.És vajon nem adtam választ az evoluciora? kétlem...már nem egyszer elmondtam,hogy mi a véleményem róla,ennél jobban sajnos nem tudom elmondani. Azt az elméletet amit te leirtál az nem bizonyit semmit,csak egy elmélet. Kézzel fogható bizonyitékot hozzál,és akkor talán meg tudsz gyözni. Sajnálom,hogy csalódást okoztam neked ezzel.
2012. aug. 3. 14:10
 57/196 anonim ***** válasza:
66%

És ki dönti el,hogy a gyerek nevelése jó vagy rossz? Te? Isten? Isten honnan dönti el? Mi lesz ha meggondolja magát és a modernszövetségbe, engedélyezi nők/gyerekek megerőszakolását, és minden 3. hitetlen legyilkolását? Persze kijelentheted,hogy ilyet úgyse tesz de, honnan veszed a "bátorságot",hogy egy mindenható szuperlény sose fog megváltozni.


Nézzük csak a kedvenc 10 parancsolatodat.


1. Uradat, Istenedet imádd, és csak neki szolgálj!

2. Isten nevét hiába ne vedd!

3. Az Úr napját szenteld meg!

Ezeket gondolom betartja hisz eléggé imádja magát.

4. Atyádat és anyádat tiszteld!

Nincs neki nem számítjuk.

5. Ne ölj!

Sodom Gomorrah, Noékon kívül világ kiirtása, fulladásos halál,hogy még szenvedjenek is. Számítsuk ide Jézust is hisz az ő halála valamiért tetszett neki és megbocsájtott nekünk olyan dologért amit nem is mi tettünk.

6. Ne paráználkodj!

Doesn't matter had sex.

7. Ne lopj!

8. Ne hazudj,mások becsületében kárt ne tégy!

Örök életet ígért még mindig nem történt meg.

9. Felebarátod házastársát ne kívánd!

Ugyan az mint a 6. ctrl+c, ctrl+v hát valahogy kikellet jönnie a 10nek,hogy kerek szám legyen.

10. Mások tulajdonát ne kívánd!

7. szintén a kerek szám miatt.


Ha annyira bizonyíték mániás vagy te miért nem mutatsz?

2012. aug. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/196 anonim ***** válasza:
73%

"gyakoriválasz2...jol mondod. :) A VALLÁS tette és nem Isten.Isten nem tesz ilyent."


[elmerengés...]

"Mert ezúttal minden csapásomat reá bocsátom a te szívedre, a te szolgáidra és a te népedre azért, hogy megtudd, hogy nincs én hozzám hasonló az egész földön."

Mózes II. könyve 9. rész 14.

"És elveré a jégeső egész Égyiptom földén mindazt, ami a mezőn vala, embertől baromig; a mező minden fűvét is elveré a jégeső és a mező minden fáját is egybe rontá."

Mózes II. könyve 9. rész 25.

"És meghal Égyiptom földén minden elsőszülött, a Faraónak elsőszülöttétől fogva, aki az ő királyi székében űl, a szolgálónak első szülöttéig, aki malmot hajt; a baromnak is minden első fajzása."

Mózes II. könyve 11. rész 5.

"És szóla az Úr Mózesnek, mondván:

Állj bosszút Izráel fiaiért a Midiánitákon, azután a te népeidhez takaríttatol."

Mózes IV. könyve 31. rész 1; 2.

"És monda az Úr Józsuénak: Ne félj és ne rettegj! Vedd magadhoz mind a fegyverfogható népet, és kelj fel és menj fel Aiba, meglásd: kezedbe adom Ainak királyát és az ő népét, városát és földét."

Józsué könyve 8. rész 1.

"Ekkor felindítá őt az Úrnak lelke, és elment Askelonba, és megölt közülök harminc férfiút"

Bírák könyve 14. rész 19.

"felindítá őt az Úrnak lelke, és olyanok lettek a karján levő kötelek, mint a lenszálak, melyeket megperzsel a tűz és lemállottak a kötések kezeiről.

És egy nyers szamárállcsontot talála, és kinyújtván kezét, felvevé azt, és agyonvert vele ezer embert."

Bírák könyve 15. rész 14-15.

"Ha én Isten embere vagyok, szálljon tűz alá az égből, és emésszen meg téged és az alattad való ötven embert. És tűz szálla alá az égből, és megemészté őt és az ő ötven emberét."

Királyok II. 1. rész 10.

"megátkozá őket az Úr nevében, és az erdőből két nőstény medve jövén ki, szétszaggata közülök negyvenkét gyermeket."

Királyok II. 2. rész 24.

[elmerengés vége]


Aha, tényleg nem...


"És vajon nem adtam választ az evoluciora? kétlem..."


Akkor olvasd vissza a kommentjeidet. Kijelentetted, hogy az evolúció ateista és minden rossz azzal van kapcsolatban. Viszont bizonyítékot az állításaid igazolására nem hoztál.


"Azt az elméletet amit te leirtál az nem bizonyit semmit,csak egy elmélet. Kézzel fogható bizonyitékot hozzál,és akkor talán meg tudsz gyözni. Sajnálom,hogy csalódást okoztam neked ezzel."


Bizonyítson neked a hóhér! Én aztán nem akarlak meggyőzni, már nyilvánvaló, hogy tipikus kreacionista vagy, szóval úgy sem menne. Ha tényleg érdekelne a téma, magad néznél utána hiteles forrásokban. Ha most itt nekiállnék bizonyítékokat hozni, akkor meg az lenne a baj, hogy a mocsok ateisták már megint téríteni akarnak.

Nem kedves kérdező, én nem foglak téged győzködni. Ha egy minimális energiát belefektetnél, nyakig ülhetnél az evolúció bizonyítékaiban, de mivel csak azon lehet segíteni aki hagyja, én nem fogok itt erőlködni, meg órákig forrásokat keresni, csak azért, hogy aztán te egy csuklómozdulattal cáfolat nélkül félredobd. (<-megj. így kell csinálni a nemvitatkozást)

2012. aug. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/196 anonim ***** válasza:
84%

Itt vannak a bizonyítékok.


1.)Az élőlények genetikája , nagyban megegyezik.Ennek legjobb bizonyítéka az emberekbe való állati szervek transzplantációja,vagy az állatokban kialakult immunanyagok emberekbe való beinjekciózása.

2.)Az ember által végzett evolúció,nevezetesen a háziasítás és nemesítés.

3.)A természetben is látható elszigetelődés útján végbemenő evolúció.Itt fel lehet hozni azokat a példákat is amiket maga Darwin is meg figyelt: galapagoszi óriásteknős.pintyek.

4.)A kövületek.Rengeteg faj evolúcióját végig lehet követni a leletek alapján.Például az emberelődök agytérfogatának fejlődését,a szárny fejlődését miközben a dinoszauruszok madárrá alakultak,a szárazföldi léthez való alkalmazkodás lépéseit.

5.)A laborokban a gyors szaporodású élőlények vizsgálata.Például a mikrobák vizsgálata ahol pár nap alatt kialakulhat egy új faj.

6.)A gyűrűfajok léte.

2012. aug. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/196 A kérdező kommentje:
Húha egyszerre 3 an. :) köszönöm a megtiszteltetést. Itt látszik meg,hogy mennyire hivő a magyar. Jó tudom ez más lapra tartozik,csak gondoltam megemlitem. Ügyesek vagytok,le a kalappal ti aztán jól tudtok manipulálni,csak egyvalamiről feledkeztek meg. ISTEN VAN! LÉTEZIK! ÉS ITÉLNI FOG! Ti jösztök 3 an 1 ellen én jövök a hitemmel,nem jövök abszurd tudományos elméletekkel hanem Isten szavával. Felhoztad nekem Sodomát Gomorát,igaz? De,hogy miért tette azt miért nem irod oda,miért nem vagy igazságos ha már van egy elméleted? Az özönvizet miért hozta a földre? Ird oda ha már annyira okosnak tartod magad. Persze könnyebb Istent kegyetlennek minősiteni mint igazságosnak,nem? Hatalmában áll minden,még az is amit mi nem értünk meg. Én nem tudok mást felhozni a védelmemre mint a 10 parancsolatot. Hogy mit miért tesz az az Ő dolga én nem fogom tudni megérteni és öszintén nem ís akarom. Nekem elég a 10 parancsolat,hogy éljek egy becsületes életet. Ehez tartom magam és biztos vagyok benne ha ezt betartom akkor ezer Sodoma és ezer Gomora közül is ki fog menteni.
2012. aug. 3. 15:43
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!